• mel mel bakan gibson

  2.
  hoş bulmuş ve güzel bir entry ile karşılanmış olması sebebi ile mutlu olmuş yazardır. iyi niyet ile yaklaşan ve aklı tespit yapmaya yetmediği halde sırf yapmış olmak için saçma sapan çıkarımlar yapmayan herkesi sevmektedir, saymaktadır.
  16 -11 ... mel mel bakan gibson
 • cinsel dürtüleri yüksek olan insanlar zekidir

  6.
  çoğu zaman içimde yanan mucitlik ve bilim ateşini anlamama sebep olmuş araştırmadır.

  (bkz: einstein in 3 katı cevher sahibi olmak)
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • tubitak ne işe yarıyor

  7.
  mini bacılara ve orta yaş badem bıyıklı maklubecilere finansman sağlama işine yaramaktadır. kurumun eski müdürünü tanırdım ve iyi bir insandı. sonradan o hayvanat bahçesi müdürlüğünden terfi ettirilen amca geldiğinden beri tamamen iktidar eksenli olarak çalışmaya başlamışlardır. hatta şu meşhur ses kayıtlarının montaj olduğunu en ufak bir inceleme bile yapmadan bildirmişlikleri bile vardır. bilim falan hak getire son 2 senedir düzenledikleri fuarlarda birinci olanlara bakın anlarsınız ne işe yaradıklarını...
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • olaylardan akp sorumlu tutulamaz diyen yancı

  3.
  yaşları küçük olanların ve orta yaşlar + daha üst yaş grubu olan cahil neslin başını çektiği güruhtur. yaşları küçük olanlara şimdilik yapacak bir şey yok baba parası yiyerek yaşadıkları için ne ekonomik sıkıntılar ne insanların bir hiç uğruna yitip gitmeleri umurlarında değil. bunların az da olsa düzelme şansı var. yaşları ilerleyip kazığın bir kısmı kendilerinede girmeye başladığında kuvvetle muhtemel toparlanacaklardır.

  lakin diğer kesim olan orta yaş ve artık yaşını başını almış kesim için yapacak hiç bir şey yok. bunlar hali hazırda kazığın en kalın yerinde oldukları halde durumdan şikayet etmezler ve daha fenası her türlü yolsuzluğu, hırsızlığı, cinayeti, yalanı ve iktidar hırsını savunurlar. şu ortamda dahi sesleri çıkmıyorsa ve kraldan çok kralcı gibi takılıyorlarsa elden bir şey gelmez düzelme şansları hiç kalmamış. araştırma huyları okuma huyları hiç yoktur ipe sapa gelmez argümanlar sunarlar yazıyordum ki hemen üstümdeki 3 numarada güzel bir örneği düşmüş ben daha göndere basmadan..
  7 -2 ... mel mel bakan gibson
 • kemalistlerin her suçu hükümete atması

  3.
  tam bir aptallıktır. oysa bu patlamaların, yapılan zamların, alınan yüksek vergilerin, ülkedeki huzursuzluğun tek sorumlusu bizim mahalle bakkalımız mehmet abidir. o cipsleri falan dizmiyor mu kapının önüne ah mehmet abi ahhh. yaktın koca memleketi..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • deniz baykal

  1754.
  "devletinin" yanında olması yüzünden eleştirilmeyen yarı emekli siyasetçidir. devlet dediğimiz kavramı / oluşumu zaten muhalifler dahil bu ülkede yaşayan ve bölücü / ayrılıkçı olmayan herkes savunuyor zaten. şimdi ne chp ne deniz baykal ne hükümete muhalif olan bizler aptal değiliz. türkiye devleti olmaz ise bizlerde olamayız. en azından özgür bireyler olamayız. suriyedekiler gibi ıraktakiler gibi afganistandakiler gibi oluruz. hükümet "geçici" olarak devleti temsil etmektedir seçim kazanan her parti hükümet olur ve seçim kaybedene kadar devleti temsil hakkı kazanır ama geçicidir.. ve tekrar ediyorum "bölücü veya ayrılıkçı" olanlar hariç hiç kimse kendi "devleti" zor durumlara düşsün istemez. devlet zor duruma düşerse hepimiz düşeriz zaten bunda anlaşılamayacak bir şey yok. bugün bir savaş çıksa politikacılar ve siyasiler ellerine silah alıp cepheye gitmeyecek değil mi. veya barış zamanı askerlik bile yapmayan bakan / millet vekili ( parti ayırmaksızın ) çocukları gitmeyecek biz gideceğiz. şu ayrımı yapabilecek kapasitedeyiz hepimiz ama bir sebepten yapamıyoruz; hükümet yanlış politika izliyor demek devletine karşı olduğun anlamına gelmez..

  deniz baykal elbette ki devletine sahip çıkacaktır çıkmak da zorundadır. insanların ( bende dahil ) şaşırdığı nokta şudur bugüne kadar söylediklerinin neredeyse tam tersi şeyler söylemektedir. bu sadece suriye mevzusu değil onlar sadece haberlerde vs gösterilenler diğer söyledikleri ve iktidara karşı tavırları bugüne kadar savundukları ile ters. tıpkı tuğrul türkeş gibi yıllarca demediğini bırakmayıp şimdi yıllardır eleştirdikleri ile aynı şeyleri söylemeye başladı.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kızılay avm de iki gencin intihar etmesi

  20.
  çok üzücü bir olaydır. hayatlarında henüz neredeyse hiç bir şey görmeden hayata gözlerini yummak ne acı. hepimiz türlü türlü acılar çektik, çekiyoruz ve çekmeye de devam edeceğiz.. başta askerlik olmak üzere yaşadığım büyük sıkıntıları hiç unutamam lakin bunlar hayatın parçalarıdır ve yaşanmaları gerektiği için yaşadık. rabbim kimseye hayatından vazgeçecek kadar büyük dertler vermesin. inşallah gittikleri yerde mutlu olurlar..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • suriye yi karıştırmakla elimize geçenler

  12.
  halk olarak bizlere 4 milyon civarı ( sayı daha da artacak ) sıkıntı, iktidara ise bir kaç sene içerisinde 1.5 - 2 milyon civarı oydur. bu gelenlerin en az yarısının savaş sona erse bile suriyeye dönmeyecekleri neredeyse garanti. burada her türlü imkanları var ve bizim ülkemizdeki laik sistemi beğenmeyenlerin aksine onlar için buradaki özgür yaşama olanakları bulunmaz fırsat. hayat bu kadar enteresan olabiliyor işte burada yaşayan adam oradan kaçanların sisteminde yaşamak istiyor ama oradan kaçanlar için bu ülkenin sistemi cennet gibi. keşke imkan olsa yer değiştirseler tamamen hazır oradakiler komple buraya geliyorken buradaki arap sistemlerine özenti duyanlar da oraya gitse..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 12 şubat 2016 diyanetin ses getiren cuma hutbesi

  6.
  ülkedeki en gereksiz kurumların başında gelen yapılanmanın sadece ve sadece rabbine ibadet etmeye gelenleri gene siyasete ve bir takım gereksiz söylemlere boğacağının habercisi olan olaydır.. vakit namazları gibi olsa keşke cuma namazları da başında ve sonunda sadece kur'an okunsa..

  farz namazlarında fırsat buldukça gidiyorum camiye içimi huzur kaplıyor lakin cuma namazları son 4-5 senedir sıkıntı düşürüyor içime. karıştırmayın kendi içinizdekileri, karıştırmayın siyasi söylemleri, karıştırmayın iktidarın size söyleminizi emrettiği şeyleri ibadete artık. insanlar 4-5 sene öncesinde hutbeyi zevkle dinlerdi şimdi yarıya yakını biran önce bitsin diye bekliyor kalanların da çoğu uyukluyor oturduğu yerde..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • allahın adalet anlayışı

  22.
  olmak zorunda olmayan anlayıştır.
  yazmak istediklerimi sevgili dostum entrysinde belirtmiş sağolsun (#31307076)
  adalet, sevgi, korku, görmek, işitmek, iyilik, kötülük gibi tüm sıfatlar insan içindir. tüm bunlardan üstün olanda zaten bu sıfatları göremeyiz. düşünün evrendeki her şeyi yaratmış bir varlık neden adaletli olmalı veya iyi / kötü olmalı ki ?
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • büyük depremin yaklaşması

  12.
  9,28 şiddetinde olacak var 3,03 saat sürecekmiş. kesin bilgi yayalım *
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • vücudunuzda hissettiğiniz en büyük acı

  7.
  bacağımın iki yerden kırılması ve düzenli olarak devam eden migren ağrılarım olan acılardır. kırık bir kaç haftada geçti gibi ama bu migren adamın canından can alıyor(du). neyse onun da çaresini bulduk gibi çok şükür *
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 98 doğumlu kızın 54k takipçisi olması

  12.
  yaşı konusunda şüphelere düştüğüm kızdır. diğer konularda ise ne vücudunu sergilemesi ne hal ve hareketleri ilgimi çekmedi, çekmemeli de zaten. ilgimi çeken tek konu 54.000 ( elli dört bin ) insan evladının takipçi olması ki zaten diğer yazar arkadaşlar sıklıkla durmuşlar üzerinde..
  bizim insanımız için cidden farklı bir durum var diğer milletlerden arkadaş. bunun inançlar ile veya görüşler ile alakası yok. ister son derece inançlı olsun ister inançsız olsun ister siyasi görüşü sağcı muhafazakar olsun ister sol görüşlü olsun hiç fark etmiyor. bu tamamen aşırı cehalet ve açlık ile alakalı bence. her konuda hem bilgisiz hem aç bizim milletimiz. maddi olarak aç, bilgiye aç, sevgiye aç, ilgiye aç. ama en çok cinsellik konusunda aç oğlu aç.
  erken yaşlarda evlenmiş olsaydım hemen hemen bu kızdan maksimum 1 veya 2 yaş küçük kızım olacaktı belki de. muhtemelen takip edenler arasında benimle yaşıt veya benden büyük bir sürü adam vardır. yazık hakikatten..
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • komşularla sıfır sorun politikası

  126.
  gerçekleştirilmiş politikadır. artık hiç birisi ile ufak tefek sorunumuz yok hepsi ile direkt düşmanız.. ama gel bunu hükümet destekçilerine anlat. adamlar hala "yurt dışında çok beğeniliyoruz" kafasında yaşıyorlar..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • malını 99 kuruşlu satan mağazaların amacı

  2.
  bir nebze olsun vergiden kurtulma amacıdır. atıyorum 2,99 tl ye satılan üründen alınan vergi ayrı 3 tl den alınan vergi ayrıdır. bu işlerden anlayan bir arkadaşım açıklamıştı zamanında ama mevzulara uzak olduğumdan hatırımda kalmamış *
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • iskilipli atıf hoca

  182.
  her vatan haini gibi sonu yağlı ilmek ile bitmiş olan badem gözlüdür. buna şehit diyenlere sorsan karakaya denen foseptik her ne kadar kutsal topraklarda "mavi hap" yüzünden dimdik şekilde nalları dikmiş olsa da şehit olmuştur. şehadet kavramının için hiç bu kadar boşaltılmamıştı. yazık..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • pkk nın asıl niyetini 2015 de anladık

  2.
  küçük dünya liderimiz tarafından yapılmış açıklamadır. bunun söylediklerinden daha bombastikleri merak ediliyorsa dünya liderlerimizden uzun ( uzun el ) olanı takip etmek gerekli. ayrıca boynuz kulağı geçer mi diye bekleyenler boşuna beklemesin. bizim kulak ( uzun el ) kamillik, kandırılma ve olayları bir türlü anlayamama mevzularında o kadar uzun ki boynuzun ( küçük enişte ) onu geçmesine imkan yok..

  ben daha küçücük çocuktum 80 lerin sonlarında 90 ların başlarında. o zamanlar anlamıştım bu pkk denen mahlukatlar sürüsünün acımasız katiller olduğunu ve asla ama asla içimizde sıradan vatandaş gibi yaşayamayacak olduklarını.. benim 26 yıl kadar önce henüz 7-8 yaşlarımdayken anladığım gerçeği ülkenin koskoca başbakanı 60 yaşında yeni anlamış..
  6 -2 ... mel mel bakan gibson
 • kızların yakışıklı erkek görünce tebessüm etmesi

  2.
  erkek bir birey olarak başıma hiç gelmemiş olaydır. genelde tebessüm yerine kafalarını başka yöne çevirdiklerine göre sıkıntı büyük demek ki *
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • bodrum katta sıkışan pkklıların ölüm görüntüleri

  7.
  sadece masum insanları öldürdükleri için değil bu şekilde paylaşılan ve normalde korkunç gelmesi gereken fotoğraflardan bile zerre etkilenmeden bakabilmemizi sağladıkları için pkk denen terör oluşumundan daha da nefret etmemi sağlayan görüntülerdir..

  öyle bir hale getirdiler ki toplumu şu fotoğraflara bakıp midemiz bulanmıyor, içiniz sızlamıyor ise bizzat kendilerinin sizde oluşturduğu nefretten dolayıdır. bir de hümanizm kasıp ölümlere seviniyorsunuz diyenler yok mu inanın zerre sevimli değilsiniz. sizce bu ölenler öldürülmemiş olsalardı ne yapacaklardı ? sanırsın ki dağda bayırda gezip mahsur kalmış hayvanları kurtarıp, her yeri yeşile çevirmeye çalışıp, insanlığa müthiş katkılarda bulunacaklardı.. ölmemiş olsalar sağda solda pusu kurup gencecik insanları öldüreceklerdi..

  terörü her kim uyguluyorsa yaşamasın arkadaş. adı ne olursa olsun eline silah alıp silahsız insanları o silah zoru ile bir şeyler yapmaya zorlayan ve öldüren her kim olursa olsun yok olsun. devlet terör uyguluyorsa o devlette yok olsun. dünya kocaman yer altında ve üstünde olan her türlü şey tüm insanlığa ait. paylaşılamayan nedir ki insanlar ellerine silah alıp diğer insanları öldürmeyi kendisinde hak görüyor ?
  20 -6 ... mel mel bakan gibson
 • 3 yaşında das kapital i okuyan çocuk

  1.
  benim olamadığım çocuktur. üç yaşında sümüklerimi yalayarak evin içerisinde koşturuyordum muhtemelen.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum