• at yarışı

  105.
  ocak söndürür. bunda yaptığın hırsı ne iddiada ne spor toto da ne milli piyangonun herhangi bir oyununda ne de pokerde bile yapmazsın. ciddiyim. olasılıklar o kadar fazla ki. tabii heyecanı da olasılıklarla aynı oranda fazla. o yüzden müptelası olursan evini barkını yıkar adamın. tadında bırakarak oynayabiliyorsan oyna yoksa hiç bulaşma.

  lise yıllarımda ders esnasında masanın altında bültene bakar altılı çalışırdık 3-5 arkadaş. öğle yemeğinde herkes karnını doyurmaya giderken biz ganyana giderdik önce. okul hayatının tamamının sonrasında da devam etti aynı şekilde bir süre. çok paralarda bulduk ama her zaman bulduğunun 10 fazlasını verirsin mutlaka. o yüzden diyorum ocak söndürür diye. farkına bile varamazsın. doksanların sonlarında gündüz bir deprem olmuştu yaşayanlar hatırlar. ganyanda yarış izliyoruz bir anda sallanmaya başladı her yer korkunç şekilde. diğer dükkanlarda, evlerde, mağazalardaki herkes dışarı kaçarken bir tek ganyandaki adamlar yarışın bitmesini beklediler ve sonrasında çıktılar sokağa. böyle bir hastalık bu.
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • instela kızına arabada çektirdiğim sakso

  11.
  bir kişide çıkıp dememiş ki instela kızı ne amk.

  instela kızına arabada çektirdiğim sakso

  şunu da koyalım da yukarıdan aşağıya süregelen silsile bozulmasın.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük kızları sözlük erkeklerinin neyi sorunsalı

  30.
  sözlük kızları sözlük erkeklerinin neyi sorunsalı
  15 -3 ... mel mel bakan gibson
 • suudi askerin 3 abd li askeri öldürmesi

  3.
  hakikatten ilginç bir olaydır.

  (bkz: durun siz kardeşsiniz)
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • ali karahasanoğlu

  29.
  https://veryansintv.com/a...1YAyoVk15iTBVpDWszRiiWvH8

  şu yazdığı yazıyı kağıda basıp tuvalete koysan kimse kişisel temizliğini o kağıtla yapmaz. bunlara gazeteci, haberci falan diyorlar anasını satayım..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 15 kişiye saldıracak cesaret

  4.
  cesaretten yana sıkıntı yok da sonrasında bir dövüyorlar aklın durur.
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yayalara yol veren kadın sürücü olmaması

  7.
  bazı kadın sürücüler hariç kalanı öyledir. yol vermeyi bırak sen orada palamut gibi ileri mi gideyim durur mu acaba tedirginliği yaşarken o durmadığı gibi el kol hareketleri ile kornaya abanıp sktrleeeeeaaaaa çeker. hani eşittik hanımlar ? biz size yol veriyoruz ama siz bize kakılmış muamelesi yapıyorsunuz.
  10 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kahvaltı yapıyorum katılmak isteyen var mı

  13.
  sadece kızlar mı ? üzdün sabah sabah lara hanım. bir bardak demli çay bizimde hakkımız. göz hakkı denen bir şey var boğazınızda kalır o yarım ekmek arası peynir domatesler, tartıya koyunca 200 gram çeken açmalar..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • tarım yapmayan insanın akp tarımı bitirdi demesi

  4.
  mevzuya uzak olanlara tuhaf gelmektedir. mesela anadolunun köylerine gitsen özellikle bizim karadeniz köylerine oradaki insanlarla 10 dakika sohbet etsen bu söylemin neden doğru olduğunu anlarsın.

  sırf oy toplama uğruna çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan köylülere yardım adı altında senelik hibeler yapılıyor yıllardır. yapılmasın mı ? elbette yapılsın ancak amaç üretime sevk etmek olmalı. sen bu yardımları geçim kaynağı olarak dağıtırsan adamlar neden uğraşsınlar hayvancılık ile tarım ile. kendin üretmek yerine kendinin üretebildiği her şeyi ithal etmeye başlarsan üstüne adamlar elbette hem geçinebilecek kadar para bedavadan geldiği için ve her şeyin dışarıdan geliyor olduğunu gördükleri için çalışmıyorlar. bire bir kendi insanımdan dinledim bunları. sabahın 5 inde kalkıp bağa bostana tarlaya giden veya hayvanları otlamaya götüren adamların alayı göbek bağlamışlar oturmaktan.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • bu numaradan gelen mesaja dikkat

  4.
  3 dakika önce bizim patrona da gelmiştir. sordu bana "ne bu gibsonum yeea" diye. aklımdan kuntizlik geçmedi değil hani "ver ver hemen siparişi ver kaçırma" demek ama ay başındayız şimdi mayış sakata girmesin diye "yok ağbi yaa dolandırıcı onnar sakın heee" diye telkin verdim..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • cicikuscicikus piremses buluşması

  22.
  yalnız bizim marcus 42 yaşında. nüfus cüzdanını ters göstermiş cicikuş hanımefendiye 24 olarak görmüş. mahallede marcus dayı, emmi, bibi diye sesleniyoruz kendisine.
  9 -2 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

  14265.
  https://www.youtube.com/watch?v=cvcF-0aDFM4+

  sabah sabah dilime dolandın gene ağabey. peşinden ruhuna duamızı ettik tekrar..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • aktrolleri bekleyen mutlak hazin son

  22.
  kullanılmış peçete gibi kenara atılmaktır. peçete hangi amaçla kullanılmış tabi orasını biz bilemeyiz onu onlar bilir en iyi..

  hava limanına üzerine kefen giyip giden sürünün bir üyesi vardı. rizeli. "kefenimiz ile çıktık yola" diyorlardı ya. bu kamilin rizedeki "kaçak" çay bahçesi akp belediyesi tarafından yıkılınca neler söylemişti şöyle bir aklıma geldi de sabah sabah. hahahahasktir ya hayatta bazen güzel şeylerde oluyor *
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 • sensin günaydın

  2.
  sensin günaydın

  sensin günaydın

  surat ifadesi de çok önemli tabi söylerken.
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 • lübnan dan türkiye ye yardım çağrısı

  8.
  ileride bizim başımıza gelirse bize sümüklerini atmazlar. arabın olduğu yerden hayır çıkmaz. çıkamaz çünkü. on yıllardır yüz yıllardır afrika kıtası açlıktan kırılırken arabistan denilen ülke bolluk içerisinde yaşıyor. taş atıp kolları da yorulmuyor. rabbim petrol denilen bir şey vermiş ve bir çoğu milyon dolarlar içerisinde yüzüyor. afrika kıtası hala aç. arabın araba bile faydası yokken yarın bir gün biz de düşersek bize el uzatmazlar.
  10 -2 ... mel mel bakan gibson
 • tuğçe kazaz

  1001.
  boş insan tabirinin içerisini nefis şekilde dolduran manken eskisi ve din uzmanı.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • büyük ikramiye sözlükten birine çıksa olacaklar

  10.
  bana çıkarsa hepinize tam ekmek tavuk döner ve büyük ayran ısmarlarım.

  sonra kiraladığım 5 kamyon adamla hepinizi dövdürürüm. bedavadan yok öyle ısmar.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • esnafın haybeye taktığı naylon eldiven

  4.
  sadece parayı şişeleri telefonu falan elliyorsa gene sıkıntı yok.. bir paket ( 20 tanemi ne var içerisinde ) plastik eldiveni 3 sene kullanan var.
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kovandan gizli kendine bal yapan arı

  46.
  fedakar arıdır. haftada bir gelip kovanlardan petekleri çalan kuntiz insan görmeden kötü günler için bal biriktiriyor belli ki.
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 4 kilo bal 100 lira

  29.
  bunu çıkartan elemanın 1.5 milyon dolarını çaldılardı geçen gün. haberlerde gördüm sanki 150 lirası çalınmış gibi sakindi. ne kadar para götürdü ise anasını satayım 1.5 milyon doları gitmiş hemde evden..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum