• 12 şubat 2016 diyanetin ses getiren cuma hutbesi

  6.
  ülkedeki en gereksiz kurumların başında gelen yapılanmanın sadece ve sadece rabbine ibadet etmeye gelenleri gene siyasete ve bir takım gereksiz söylemlere boğacağının habercisi olan olaydır.. vakit namazları gibi olsa keşke cuma namazları da başında ve sonunda sadece kur'an okunsa..

  farz namazlarında fırsat buldukça gidiyorum camiye içimi huzur kaplıyor lakin cuma namazları son 4-5 senedir sıkıntı düşürüyor içime. karıştırmayın kendi içinizdekileri, karıştırmayın siyasi söylemleri, karıştırmayın iktidarın size söyleminizi emrettiği şeyleri ibadete artık. insanlar 4-5 sene öncesinde hutbeyi zevkle dinlerdi şimdi yarıya yakını biran önce bitsin diye bekliyor kalanların da çoğu uyukluyor oturduğu yerde..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • allahın adalet anlayışı

  22.
  olmak zorunda olmayan anlayıştır.
  yazmak istediklerimi sevgili dostum entrysinde belirtmiş sağolsun (#31307076)
  adalet, sevgi, korku, görmek, işitmek, iyilik, kötülük gibi tüm sıfatlar insan içindir. tüm bunlardan üstün olanda zaten bu sıfatları göremeyiz. düşünün evrendeki her şeyi yaratmış bir varlık neden adaletli olmalı veya iyi / kötü olmalı ki ?
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • büyük depremin yaklaşması

  13.
  9,28 şiddetinde olacak var 3,03 saat sürecekmiş. kesin bilgi yayalım *
  4 ... mel mel bakan gibson
 • vücudunuzda hissettiğiniz en büyük acı

  8.
  bacağımın iki yerden kırılması ve düzenli olarak devam eden migren ağrılarım olan acılardır. kırık bir kaç haftada geçti gibi ama bu migren adamın canından can alıyor(du). neyse onun da çaresini bulduk gibi çok şükür *
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 98 doğumlu kızın 54k takipçisi olması

  14.
  yaşı konusunda şüphelere düştüğüm kızdır. diğer konularda ise ne vücudunu sergilemesi ne hal ve hareketleri ilgimi çekmedi, çekmemeli de zaten. ilgimi çeken tek konu 54.000 ( elli dört bin ) insan evladının takipçi olması ki zaten diğer yazar arkadaşlar sıklıkla durmuşlar üzerinde..
  bizim insanımız için cidden farklı bir durum var diğer milletlerden arkadaş. bunun inançlar ile veya görüşler ile alakası yok. ister son derece inançlı olsun ister inançsız olsun ister siyasi görüşü sağcı muhafazakar olsun ister sol görüşlü olsun hiç fark etmiyor. bu tamamen aşırı cehalet ve açlık ile alakalı bence. her konuda hem bilgisiz hem aç bizim milletimiz. maddi olarak aç, bilgiye aç, sevgiye aç, ilgiye aç. ama en çok cinsellik konusunda aç oğlu aç.
  erken yaşlarda evlenmiş olsaydım hemen hemen bu kızdan maksimum 1 veya 2 yaş küçük kızım olacaktı belki de. muhtemelen takip edenler arasında benimle yaşıt veya benden büyük bir sürü adam vardır. yazık hakikatten..
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • komşularla sıfır sorun politikası

  129.
  gerçekleştirilmiş politikadır. artık hiç birisi ile ufak tefek sorunumuz yok hepsi ile direkt düşmanız.. ama gel bunu hükümet destekçilerine anlat. adamlar hala "yurt dışında çok beğeniliyoruz" kafasında yaşıyorlar..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • malını 99 kuruşlu satan mağazaların amacı

  2.
  bir nebze olsun vergiden kurtulma amacıdır. atıyorum 2,99 tl ye satılan üründen alınan vergi ayrı 3 tl den alınan vergi ayrıdır. bu işlerden anlayan bir arkadaşım açıklamıştı zamanında ama mevzulara uzak olduğumdan hatırımda kalmamış *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • iskilipli atıf hoca

  191.
  her vatan haini gibi sonu yağlı ilmek ile bitmiş olan badem gözlüdür. buna şehit diyenlere sorsan karakaya denen foseptik her ne kadar kutsal topraklarda "mavi hap" yüzünden dimdik şekilde nalları dikmiş olsa da şehit olmuştur. şehadet kavramının için hiç bu kadar boşaltılmamıştı. yazık..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • pkk nın asıl niyetini 2015 de anladık

  2.
  küçük dünya liderimiz tarafından yapılmış açıklamadır. bunun söylediklerinden daha bombastikleri merak ediliyorsa dünya liderlerimizden uzun ( uzun el ) olanı takip etmek gerekli. ayrıca boynuz kulağı geçer mi diye bekleyenler boşuna beklemesin. bizim kulak ( uzun el ) kamillik, kandırılma ve olayları bir türlü anlayamama mevzularında o kadar uzun ki boynuzun ( küçük enişte ) onu geçmesine imkan yok..

  ben daha küçücük çocuktum 80 lerin sonlarında 90 ların başlarında. o zamanlar anlamıştım bu pkk denen mahlukatlar sürüsünün acımasız katiller olduğunu ve asla ama asla içimizde sıradan vatandaş gibi yaşayamayacak olduklarını.. benim 26 yıl kadar önce henüz 7-8 yaşlarımdayken anladığım gerçeği ülkenin koskoca başbakanı 60 yaşında yeni anlamış..
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kızların yakışıklı erkek görünce tebessüm etmesi

  2.
  erkek bir birey olarak başıma hiç gelmemiş olaydır. genelde tebessüm yerine kafalarını başka yöne çevirdiklerine göre sıkıntı büyük demek ki *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • bodrum katta sıkışan pkklıların ölüm görüntüleri

  8.
  sadece masum insanları öldürdükleri için değil bu şekilde paylaşılan ve normalde korkunç gelmesi gereken fotoğraflardan bile zerre etkilenmeden bakabilmemizi sağladıkları için pkk denen terör oluşumundan daha da nefret etmemi sağlayan görüntülerdir..

  öyle bir hale getirdiler ki toplumu şu fotoğraflara bakıp midemiz bulanmıyor, içiniz sızlamıyor ise bizzat kendilerinin sizde oluşturduğu nefretten dolayıdır. bir de hümanizm kasıp ölümlere seviniyorsunuz diyenler yok mu inanın zerre sevimli değilsiniz. sizce bu ölenler öldürülmemiş olsalardı ne yapacaklardı ? sanırsın ki dağda bayırda gezip mahsur kalmış hayvanları kurtarıp, her yeri yeşile çevirmeye çalışıp, insanlığa müthiş katkılarda bulunacaklardı.. ölmemiş olsalar sağda solda pusu kurup gencecik insanları öldüreceklerdi..

  terörü her kim uyguluyorsa yaşamasın arkadaş. adı ne olursa olsun eline silah alıp silahsız insanları o silah zoru ile bir şeyler yapmaya zorlayan ve öldüren her kim olursa olsun yok olsun. devlet terör uyguluyorsa o devlette yok olsun. dünya kocaman yer altında ve üstünde olan her türlü şey tüm insanlığa ait. paylaşılamayan nedir ki insanlar ellerine silah alıp diğer insanları öldürmeyi kendisinde hak görüyor ?
  20 -5 ... mel mel bakan gibson
 • 3 yaşında das kapital i okuyan çocuk

  1.
  benim olamadığım çocuktur. üç yaşında sümüklerimi yalayarak evin içerisinde koşturuyordum muhtemelen.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 9 şubat 2016 amedspor fenerbahçe maçı

  10.
  bir şeyi kırk defa söylersen olurmuş lafının tescillendiği eşleşmedir. iki gündür sürekli başlık aç aç aç altına bir sürü entry gir söyleye söyleye gerçekleştirdiler helal olsun. şu ülkenin yarısının vefat haberini beklediği şahıslar içinde göreve davet ediyorum sevgili şom ağızlılar birliğini *
  9 ... mel mel bakan gibson
 • bülent arınç

  2097.
  vakti zamanında partisinin selameti için haksızlıkları görmezden gelmiş yolsuzluklara ses çıkarmamış yakınındaki herkesin evlatlarının tonlarca para kazanmasına sessiz kalmış kişidir. şimdi muhtemelen biraz vicdan azabından biraz da acaba bende para havuzuna girmeyip hata mı ettim pişmanlığından sağda solda konuşmaya başlamış lakin bu saatten sonra vızıltıdan başka bir şeye yaramaz söyleyecekleri. atı alan üsküdarı değil gebzeyi geçti zira..
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • e2 nin kapanması

  16.
  duymam ile beraber bana eski filmlerdeki ağabeylerimiz gibi "nayyyyııııırrrrr" narası attırmış anlamsız olaydır. cnbc-e yi aldılar elimizden yetmedi sıra küçük kardeşine geldi. bu sabah itibari ile ekran kapkaranlık başımız sağolsun.. bu kapitalizm kadar pis bir şey yok arkadaş sevdiğin ne varsa bir şekilde gelip alıyor elinden.
  6 ... mel mel bakan gibson
 • dekolte ve mini giyen kadın tecavüzü hak eder

  38.
  damacana ile cinsellik yaşanan ülkede dile getirilen cümledir. evet eşek falan geçtik artık damacana ile ilişkiye giren adamlar var..

  biz 80 lerin sonlarında ve 90 ların başlarında çocuktuk. o zamanlar bugünkü kansızlara göre karanlık zamanlardı insanlar müslümanlıktan falan uzaktı. lakin işin aslı elbette öyle değildi yaşıtlarım net hatırlar. biz kız arkadaşlarımız ile sokaklarda rahatça oynar gece yarılarına kadar çocuk halimiz ile sokaklarda gezerdik. birimize tek bir kere bile bu tarzda yaklaşan adam olmadı. olamazdı da en başta esnaf dümdüz ederdi adamı. doğma büyüme aynı semtteyim ve hatırlayabildiğim tek bir tecavüz olayı yaşandı ondada tecavüzcüyü paramparça ettiler bildiğim kadarı ile belden aşağısı felç şekilde hapisteydi en son.

  günümüze geldiğimizde ise özellikle 2002 senesinden sonra bu tarz sapıklıklar aldı başını gitti. eskiden bizleri koruyan esnaf gitti bugünkü hırsız sevici sapık ve şark kurnazı esnaf doldu taştı. sonucunda ise böyle sapık düşünceler aldı başını gitti.. durum o kadar vahim ki artık tecavüz lanetlenip tecavüzcü toplumdan soyutlanacağına "o saatte ne işi varmış"cılar ve "mini giyen tecavüze uğrar aga" cılar türedi. bunlar rastlantı eseri olmuyor elbette hepsinin bir çıkış noktası var ama maalesef insanımızın çoğu kendi başına gelene kadar ayakta uyumaya devam ediyor..
  9 ... mel mel bakan gibson
 • tebessüm etmeden duramayan insanlar

  15.
  çoğu zaman yanlış anlaşılan insanlardır. muhatap olduğun insana sinirlendiğin halde gülümseyerek tepki verince yaptığı şeyin hoşuna gittiğini zannedip devam edebiliyor ve seni daha da sinirlendirebiliyor.. tam tersi yaptığı veya söylediği şey hoşuna gidiyor gülümsüyorsun bu sefer kendisi ile dalga geçtiğini zannedebiliyor.

  kendim dahil bu sırıtış ile gezen tiplere tavsiyem her mevzuda aynı şekilde gülümseyerek tepki vermeyin her şeye. duruma göre tebessüm vermeyi öğrenin mutlaka yoksa mevzu linç edilmeye kadar gider demedi demeyin *
  2 ... mel mel bakan gibson
 • 2016 yılında şubat ayının 29 çekmesi

  2.
  maaşlı çalışan şahsım için 1 gün fazladan çalışmak olarak değilde diğer ayların 30 ve 31 gün olduğunu düşünerek 1 gün artıdaymışım gibi hissetmeme sebep olan olaydır. her mevzuya dolu tarafından bakacaksın kardeşim mesele burada başlıyor ve burada bitiyor *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • yakışıklı adamların aslında hep yalnız olması

  93.
  yakışıklı olmayan bir adam olarak yalnızlıklarını paylaştığım adamlardır. her insan yalnızdır özünde kasmamak lazım fazla.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • evde kalmış sözlük kızlarını dışarı çıkartıyoruz

  25.
  zaten yardım almadan kendi kendilerine çıkabildikleri için manasız olacak bir eylemdir. buraları okuyan zanneder ki tüm erkekler birer brad pitt ne bileyim johny depp ayarında kızları beğenmiyor *

  aynaya baktığınızda gönül gözünüzle yani içtenlikle bir bakın bakalım diğer insanlara yafta yapıştırabilecek maddi ve manevi sıfatlara sahipmisiniz. sadece tip olarak değil ruhun güzel mi bir bak hele. erkek kadın fark etmez kurtulun artık şu boktan egolardan kardeşim..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum