• hilal kaplan

  103.
  hakkında herhangi bir tanım yapmaya bile değmeyecek cumhuriyet düşmanı veya demokrasi düşmanı olmasına bile razı gelebileceğim ama sınırları çoktan aşıp artık direkt olarak "insan" düşmanı olanlardan bir tanesidir. böyle tipler insanların hayatına karışmayı her tarafa çirkeflik sıçratmayı yalan söylemeyi çok severler ve kendilerinden görmedikleri insanların acı çekmesine hatta ölmesine bile sevinirler. o kutsal topraklarda viagra ile mortu çeken adamın devamıdır bunlar işte..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 15 mart 2016 boğaziçi köprüsünün kapatılması

  16.
  aracı oraya bırakıp şüpheli hareketler sergileyerek başka bir araca binip bıraktığı araca ise herhangi bir bilgilendirme yazısı bırakmadan mekanı terk eden dayının muhtemelen bayağı bir başının ağrımasına sebep olacak olan mevzudur.. binlerce insan saatlerce bekledi ve beklemeye devam edecek o köprüden geçebilmek için..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 1 milyon çeçenistan la baş edemeyen süper güç

  2.
  ilk entrysini göremediğim başlıktır. 1 milyon çeçenistan değil de 1 milyon çeçen olması gerekir sanırım..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • patlamada ölen teroristin hemen açıklanması

  2.
  "vekil" başbakanımızın evvelden açıkladığı mevzudur. kim oldukları ve yapabilecekleri zaten biliniyor ama "hukuk" gereği kendilerini patlatmadan bir şey yapamadıkları içün ancak patlattıktan sonra ellerindeki verilerden kimliğini açıklayıveriyorlar işte.. kim olduğu fotoğrafları geçmişi ailesi kan grubu hatta iç çamaşırının rengine her bilgi ellerinde var ama işte "hukuk" un üstünlüğüne çok önem verdikleri için patlatana kadar bir şey yapamıyorlar elleri kolları bağlı yazık.. başkanlık sistemi olsa böyle olmaz ama emin ol...
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • malum anadolu vakfı

  26.
  sözlükteki yalama olmuş ak yalakaların uğramadığı başlıktır. ne oldu her şeye atlayıp aklamaya çalışırdınız bunun ve ankara patlamasının kıvıracak tarafı yok değil mi. neresinden tutsan elinde kalıyor patlamada hükümetin suçu yok desen terörist destekçisi oluyorsun bunu savunsan tecavüzcü *
  10 -2 ... mel mel bakan gibson
 • israil in korktuğu adam hakan fidan efsanesi

  2.
  israil in korkma sebebinin muhtemelen fidan ın varlığı değil yokluğu olması mevzusudur. düşünsene böylesine iş bilmez ve ayakta uyuyan bir adam istihbaratın başında. ya yarın bir gün giderde yerine iş bilen birazda zeki bir adam gelirse ? israil in yerinde olsam bende korkardım bu seçenekten..
  24 -1 ... mel mel bakan gibson
 • istifaların gelmesi için yaşanması gereken olaylar

  3.
  öncelikle namuslu insanların iktidara gelmesi gereken mevzudur. kin ve nefret tohumları ekerek sağlanan bir iktidarın binlerce değil milyonlarca insan ölse istifa etmeyeceği artık son derece açık sanırım..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • tonla olaya rağmen ülkede istifa eden olmaması

  20.
  istifa onurlu insanların yapacağı bir eylem olmasından dolayı meydana gelen ( gelemeyen daha doğru olur ) mevzudur.

  o değil de biraz empati kasayım diyorum bazen kendi kendime. gidişata bakıyorum bildiğiniz üzere hayattaki her şey kompozisyon gibi ilerler "giriş-gelişme-sonuç" şeklinde. böyle yaklaşıyorum olaya iptal edilen seçimden sonra bombalar patladı yüzlerce masum insan hayatını kaybetti sonra bir baktık hükümetin oy oranı arttı onca ölüm ile doğru orantılı olarak. yaşadığımız onlarca olay kaybettiğimiz binlerce insan var işte soma faciasından tut asansör kazalarına ve verilmeyen cezalara katillerin ellerini kollarını sallaya sallaya yeni ihaleler almaları, çözüm süreci denen garabet, teröristlerin karşılanması vs. şimdi tüm bunları görünce ben olsam istifayı geçtim heralde elime silahı alır kameralar eşliğinde bizzat kendim sıkardım insanlara.. bunu komiklik olsun diye yazmıyorum yani şu sözlükte en basitinden dünkü olaydan sonra bile hala yalakalık peşinde koşup hükümeti koruyanları görüyoruz ya adamlar ellerine silah alıp sıka sıka ilerleseler bile sanki oyları artacakmış gibi geliyor artık bana..
  5 ... mel mel bakan gibson
 • hedef 2023

  60.
  hedefin ne olduğunun bir türlü anlaşılamadığı mevzudur. bu hedefi savunanlar diyor ki "üzerimizdeki yasaklar kalkacak öyle bir yükselecez ki arşı aşıp uzaya gidecez" falan diyorlar. soruyorsun nedir o yasaklar diye kimse bilmiyor ama. en çok bileni lozan mozan bir şeyler diyor ama gerisi yok..

  her gün ölüyoruz parça parça. her gün bölünmeye bir adım daha yaklaşıyoruz. her gün içimizdeki nefret daha da artıyor. sağlıklı insan sayımız her gün azalıyor. tüm bu olumsuzluklara rağmen ne olacak da 2023 de deli gibi yükseleceğiz birileri açıklasa da öğrenebilsek keşke..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • burdur da hiç bomba patlamaması

  2.
  muhtemelen teröristlerin böyle bir şehrin varlığından bile haberdar olmaması ile alakalı bir durumdur. allah böyle acıları göstermesin gene de ne burdur a ne başka bir şehrimize..
  5 ... mel mel bakan gibson
 • 13 mart 2016 cumhurbaşkanı açıklaması

  10.
  içerisinde "endişelenmeyin" ibaresi geçen açıklamadır. iptal edilen seçimden sonra kaç kişi hayatını kaybetti tam olarak sayıyı bilen veya hatırlayan var ise bir zahmet yazıversin şuraya. endişelenmiyoruz titriyoruz resmen. hem sinirden hem korkudan. kendin ölsen neyse gene ama ya sevdiklerini kaybedersen ne yaparsın nasıl yaşarsın hayal etmeye çalışsana biraz. elinden hiç bir şey gelmeyecek sonrasında suçluların suratına tükürmeyi bırak s.çsan bile utanmıyorlar. destekçileri onlardan beter böyle vahim günlerde bile hala 7/24 yaladıklarını yalamanın derdindeler. endişelenmeyin demek dalga geçmek gibi bir şey. şu patlamalarda ve kaybettiğimiz canlarda en ufak ihmali / payı olanların ve saldırıyı düzenleyenlerin rabbim iki yakalarını bir araya getirmesin ..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • akplilerin bak hala konuşabiliyor olması

  8.
  vicdanından vazgeçen her insan gibi normal davranışlar sergileyen kitledir. bu kadar aleni şekilde yapılan hırsızlığa, yolsuzluğa, söylenen yalanlara, şirk koşmalara ( rahmetimiz gazabımızı aştı ), cinayetlere, kendi insanına zulm edilmesine rağmen sessiz kalmış her insan vicdanından ve allah korkusundan vaz geçmiş demektir.

  başka bir izahat getiremiyorum zira hala saçma salak şeyler yazıp hala savunma pozisyonuna geçebilen insana insan denmesi tuhaf en başta..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • fenerbahçe nin oranı neden yükseliyor sorunsalı

  2.
  yurt içi sitelerde herhangi bir yükselme olmadığından suni bir sorunsal olarak kalacak mevzudur.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • türk kızı ilgi sever

  11.
  doğru bir tespittir. ama ilgilenince ve biraz fazla değer verince bu sefer de "bu artık cepte diğer denizlere açılalım bakalım var mı daha iyisi" düşüncesine kapılırlar.
  6 ... mel mel bakan gibson
 • pazar sabahı sözlükte takılan asosyal ezik

  25.
  sosyalleşebilmek için sözlüğe giren yazarlardır. sabahın 7 sinde deli dürtmüş gibi sokaklara atmak yerine kendini elinde gene kendi imal ettiği mis gibi kahvesi ile milletin yazdıklarını okuyarak da sosyalleşilebilir tabiki de. başlıklara bakar iktidar yalakalarının yalamalarına güler liselilerin sınav heyecanına güler cinsel içerikli başlıklara bakar abazaların derecelerini tayin eder *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • 12 mart 2016 sümeyye erdoğan ın nişanı

  3.
  oğlanlar, rezza, cengiz, berat, danışmanların alayı, saray falan derken vatandaşın sırtına bir "damat" daha binmesi ile neticelenecek olan düğündür. hülocanlar durumdan memnun ama onlarda heyecanlı tıpkı gelin kızımız gibi *
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yılda yapılması gereken banyo sayısı

  6.
  12 dir. ayda bir banyo yeterlidir. yani en azından toplu taşıma araçlarını kullanırken böyle hissediyor insan. sanki herkes ayda bir banyo yapıyormuş gibi..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • bir mekanın kazıkçı olduğunu gösteren detaylar

  26.
  çalışanların suratında pis bir sırıtış var ise orası kazık bir mekandır. çalışanlar da bizler gibi sıradan vatandaşlar olduğundan ve mevzunun tam içerisinde olduklarından yani kazığın ne kadar kalın olduğunu iyi bildiklerinden sizi karşılarlarken veya isteğinizi sorarlarken ve siz kıtlıktan çıkmış gibi ard arda siparişleri söylerken suratlarında " ben sizi hesabı verirken görecem asıl" bakışı oluşuyorsa hesabı ödedikten sonra yediklerinizin hepsini anında yakacağınızı anlarsınız.
  9 ... mel mel bakan gibson
 • braga nın fenerbahçe ye döşeyeceği boru

  11.
  her zamanki gibi gene ters dönmüş borudur. kendi kendisine şekil alarak bu başlık altındaki bazı arkadaşlara döşemiştir kendisini her zamanki gibi *
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • mel mel bakan gibson

  6.
  güzel ve özenli yapılmış esprilerden şukusunu eksik etmeyen yazardır *
  2 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum