• kimsenin siklemediği dünya lideri

  5.
  kapısında sığır gibi böğüren korumaların, hüloğğ nidaları ile g.t kılı olmaya çabalayan ablaların, cinsiyet değiştirip koynuna girme fantazisi yaşayan yaşını başını almış kelli felli amcaların, üstünde kefen ile dolaştığı halde suriye meselelerinde hiç bizi gönder reyiz demeyen kolpacıların olduğu liderdir.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • obama nın tayyip i çok fena eleştirmesi

  2.
  cumhurbaşkanına hakaretten hakkında işlem başlatılması ile sonuçlanacak olay eylemdir. bir dakika lan bu oralarda olmuyordu sanırım..

  bakınız bu obama senegal den zamanında paralel yapının yurtlarına gitmiş olup...
  5 ... mel mel bakan gibson
 • kürt sorununun atatürk yüzünden bu hale gelmesi

  6.
  kürt sorununun sebebinin ayrılık heveslisi kürt vatandaşlar olduğunu bilmeyenlerin düştüğü gaflettir..

  kardeşim bu ülkede sadece biz türkler veya siz kürtler değil lazlar, çerkesler, yahudiler, ermeniler, rumlar, muhacirler, araplar ve daha aklıma gelmeyen onlarca farklı ırktan, mezhepten insanlar var iken neden sadece "kürt sorunu" var bunu bir düşününüz. inanın zor değil düşünmek biraz çabalarsanız başarırsınız sizlerde..
  21 -3 ... mel mel bakan gibson
 • akp nin terörle mücadelesiyle övünen ırkçı

  3.
  terör ile mücadele eden akp ise neden sürekli olarak polis ve askerlerimiz şehit oluyor düşüncesini akla düşüren mevzudur. neden bir akp millet vekili, bakan veya para sıfırlayıcı tafyadan birileri veya onların çocukları değil de hangi görüşten olduğu yüzde doksan oranında bilinmeyen gencecik hayatının baharındaki polislerimiz askerlerimiz şehit oluyor ?

  yada oluyor da bize mi bilgi gelmiyor ? ben hiç duymadım iktidar partisinin şu millet vekilinin oğlu görev sırasında şehit oldu diye. veya iktidar ile sınırlandırmayalım herhangi bir partinin millet vekilinin, bakanının çocuğu diye duymadık hiç. şimdi bu mücadeleyi veren akp veya x partisi mi yoksa devlet ( hükümet değil ) güvenlik güçleri mi..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • chpli vekillerin tarihe düşen utanç söylemleri

  1.
  "bir kaç örnek" denilen capslerin aslında mevzunun tamamı olduğu söylemdir. he yanlış mıdır elbetteki yanlıştır. bir partiye oy vermek demek yaptığı yanlışları görmemek demek değildir. bu tarz da olacak olsak zaten makarnaya kömüre oyumuzu satar köfte ekmek için mitinglere koşan kitleden olurduk..

  bende karşıt görüş olarak yazmak isterdim iktidar partisinin utanç söylemlerini ama ne yazık ki şimdi yazmaya başlasam akşam 21.00-22.00 civarına anca biter. ne o kadar vaktim var nede enerjim..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • nagehan alçı

  655.
  hakkında yorum yapmanın, tanım yapmanın bile abes olacağı iktidar yazarıdır. muhtemelen kendisinin muadilleri gibi bunlar gidip yerine tam tersi görüşlerde bir iktidar gelse bile bugünkü misyonunu aynen gelecek olan iktidar için devam ettirecektir..

  o değilde mehmet tezkan mıydı neydi o diğer gazetecinin ismi o diğer 3 maaşlı yazarın yanında ( alçı, selvi bir de o kabataş yalancısı ) hükümet ile alakalı bir yanlışları söylemeye başladığında girdiği şekiller akşamlarımın neşesi oluyor yazmadan geçemeyeceğim. adamlar ( uzun veya küçük enişte ) aleni olarak sokağa inip birilerini öldürse veya açık açık tecavüz etse kameralar canlı yayın yaparken hem de bu kadın gene de savunacakmış gibi geliyor yaptıkları ve yapacakları her şeyi. para sen nelere kadirsin..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • chp ye oy veren seçmen profili

  9.
  ne geçmişinde ne geleceğinde hırsızlık, yalakalık, cinayet, çocuk tecavüzü, yalan, teröriste silah ve sağlık hizmeti sağlamak, teröristi dağdan indirip ayağına hakim savcı göndermek gibi şeyler yazmayacak olan profillerdir. bunların kimin profiline kan ile yazıldığı malumdur..
  9 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 1300 lira asgari ücret alıp akp ye sallayan tip

  9.
  1300 lirayı evde oturanlara veriyorlarmış gibi aptalca bir düşünceye kapılanların sanrısıdır.. ulan 2002 den beri iktidardalar zammı henüz 2016 başında yaptılar hiç mi kafanız basmıyor mevzuya bu kadar mı beyin kıvrımından yoksunsunuz ? bunları söyleyebilen aklı evvellere birilerinin ( ben artık bıraktım çünkü anlayamayacak kadar aptal oldukları kanaatine vardım ) o asgari ücretin "1 aylık çalışma" sonucunda kazanıldığını da hatırlatsın lütfen. emekli dersen onlar da ömürlerinin neredeyse yarısını sizler daha babanızın malum yerlerinde vitamin olarak gezerken çalışarak geçirmiş adamlar ona göre konuşun..

  bu tarzda kafanızın basmadığı mezulara yorum yapmayın, başlık açmayın artık harbiden olduğunuzdan çok daha iğrenç oluyorsunuz.. eskiden sözlüklerde trollük amacı ile mal gibi yorum yapanlar olurdu ama amaçları belliydi. şimdilerdeki troll olarak adlandırılanlar ise harbiden inanarak yazıyorlar yazdıkları şeyleri. bu trollük değil neresinden bakarsan bak aptallık..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • ortadoğu nun en büyük sorunu

  10.
  araplardır. medeniyeti tersten takip ediyor adamlar inanılır gibi değil. herkes ileri doğru adım adım giderken bunlar geriye doğru depar atıyor..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • ateistler ahlaklı olabilir mi

  28.
  cevabı en basitinden evet olan sorudur. ateistlere "ahlaklı olamazlar" diyen ve bunu kendi inancı olduğu için söyleyen kişi kendi inancını reddetmiş olmaktadır..

  bazı değerler biz fanilere doğumumuz ile beraber verilmektedir. bir insanın kişiliği yaşadığı şartlara göre şekillenir doğrudur lakin ahlak dediğimiz kavram sadece cinsel olarak veya utanma duygusu ile sınırlı olmadığı için tamamen çevrene göre şekillenmez. bir çok özelliği insana doğuştan verilir veya verilmez. sen şimdi bir insanı sadece inançsız diye ahlaklı olamaz diye fişliyorsan zaten direkt olarak seni yaratmış olan yaratıcıya ve ona olan inancına şüphe düşürmüş oluyorsun farkında bile olmadan.

  benim şahsi görüşüm ahlak denilen bir çok özelliğin toplandığı bu kavramı en çok zedeleyenler inançlı olduklarını beyan ettikleri halde kendi inançlarına ihanet edenler tarafından çiğneniyor maalesef.. müslümanlığı ele alırsak bizim dinimizde en birinci kural kul hakkı yememektir. bakıyorsun bu inanılmaz boyutlarda yapılıyor.. hırsızlık haramdır. bakıyorsun hırsızlık, yolsuzluk almış başını gitmiş.. zina haramdır. bakıyorsun iş artık çocuk tecavüzlerine kadar gelmiş.. yalan söylemek haramdır. bakıyorsun yalanın her türlüsü söyleniyor.. bir masumu öldürmek bile tüm insanlığı öldürmek ile eşdeğerdir. bakıyorsun binlerce masumu öldürüyorlar, öldürülmesine vesile oluyorlar.. iftira atmak en çirkin davranışlardandır. bir bakıyorsun en başta örnek olması gereken insanlar her tarafa iftira atıyor. kibir şeytanın en belirgin özelliğidir ve bize yasaklanmıştır. bir bakıyorsun ortalık da gezen din adamları dahil kibirden yanına yaklaşamıyorsun..

  örnekler çoğaltılabilir lakin gerek yok herkes biliyor zaten neyin ne olduğunu. öncelikle insan olabilmek zaten beraberinde ahlaklı olmayı da getirecektir.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • gitar bile çalamayan bir erkekle sevgili olmak

  2.
  herkesin ailesinin piyano, gitar vs dersleri almasını sağlayacak maddiyat ve hissiyat içerisinde olamadığı için karşı çıkılabilecek bir düşüncedir. burası türkiye kardeşim liseyi bitirir bitirmez çalışmak zorunda kalıyor vatandaşın dörtte üçü ne piyanosu ne gitarı ne saksafonu. hele bizim gibi 80 lerde doğmuş nesile söylenmesi küfür ile eşdeğer söyleyeyim..

  velilere sesleniyorum * bu yeni nesil çocuklara çok fazla dizi, film izletmeyin interneti sınırlandırın. yapmassanız ortaya böyle neticeler çıkıyor işte.

  (bkz: millet aç aç)
  10 ... mel mel bakan gibson
 • trabzon insanının zeka seviyesi

  10.
  yargılamasını yapmak haddime düşmemek ile birlikte gözlemleyebildiğim kadarı ile kendi lehlerine olan konularda einstein seviyesinde ama aleyhlerine olan konularda ise ..... kadardır. nokta nokta olan kısıma bir şey yazmayayım gene de..

  farklı farklı bireyler olarak binlercesini tanıdım abartısız. kendimde karadenizliyim zaten. sürekli etrafımda olanların neredeyse tamamı karadenizliler. arkadaşlarım, iş yerindekilerin gene neredeyse tamamı patron dahil aynı yörenin insanı. türkiyenin her şehrinden insanlar tanıdım yenilerini de tanımaya devam ediyorum lakin bu trabzon, rize, giresun üçgeninde neler dönüyorsa o yörenin insanları gibisini değil türkiye de dünyada göremessiniz açık ve net..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • 31 mart 2016 tsk darbe açıklaması

  5.
  atamızı sevdiğini söyleyip kemalizme karşı olanları sevindirmiş açıklamadır. insan bir yere bir şey yazarken veya bir ortamda bir şey söylerken 2 kere düşünmeli çok açık ve net. yoksa işte böyle kendi kendini tezatta bırakıverir kepaze olursun farkında bile olmadan..

  neyse gereksizleri bir kenara bırakıp açıklamaya dönersek silahlı kuvvetlerimiz medyaya dönüp "beni karıştırmadan yalamaya devam ediniz" ricasında bulunmuş işin özü bu..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • suriyelilerin ankarada cuma namazı kılması

  2.
  istanbul da çok sık göremediğimiz durumdur. özellikle bizim semt camimiz de cemaate katılan suriyeli kardeşlerin yaklaşık 15 katı kadarı caminin önünde bekliyo tüm namaz boyunca. cemaat dağılmaya başlayınca da peygamberimiz ve rabbimizin ismi ile para istemeye başlıyorlar. cumaya katılmıyorlar ama müşterileri kaçırırız hesabına sanırım bilemiyorum..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • şam da namaz kılarken dikkat edilecek hususlar

  2.
  emevi camii olmasına bilhassa dikkat edilmeli *
  7 ... mel mel bakan gibson
 • tıp kazanamadığı için intihar eden genç

  3.
  hayatınıza son vermeye gerek olmayan mevzudur. kardeşim gidin bir solaryuma iyice esmerleştirin kendinizi saçlarınız da eğer koyu siyah değilse yedirin güzelce boyayı birazcık da arapça öğrenin sonra başvurun girmek istediğiniz okulun girmek istediğiniz bölümüne. hayatına son vermek ne demek önünde bu kadar basit bir yol dururken yapma etme..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • hdp ile chp nin birleşmesi

  4.
  ülkedeki en büyük eksikliğin yalancıyı s..memeleri olduğunu gösteren söylemdir. gerçi aksiyona girmeye başlasalar öpülmedik g.t kılı kalmaz ama yapacak bir şey yok ülkenin yarısını feda etmek gerekiyorsa edeceksin ki geriye kalan ahlaklı insanlar rahatça yaşasın.. tabana bakmış da böyle görmüş gözüne çövdüreyim senin astigmat kamil..
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 • rte nin john kerry e yaptığı ayıp

  3.
  "muhtemelen kadraja girmemiş kısımların tamamı amerikan bayrağıdır" düşüncesini akıla düşüren mevzudur..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 1982de kurulan fakülteden 1981 yılında mezun olmak

  6.
  henüz kurulmamış bir cezaevinde ( metris ) işkence görmesi ve henüz doğmamış çocuğundan not aldığını iddia etmesi ile kendisine tapınan tayfanın aslında boşa emmiklemediğinin ortaya çıktığı mevzudur..

  olm adam uzay ve zamanı bükebiliyor işte hala anlayamıyoruz biz mevzuyu. aşırı zeki takipçileri anlıyor bir tek..
  8 ... mel mel bakan gibson
 • erdoğanı hiç bir abd yetkilisinin karşılamaması

  5.
  görüntülerde bir adet onbaşı görmem ile beraber doğruluğu konusunda şüpheye düştüğüm mevzudur.

  beter olsun o ayrı. la biz askerde onbaşıları en pis işlere "kilit" yapma amacı ile gönderirdik burnu sürtülsün diye amerikada da durum aynıymış meğersem *
  1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum