• gider mi insan çok seviyorken

  5.
  gider, gidiyor, gitti ve gene gidecek şeklinde cevaba sahip sorudur. günümüzde sevmek ve sevilmek artık birinci planda değil özellikle kadınlar için. sorsan biz erkeklere duygusuz, ruhsuz, sadakatsiz gibi şeyleri söylerler sürekli ama durum öyle değil işte. kadınların bir çoğunun egosu ve libidosu ( bir şeylere sahip olma anlamında ) o kadar yüksek ki sevgi aşk meşk gibi şeylere pek takılmıyorlar. tabii sonunda ortaya çıkan tablo da ülkedeki yüz binlerce kadının şiddet görmesi aldatılması terk edilmesi gibi şeyler oluyor. hak ediyorlar demiyorum kesinlikle demem de asla. lakin biraz da kendi tercihlerine bakmaları ve egolarını düşük tutmaları kendi yararlarına olacaktır..

  başlık hakkında da "usta yoda" nın kurduğu cümleler gibi olmuş yazmadan geçemeyeceğim *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • kediler evin içine sıçar mı

  5.
  kardeşim ile beraber yıllar yıllar önce başlayıp sokaktan alarak ev hayatına alıştırdığımız 3.kedi ile yaşamaktayız ve hiç birisinin bir kere bile yaptığına şahit olmadığımız mevzudur. tabi her birisine kum, toprak gibi mini wc ler yaptık ve sık sık değiştirdik toprağını, kumunu.

  bu kediler çok tuhaf varlıklardır ama bazen oraya yapmak istemiyorlar. o zaman sokak kapısının önüne gelip miyik miyik sesler çıkartıp kuyruk titretiyor bu zeki ve sevimli canlılar. kapıyı açtığınızda rüzgar gibi fırlıyor dışarı 5 dakika sonra işini halledip geri geliyor ve sesleniyor açın gapıyı diye *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • affetmek mi kolaydır unutmak mı

  9.
  ikisi de kolay değildir. gelirse başına bu ikilem ne affedebilirsin ne de terkedip sonrasında unutabilirsin.. hoş araya büyük yalanlar veya aldatılma gibi şeyler girmediyse affetmek daha kolay sanki.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük erkekleri allah belanızı versin

  167.
  uslu uslu çalışan adamlara edilen bedduadır. ne oldu lan ne yaptım gene bilmeden..

  (bkz: kendi başınızı yiyin)
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 1 hafta cünup dolaştım çok günah yazar mı

  11.
  normal şartlar altında mümkün olabilse sayaca bakmanın gerekeceği mevzudur. ama muhtemelen mümkün olsa bile 1 haftalık kokudan dolayı sayacı tutan meleklerin de yerinde durmamış olacaklarını tahmin ediyorum *
  3 ... mel mel bakan gibson
 • barzani 2016 sonbaharında kürdistan ı kuracağız

  3.
  bizzat amerika tarafından kurulacak olan şimdinin neverland i ama yakın geleceğin gerçeğidir.. kimse kusura bakmasın ama bu siyasiler ile adamlar kürdistanı da kurarlar gelir elimizdeki ekmeği de alırlar.

  sadece ailesinin bekasını düşünen bir "baş komutan" ve etrafına toplanmış zoru ilk gördüklerinde topukları götlerine vura vura kaçacak olan yiyici takımı ile ülkeni de sınırlarını da koruyamassın. savaşalım desen kimle gideceksin cepheye ? iskilipli atıf mıdır akif midir ne si..mse öyle bir vatan hainini bile savunan binlerce insan var ülkede. arkanı döndüğün an sana sıkmayacaklarının garantisi yok..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • rte yi abd de türk bakanın karşılaması

  3.
  dünya lideri görmemiş beyaz sarayın düştüğü gaflettir.. şaka be olm normali bu zaten bakmayın ülkedeki yalakaların poh pohlamasına defalarca yazdık buraya eksilemekten elleri nasır tuttu ama hala gerçeği idrak edemediler. yurt dışındaki itibarları bu kadar işte fazlası yok. insanlar oralarda bizi ışid e destek veren terör destekçisi, her gün büyük şehirlerinde bombaların patladığı, hırsızlığın cinayetin olağan karşılandığı bir orta doğu ülkesi olarak görüyorlar. tüm dünya anladı bir bizim g.t kılları anlayamadı şunu. belçikada bomba patlıyor adamlar türkiyedeki konsolosluklarını kapatıyor. fransada patlama oluyor bizim küçük enişte taziyeye gidiyor elini bile sıkan olmuyor. barzani denen barzo bile kaale almıyor artık düşün..

  gelin eksileyin lan iyice eksilerseniz obama uğurlamaya gidecekmiş dünya liderinizi *
  6 -2 ... mel mel bakan gibson
 • sigarayı bırakmak istiyorum ama götüm yemiyor

  2.
  basit bir çözümü olan ancak yanında sağlam irade sahibi olmayı da gerektiren sorundur.

  6 sene önce bıraktım sigarayı. daha önce de defalarca denedim olmamıştı. sonra kesin olarak bırakacağımı etrafımdaki herkese yani her gün yüz yüze baktığım tüm insanlara beyan ettim. özellikle o zamanlar var olan sevgilime. iddialı bir şekilde her gün bıkmadan usanmadan aynı insanlara söyledim ve sigarayı kötülemeye başladım. her gün aynı şeyleri söyleyince bir yerden sonra gurur da izin vermiyor sözünden dönmeye.

  bunu dener ve ilk ayı atlatabilirseniz devamı zaten su gibi geliyor. denemenizde fayda olacağını düşündüğüm bir yöntemdir.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • beyler chp li olmak istiyorum ne yapmalıyım

  2.
  hırsızlık, yalancılık, cinayet, rüşvet, yolsuzluk, tecavüz gibi şeylere karşı olmanız gerekmektedir. sonrasında yalakalıktan vaz geçmeniz ve takım tutar gibi parti tutma saçmalığından vazgeçmeniz gerekmektedir..

  aslında tüm bunlar chp li olmanın değil mantıklı ve normal bir insan olmanızı sağlayacaktır. birilerine göt kılı olmak kolay zor olan normal insan olabilmekte..
  8 -6 ... mel mel bakan gibson
 • sürekli ben bu ülkede vergi ödüyorum diyen şahıs

  2.
  ödediği vergilerin karşılığını göremeyen insanların serzenişidir. en başta o vergilerin bir numaralı getirisi olması gereken can güvenliği sağlanamadığı için isyan etmektedir. sonrasında sürekli olarak sanki kendi ceplerinden yapmışlar gibi "yol yaptık cami yaptık" diye tuhaf tuhaf konuşan siyasiler ve onların düşünmekten aciz yalakalarından gına gelmiştir. sürekli olarak "gene" kendi vergileri ile hizmet vermekte olan hastanelerde sıra beklenmediği söylenip her gittiğinde saatlerce muayene, kan tahlili, emar sırası gibi mevzular yüzünden verdiği verginin karşılığını alamadığından söylenmektedir.

  bu liste daha uzar gider. işin özeti sürekli olarak vergi veriyorum diyen şahısa değil bunu söylemek zorunda bırakanlara çemkirmek gerekir..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • komik akapeliler

  16.
  bazen komiklik sınırlarını aşıp başka sulara yelken açmaktadırlar. misal oy verdikleri parti seçimi kazanınca milletin göt olduğunu zannederler. örneği yukarılarda var mesela bir tane. adamlar ülkenin hatta vatandaşın bir taraflarına koyuyor ve bunu açık açık söylüyor bu süzme sazanlar da oy verdiği parti seçimi kazandı diye göt oldunuz diyor millete.

  şu yeni anayasa da en çok istediğim şey aptallığın da sınırlandırılması. fazlası olanı alacaklar içeri rehabilite etmeye çalışacaklar başka türlü düzelemez bunlar ve kötü zihniyetleri çünkü..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • cumhurbaşkanı na hakaret maddesinin iptali

  7.
  hakaretin tanımının yapılmasının daha mantıklı olacağı eylemdir. makamda oturan kişiyi bende sevmiyorum lakin hakaret etme hakkım bir birey olarak yok. sadece ona değil hiç bir bireye yok..

  lakin onun da artık eleştirilebilir olduğunu bilmesi lazım. kendisi ile aynı fikirde olmayan herkesi mahkemeye veriyor ergen sinir sahibi genç arkadaşlar gibi. buna bir dur denmesi lazım artık. bir insanı rencide etmeden eleştirdiğin için hakim karşısına çıkmak kadar aptalca bir şey yaşantım boyunca görmemiştim sağolsunlar bol bol gösteriyorlar bize..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • anıra anıra ağlatan filmler

  10.
  yerli film olarak elbette canım kardeşimin liste başı olması gereken ankettir. yabancı film olarak belki filmin tamamı olmasa da brave heart isimli baş yapıtın malum işkence sahnesi ve onca acıya rağmen idealinden vazgeçmeden özgürlük diye bağırdığı hemen akabinde ise ellerinden alınan eşinin kalabalığın arasından gülümseyerek geldiği sahnedir.. ilk 10 izlememde falan çok ağır etkiler yaratmıştır bünyemde. hala daha denk gelir de izlersem o kısımı ileriye sarıyorum ne yalan söyleyeyim. insanı etkiliyor film olduğunu bilsen bile..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • müslümanlardaki canlı bomba olma salaklığı

  6.
  cehaletin getirdiği sonuçlardan en belirgin olanıdır. okuma ve araştırma gibi meziyetleri olmayan kırsalda yetişmiş tiplerden çıkar genellikle bu bombacılar. kendilerine söylenen şeylere inanırlar doğru olup olmadığını araştırmazlar. kalanı da zaten uyuşturucu ile hallediyor bunları yönlendirenler malum..

  bizim nüfusun bayağı kalabalık bir kısmı da akıllarını kullanmıyor malum. zaman içerisinde vicdanlar da körelince bu canlı bombacılar kadar korkunç işlere girişmeye başlamışlardır. her gün haberlerde görüyorsun işte cinayetler vs. öyle korkunç şekillerde cinayetler işlenmeye başladı ki en babayiğidi benim diyen adamı bile endişelere sevk eder. cehalet böyle bir şey işte vicdanı da kaybedince işin bitiyor..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • abdullah öcalan ın ölmeme sebebi

  0.
  kötülerin uzun yaşıyor olması gerçeğidir. bir çok ızdırabı bu dünyada çekmeden canı alınmıyor malum. darısı hırsızların, tecavüzcülerin, yalancıların, iftiracıların, diğer katillerin de başına. böyle "uzun" uzun yaşasınlar soylarının kuruduğunu görsünler her türlü hastalığı çeksinler ve önce kulların elinde yargılanmayı yaşasınlar..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • mart ayında grip olmak

  2.
  uzun senelerdir başımıza gelen can sıkıcı durumdur. "mart camdan baktırır kazma kürek yaktırır" sözünü doğrular nitelik de bir çoğumuz tüm kışı hastalanmadan geçirip mart aylarında yataklara düşeriz ülkecek..
  5 ... mel mel bakan gibson
 • sekreter kıza kahve getirtirmek

  2.
  ömrü hayatımda 1 kere "kadın" sekreter görmüşlüğüm olmadığı için yapamadığım eylemdir. ahdım büyük eğer ki ölmeden denk gelirse hergün kahvesi çayı benden. bıktım la hemcinslerim ile çalışmaktan 20 yıldır içim karardı..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • denize cübbeli mi düşse kurtarırsın mısıroğlu mu

  1.
  büyükcene böyle attığında direkt dibe batırabilecek ağırlıkta iki kaya aramam ile neticelenecek olan mevzudur..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • ankara soğuğu

  546.
  kış aylarında hatta mart nisan aylarında bile ankaraya gitmem gerektiğinde içimden bir şeylerin kopup gitmesine sebep olan soğuktur. arkadaş bir çok şehire gittim geldim hala da gidiyorum lakin ciddi ciddi bu ankaranın soğuğu gibisini ne gördüm ne duydum. sabah erken saatlerde sokağa attığınız ilk adımda suratınıza vuran o ayaz anlatılamaz illa yaşamanız lazım. diğer şehirlerde de üşüyorsunuz ama bu başka bir şey çok tuhaf geliyor bana.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • sikerim böyle hayatı deyip salçalı ekmek yemek

  6.
  lise yıllarında sıklık ile yaptığımız eylemdir. tüm parayı sigaraya gömünce geriye sadece salçalı ekmek parası kalıyordu..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum