• 21 mayıs istanbul yağmuru

  6.
  kasım aralık aylarında olduğumuz hissi vermekte olan yağmurdur. havanın aşırı derecede serinlemesini de beraberinde getirdi. şikayetçi miyim ? değilim elbette bugünlük evde takılırız en fazla. önümüzdeki 3 ay düşünüldüğünde yukarıdaki yazarında dediği gibi çok arayacağız bugünü zaten. bari tadını çıkartalım.
  #36681419 :)
 • karma

  1073.
  nakit paraya çevrilemedikçe hiçbir işe yaramayan ve yaramayacak olan şeydir.  en azından sözlükten hisse falan verin zalımlar artıyor artıyor ama faydası yok..
  #36681388 :)
 • erduvan aşkıyla geceyi salonda geçiren akp liler

  3.
  başka şehirlerden taşındıkları için kalacak yerleri olmadığından meydana gelmiş olması muhtemel eyleme girmiş tiplerdir. zannedersem sadece ulaşım ve katılıma binaen cep harçlığı veriliyor konaklama dahil değil..
  #36681363 :)
 • atatürkle ilgili entrylerin eksilenmesi

  3.
  kötü şeyler yazdığın için eksileniyor ise mutluluk veren eylemdir. demek ki ülkede nankörlüğe hala tepki gösteriliyor ne güzel.
  #36681342 :)
 • devlet hastanesinde ssklıya 8tl muayene ücreti

  11.
  yıllardır süregelmekte olan şeydir. hastaneler ücretsiz sıra beklemiyoruz diyenlere itibar etmeyin diye boşuna söylemiyoruz onlar ayakta uyuyor. hem ücretli hem bal gibi de sıra bekliyorsun doktor yetersizliğinden veya sistemsizlikten..
  #36680723 :)
 • patron ve çalışan aynı sözlükte yazmak

  9.
  gerçek olsa yazdığı her entiriyi eksilemem gene yazdığı her entirinin altına rencide edici entiri girmem ile kısır döngüye girecek olan olaydır. anamdan çok görüyorum adamı zaten bari burada olmasın yeter lan..
  #36680676 :)
 • 21 mayıs 2017 ak parti kongresi

  17.
  çok çekişmeli ve helecanlı geçmesi beklenen kongredir.  düşünsene tek bir aday var lan sonucu o kadar belli ki. karşısına birisi misal binali bey es kaza rakip olarak çıksa ülkenin başbakanı fetocu olmak ile itham edilip görevlerinden azledilip göz altına falan alınabilir. çok büyük demokrasi var ülkede o kadar büyük ki altında eziliyoruz artık..
  #36680654 :)
 • tanrı sizi korusun diyen imam

  15.
  feto imamıdır.

  (bkz: feto imamları)

  ülkede kötü bir şeyler yapan herkesi atıyorsun bu kazana olay tatlıya bağlanıyor. boşuna kasmayın yani atın kazana gitsin *
  #36680101 :)
 • kaç yaşında olduğunu söylemeden anlatmak

  138.
  "yolun yarısı" sözünün yeterli olacağı mevzudur.
  #36680083 :)
 • 21 mayıs 2017 olympiakos fenerbahçe maçı

  46.
  11 saat 15 dakikası kalmış olan maçtır. ilk defa saat sayıyorum bir maç için geçen sene bu kadar heyecan olmamıştı be. alalım artık tüm türkiye adına şu kupayı vaktidir..
  #36680072 :)
 • internet geçmişini silmeden ölmek

  37.
  #36680066 :)
 • insanları sevmeme nedenleri

  71.
  yüksek egolar ve o egolar uğruna diğer insanlara acımasızca güttükleri düşmanlıklardır. yaşadığımız gezegene ve başta kendimiz olmak üzere içerisinde yaşayan diğer tüm canlılara yaptığımız eziyetlerde cabası. istisnasız her insanın içerisinde var bunlar doğanın verdiği her şeyi paylaşmak yerine yok etmeye çalışıyor olmamız korkutucu.

  #36680011 :)
 • pazar sabahı sözlükte takılan asosyal ezik

  58.
  haftanın 6 günü mahrum kaldığı ve tatil olması sebebi ile evinde yaptığı mis gibi kahvaltının üzerine elinde kocaman fincan çayı ile gevrek gevrek ekrana bakmakta olan tiplerdir.

  (bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

  eziklik hiç bu kadar keyifli ve huzur verici olmamıştı lan.
  #36679992 :)
 • chp nin 1967 yılında fetö ya yaptığı bağış

  2.
  "ne istedilerse vermiş" olanlara sorgusuz sualsiz destek verenlerin yadırgadığı şeydir. hani bir kerecik bu her istediğini vermiş olanları da eleştirseniz bizlerde samimiyete inanabilsek bu terör örgütüne gerçekten karşı olduğunuza inanabilsek güzel olmaz mı..
  #36679969 :)
 • küçükken paradan daha değerli olan şeyler

  534.
  ailenin akşam yemeğinde hep beraber olabilmesidir. bu ülkedeki ailelerin yarısından fazlası sorunlu dolayısı ile huzur içerisinde yenilebilen akşam yemekleri bir insanın her dönemindeki en değerli şeyler sanki.
  #36679945 :)
 • ekşi sözlükte yazar olamamış uludağ lılar

  36.
  tövbe edip oradan uludağ a kendi isteği ile gelen yazarların kabul edilip edilmediğinin merak edildiği mevzudur. ocak dışı bırakmayın lan üşürüz dışarıda.
  #36677037 :)
 • uludağ sözlük yazarlarının çok komik olması

  3.
  #36676997 :)
 • mel mel bakan gibson

  621.
  ilk defa yasal işlem yapılması konusunda girişimde bulunmak üzere olan yazardır. bir kaç saat içerisinde küfür hakaret ve ardından tehdit. malzemeyi sağlam veren kuyruk acılı arkadaşa geçmiş olsun şimdiden. bu sözlük yönetiminin işin içerisine hukuk girince yazarların bilgilerini nasıl ışık hızı ile yetkili makamlara verdiği malum iken böylesine deli cesaretini alkışlamaktan başka bir şey gelmiyor elden. bir yazarın alenen tehdit edilmesini beğenen insan müsveddelerine ise söyleyecek bir şey yok.

  buraya defalarca yazdım ama bazı embesiller anlamıyor sanırım. mesleğim belli yazılımın y sinden anlamam. tek bu hesabı zar zor idare ederken 2.3.hesapları açacak kadar boş birisi değilim. karması ulu puanı umurumda değil olsa zaten günde 30 tane değil 100 tane entiri girerim. kimse ile de işim olmaz kendi halimde yazıyorum şurada ancak içinizdeki iğrençliği başkalarında da var zannetmeniz yüzünden itham altında kalıyorum zaman zaman. kukla örneği verilmiş onun girdiği entiri 7 bin küsür benim 14 bine ulaşmış daha bu basit hesabı yapacak zekanız yoksa susun bari ki adamdan sayalım..

  gerekli edit : (#36676403) ya sevgili dostum allah aşkına yazmayın diye elinizi mi tutuyorum ben lan ? madem her insanın bildiği şeyleri yazıyorum sizde yazın ? yazmıyorsunuz sonra yazana gelip "herkesin bildiği şeyleri yazıyor gördüğü ilgiyi hak etmiyor" diyorsunuz. tövbe ya böyle bir eleştiriyi kabul edemiyor insan kusura bakmayın * nick altını uplayan ezik demeyin diye editledim ekleyiverdim şimdi görüp. dersiniz çünkü her şeyi bekliyorum artık bazılarınızdan..
  #36676163 :)
 • silah verseler vuracağın yazar

  7.
  ekran görüntüleri alınmış mevzudur. akşamdan beri şahsa hakaret küfür şimdide tehdit. ülkenin kurucusuna küfür ve hakaret. şuraya geri zekalıları almasınlar diye yazıyoruz aylardır dinlemiyor kimse o zaman herkes ektiğini biçecek. bu başlığı açanda açılmasına müsaade edende ve hala başlığın durmasına ses çıkarmayanlar da..
  #36676054 :)
 • pizza nın yanında ayran mı yoksa kola mı gider

  5.
  her zaman kola seçeneğinin kazanacağı mevzudur. ayran = lahmacun.
  #36676007 :)
 • yeni şeyler getiriyorum