• trabzon insanının zeka seviyesi

  10.
  yargılamasını yapmak haddime düşmemek ile birlikte gözlemleyebildiğim kadarı ile kendi lehlerine olan konularda einstein seviyesinde ama aleyhlerine olan konularda ise ..... kadardır. nokta nokta olan kısıma bir şey yazmayayım gene de..

  farklı farklı bireyler olarak binlercesini tanıdım abartısız. kendimde karadenizliyim zaten. sürekli etrafımda olanların neredeyse tamamı karadenizliler. arkadaşlarım, iş yerindekilerin gene neredeyse tamamı patron dahil aynı yörenin insanı. türkiyenin her şehrinden insanlar tanıdım yenilerini de tanımaya devam ediyorum lakin bu trabzon, rize, giresun üçgeninde neler dönüyorsa o yörenin insanları gibisini değil türkiye de dünyada göremessiniz açık ve net..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • 31 mart 2016 tsk darbe açıklaması

  5.
  atamızı sevdiğini söyleyip kemalizme karşı olanları sevindirmiş açıklamadır. insan bir yere bir şey yazarken veya bir ortamda bir şey söylerken 2 kere düşünmeli çok açık ve net. yoksa işte böyle kendi kendini tezatta bırakıverir kepaze olursun farkında bile olmadan..

  neyse gereksizleri bir kenara bırakıp açıklamaya dönersek silahlı kuvvetlerimiz medyaya dönüp "beni karıştırmadan yalamaya devam ediniz" ricasında bulunmuş işin özü bu..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • suriyelilerin ankarada cuma namazı kılması

  2.
  istanbul da çok sık göremediğimiz durumdur. özellikle bizim semt camimiz de cemaate katılan suriyeli kardeşlerin yaklaşık 15 katı kadarı caminin önünde bekliyo tüm namaz boyunca. cemaat dağılmaya başlayınca da peygamberimiz ve rabbimizin ismi ile para istemeye başlıyorlar. cumaya katılmıyorlar ama müşterileri kaçırırız hesabına sanırım bilemiyorum..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • şam da namaz kılarken dikkat edilecek hususlar

  2.
  emevi camii olmasına bilhassa dikkat edilmeli *
  7 ... mel mel bakan gibson
 • tıp kazanamadığı için intihar eden genç

  3.
  hayatınıza son vermeye gerek olmayan mevzudur. kardeşim gidin bir solaryuma iyice esmerleştirin kendinizi saçlarınız da eğer koyu siyah değilse yedirin güzelce boyayı birazcık da arapça öğrenin sonra başvurun girmek istediğiniz okulun girmek istediğiniz bölümüne. hayatına son vermek ne demek önünde bu kadar basit bir yol dururken yapma etme..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • hdp ile chp nin birleşmesi

  3.
  ülkedeki en büyük eksikliğin yalancıyı s..memeleri olduğunu gösteren söylemdir. gerçi aksiyona girmeye başlasalar öpülmedik g.t kılı kalmaz ama yapacak bir şey yok ülkenin yarısını feda etmek gerekiyorsa edeceksin ki geriye kalan ahlaklı insanlar rahatça yaşasın.. tabana bakmış da böyle görmüş gözüne çövdüreyim senin astigmat kamil..
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 • rte nin john kerry e yaptığı ayıp

  2.
  "muhtemelen kadraja girmemiş kısımların tamamı amerikan bayrağıdır" düşüncesini akıla düşüren mevzudur..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 1982de kurulan fakülteden 1981 yılında mezun olmak

  6.
  henüz kurulmamış bir cezaevinde ( metris ) işkence görmesi ve henüz doğmamış çocuğundan not aldığını iddia etmesi ile kendisine tapınan tayfanın aslında boşa emmiklemediğinin ortaya çıktığı mevzudur..

  olm adam uzay ve zamanı bükebiliyor işte hala anlayamıyoruz biz mevzuyu. aşırı zeki takipçileri anlıyor bir tek..
  8 ... mel mel bakan gibson
 • erdoğanı hiç bir abd yetkilisinin karşılamaması

  5.
  görüntülerde bir adet onbaşı görmem ile beraber doğruluğu konusunda şüpheye düştüğüm mevzudur.

  beter olsun o ayrı. la biz askerde onbaşıları en pis işlere "kilit" yapma amacı ile gönderirdik burnu sürtülsün diye amerikada da durum aynıymış meğersem *
  1 ... mel mel bakan gibson
 • gider mi insan çok seviyorken

  5.
  gider, gidiyor, gitti ve gene gidecek şeklinde cevaba sahip sorudur. günümüzde sevmek ve sevilmek artık birinci planda değil özellikle kadınlar için. sorsan biz erkeklere duygusuz, ruhsuz, sadakatsiz gibi şeyleri söylerler sürekli ama durum öyle değil işte. kadınların bir çoğunun egosu ve libidosu ( bir şeylere sahip olma anlamında ) o kadar yüksek ki sevgi aşk meşk gibi şeylere pek takılmıyorlar. tabii sonunda ortaya çıkan tablo da ülkedeki yüz binlerce kadının şiddet görmesi aldatılması terk edilmesi gibi şeyler oluyor. hak ediyorlar demiyorum kesinlikle demem de asla. lakin biraz da kendi tercihlerine bakmaları ve egolarını düşük tutmaları kendi yararlarına olacaktır..

  başlık hakkında da "usta yoda" nın kurduğu cümleler gibi olmuş yazmadan geçemeyeceğim *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • kediler evin içine sıçar mı

  5.
  kardeşim ile beraber yıllar yıllar önce başlayıp sokaktan alarak ev hayatına alıştırdığımız 3.kedi ile yaşamaktayız ve hiç birisinin bir kere bile yaptığına şahit olmadığımız mevzudur. tabi her birisine kum, toprak gibi mini wc ler yaptık ve sık sık değiştirdik toprağını, kumunu.

  bu kediler çok tuhaf varlıklardır ama bazen oraya yapmak istemiyorlar. o zaman sokak kapısının önüne gelip miyik miyik sesler çıkartıp kuyruk titretiyor bu zeki ve sevimli canlılar. kapıyı açtığınızda rüzgar gibi fırlıyor dışarı 5 dakika sonra işini halledip geri geliyor ve sesleniyor açın gapıyı diye *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • affetmek mi kolaydır unutmak mı

  9.
  ikisi de kolay değildir. gelirse başına bu ikilem ne affedebilirsin ne de terkedip sonrasında unutabilirsin.. hoş araya büyük yalanlar veya aldatılma gibi şeyler girmediyse affetmek daha kolay sanki.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük erkekleri allah belanızı versin

  163.
  uslu uslu çalışan adamlara edilen bedduadır. ne oldu lan ne yaptım gene bilmeden..

  (bkz: kendi başınızı yiyin)
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 1 hafta cünup dolaştım çok günah yazar mı

  11.
  normal şartlar altında mümkün olabilse sayaca bakmanın gerekeceği mevzudur. ama muhtemelen mümkün olsa bile 1 haftalık kokudan dolayı sayacı tutan meleklerin de yerinde durmamış olacaklarını tahmin ediyorum *
  3 ... mel mel bakan gibson
 • barzani 2016 sonbaharında kürdistan ı kuracağız

  3.
  bizzat amerika tarafından kurulacak olan şimdinin neverland i ama yakın geleceğin gerçeğidir.. kimse kusura bakmasın ama bu siyasiler ile adamlar kürdistanı da kurarlar gelir elimizdeki ekmeği de alırlar.

  sadece ailesinin bekasını düşünen bir "baş komutan" ve etrafına toplanmış zoru ilk gördüklerinde topukları götlerine vura vura kaçacak olan yiyici takımı ile ülkeni de sınırlarını da koruyamassın. savaşalım desen kimle gideceksin cepheye ? iskilipli atıf mıdır akif midir ne si..mse öyle bir vatan hainini bile savunan binlerce insan var ülkede. arkanı döndüğün an sana sıkmayacaklarının garantisi yok..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • rte yi abd de türk bakanın karşılaması

  3.
  dünya lideri görmemiş beyaz sarayın düştüğü gaflettir.. şaka be olm normali bu zaten bakmayın ülkedeki yalakaların poh pohlamasına defalarca yazdık buraya eksilemekten elleri nasır tuttu ama hala gerçeği idrak edemediler. yurt dışındaki itibarları bu kadar işte fazlası yok. insanlar oralarda bizi ışid e destek veren terör destekçisi, her gün büyük şehirlerinde bombaların patladığı, hırsızlığın cinayetin olağan karşılandığı bir orta doğu ülkesi olarak görüyorlar. tüm dünya anladı bir bizim g.t kılları anlayamadı şunu. belçikada bomba patlıyor adamlar türkiyedeki konsolosluklarını kapatıyor. fransada patlama oluyor bizim küçük enişte taziyeye gidiyor elini bile sıkan olmuyor. barzani denen barzo bile kaale almıyor artık düşün..

  gelin eksileyin lan iyice eksilerseniz obama uğurlamaya gidecekmiş dünya liderinizi *
  6 -2 ... mel mel bakan gibson
 • sigarayı bırakmak istiyorum ama götüm yemiyor

  2.
  basit bir çözümü olan ancak yanında sağlam irade sahibi olmayı da gerektiren sorundur.

  6 sene önce bıraktım sigarayı. daha önce de defalarca denedim olmamıştı. sonra kesin olarak bırakacağımı etrafımdaki herkese yani her gün yüz yüze baktığım tüm insanlara beyan ettim. özellikle o zamanlar var olan sevgilime. iddialı bir şekilde her gün bıkmadan usanmadan aynı insanlara söyledim ve sigarayı kötülemeye başladım. her gün aynı şeyleri söyleyince bir yerden sonra gurur da izin vermiyor sözünden dönmeye.

  bunu dener ve ilk ayı atlatabilirseniz devamı zaten su gibi geliyor. denemenizde fayda olacağını düşündüğüm bir yöntemdir.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • beyler chp li olmak istiyorum ne yapmalıyım

  2.
  hırsızlık, yalancılık, cinayet, rüşvet, yolsuzluk, tecavüz gibi şeylere karşı olmanız gerekmektedir. sonrasında yalakalıktan vaz geçmeniz ve takım tutar gibi parti tutma saçmalığından vazgeçmeniz gerekmektedir..

  aslında tüm bunlar chp li olmanın değil mantıklı ve normal bir insan olmanızı sağlayacaktır. birilerine göt kılı olmak kolay zor olan normal insan olabilmekte..
  8 -6 ... mel mel bakan gibson
 • sürekli ben bu ülkede vergi ödüyorum diyen şahıs

  2.
  ödediği vergilerin karşılığını göremeyen insanların serzenişidir. en başta o vergilerin bir numaralı getirisi olması gereken can güvenliği sağlanamadığı için isyan etmektedir. sonrasında sürekli olarak sanki kendi ceplerinden yapmışlar gibi "yol yaptık cami yaptık" diye tuhaf tuhaf konuşan siyasiler ve onların düşünmekten aciz yalakalarından gına gelmiştir. sürekli olarak "gene" kendi vergileri ile hizmet vermekte olan hastanelerde sıra beklenmediği söylenip her gittiğinde saatlerce muayene, kan tahlili, emar sırası gibi mevzular yüzünden verdiği verginin karşılığını alamadığından söylenmektedir.

  bu liste daha uzar gider. işin özeti sürekli olarak vergi veriyorum diyen şahısa değil bunu söylemek zorunda bırakanlara çemkirmek gerekir..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • komik akapeliler

  16.
  bazen komiklik sınırlarını aşıp başka sulara yelken açmaktadırlar. misal oy verdikleri parti seçimi kazanınca milletin göt olduğunu zannederler. örneği yukarılarda var mesela bir tane. adamlar ülkenin hatta vatandaşın bir taraflarına koyuyor ve bunu açık açık söylüyor bu süzme sazanlar da oy verdiği parti seçimi kazandı diye göt oldunuz diyor millete.

  şu yeni anayasa da en çok istediğim şey aptallığın da sınırlandırılması. fazlası olanı alacaklar içeri rehabilite etmeye çalışacaklar başka türlü düzelemez bunlar ve kötü zihniyetleri çünkü..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum