• 23 ekim 2021 bayern münih hoffenheim maçı

  3.
  herkes gibi benimde aklımdan 4-0 veya 5-1, 6-1 gibi bir skorun geçtiği maçtır. demek ki en fazla 2-0 falan alacak bayern. bayern in başkanı olsam bu maçı böyle ayarlar tüm malvarlığımla gizlice 500 tane farklı siteden bahis yapardım. 1.5 saatte mal varlığını en az 5 e katlamış olur adam susuz sabunsuz. paranın 5 de 1 ini de futbolculara falan dağıtırsın ki gereğini yapsınlar. hoffenheim in atacağı gol maximum 1 zaten o da duran toptan falan olur.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • 2023 limanına ülkemizi selametle kavuşturacağız

  2.
  "2023 olmadı 2071 de olumlu" cümlesini aklıma düşürmüştür. durmak yok reyiz kolpaya devam. ilk seferi tam 3 seçim önceydi "son bir şans verin terörü bitiriyorum hepinizi dolar manyaa yapacam" dediğinde. üstüne 1 seçim daha oldu üstüne referandum oldu sonra bir cumhurbaşkanlığı seçimi daha. kaç yıl ediyor ben hesaplayamadım hesaplayabilen varsa yazsın sevabına. hala "önümüzdeki seçimde verin valla billa bu sefer tamam" diyerek oy istiyor..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • dilan çiçek deniz

  102.
  oyuncuların sandığımız kadar para kazanmadığını yüzümüze vurmuş oyuncudur. gidecek evleri bile yok tuvaletlerde öbüşüyorlarmış bak..
  ... mel mel bakan gibson
 • herkese küfür edip herkesten dayak yiyen adam

  2.
  muhtemelen ayırmaya gelen polislere de küfür edip son postayı merkezin bodrum katında yemiştir. adam dayak arsızı olmuş duramaz artık.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • hangi yemekleri yapabiliyorsun diye soran erkek

  11.
  açmayı düşündüğü lokantaya bağyan aşçı arayan erkek de olabilir. "şu kadar yemek yapabiliyorum" dedikten sonra "kız kardeşin falan var mı bulaşıkçı da lazım" derse şok olmayın diye yazıyorum.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • reisin 100 yaşına kadar yaşayacak olması

  5.
  paradoksa yol açacak durumdur. bizde malum kötü insanlar uzun yaşar derler iyice ızdırap çeksin hastalıktan başını kaldıramasın elden ayaktan düşsün kula muhtaç olsun diye ömrü uzun oldu derler. dua edeyim derken beddua ediyor olmayasınız bak silivri yavaş yavaş soğumaya başladı zaten..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • tengir budun suriyeli mülteci röportaji

  5.
  faydalı bilgiler içeren ve eklemeler yapılması gereken röportajdır. önceki şirkette çalışırken bu suriyelilerin çok işini yapıyorduk. meşhur bir suriye lavaşları var ya bunların poşetleyip satıyorlar. o lavaşı yaptıkları devasa fırınımsı sistemin dönüşümlerini yapıyorduk önceki şirkette çalışırken. o işleri yaparken türkçe bilenleri ile konuşurdum zaman zaman. bazıları çat pat ingilizcede bilirdi.

  - ee geldiniz yerleştiniz memnun musunuz bari ?
  + yok değiliz valla..
  - niye memnun değilsin ?
  + umduğumuz gibi olmadı
  - ne umarak geldin ki buraya ?
  + suriyede yaşarken sizin ülkeyi çok duyuyorduk tayyip var zenginlik var herkes refah içerisinde yaşıyor zannediyorduk
  - nasılmış peki burası
  + insanlar aç, fakir hep ülkeyi yönetenler yiyiyor onların aileleri zengin saraylarda yaşıyor kaç paraları var allah bilir bilmiyorlar. siz de bizim gibi az paraya çalışıyomuşsunuz..

  bak adam 1500-2000 km uzaktan gelmiş istanbula ve ülkeye. 1-2 senede ülkenin halini görmüş, çözmüş. bizimkiler 20 senedir "inadına" aynı adamı iktidarda tutuyor ve hala mevzuyu çözemiyorlar. bu suriyelilere zerre sempati besleyemedim yıllardır ancak aralarında böyle akıllı olanlarda var allah için. bunlar bir şekilde ama usulüne uygun ama değil buralarda iş yeri açıyorlar veya açılanlarda çalışıyorlar. ancak o savaş korkusu ölüm korkusu falan geçeli çok oldu. adamlar artık burayı benimsediler gitmeye hiç niyetleri de yok. ama yetmemeye başlayacak. ne kazandıkları para yetecek ne ülkede herhangi bir söz hakları yok adları üstünde "mülteci"ler. ellerine geçen iyiden iyiye yetmemeye başlayınca farklı yollara girecekler. organize olacaklar tıpkı pkk gibi ışid gibi. o girecekleri farklı yollarda malum hani her akşam haberlerde görüyorsun ya "yabancı uyruklular" şurayı soydu bunu gasp etti gruplar halinde bıçaklı satırlı kavga çıkardılar şu kadar kişi yaralandı, öldü diye. işte o yabancı uyruklular bu suriyeli ve afganlar. çok şaşırtıcı bir bilgi biliyorum sen aslında o haberlerde "yabancı uyruklu" denilenleri norveçli portekizli falan zannediyordun ya yıllardır..
  9 -1 ... mel mel bakan gibson
 • boğaziçi üniversitesinde namaz kılınması

  5.
  bir şeylerin eksik kaldığı eylemdir.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194480/+

  önceden yapılmışı var tekrara düşmeyelim demiş olabilirler tabi orası ayrı.
  4 -2 ... mel mel bakan gibson
 • ahh benjamin üzümlü kekim

  2.
  gerçek adı bünyamindir ve bayburtludur.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194479/+
  2 ... mel mel bakan gibson
 • kılıçdar ın amerikancı olduğunun kanıtı

  2.
  "tayyip'in de 2012-2013'ten itibaren abd ile arası bozuk olduğundan dolayı" kısmından sonra gözyaşlarına sebep olan kanıttır. adam her çağrıldığında saniye atlamadan 12 uçağı ile konvoy yapıp amerikaya gidiyor. başkaları çağrılıp kendisi çağrılmadığında dudak burkuyor üzülüyor. aynı boyutta mı yaşıyoruz lan biz sizinle ? yoksa sizin boyut farklı bizimkisi farklı mı..
  1 -2 ... mel mel bakan gibson
 • uzaydan 2 kez gelen sinyal

  3.
  "allah ın hakkı üçtür o yüzden kaale almıyoruz" şeklinde bir mesaj ile cevaplanması gereken sinyaldir. dipnot olarak "ezanlarımızı susturamayacaksınız" şeysi de eklensin sonuna geleceklerse ona göre gelsinler 2. bir 15 temmuz destanı yazdırmasınlar bu millete..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük erkekleri bana mesaj atmasın

  72.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194473/+

  profil resminiz benden. bunu koyun daha mesaj falan gelmez.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • akepe den önce memlekette cımbız yoktu

  3.
  hakikat gibi hakikattir. parmağımıza kıymık batınca kendi imkanlarımız ile yaptığımız taş baltalar ile çıkartıyorduk kıymığı. kaç arkadaşımızın parmakları yarısı dişlenmiş galetaya döndü kıymığı çıkarmaya çalışırken. çok karanlık günlerdi..

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194472/+
  2 ... mel mel bakan gibson
 • 61 onlayn tip

  2.
  bölünerek çoğalmaktadırlar. bak 10 dakikada 67 olmuş vay arkadaş.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194468/+
  2 ... mel mel bakan gibson
 • cb erdoğan ın george soros la çekilmiş fotoğrafı

  2.
  birçok meşhur fotoğraftan bir tanesidir. adamın bir tek hitlerle yan yana fotoğrafı yok lan. müritlerine sorsan herkes sorosçu herkes fetocu herkes pkkcı barzanici ypg li falan filan. ama reyislerinin hepsinin liderleri ile fotoğrafı var samimi samimi.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • pipetle kola içerken bitince ses çıkaran kezo

  2.
  vücudunun alimünyum ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. kola ile asit ve şeker dengesini sağlıyor sonra pipetle kuvvetlice vakum etkisi yaratarak kutuların ham maddesi olan alüminyum parçalarını kopartarak vücuduna dahil ediyor. hem etinden hem sütünden faydalanmak gibi.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • camiye yardım isteğinin hiç bitmemesi

  3.
  güşlü türkiyenin yürek burkan hadisesidir. ekonomi şaha kalkıyor ülke uçuyor kaçıyor diyanetin bütçesi yunanistanın bütçesi kadar ama camiler hala cemaat sermayesi ile dönüyor. diyanetin işi ise kim kiminle zina yapabilir kime nikah düşer bunların fetvasını verip muhalefete laf sokma çabaları falan filan. hayat çok tuhaf kuşlar böcükler felan..
  7 -2 ... mel mel bakan gibson
 • albert einstein

  715.
  bu gezegene gelmiş geçmiş ve muhtemelen uzunca bir gelecekte bir daha gelmesi mümkün olmayan bir zekaya sahip meşhur bilim adamıdır. zamanında tüm insanlar kendisinden önce gelmiş bilim adamlarının teorilerini yüzde yüz doğru kabul ederken bu emmi daha 1900 lerin başlarında kalkıp "hayır bunlar doğru değil" diyerek kendi teorilerini insanlığa sürmüş. her dahi gibi ilk başlarda deli olarak görülmüş ancak sonradan teknoloji ufak ufak ilerledikçe ve söylediklerinin doğruluğu ispatlandıkça teorilerinin mutlak doğru olduğu görülmüştür.

  en basitinden "genel görelelik" teorisi, uzay ve zaman ilişkisi. o 1915 li yıllarda bunları söyleyene kadar evrende ışık hızının tek sabit yani değişmeyen şey olduğu bilinmiyordu. ışık hızının asla aşılamayacağını söyleyende kendisi idi. evrenin koca bir boşluk değilde kütlesi olan bir şey olduğunu ve her gezegenin, her yıldızın bu kütleye ağırlığı kadar bir baskı uygulayarak bükülmeye neden olduğunu söyleyende bu emmi idi. evrenin sürekli genişlediğini söyleyen gene kendisi idi. insanlık tüm gezegenlerin güneş in etrafında aynı hızda ve aynı yörüngede döndüğünü düşünürken bu dayı 1920 lerin sonlarında kalkmış merkür ün diğer gezegenlerden farklı bir yörüngede ve hızda döndüğünü söylemiş ve gene haklı çıkmış..

  velhasılı hayatta okumayı, izlemeyi en çok sevdiğim 2 konudan birisi olan uzay + fizik konularında kendisinin emsali yok bu dünyada. bu adam misal aynı zeka kapasitesi ile şu anda mesela 30 lu 40 lı yaşlarını yaşıyor olsa idi muhtemelen bugün dahi ve girişimci olarak görülen pek çok insan sıradan insanlar olarak anılırdı. ve muhtemelen marsa gitme hayallerimiz "100 sene içerisinde" değilde belki "10 sene içerisinde" gerçek olurdu. hatta belki gitmiştik bile. son 1 haftadır tekrardan başa sarıp einstein ile alakalı orta süreli videoları izlerken başlığının canlanmış olması da ayrı bir keyif verdi sabah sabah.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • götünden havuç çıkarılan hasta

  2.
  havucu kazara bütün halde yutmuştur. mide tabi sindirememiş olduğu gibi şey olmuş hemen kötüye yormayın fesat insanlar sizi.

  bağırsakların kıvrımlarından nasıl dümdüz geçti diye sormayın bir cevabım olamaz..
  ... mel mel bakan gibson
 • ülkenin para birimi dolar olursa sorun çözülür

  2.
  "ekmeği dolarla almıyoruz" diyerek doların yükselişini kendilerince absorde eden süper zekalı arkadaşlara ayıp olacağı için desteklemediğim kampanyadır.
  ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum