• melih gökçek şükretmeyi öğrenin tiviti

  3.
  parti olarak farklı şeyler kullandıklarını gösteren söylemdir. şey derken pudra şekeri falan işte..

  bir tanesi çıkıyor "almanyadan herkes kaçıyor fakirlikten ölüyorlar" diyor. bir tanesi abd dekiler aç halinize şükredin diyor. en başlarındaki şahıs "tüm dünya pandemiyi iflasın eşiğine gelerek atlattı biz çok şükür güçlenerek çıktık" diyor..

  bunlar normal kafalardan çıkacak söylemler değil. gerçi bunlara inananlarda normal insanlar değil ya neyse.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • rte giderse mekke medine kudüs düşer

  6.
  bulgaristan sınırında kılıçlarını bileylerek bekleyen haçlı ordularının gerçekleştireceği korkunçlu olaydır. 20 senedir bekliyorlar son halife tayyip efendimiz iktidardan düşsün ki istanbuldan başlayarak aksaray adana hatay derken kudüs mekke medine hepsini ele geçirecekler..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • güne yandaş gazete manşeti bırak

  6.
  televizyon manşet haberleri de benden olsun.

  ahaber - atv

  imamoğluna takıklar malum

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194910/+

  beyaz tv

  melih beyefendinin kanalı malum sanki kendileri 25 sene çok iyi yönetmişler gibi işleri güçleri mansur yavaş

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194911/+

  kanal 7

  genel hükümetçi kanal. kılıçdaroğlu adamın eline yanağı ile vurarak şiddet uyguladı haberi

  https://www.cumhuriyet.co.../1794956/kapak_112746.jpg
  5 ... mel mel bakan gibson
 • pekmez içtikten sonra ne olur

  9.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194898/+

  bir müddet evde tek başınıza takılın sokağa falan çıkıp topluma karışmayın.
  5 ... mel mel bakan gibson
 • bir şiir de dolara yaz

  8.
  dolar demişler adına bu meretin
  onla olmuyor ama gene onsuzda olmuyor saadetin
  liminiti belirliyor ceplerin, servetin
  amk ben genede senin
  rezil ettin ülkeyi ulan kepaze ettin

  normalde insan sevdiğine/sahip olduğuna şiir yazar. bizimkisi de işte sitemli fakir akrostiş şiiri yapacak bir şey yok.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • neden yazar oldunuz

  54.
  "can sıkıntısından" cevabına sahip sorudur. 2000 senesinde bir arkadaşım vasıtası ile ekşi sözlüğe girdim. 2015 yılı civarında artık oranın pek tadı tuzu kalmadı yönetim değişti vs ek bir yer daha olsun diye buraya da geldim. burayı hiç bilmiyordum orada birkaç kez ismini duymuştum sadece. üyelik açtım baktım 3-4 saat sonra mail geldi "yazar oldunuz" diye. ulan dedim burası neymiş böyle bu kadar kısa sürede nasıl onaylandı başvuru nasıl yazar yaptılar hemen. biraz takılayım burada ilginç bir yer belli ki dedim. o zamanlar sözlük çok daha hareketli idi tartışabileceğin ( olumlu manada ) çok fazla yazar vardı takıldık kaldık öyle. şimdi ismayil ve emini saf dışı bırakıp sözlüğü ele geçirme planlarım * dolayısı ile hala buradayım bakalım gerisi kısmet artık.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • emek vermeden para kazanan vatan hainidir

  9.
  ayrıca dombilidir haramzadedir şeklinde devam edesi söylemdir. en basitinden ve en sıkıntısız şekilde olacağından kendimizden örnek vereyim ; neredeyse 20 senedir bir fiil çalışıyorum. yıllarca ne gece bildim ne gündüz. sığınacak bir babamız dayımız amcamız da olmadı. kimseye muhtaç olmadan yaşamak için allah güç kuvvet ve nefes verdikçe de çalışacağız alternatifi yok. bunca sene kardeşimle beraber emek verdik ve allaha şükür yıllar yıllar önce bir ev sahibi olabildik borç harç ödeyerek. ancak bazı "yaşıtlarım" olanların hiçbir çaba göstermeden veya ticaret ile uğraşmadan milyarder ( 6 sıfır atılmış hali ile milyar ) olduklarını görüyoruz. gemileri falan var anaları on binlerce euroluk çantalara falan sahipler hanları hamamları sarayları falan var. bunların bir alt versiyonu da işte bu zamanında belediyelere oralara buralara bir şekilde kapağı atmış ve ay başından ay başına bankamatiğe gidip maaşını çekenler var. çalışıyor gözüktükleri kurumun yerini bilmezler ama her ay paraları hesaplarına yatmaya devam ediyor.

  şimdi bu bizim zorumuza gidiyor ve eleştiriyoruz diye bize söven, hakarete varan şeyler söyleyen ama aslında aynı bizim gittiğimiz yollardan giden bazı arkadaşlar var. bizzat kendileri de yokluk çekiyorlar kıyıda köşede paraları yok zar zor geçiniyorlar ama ne hikmet ise isyan etmeyi geçtim en ufak bir serzenişte bulunmadıkları gibi bu başkalarının sırtından para kazanan ve korkunç derecede zengin olanları ve onların analarını babalarını falan savunuyorlar. savunmayın arkadaşım savunmayın kardeşim. emek vermeden kazanılan para helal para değildir. harama ortak olmayın desteklemeyin savunmayın o paralar aslında sizin paralarınız. o çalınan gelecek sizin geleceğiniz sizin çocuklarınızın geleceği.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • dolar 5 tl olacak diyenler çıksın özür dilesinler

  2.
  https://www.youtube.com/watch?v=2Vi8eA1goJc

  bu da bonusu olsun. nerelerdesin eyyyy damat..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • dolar ibadet yapılmadığı için artıyor

  4.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194887/+
  2 ... mel mel bakan gibson
 • saraya yakın birileri vurgun yapıyor

  2.
  yanlış bir söylemdir. saraya yakın değil sarayın içerisinden birileri olmalıydı. gürsel bey hala yaşadığı ülkeyi çözümleyememiş esefle kınıyorum kendisini..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • erdoğan seçimi kaybederse ne olacak

  15.
  evvelden 2 defa yaşanmışı olan durumdur.

  (bkz: 2015 genel seçimleri)
  (bkz: 2019 istanbul büyük şehir belediye seçimi)

  ortamlarda ülkede ileri demokrasi var dersin kim bilecek.. 2015 de muhalefete hükümet kurma yetkisi vermedi. sadece akp ye verdi 45 gün oyaladı oyaladı ( o arada ülke ne hikmetse yangın yerine döndü her gün bombalar patladı ) sonunda seçimi tekrar ettirdi. 2019 yerel seçimi ise malum 15 bin farkla seçim kazanılmaz dedi allem etti kallem etti ve afrika kabilelerinde bile yaşanmayacak bir skandal ile seçimi iptal ettirterek yeniden sandık kurdurdu.

  bu sefer işler biraz daha farklı olacak ama çünkü artık kendi seçmeninin yarısı bile bu olaylardan rahatsız. benim kişisel fikrim uzunca bir süredir ortalarda olmayan damat yurt dışında tüm hazırlıkları yapmıştır. eğer ki seçim 1.turda kaybedilirse ve becerebilirlerse o seçimi de tekrar ettirmeye çalışıp vakit kazanırlar. tekrar eden seçimde oy farkı çok daha fazla olacağından seçimin ertesi gün "sayın malum şahsı" ülke dışında görürüz gibime geliyor. kaçanlar belki kurtulacak ama 20 senedir el öpüp biat edenlerin kaçacak yerleri de olmadığı için hayatlarının sonuna kadar bizzat 20 senedir kendilerine doğruyu anlatmaya çalışan bizler tarafından yiyecekleri lafları hazmetmeye çalışacaklarından emin olsunlar. artık yüzleri kızarır mı yoksa her zaman yaptıkları gibi kandırıldık deyip suçu birbirlerine atmaya mı çalışırlar orasını ancak allah bilir..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • ekonomisi yarra yemiş ülkelerin özellikleri

  5.
  ülkenin başındaki zat her gün çıkıp "hamdolsun şöyle iyiyiz bu kadar büyüdük almanyadakiler fakirlikten almanyayı terk ediyor biz muhteşem durumdayız" gibisinden konuşarak vatandaşı ile dalga geçebilir. adamlar pandemi boyunca ( kendi yandaşları olan ) 2 milyon aileye 1000 er lira verince ülkeyi refaha çıkardıklarını zannedecek kadar görmez, duymaz ve ülke şartlarından bir haberler. onlar batıyor dedikleri fransa, almanya, ingiltere gibi ülkeler pandemi boyunca "milyarlarca" euroyu vatandaşına hibe etmek için bütçesinden ayırdı ve ettilerde. bizimkilerde 1000 ( bin ) lira dağıttık her şey tamam oldu kafasındalar hala..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • dolar 10 tl olunca yandaş basın manşetleri

  21.
  "kılışdaroğlu sesekadan sonra dövizi de batırdı" şeklinde manşetler olması muhtemeldir. bu manşetler üzerine yüz binlerce ekmek kafalı ellerinde ampüllü bayraklar ile sokaklara çıkıp kılışdaroğlu ve cehapeye lanet okur. aralarından bazı aşırı mallar gider adama yumruk atar veya çocuğunu sevmeye çalışınca iğrenç iğrenç haller takınır..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • içişleri bakanın hdp li olması

  2.
  içi dışı bilinmez ama çoktaaaan yapılmışı olan olaydır.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194725/+
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yalancıyı sktikleri gün

  28.
  bazı arkadaşların ayakta entry girmelerine sebep olacaktır.

  (bkz: onlar kendilerini biliyorlar)
  2 ... mel mel bakan gibson
 • hdp nin kapatılma sonrası planı

  3.
  ezilenlerin sosyalist partisi isminin hoşuma gittiği planlamadır. ezilenler derken ortak hareket ettikleri pkk ile beraber ezdikleri kürtleri ve katlettikleri türkleri kast ediyorlar herhalde.
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • erdoğan a evim yandı yardım et diye bağırılması

  6.
  2 tane 1 er kiloluk rize çayı verilerek mutlu edilip evine yollanmış vatandaştır. artık nankörlük etmez herhalde ormanları yananlara bile 1 er kilo çay verilirken kendisine 2 kilo verilmiş.
  1 -2 ... mel mel bakan gibson
 • 26 ekim 2021 akaryakıt zammı

  3.
  bizim hükümetimiz daha erken davranmış ve geçen cumartesi bu zamcığı devreye sokmuşlardır. ulan pis muyalifler bir de adamları ileriyi görememek ile suçluyorsunuz. bak 26 sında gelecek zammı 10 gün öncesinden koymuşlar bile.

  motorin/mazota 50 kuruş benzine 30 kuruş civarı güncelleme yapıldı bile geçen hafta. bu sabahta gene yakıt almak için 3 tane farklı istasyona gittim 1 tanesi tadilata girdik deyip kapatmış diğer 2 sinde "sistemsel arıza" var denilerek yakıt verilemedi. sorsan ülke uçuyor kaçıyor ama akaryakıt bile karaborsaya düştü.
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kadınların doggy style pozisyonuna mesafeli tutumu

  11.
  tutumdan ziyade başlık sahibi arkadaşın şu anda nerede ne yapmakta olduğu merak edilmiştir. eğer nasa yetkilileri ve cambridge ( doğru yazmışımdır inşallah ) yetkilileri bu entryi okudular ise arkadaşımız şu anda ya mars yörüngesinde bilimsel araştırmalar yapan bir astronot ya da dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olan bu okulda dekan falan yapılmıştır. bu nasıl teferruatlı bir entrydir lan.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • büyük istanbul depremi

  439.
  12 şiddetinde olacak ve 46 dakika sürecektir.

  herkes bir şeyler söylüyor ben de davayı estireyim dedim bu kadar coşulmuşken.. fransızı geliyor "20 sene içerisinde kesin olacak şiddeti de en az 7.2 olacak" diyor. amerikalısı geliyor "fransızı sktr edin onlar anca sümüklü böcük yesin 30 sene sonra olacak şiddeti de 7 olacak" diyor. bizim adamlar kalkıp "ne fransız ne amerikalı gevura aldanmayın 40 sene sonra olacak 6.8 olacak" diyor. herkesin ağzı var da bizim neyimiz eskik..
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum