• takip edilen yazarın çılgınlar gibi entry girmesi

  4.
  insanın yalnızlığını bir nebze olsun gideren mevzudur. sağ tarafta sürekli takipte oldukların ile alakalı maviş maviş "entry girdi" bilgileri gelince birazcık da olsa hayatın devam ettiğini anlıyorsun *
  3 ... mel mel bakan gibson
 • evlilikten soğutan nedenler

  112.
  insanların aşırı kibirli, kendisini beğenmiş ve yalana meyilli olmasıdır. şahsi olarak aksi yönde birisini bulabilmiş olsam bugüne kadar evlenmiş olurdum zaten. kalmamış koca ülkede artısı eksisinden fazla olan bir kadın *
  bak güzelliktir ( kime göre neye göre güzel tartışılır ama genel olarak güzel kabul edilen ) fiziki özelliklerdir maddi durumdur bunları hiç önemsemiyor olsa bile manevi durumlar ( ruh hali vs ) yüzünden evlenemeyen, evlenmekten korkan o kadar çok insan var ki..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • mini etek giyen kız tecavüzü hakeder mi sorunsalı

  5.
  artık tartışılmasının bile abes olacağı mevzudur. sevgili ensarcılar, yobazlar, kafası 3000 yıl öncesinde kalmış olanlar, aklı şeyinden başka bir mevzuya çalışmayan gizli sapıklar size sesleniyorum ; artık mini eteği değil de 10 yaşlarındaki erkek sabi sübyanın şort giydiğinde tecavüzü hak eder mi şeklinde tartışmaya başlayın..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • terörü ak partiye bağlamak

  3.
  ülkede hainin hiç bir zaman eksik olmadığını kendi kendisine ispatlayan troll söylemidir. tıpkı şimdi senin savunduğun çözüm sürecini başlatanlar ve onu destekleyenler gibi ülke içerisinde hain hiç bitmedi bitmeyecek de..

  hainler sadece pkk lılar değil ülkenin kurucusuna bile suç yıkmaya cesaret edebilen cahiller de en az pkk lılar kadar haindir...
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • dayak yerine öpüşmeye tepki gösteren insan

  4.
  en basit tabir ile samimiyetsiz insanlardır. ilk entry de anlatılmış zaten. daha evvelden sık olarak karşılaştığım mevzuyu bire bir yazmış arkadaş sağ olsun. işin daha ilginci kadını darp eden yaratığa müdahale edince o koyun gibi bakan millet sana tepki gösteriyor girme araya diye.

  son 10-15 yıl içerisinde millet olarak inanılmaz bir çöküşe girdik. toplumlarda ahlak azalabilir saygı sevgi azalabilir ama bizdeki gibi insani değerlerin neredeyse tamamının bitme noktasına gelmiş olmasının tarih içerisinde başka bir eşi benzeri varmıdır bilemiyorum. inanılmaz cahil bir nesil geldi 90 lardan itibaren ve daha da kötüsü onlarında çocukları olmaya başladı arkadan onlar da geliyor..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • cennette 100 milyar yıl eğlendik peki sonra

  3.
  zaman kavramını aşamayan ve aşması mümkün olmayan beynimizin idrak edemeyeceği olaydır. inanırsın inanmassın herkesin kendi bileceği iştir lakin bu zaman kavramı hakikatten çok büyük bir gizem biz insanlar için. 1 milyon yıl öncesini hayal et diyorlar aklın kesemiyor ki dünyanın yaşı 5 milyar küsür müydü neydi hesap et. bir de sonsuzluk kavramını düşünmeye ve anlamaya çalışırsak sanırım kafamız karpuz gibi dağılır.. o yüzden hiç düşünmemek en iyisi her şeyi yaşayarak göreceğiz veya ölerek *
  9 -2 ... mel mel bakan gibson
 • 6000 tl lik kuponun barça realden yatması

  3.
  kendinize güven olmaz. öylesine cünupsundur ki su içtiğin çeşme kurur bastığın yerde ot bitmez maşallah dediğin 2 gün yaşamaz. o sebep ile bir bahis yaparsın koskoca barcelona bile hiç olmayacak şekilde 10 kişi kalan real e yenilir milleti de yakarsın..
  5 ... mel mel bakan gibson
 • ak partinin ülkeye çağ atlattığı gerçeği

  4.
  katıldığım söylemdir. lakin akp biraz yanlış anlamış mevzuyu galiba. millet ileri doğru atlarken bizimkiler geriye doğru atlıyor çağı. bu kadar hırsızlık, yolsuzluk, cinayet, iftira, kul hakkı yenmesi, çocuk tecavüzü, cehalet falan en çok geçtiğimiz çağlarda görülmüş bir de bizde var şimdi..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yüz yüze konuşurken nereye odaklanılmalı sorunsalı

  2.
  cevabının yüz yüze iken karşındakinin sırt kısmına ( kalça da denebilir ama demiyoruz elbette ) bakmak olduğu minik sorunsaldır. tabii becerebilirsen..

  gözlerine bakınız gözlere bakmak samimiyeti ve dürüstlüğü simgeler her zaman..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kimsenin siklemediği dünya lideri

  5.
  kapısında sığır gibi böğüren korumaların, hüloğğ nidaları ile g.t kılı olmaya çabalayan ablaların, cinsiyet değiştirip koynuna girme fantazisi yaşayan yaşını başını almış kelli felli amcaların, üstünde kefen ile dolaştığı halde suriye meselelerinde hiç bizi gönder reyiz demeyen kolpacıların olduğu liderdir.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • obama nın tayyip i çok fena eleştirmesi

  2.
  cumhurbaşkanına hakaretten hakkında işlem başlatılması ile sonuçlanacak olay eylemdir. bir dakika lan bu oralarda olmuyordu sanırım..

  bakınız bu obama senegal den zamanında paralel yapının yurtlarına gitmiş olup...
  5 ... mel mel bakan gibson
 • kürt sorununun atatürk yüzünden bu hale gelmesi

  6.
  kürt sorununun sebebinin ayrılık heveslisi kürt vatandaşlar olduğunu bilmeyenlerin düştüğü gaflettir..

  kardeşim bu ülkede sadece biz türkler veya siz kürtler değil lazlar, çerkesler, yahudiler, ermeniler, rumlar, muhacirler, araplar ve daha aklıma gelmeyen onlarca farklı ırktan, mezhepten insanlar var iken neden sadece "kürt sorunu" var bunu bir düşününüz. inanın zor değil düşünmek biraz çabalarsanız başarırsınız sizlerde..
  21 -3 ... mel mel bakan gibson
 • akp nin terörle mücadelesiyle övünen ırkçı

  3.
  terör ile mücadele eden akp ise neden sürekli olarak polis ve askerlerimiz şehit oluyor düşüncesini akla düşüren mevzudur. neden bir akp millet vekili, bakan veya para sıfırlayıcı tafyadan birileri veya onların çocukları değil de hangi görüşten olduğu yüzde doksan oranında bilinmeyen gencecik hayatının baharındaki polislerimiz askerlerimiz şehit oluyor ?

  yada oluyor da bize mi bilgi gelmiyor ? ben hiç duymadım iktidar partisinin şu millet vekilinin oğlu görev sırasında şehit oldu diye. veya iktidar ile sınırlandırmayalım herhangi bir partinin millet vekilinin, bakanının çocuğu diye duymadık hiç. şimdi bu mücadeleyi veren akp veya x partisi mi yoksa devlet ( hükümet değil ) güvenlik güçleri mi..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • chpli vekillerin tarihe düşen utanç söylemleri

  1.
  "bir kaç örnek" denilen capslerin aslında mevzunun tamamı olduğu söylemdir. he yanlış mıdır elbetteki yanlıştır. bir partiye oy vermek demek yaptığı yanlışları görmemek demek değildir. bu tarz da olacak olsak zaten makarnaya kömüre oyumuzu satar köfte ekmek için mitinglere koşan kitleden olurduk..

  bende karşıt görüş olarak yazmak isterdim iktidar partisinin utanç söylemlerini ama ne yazık ki şimdi yazmaya başlasam akşam 21.00-22.00 civarına anca biter. ne o kadar vaktim var nede enerjim..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • nagehan alçı

  653.
  hakkında yorum yapmanın, tanım yapmanın bile abes olacağı iktidar yazarıdır. muhtemelen kendisinin muadilleri gibi bunlar gidip yerine tam tersi görüşlerde bir iktidar gelse bile bugünkü misyonunu aynen gelecek olan iktidar için devam ettirecektir..

  o değilde mehmet tezkan mıydı neydi o diğer gazetecinin ismi o diğer 3 maaşlı yazarın yanında ( alçı, selvi bir de o kabataş yalancısı ) hükümet ile alakalı bir yanlışları söylemeye başladığında girdiği şekiller akşamlarımın neşesi oluyor yazmadan geçemeyeceğim. adamlar ( uzun veya küçük enişte ) aleni olarak sokağa inip birilerini öldürse veya açık açık tecavüz etse kameralar canlı yayın yaparken hem de bu kadın gene de savunacakmış gibi geliyor yaptıkları ve yapacakları her şeyi. para sen nelere kadirsin..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • chp ye oy veren seçmen profili

  9.
  ne geçmişinde ne geleceğinde hırsızlık, yalakalık, cinayet, çocuk tecavüzü, yalan, teröriste silah ve sağlık hizmeti sağlamak, teröristi dağdan indirip ayağına hakim savcı göndermek gibi şeyler yazmayacak olan profillerdir. bunların kimin profiline kan ile yazıldığı malumdur..
  9 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 1300 lira asgari ücret alıp akp ye sallayan tip

  9.
  1300 lirayı evde oturanlara veriyorlarmış gibi aptalca bir düşünceye kapılanların sanrısıdır.. ulan 2002 den beri iktidardalar zammı henüz 2016 başında yaptılar hiç mi kafanız basmıyor mevzuya bu kadar mı beyin kıvrımından yoksunsunuz ? bunları söyleyebilen aklı evvellere birilerinin ( ben artık bıraktım çünkü anlayamayacak kadar aptal oldukları kanaatine vardım ) o asgari ücretin "1 aylık çalışma" sonucunda kazanıldığını da hatırlatsın lütfen. emekli dersen onlar da ömürlerinin neredeyse yarısını sizler daha babanızın malum yerlerinde vitamin olarak gezerken çalışarak geçirmiş adamlar ona göre konuşun..

  bu tarzda kafanızın basmadığı mezulara yorum yapmayın, başlık açmayın artık harbiden olduğunuzdan çok daha iğrenç oluyorsunuz.. eskiden sözlüklerde trollük amacı ile mal gibi yorum yapanlar olurdu ama amaçları belliydi. şimdilerdeki troll olarak adlandırılanlar ise harbiden inanarak yazıyorlar yazdıkları şeyleri. bu trollük değil neresinden bakarsan bak aptallık..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • ortadoğu nun en büyük sorunu

  10.
  araplardır. medeniyeti tersten takip ediyor adamlar inanılır gibi değil. herkes ileri doğru adım adım giderken bunlar geriye doğru depar atıyor..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • ateistler ahlaklı olabilir mi

  28.
  cevabı en basitinden evet olan sorudur. ateistlere "ahlaklı olamazlar" diyen ve bunu kendi inancı olduğu için söyleyen kişi kendi inancını reddetmiş olmaktadır..

  bazı değerler biz fanilere doğumumuz ile beraber verilmektedir. bir insanın kişiliği yaşadığı şartlara göre şekillenir doğrudur lakin ahlak dediğimiz kavram sadece cinsel olarak veya utanma duygusu ile sınırlı olmadığı için tamamen çevrene göre şekillenmez. bir çok özelliği insana doğuştan verilir veya verilmez. sen şimdi bir insanı sadece inançsız diye ahlaklı olamaz diye fişliyorsan zaten direkt olarak seni yaratmış olan yaratıcıya ve ona olan inancına şüphe düşürmüş oluyorsun farkında bile olmadan.

  benim şahsi görüşüm ahlak denilen bir çok özelliğin toplandığı bu kavramı en çok zedeleyenler inançlı olduklarını beyan ettikleri halde kendi inançlarına ihanet edenler tarafından çiğneniyor maalesef.. müslümanlığı ele alırsak bizim dinimizde en birinci kural kul hakkı yememektir. bakıyorsun bu inanılmaz boyutlarda yapılıyor.. hırsızlık haramdır. bakıyorsun hırsızlık, yolsuzluk almış başını gitmiş.. zina haramdır. bakıyorsun iş artık çocuk tecavüzlerine kadar gelmiş.. yalan söylemek haramdır. bakıyorsun yalanın her türlüsü söyleniyor.. bir masumu öldürmek bile tüm insanlığı öldürmek ile eşdeğerdir. bakıyorsun binlerce masumu öldürüyorlar, öldürülmesine vesile oluyorlar.. iftira atmak en çirkin davranışlardandır. bir bakıyorsun en başta örnek olması gereken insanlar her tarafa iftira atıyor. kibir şeytanın en belirgin özelliğidir ve bize yasaklanmıştır. bir bakıyorsun ortalık da gezen din adamları dahil kibirden yanına yaklaşamıyorsun..

  örnekler çoğaltılabilir lakin gerek yok herkes biliyor zaten neyin ne olduğunu. öncelikle insan olabilmek zaten beraberinde ahlaklı olmayı da getirecektir.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • gitar bile çalamayan bir erkekle sevgili olmak

  2.
  herkesin ailesinin piyano, gitar vs dersleri almasını sağlayacak maddiyat ve hissiyat içerisinde olamadığı için karşı çıkılabilecek bir düşüncedir. burası türkiye kardeşim liseyi bitirir bitirmez çalışmak zorunda kalıyor vatandaşın dörtte üçü ne piyanosu ne gitarı ne saksafonu. hele bizim gibi 80 lerde doğmuş nesile söylenmesi küfür ile eşdeğer söyleyeyim..

  velilere sesleniyorum * bu yeni nesil çocuklara çok fazla dizi, film izletmeyin interneti sınırlandırın. yapmassanız ortaya böyle neticeler çıkıyor işte.

  (bkz: millet aç aç)
  10 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum