• sözlüğün açık büfeye dönmesi

  2.
  kahvaltı yapmadık daha vicdanınız kurusun dedirtir. dur şu kıymalı pide ayran başlığına gideyim de capslere bakarak nefsim körelsin biraz en azından..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • sözlükte 8 9 yaşında çocukların bulunması

  13.
  yanakları da böyle etli etli ve kırmızı ise pat pat sevilecek olan yazarlardır. listeleyin hemen şuraya zirve düzenleyelim amcaları olarak çabuk.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

  690.
  milli iradenin degilde ysk ve ati alip uskudari gecmis olanin zaferi ile sonuclanan referandum. goklerden gelen 2.5 milyon muhursuz zarf hangi iradenin eseri..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • beşamel soslu pekin ördeği yiyen kız

  2.
  nereden bulmusta yiyiyor sorusunu akla dusurur. her yer tavuk donerci lan ordek diye martiyi dayiyorlardir onada..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • yazarlarının dörtte birinin gammaz olması

  3.
  haftanin gammazlari istatistigine duzenli olarak bakilirsa ortaya komik bir durum cikiyor. bu kadar gammaz var ben de dahil her birimiz deli gibi ispik yapiyoruz ancak kontrol edilen entry sayisi o kadar az ki sadece 1-2 gammaz haric digerlerinin hic birisi 3 haneli rakamlara ulasamiyor. 2.sayfa bitti 3.sayfayi doldurdum en son ayin 7 sinde 1 entry imha edildi 9 gundur tik yok. bakilmadiktan sonra yuzde yuz gammaz olsak ne olur.
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • türkiye cumhurbaşkanı nın yolladığı mektup

  4.
  200 milyar fidan diktik lafı yerde kalmasın diye gönderilmiş tohumlu mektuplardır. vallahi ben şahsen apartmana gelen tüm tohumları ve mektupları topladım bizim apartmandakiler dikmezler onları bir yere reyizin lafı yerde kalmasın o 200 milyar fidanı dikeceğiz hep beraber. tabi türkiye toprakları yeterse o kadar ağaca yetmezse zaten 83 afrin 84 şam 85 kudüs. oralara dike dike giderik..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 15 temmuz a tiyatro demek ama tatilini yapmak

  21.
  biz bunun cevabını 15 temmuzda verdik zaten.

  tatil derken bize öyle bir bilgi gelmedi her zamanki gibi..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • böbrek taşı düşürmek

  27.
  allah düşmanımın başına vermesin. iki kez taş evresine tam geçmeden kum dökme şeklinde yaşadım ve benim boyumdaki benim ebatlarımdaki bir adamı bile yerlere kapaklandırabilecek kadar büyük bir ağrıya sebep oluyor. onu bir de düşürmesi var zaten yaşamış olanlar yazmış. yazılanları okurken adamların yazarken bile gözleri yaşlı yaşlıdır eminim hepsine büyük geçmiş olsun.

  geçen sene bizim ustalardan birisinde kocaman bir tane çıktı. ne yaptılarsa düşmedi artık ameliyat ile alacağız dediler. eleman hastaneye gitti operasyon için. tuvalete girince korkudan düşürmüş taşı. düşürmek derken bildiğini tazyikli şekilde dağı taşı delerek çıkmış gitmiş. anlatırken bayağı gülmüştük kendisi de dahil ama o taşın malum çıkabileceği tek bir istikamet var ve bir erkek olarak düşünürken insanın içinden bir şeyler akıp gidiyor..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • çernobil den etkilenen çayı içmiş efsane nesil

  6.
  vücudunun görünmeyen yerlerinde ekstra organlar, uzuvlar olacak diye korku dolu seneler geçirmiş nesildir. küçüktük tabi o zamanlar bu çernobil patladıydı işte seksenlerin sonlarında etkileri sürüyordu hala. doksanlarda bu mutantlı film furyası patlayınca bayağı bir endişe olmuştu bizde de çıkar mı acaba 3.göz 11.parmak falan diye. nasıl olmasın ki bu topraklarda kanser denilen illet doksanların ortalarından itibaren patladı zaten..
  9 ... mel mel bakan gibson
 • 31 aralık 2002 hoşgeldin yeni yıl istanbul zirvesi

  3.
  katılmak isterdim ama 2002 de askerdeydim ben hatay dolaylarında.
  11 ... mel mel bakan gibson
 • koca bulmanın giderek zorlaşması

  84.
  koca bulmanın giderek zorlaşması

  kriterler çok yüksek ve maalesef ülkenin bazı gerçekleri var. hayatın bazı zorlukları olduğunu bilirsen ve bu zorlukları tek başına erkek aşabilsin diye beklemez beraber aşarız diyebilirsen dışarıda evlenilebilecek ve çok sevecek/sevilecek yığınla erkek var.
  14 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kılıçdaroğlu nu dış mihrakların başına geçirmek

  2.
  reyizin bir iki telefon görüşmesi ile halledebileceği kutlu süreçtir.

  (bkz: şerefsizim aklıma geldiydi)

  hem kılışdardan hem dış mihraklardan aynı anda kurtuluyoruz. dünya liderine sahip olunca her şey o kadar kolay ki.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • uludağ sözlük hangi bölgedensiniz anketi

  19.
  ayrık vadi. mahallecek "elf"iz biz.

  istanbul avrupa yakası sahil kesimi.

  (bkz: samatya)

  yolu düşen olursa şey etsin çay ısmarlarım.
  13 -1 ... mel mel bakan gibson
 • şaka maka 2018 in bereketiyle gelmesi

  3.
  bizlere henüz uğramamış berekettir. kim yiyiyor lan bizim hakkımızı çıksın hemen ortaya. hayır abdestli gezen adamlarız ama var bir hibinoluk çözecez yakında..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • uludağ sözlük yazarlarını eğitiyoruz kampanyası

  3.
  eğitmek falan ayıp oluyor hocam..

  (bkz: biz ders almayız ders veririz)

  şakası bir yana eyvallah yararlı bilgiler.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • buna kim inanır deyince kadir inanır diyen tip

  3.
  cümlenin sonunda tısısısıs şeklinde gülüyordur.
  5 ... mel mel bakan gibson
 • kılıçdaroğlu sanat düşmanı rte yi çok seviyorum

  7.
  sadece sümeyye hanımdan dolayı bile doğru olan tespittir. tiyatro salonları dolmuyor diye sızlanıyoruz yıllardır. sümeyye hanım tek başına 450 kişilik polis ordusu ile beraber tiyatro salonlarını doldurup sanata ve sanatçıya hakkını vermedi mi kaç defa. daha reyize gelmedim bile onun için "sanatın" stadyumda icra edilmesi lazım. ona en başta 1500 kişilik koruma kontenjanı lazım. yancılarla beraber 10000 seyirci oluyor. türkiyede sanata bu kadar katkı yapan kim var başka yanındaki herkesin kültürlenmesini sağlıyorlar ailecek. kılışdar anca sesekayı batırır başka bir şeye yaradığı mı var.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • bu sabah nasıl uyandınız

  446.
  bu sabah nasıl uyandınız

  ( ilk iplere artistik yaparak giderken ) pazar sabahı zannedip ( sonraki iplere koşarken yarı yolda ) pazartesi sabahı olduğunu anlayarak.
  5 ... mel mel bakan gibson
 • dünyanın en iyi üçlüsü

  116.
  salah, mane, firmino.

  (bkz: liverpool ülkü ocakları)
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • dayak yiyen kadın görseniz napardınız

  102.
  fazla hırpalamadan adamı alıp uzaklaştırmak lazım. şimdi pek çok arkadaş adama dalarım ağzını burnunu kırarım diyor. doğrudur yapılması gereken budur ancak her zaman iyi sonuçlar doğurmaz. kısa bir anımı paylaşayım anlarsınız az çok ne demek istediğimi.

  yıllar evvel sigara içtiğim dönemlerde gece yarısı arkadaşlardan ayrılıp eve doğru seyirttim. eve girip yatmadan son bir sigara içeyim diye apartmanın merdivenlerinde otururken sokağın başındaki karanlığın içerisinden bir çift geliyordu. erkek olanı kadın olanına yoğun şekilde küfür ede ede ve darp ede ede geliyorlardı.. yaklaştıkça olayın vehameti arttı çünkü kadın çok kötü durumdaydı ve yerlerde sürüklenerek tekmelenerek yumruklanarak getiriliyordu. sokak karanlık olduğundan benim farkıma varamadı eleman hemen. taa ki ona seslenene kadar. eleman bana sen işine bak karışma dediyse de kadının üstü başı yırtık ağzı burnu kan içinde görünce adamı alıp biraz itekledim. kalkıp banada ana avrat sövünce ben de bunu aldım güzelce ufaladım yere yatırıp. zaten kafası da güzel gibiydi fazla zorluk çıkartamadı. tabi o bağrışmalara sokaktaki tüm komşular camlara çıktı. polise haber verilmiş ekip aracı geldi üçümüzü de aldı karakola götürdü..

  hani bir şarkı / türkü var "karakolda doğruyu söyler mahkemede şaşar" diye bir kısmı vardır. heh bizim iş mahkemeye kalmadığından kadın kişisi direkt karakolda şaştı. belki sonrasında yaşayacaklarının korkusundan belki başka bir şeyden bilmem adamdan şikayetçi olmayınca karakol komiserinin karşısında adamı döven kişi olarak g.t gibi kaldım tabi. allahtan karakol bizim karakoldu ve polislerde bizim mahalledeki bir esnaf ve babam sayesinde tanıyorlardı beni. zaten kadının üstünden başından anlaşılıyor olayın aslının ne olduğu ya işte ifade verirken öyle işlemiyor o kurallar. kadın orada dese "biz yürürken bu sevgilimi/kocamı dövmeye başladı" yan basıyorsun direkt. neyse onları şikayetçi olmamaları kaydı ile gönderdiler beni de yarım saat sonra bir çay içirip su içirip saldılar eve gideyim diye. bilmedik bir karakola düşsek başımıza neler gelecekti kim bilir..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum