• atatürkü sevmemek

  30.
  kimsenin sevmeleri yönünde baskı yapmadığı hali hazırda zaten koyun gibi kendilerine söylenen şeyleri/yalanları ezberleyip hayat tarzlarını emredildiği şekilde yaşayanların kendi kendilerine triplere girmelerine sebep olan eylemsizliktir. sevin diyen yok sevmeyin şu içerisinden güzel ve kendi beyninizin ürettiği bir kelime çıkmayan ağızlarınızı ve ellerinizi kapalı tutun yeterli.

  bir insanı sevmediğini böyle tüm insanların görebildiği bir yere yazmanın mantığı nedir. sizlere marjinallik mi katıyor kendinizi farklı mı hissediyorsunuz. yaptıklarını eleştirebilirsin saygı sınırlarını aşmadan tabi. tıpkı bizlerin size o sözleri ezberleten ve hayat biçiminize, aldığınız nefese ve hatta kaç defa sevişmeniz/kaç çocuk yapmanız gerektiğine kadar karışan kişiye yaptığımız gibi.
  #37538671 :)
 • işsizlik diye bir şey yoktur

  4.
  #37538473 :)
 • akp den önceki karanlık çağlar

  6.
  isa peygamberin cehape tarafından çarmıha gerildiği çağlardır. kardeşlerim biliyorsunuz bu cehape..
  #37538241 :)
 • kaplumbağaya acı biber yediren adam

  3.
  tüm biberlerin kavanozu ile beraber mabadına duhul ettirilmesi gereken tipin eylemidir. ne biçim fantezileri var bu insanların anlamak mümkün değil. kendine karşı koyamayacak her türlü canlıya eziyet etmekten keyif alıyor. sonra aslan kendisini yakalayıp parçalayınca, timsah tutup kopartınca vay efendim vahşi hayvanlar vahşi doğa.
  #37538054 :)
 • fetöcüleri gördüğüm yerde boğazlarım

  5.
  "ama işte işler güçler bakanlıkta işler çok yoğun ondan şey yapamıyorum" şeklinde devam eden sözdür. daha 4 sene önce kol kola enerji ihalelerini alırken mutluluktan boyunlarına sarılırken bugün boğazlamak için sarılmak istiyorlar. bu para nelere kadir ya rabbim..
  #37537913 :)
 • 2017 2018 beşiktaş lehine hakem hataları

  10.
  https://www.youtube.com/watch?v=WwN0TvV7rxE +

  futbol ile pek işim olmaz kendim oynamadıkça ama ayıp denen de bir şey var.. sorulmuş nerede kırmızı kart diye cevabı da açık "hakem evde unutmuş" şeklinde..
  #37537891 :)
 • az çalışıp çok para kazanıp dünyayı gezecek meslek

  63.
  millet vekilliği mesleğidir. hiçbir iş yapmıyorsun hemen hemen üstüne yurt dışı gezilerinin sponsoru da vatandaş oluyor. iktidar muhalefet fark etmez tamamı için durum bu..
  #37537877 :)
 • yastığa sarılarak uyuyan insan

  38.
  aralarında bulunduğum insanlardır. hem yalnızlığı giderir hem uykunda yoldaş olur. bu bunaltıcı yaz günlerinde bile vazgeçilemeyen şeydir aynı zamanda. canım yastıklarım..
  #37537808 :)
 • chp nin başına lyanna mormont un geçmesi

  3.
  şüphesiz ki hayırlı bir gelişme olacaktır. partiye büyük bir dinamizm getirecek ve şer odaklarının karşısında dimdik ayakta duracaktır. bugün muhalefet partisi lideri olabilmek için sadece ahlaklı bir insan olmak yetmiyor sesinin de kararlı ve gür çıkması lazım. minik leydi aranan tüm özelliklere sahip.
  #37537806 :)
 • şehitlere en çok kim üzülüyor yarışı

  2.
  gelen şehit sayısına göre duyar kasan malum şahsa ve ona koşulsuz biat eden havuz medyasına sorulması gereken sorudur. neye ne kadar üzüldüğümüze/üzüleceğimize onlar karar veriyor malum.

  biz muhalifleri feto ile pkk ile aynı safta göstermeye çalışıp yıllarca bu iki terör örgütü ile resmen iş birliği yapmış olanların samimiyetine kim inanır ? şehitler kabirlerine yatırılmadan köprü açılışlarında gülücükler saçan düğün dernek kuran insanlar bunlar. on binlerce insanın hayatı karartılırken gevrek gevrek "ben açıklamalardan tatmin oldum sınavlarda usulsüzlük yok" diyen tipler bunlar. takipçilerinin de kalpleri takip ettikleri gibi kararmış iyice. bir tarafta isimleri hırsızlıklarla yolsuzluklarla terör örgütleri ile anılan tipler dururken sırf mezhepçilik yapacağız diye sırf onlar gibi düşünmüyorlar diye hırsızlığı olmayan terör örgütleri ile cemaatler ile işi olmayan insanların cezalandırılmasını hatta öldürülmesini isteyecek kadar kalpleri kararmış.

  ömer halis demir gibi eren bülbül gibi vatan evlatlarını, hayatını vatanı uğruna feda etmiş insanların isimlerini kullanacak kadar gözü dönmüş bu insanların. rabbim şerlerinden herkesi korusun..
  #37537801 :)
 • hayatı kolaylaştıran kelimeler

  165.
  teşekkürler kelimesidir. en nemrut insanı bile takdir edildiğini hissettirip yumuşatır söylenince. söyleyene de bir şey kaybettirmiyor.
  #37537775 :)
 • begum azapoglu sözlüğün en güzel kızıdır

  18.
  #37537764 :)
 • bir gün içinde on kezden fazla aynaya bakan insan

  4.
  tipinde herhangi bir güncelleme var mı diye merak eden insandır.
  #37537755 :)
 • zihinsel yorgunluk vs bedensel yorgunluk

  55.
  bedensel yorgunluğun daha kolay atlatıldığı karşılaştırmadır. gün içerisinde ikisinden de bolca oluyor akşam eve gidip 1 saat kadar uzanınca beden yorgunluğu gidiyor ancak zihin yorgunluğu bilincin tamamen kapanana kadar devam ediyor. ne zamanki uyuyorsun 6-7-8 saat neyse sabahına ancak temizleniyor kafanın içerisi. ertesi gün gene aynı rutin..

  insan beyni tam bir tasarım harikası bu arada. tabi kullanıldığı sürece..
  #37537751 :)
 • akp den önce yol olmadığı gerçeği

  8.
  dün gibi hafızamızda olan üzücü zamanlardı. samatyadan fındıkzadeye katırlarla çıkardık. Yol yoktu yürünmüyordu. Çok şükür o korkunç günler geride kaldı..
  #37532603 :)
 • kafa koparanus

  85.
  kendisi ile geçinemeyen tüm yazarlara ( muhalif olanlar elbette ) tarikat üyesi yapıştırması yapan yazardır. benim şahsımada yaptı bir kaç kez nick altımdan vs. kendisine ithafen buraya zamanında yazmıştım girdiğim tek tarikat lise zamanı okul tuvaletinde hocalara yakalanmadan sigara içmeye çalışanlar birliği idi. o da tarikat sayılmaz sanırım bizimkisi sadece kafa dumanlayıp dayak yemeden oradan ayrılabilme amacı güden bir oluşumdu *
  #37532579 :)
 • favlayan kıza telefon numarası göndermek

  9.
  tüm entirileri oyluyor ise damatlık modeli linkleri atılması gereken kızlardır.

  (bkz: uludağ izdivaç sözlük)
  #37532539 :)
 • siz adam mısınız lan

  9.
  #37532204 :)
 • yeni bicilmis ot kokusu

  5.
  çimler birazcık ıslaksa daha bir hoş gelmekte olan kokudur. istanbulun her yerinde denk gelemiyoruz gelincede koklamak elzem oluyor..
  #37532057 :)
 • sikerim böyle hayatı deyip zurna dürüm yemek

  4.
  merak edilip hemen araştırılmış dürümdür.  mantıklı bir eylem olduğu onaylandı.
  #37532036 :)
 • yeni şeyler getiriyorum