• gezi zamanı işimiz aksıyor diyen esnaflar nerede

  8.
  palalarını ve sopalarını dik şekilde yere koyup tatminden tatmine koşuyorlardır. karşılık vermeyen zararı olmayan gençlere vurmak iyi belinde 3-5 kilo patlayıcı ile gezene de dalsalar ya.. ya da pkk lıları kovalasalar ya onları görünce direkt kepenkler aşağı iniyor. bu ampülseverlerin milliyetçiliği vatan sevgisi bu kadar işte miting de ellerinde türk bayrakları sallarlar miting bitiminde yerlerde o bayraklar..
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • suriyelilerin artık türkiyeli olduğu gerçeği

  8.
  çok değil 5 sene içerisinde bugünleri lanet ederek anacak olanların memnun olduğu gerçektir. nickleri not ediyorum kenara. rabbim nasip eder de o günleri görürsek ve burada olabilirsek soracağım tek tek hepinize..

  şaka şaka ne uğraşacağım not etmek ile falan. bu arkadaşlardan dolayı başınıza ne gelirse gelsin fazlası ile hak ediyorsunuz.. 90 lı yıllarda gene sınırlar açılmış saddam dan kaçan ıraklı kürtleri almışlardı sorgusuz sualsiz. sonrasında pkk nın nasıl bir anda terörist sayısı olarak güçlendiğini ve diğer devletlerin bu durumu fark edip desteklerini misli misli artırdığını hatırlayanlar aynı senaryonun 25 sene sonra nasıl tekrar edildiğinin gayet farkındalar. o günden bu güne daha pkk yı bitirememiş bir devlet belki onlardan daha vahşi şekilde eylemler yapabilecek insanları nasıl topluyor sınırlarımız içerisinde hakikatten çok tuhaf..
  7 ... mel mel bakan gibson
 • gezi parkı direniş mi vatana ihanet mi

  71.
  baba parası ile hayatını geçiren g.tünün altındaki minderin verdiği sıcaklık ile buralara yorum yazan henüz daha vatani görevini bile yapmamış ergenlere sorarsan ihanettir. daha s.çtıkları b.k denize ulaşmamış adamlar nereden bilir ihanet nedir vatan nedir vatan sevgisi nedir ?

  önce elin ekmek tutacak kendi hayatını ve ailenin hayatını idame ettirebileceksin ki yorum yapmaya emekçi insanların hak arama girişimlerine hain demeye hakkın olsun. ki o zaman bile bu hakkın olmuyor düşün sen daha şimdi böyle s.çar gibi yazıyorsun.. önce gideceksin tıpış tıpış her gün ölüm ile burun buruna yaşayıp 1.5 sene ( şimdi 12 ay sanırım ) vatan görevini yapacaksın borcunu ödeyeceksin önce milletine sonra devletine ondan sonra insanlara bir şeyler demeye yüzün olacak. o bayrağı gönderde tutmak için canını ortaya koyacaksın önce.. önce araştıracaksın bazı şeyleri malak gibi sana söylenenleri tekrar etmeyeceksin kendi fikirlerin olacak sonra gelip buralara yorum yazacaksın.

  tüm bunları yapmış kişiler varsa ve hala daha kalkıp insanlara vatan haini diyebiliyorlarsa gelsinler onlar ile tartışalım enine boyuna her şeyi. çoluk çocuk gelip burada bir b.k biliyormuş gibi yazmasın..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 19 mart 2016 istanbul valiliğinin açıklaması

  1.
  dün alman konsolosluğu ve alman lisesine yaptıkları gider hakkında da bir açıklama beklenen kurum kuruluştur. adamlara afkuruyorlardı siz nasıl böyle konuşursunuz nasıl tatil edersiniz okulunuzu biz her önlemi aldık diyorlardı ne oldu şimdi ? ülkede hiç mi normal insan kalmadı herkes mi ruhunu sattı şeytana amk..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • vikings

  454.
  güzel tempoda ve hiç sıkmadan aksine kendine daha da çok çekerek devam eden dizidir.

  --spoiler--

  ragnarın sonu yaklaşıyor gibi. şu karısı olacak hayın kadından önce göçüp gitmez inşallah. horik in oğlu da babası gibi kumpasçı itin teki çıktı iyice. bizim ülkede olsa malum siyasi partide bakan falan olurdu kesin * björn kafa göz dalar zaten bir sonraki bölümde suç ortağı da göçertildi nihayetinde. floki nin gerçek loki çıkması da şaşırtmaz bu saatten sonra zaten kızına verdiği isimden kıllanmıştık bir de kahin elini dilleyip emmikleyince iyice şüpheler arttı. fransız tırsak imparatorun kızı da neydi ne oldu arkadaş hani yazmayayım diyorum ama rollo da ne yaptıysa kıza "360" derece dönderdi.. ingilizlere değinmek istemiyorum arkadaş nasıl ilişkilerdir onlar tüm kraliyet ailesi tren yapıyor tövbeler olsun..

  --spoiler--
  5 ... mel mel bakan gibson
 • oğluna tecavüz edilen ailenin 10000tl alıp susması

  4.
  o vakfın kime ve ailesine yakın olduğuna bakılırsa anlaşılabilecek mevzudur. muhtemelen vakıfın ( ya da tarikat neyse işte ) yakın oldukları zat ve ailesi tarafından tecavüze uğrayan çocukların ailelerine hak aramaya devam etmeleri halinde paralel örgüte yardım veya terörist oldukları yönünde dava açılacağı bilgisi verildiği için vaz geçmişlerdir suçlamalardan. para mevzusu da bilerek servis ediliyor ki bu uzun eli olan zat ve ailesi de tamamen töhmet altından kalkabilsin. yani diyorlar ki bakın parayı aldılar mevzu kapandı siz de unutun artık..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • ulu sözlük olarak ivan bebek ten özür diliyoruz

  4.
  "hacı hacıyı mekkede deli deliyi dakkada" sözüne "kansız kansızı her yerde bulur"uda eklemenin vacip olduğunu görmemize imkan veren söylemdir.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • şeriat gelince kemalistler nereye kaçacak

  22.
  ilk kurtuluş savaşındaki gibi kaçmayıp ikinci kurtuluş savaşını vereceğiz cevabına sahip sorudur.. kaçmak veya vatanını satmak bize mahsus değil şu anda yaşadığımız sistemden ve verdiğimiz kurtuluş savaşından belli oluyor olmalıydı aslında. satmak ve kaçmak sahte dincilere ve bölücülere ait bir eylem..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • rte nin üniversite mezunu olmaması

  17.
  üniversite mezunu olmayanların cumhurbaşkanı olamayacağı gerçeğini hatırlatan mevzudur. biliyorum daha önce 2 yazar arkadaş uzun uzuna yazmış ama araya bir tane mermer kafalı arkadaş sıkışmış hala "olsa ne olur olmasa ne olur" yazmış. bize de 3.defa yazmak farz oldu hoş bu zihniyetteki ergenlere 3 değil 300 kere de yazsan anlayamaz ama gene de sabretmek lazım eğitebilmek öğretebilmek adına..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • hilal kaplan

  107.
  hakkında herhangi bir tanım yapmaya bile değmeyecek cumhuriyet düşmanı veya demokrasi düşmanı olmasına bile razı gelebileceğim ama sınırları çoktan aşıp artık direkt olarak "insan" düşmanı olanlardan bir tanesidir. böyle tipler insanların hayatına karışmayı her tarafa çirkeflik sıçratmayı yalan söylemeyi çok severler ve kendilerinden görmedikleri insanların acı çekmesine hatta ölmesine bile sevinirler. o kutsal topraklarda viagra ile mortu çeken adamın devamıdır bunlar işte..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 15 mart 2016 boğaziçi köprüsünün kapatılması

  18.
  aracı oraya bırakıp şüpheli hareketler sergileyerek başka bir araca binip bıraktığı araca ise herhangi bir bilgilendirme yazısı bırakmadan mekanı terk eden dayının muhtemelen bayağı bir başının ağrımasına sebep olacak olan mevzudur.. binlerce insan saatlerce bekledi ve beklemeye devam edecek o köprüden geçebilmek için..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 1 milyon çeçenistan la baş edemeyen süper güç

  2.
  ilk entrysini göremediğim başlıktır. 1 milyon çeçenistan değil de 1 milyon çeçen olması gerekir sanırım..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • patlamada ölen teroristin hemen açıklanması

  2.
  "vekil" başbakanımızın evvelden açıkladığı mevzudur. kim oldukları ve yapabilecekleri zaten biliniyor ama "hukuk" gereği kendilerini patlatmadan bir şey yapamadıkları içün ancak patlattıktan sonra ellerindeki verilerden kimliğini açıklayıveriyorlar işte.. kim olduğu fotoğrafları geçmişi ailesi kan grubu hatta iç çamaşırının rengine her bilgi ellerinde var ama işte "hukuk" un üstünlüğüne çok önem verdikleri için patlatana kadar bir şey yapamıyorlar elleri kolları bağlı yazık.. başkanlık sistemi olsa böyle olmaz ama emin ol...
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • malum anadolu vakfı

  26.
  sözlükteki yalama olmuş ak yalakaların uğramadığı başlıktır. ne oldu her şeye atlayıp aklamaya çalışırdınız bunun ve ankara patlamasının kıvıracak tarafı yok değil mi. neresinden tutsan elinde kalıyor patlamada hükümetin suçu yok desen terörist destekçisi oluyorsun bunu savunsan tecavüzcü *
  9 -2 ... mel mel bakan gibson
 • israil in korktuğu adam hakan fidan efsanesi

  2.
  israil in korkma sebebinin muhtemelen fidan ın varlığı değil yokluğu olması mevzusudur. düşünsene böylesine iş bilmez ve ayakta uyuyan bir adam istihbaratın başında. ya yarın bir gün giderde yerine iş bilen birazda zeki bir adam gelirse ? israil in yerinde olsam bende korkardım bu seçenekten..
  23 -1 ... mel mel bakan gibson
 • istifaların gelmesi için yaşanması gereken olaylar

  3.
  öncelikle namuslu insanların iktidara gelmesi gereken mevzudur. kin ve nefret tohumları ekerek sağlanan bir iktidarın binlerce değil milyonlarca insan ölse istifa etmeyeceği artık son derece açık sanırım..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • tonla olaya rağmen ülkede istifa eden olmaması

  23.
  istifa onurlu insanların yapacağı bir eylem olmasından dolayı meydana gelen ( gelemeyen daha doğru olur ) mevzudur.

  o değil de biraz empati kasayım diyorum bazen kendi kendime. gidişata bakıyorum bildiğiniz üzere hayattaki her şey kompozisyon gibi ilerler "giriş-gelişme-sonuç" şeklinde. böyle yaklaşıyorum olaya iptal edilen seçimden sonra bombalar patladı yüzlerce masum insan hayatını kaybetti sonra bir baktık hükümetin oy oranı arttı onca ölüm ile doğru orantılı olarak. yaşadığımız onlarca olay kaybettiğimiz binlerce insan var işte soma faciasından tut asansör kazalarına ve verilmeyen cezalara katillerin ellerini kollarını sallaya sallaya yeni ihaleler almaları, çözüm süreci denen garabet, teröristlerin karşılanması vs. şimdi tüm bunları görünce ben olsam istifayı geçtim heralde elime silahı alır kameralar eşliğinde bizzat kendim sıkardım insanlara.. bunu komiklik olsun diye yazmıyorum yani şu sözlükte en basitinden dünkü olaydan sonra bile hala yalakalık peşinde koşup hükümeti koruyanları görüyoruz ya adamlar ellerine silah alıp sıka sıka ilerleseler bile sanki oyları artacakmış gibi geliyor artık bana..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • hedef 2023

  62.
  hedefin ne olduğunun bir türlü anlaşılamadığı mevzudur. bu hedefi savunanlar diyor ki "üzerimizdeki yasaklar kalkacak öyle bir yükselecez ki arşı aşıp uzaya gidecez" falan diyorlar. soruyorsun nedir o yasaklar diye kimse bilmiyor ama. en çok bileni lozan mozan bir şeyler diyor ama gerisi yok..

  her gün ölüyoruz parça parça. her gün bölünmeye bir adım daha yaklaşıyoruz. her gün içimizdeki nefret daha da artıyor. sağlıklı insan sayımız her gün azalıyor. tüm bu olumsuzluklara rağmen ne olacak da 2023 de deli gibi yükseleceğiz birileri açıklasa da öğrenebilsek keşke..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • burdur da hiç bomba patlamaması

  2.
  muhtemelen teröristlerin böyle bir şehrin varlığından bile haberdar olmaması ile alakalı bir durumdur. allah böyle acıları göstermesin gene de ne burdur a ne başka bir şehrimize..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 13 mart 2016 cumhurbaşkanı açıklaması

  11.
  içerisinde "endişelenmeyin" ibaresi geçen açıklamadır. iptal edilen seçimden sonra kaç kişi hayatını kaybetti tam olarak sayıyı bilen veya hatırlayan var ise bir zahmet yazıversin şuraya. endişelenmiyoruz titriyoruz resmen. hem sinirden hem korkudan. kendin ölsen neyse gene ama ya sevdiklerini kaybedersen ne yaparsın nasıl yaşarsın hayal etmeye çalışsana biraz. elinden hiç bir şey gelmeyecek sonrasında suçluların suratına tükürmeyi bırak s.çsan bile utanmıyorlar. destekçileri onlardan beter böyle vahim günlerde bile hala 7/24 yaladıklarını yalamanın derdindeler. endişelenmeyin demek dalga geçmek gibi bir şey. şu patlamalarda ve kaybettiğimiz canlarda en ufak ihmali / payı olanların ve saldırıyı düzenleyenlerin rabbim iki yakalarını bir araya getirmesin ..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum