• geliyoruuum diye inleyen kadın

  2.
  apartmanın merdiven ışıkları bozulduğundan bakkaldan/marketten vs dönerken yukarıdan gelen kişi ile çarpışarak ağzı yüzü yer değiştirmesin isteyen kadının feydadıdır. haklı bence yukarıdan kim inecek belli değil. bana denk gelse çıktığı merdivenleri 3x hız ile uçarak geri iner koşarak iniyorum/çıkıyorum çünkü.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • hangi partiye oy verme ihtimaliniz kaç

  13.
  akp : % 0
  hdp : % 0
  mhp : % 0
  akp den ayrılanların kurdukları partiler : % 0

  bu dördünün ( akp den ayrılanlar kaç parti kurdu ise artık hepsini tek sayıyorum ) gözümde zerrece farkı yok

  iyi parti : % 99,9
  chp : % 0,1

  ittifak olmasa durum böyle olurdu. şimdi iyi partiye verince zaten otomatik olarak millet ittifakına oy vermiş oluyoruz malum. osman paşa gibi adamlara bir şans verilmiyor biraz oy potansiyeli olsa onun partisine de gönül rahatlığı ile oy verilir.
  -3 ... mel mel bakan gibson
 • diyanet in baldız fetvası

  13.
  bazı arkadaşlarımızın kafalarını karıştırmış fetvadır.

  --spoiler--

  adamlar din ne diyorsa o cevabı vermişler. yukarıda hakan bey ne güzel demiş, zorla müslüman olun diyen yok inanmayın geçin.

  --spoiler--

  güzel kardeşlerim biz "diyanet" veya akp dinine mensup değiliz bazılarınız gibi. bizim dinimiz islam elhamdülillah müslümanız. diyanet dinine mensup olunca islamiyete teba olmuş olmuyorsunuz o yüzden söylemlere biraz dikkat edelim. bu kurumun yıllardır yaptığı açıklamalar verdiği fetvalar ortada. islamiyet insanların cinsel hayatı üzerine indirilmiş bir din değil. sürekli belden aşağı yorumlar yapmak din adamlığı değil başka bir uzmanlığa giriyor. o onla yatabilir o o eteği giyebilir bu bununla nikah kıyabilir. dinen caiz olmayan şeyler içerisinde mesela hırsızlık haramdır yolsuzluk haramdır yalan söylemek mekruhtur kul hakkı yemek haramdır gibi konularda var biz o konularla alakalı fetva bekliyoruz yoksa kim kimin baldızına karısına kızına göz koyuyor ve caiz midir gibi konular ilgimizi çekmiyor ondan eleştiriyoruz. kuranı okumak yasak değil açın kendiniz okuyun allah hepinize beyin vermiş neticede. evli bir adamın hanımından başkası ile değil halvet olması oynaşması bile haram. yaz bunu geç niye "ileride nikah düşebilir o yüzden çok da şey değil" diyorsun..
  4 -3 ... mel mel bakan gibson
 • 21 ekim 2021 lokomotiv moskova galatasaray maçı

  11.
  galatasarayın en azından kaybetmeden dönmesi temenni edilen maçtır. elin yunanını rusunu belçikalısını portekizlisini destekleyecek olsak zaten fenerbahçeli değil gs li veya bjk li olurduk.

  --spoiler--

  Galatasaray’ın uefa avrupa liginin şl ayarındaki grubunda liderliğini korumak ve bir üst tura bir adım daha yaklaşmak için çıkacağı maç.

  --spoiler--

  yalnız şuna takıldım yukarıdan aşağı bakarken yazan kardeşim kusura bakmasın. şampiyonlar ligi ayarındaki grup kısmını çözümleyemedim. ne lokomotiv moskova ne marsilya şampiyonlar ligi takımı. hadi lazio ucundan kenarından yırtıyor ama diğer ikisi ? galatasaray zaten son 10 senede şampiyonlar liginin averaj takımı olarak görülüyor arkadaş. ne zaman kura çekimine katılsa ve torbadan ismi çıksa o grupta önceden ismi çıkan takımların yöneticileri birbirlerine dönüp "yesss beeee" hareketi yapıyorlar. gerçekler acıdır ama kabullenmek gerekir. ülkecek rezil kepaze durumdayız avrupada. milli takım dahil..
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • fenerbahçe taraftarı

  5649.
  doğarken babalarının fenerbahçe geni aktarmadığı için doğuştan değil aklı yettikten sonra fenerbahçeye gönül vermiş taraftarlardır. vay arkadaş 40 yaşımıza merdiven dayadık bu taraftarlık mevzusunun doğuştan geldiğini de öğrenmiş olduk.

  valla bak bu mevzu çok su kaldırır. misal bir beşiktaşlının babası fenerbahçe veya galatasaraylı ise birileri çıkar "sen sütçüden olma sakın o beşiktaşlı idi" falan der fena bozar adamı. söylemlere dikkat etmek lazım kardeşim sıkıntı çıkar yoksa ülkede kafası farklı çalışan çok insan var birilerinin aklına geliverir şu cümle..
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 • diyanet in baldız fetvası

  7.
  kısaca "baldız baldan tatlıdır" denmiş açıklamadır. şu kurumda bir tane aklı başında adam yok mu lan. gerçekten din adamı olan hayatını allah yoluna adamış yani..
  4 -5 ... mel mel bakan gibson
 • 21 ekim 2021 fenerbahçe antwerp maçı

  27.
  kendi evinde taze taze 4 gol yemiş ve muhtemelen bu akşam moskovada buz tutacak takım taraftarlarının her zamanki gibi biz fenerbahçelilerden daha fazla ilgi gösterdikleri maçtır. kardeşim kendi kapınızın önünü süpürmeyi öğrenin artık. hayır sonra es kaza bir fenerbahçeli sizin maç başlıklarınıza entry girince "fenerlilerin tek işi biziz zaten" diye havaya giriyorsunuz. şurada 27 tane entry var ve sadece 5 tanesini fenerbahçeliler yazmış. her başlıkta aynısı oluyor sonra tek derdiniz biziz diyorsunuz.
  2 -4 ... mel mel bakan gibson
 • inadına akp inadına reis

  15.
  en çok da dış minnaklara inat kısmına katıldığım söylemdir.

  (bkz: dış minnaklar)

  katılıyorum ama gülmekten. kim lan bu dış mihraklar ? hüllüminati mi cia mı fbi mı masonlar mı lebron james mi ? kim. herkesin ağzında bir dış mihraklar lafı var ama kimse bilmiyor kim olduklarını. lozan ın aşırı gizli maddeleri gibi. anlaşmayı yapanlar bile bilmiyor bizim büyük resim görme uzmanları biliyor gizli maddeleri.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • yazarları sinirlendiren olaylar

  16.
  hayatı zorlaştıran insanlardır. ben çok zekiyim çok farklıyım gibi iddialarım yok ancak insanların yüzde 70 i aptallardan oluşuyor. ve bu aptallık öyle allah vergisi falan değil tamamen insanların kendi tercihleri ile filizlenen aptallıklar.

  bir insan bir yerde çalışıyorsa o insana para ödenmesinin sebebi işlerin halledilmesi içindir. yani atıyorum bir kamu kurumunda memur isen seni o masanın başına "sorunları çözesin" diye oturturlar. maaş dediğimiz olayda bu sorunları çözesin diye verilir. bizim insanımız maalesef ki o oturtulduğu masaya kendisine gelen insanların problemlerini çözerek çarkın dönmesini sağlaması için değilde kendisine gelen insanların problemlerine yeni problemler eklemek ve çarkın anasını bellemek için oraya oturtulduklarını zannediyorlar.

  kurum ismi vermeyeceğim ama istanbuldaki büyük ve çok bilinen bir kuruma bağlı çalışıyoruz. biz taahhütçüyüz yapılan işleri projelendirerek kuruma sunuyoruz. o kurumdaki diğer mühendisler ise bu projeleri inceliyorlar ve tasdik ediyorlar. işleri tamamen bu. o kuruma alınmalarının ve o mührün ( digital ve e imzalı tabi son 8-9 senedir ) kendilerine teslim edilmesinin amacı çarkın sağlıklı ve aksamadan dönmesini sağlamak. bir proje önlerine düştüğünde ellerindeki şartnameye uygun ise direkt onaylarlar. değilse eksikleri yazıp geri gönderirler. sen de sistemden onu görür eksikleri giderir tekrar yollarsın ve normal olarak tasdik etmelerini beklersin. ancak bizde işler böyle ilerlemiyor arkadaş.. proje inceleniyor eksik bulunursa reddediliyor. eksikleri giderip tekrar gönderiyorsun bu sefer ilk rapora yazmadıkları yeni eksikler yaratıp gene reddediyorlar. la havle diyorsun onları da tamamlıyorsun gene gönderiyorsun bu sefer ilk 2 seferde yazmadıkları yepyeni eksiklerle gene reddediyorlar. 4 s kuralı var mecbursun tekrar eksikleri giderip gönderiyorsun bambaşka eksikler çıkartıp gene reddediyorlar. sinirlenmeyi falan geçtim insan kanser olur amk yerinde. lan oğlum sizin işiniz yürüyen arabanın tekerini patlatmaya çalışmak değil sizin işiniz yürüyen arabanın tekerine taş değmesin diye bir şeyler yapmak. doğru birdir tektir. ilk seferde yazmadığın şeyi "aa ben unutmuşum yaeaea çok pardon" diyerek 2.3.4. seferlerde yazamazsın. sadece iş olarak ticari olarak değil ahlaksal olarak da yapamazsın. 1 tane projeyi onaylatmak bazen 3 hafta sürüyor 1 ay sürüyor. onca emeğe onca paraya onca zaman kaybına yazık değil mi lan. insanların iğrenç egoları yüzünden millet kanlı bıçaklı oluyor çünkü işin içerisinde on binlerce yüz binlerce hatta bazen on milyonlarca liralık yatırımlar var çocuk oyuncağı değil bunlar..
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • edebiyatçı kızı etkilemek için kitap önerisi

  13.
  grinin elli tonu isimli kitaptır. hani filmi falanda çekildi meşhur.

  kızı yol yakınken kurtaralım arkadaş yazık günah..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • hayvanlar için koyulan su kabını pisleten insanlar

  20.
  kahpelik yapan tiplerdir. bizim alipaşa parkına yıllar yıllar evvel fatih belediyesi koydu sağ olsunlar. parkın hem bir ucunda hem diğer ucunda hem mamalık hem suluklar var. sulukların yaklaşık 60-70 cm sol tarafında da çöp kutuları var. hani direklere falan asılan çöp kutuları var ya onlardan. parkta sağ ve sol yürüme yollarında ve parkın tam ortasına 2 tane olacak şekilde toplamda "10" tane çöp kutusu 2 tane suluk/mamalık var. bu amk ibneleri 10 tane çöp kutusunu es geçiyorlar ki hemde iki suluğun 70 er cm solunda 1 er tane olan çöp kutusu varken onları es geçiyorlar ve bu suluklara çöplerini atıyorlar..

  hani çöp kutusu zannedip atıyorlar desen diyemezsin suluklar zemine montelenmiş çöp kutuları normal bir insanın göğüs hizasında. her birisinin üzerinde de eşek kadar "çöp" yazıyor. o yüzden işte kahpelik yapıyorlar diyoruz zaten. kazara atmalarına falan imkan yok bilerek ve kasıtlı olarak atıyorlar. 20 cm çapındaki sulukta suyu göremiyorsun çöpten böyle yerden 10 cm yükselecek şekilde ne bulurlarsa atıyor piçler içine. bir insan nasıl bu kadar merhametsiz nasıl bu kadar şerefsiz olabilir anlamak mümkün değil. bu ipnelere 2 gün su verme çeker seni beni vururlar ama o hayvanlar su içmesin diye çabalıyorlar.
  ... mel mel bakan gibson
 • siyu şefinin masterchef e katılması

  1.
  danilo ile kanka olabilirdi. danilo da zaman zaman apaçilere benziyor takılırlardı beraber.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • 500 milyar dolar verip ezanları susturun deseler

  3.
  cümlenin tamamına ihtiyaç bile duymazlar. "500 milyar" ile "dolar vereceğiz ama ezanları susturacaksınız" arasında tüm imamları müezzinleri derdest ederler bile badem bıyıklı kardeşlerimiz.
  3 -3 ... mel mel bakan gibson
 • uludağ sözlük ü bitiren en büyük neden

  100.
  yönetilememesidir. günde 15 er dakikadan toplamda 1 saat sözlüğe girerek sözlüğe hakim olunamıyor. hangi yazar ne yazıyor hangi yazar sözlüğün düzenini bozuyor hangi yazar diğerlerinin buradan uzaklaşmasına neden oluyor bilmiyorlar. bize yetki verdiler yani biz pek yokuz siz ilgilenin diyorlar ama ne yetkiler yeterli seviyede ne yaptığımız işlemlere saygı duyuyorlar ne de bizi aşan konularda kendilerine bilgi verdiğimizde "bazı yazarlar" özelinde herhangi bir şey yapıyorlar. keza sözlük sahibinin kendisi de pek sözlüğe girmiyor.

  dolayısı ile kendimden örnek vermem gerekirse 2016 senesinde buraya ilk üye olduğumda online sayısı 400 ler civarında geziyordu. aktif olan yazar sayısı da nereden baksan 250-300 civarında oluyordu. benden daha eski olanların söylediği online sayısı 600 ve üzeri imiş daha önceden. yani sol frameye yetişemiyordun sayfayı her yenilediğinde yeni başlıklar en tepede oluyordu. şu anda ise online sayısı 200 lere düştü. aktif yazar sayısı ise 50 kadar ya var ya yok. bu 50 yazardan millete salça olmak veya oylama yapmak için yan hesabı olanlar var. 5 tanesi yan hesaplarını da sözlüğe sokarsa işte aktif yazar sayısı 80 yazar falan ancak oluyor hesap et. bak öyle bir hale geldi ki bu "ellenmeyen" yazarların yan hesaplarına muhtaç hale gelmiş burası.

  10 sene önce online sayısı 600 ve üzeri. benim geldiğim 5.5 sene önce online sayısı 400 ler civarında. bugün ise 200 lerde. basit bir hesap yaparsak bu şekilde yönetilmeye devam ederse yani sol tarafın ırzına geçilirken müdahale edilmez ise bundan 2 sene sonra online sayısı 50-100 arası bir şey olacak demektir. azalarak bitmek dedikleri bu olsa gerek..

  edit : bak yan hesaplı moderatörcülerden birisi kızdı. entryi göndere bastıktan 15 saniye sonra 2 eksi oylama birden. bu armut kafalıların olduğu yerden ne hayır bekleyeceksin ki bari tamamını bir okuyaydın amk *
  4 -2 ... mel mel bakan gibson
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  1475.
  para var huzur yok

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2193861/+
  8 -2 ... mel mel bakan gibson
 • neden gecenin 3 ünde uyanıp hayatı sorgularız

  3.
  hayatı değilde gecenin 3 ünde kalkıp neden gecenin 3 ünde uyandığımızı sorguluyoruz. lan ne güzel en tatlı yerindesin işte uykunun havalar soğumuş üzerine çekmişsin yorganı mis gibi elma falan görüyorsun rüyanda ne oldu da uyanıyorsun arkadaşım..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • lisede janitorluk yapmak

  1.
  doğrusu high school da janitorluk yapmak olmalıdır. yarısı ısırılmış poğaça gibi olmuş lan bu.
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • düğünde 50 lira takmak

  13.
  günümüz şartlarında geçerli olan uygulamadır.

  (bkz: ben hep 50 lira takıyorum)

  insan gerçekten hayret ediyor. ekonomi bu kadar eyi iken neden artık düğünlerde çeyrek takmıyor kimse ? özellikle "bolluk içerisinde yaşıyoruz yeğenim çıkart bakayım telefonunu bah 3000 liralık telefonun var gördün mü" diyen emmiler mesela. neden çeyrek takmıyorlar artık gittikleri düğünlerde. oysa ekonomi çoh eyi ülke şahlanıyor 2023 de g.tümüzden bile bor fışkıracak. cimrilikten mi takmıyorlar acaba artık çeyrek altın falan insan merak ediyor..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • bir insanın akp li olduğunu anlama yolları

  4.
  iktidarda cehapenin olduğunu sanmasıdır. ekonomi tepetaklak gidiyor adam gelmiş buraya kılışdar istifa yazıyor. mazota benzine kol gibi zam giriyor adam imamoğlu yüzünden diyor.. gerçi artık öyle bir noktaya geldik ki akp liler bile akp li olduklarını söylemekten çekinir oldular. birisi ile konuşuyorsun mesela ağzının kenarından mutluluk salyaları saçarak akp yi yani reyisini övüyor. yollar köprüler ekonomi çoh eyi hastanede sıra beklemiyoruz ayasofya cami oldu falan. konu yolsuzluklara, hırsızlıklara, ekonomiye, milyonlarca mülteciye, yargıdaki adaletsizliklere falan gelince "ben akp li deyilim ama" şeklinde bir beyan geliyor mutlaka.

  burada da var bir sürü entrynin başına veya sonuna "akp değilim" yazıyorlar ama içerik buram buram makarna kokuyor. ulan akp li isen akp lisin övmeye gelince gayet güzel övüyor, savunmaya gelince babanın oğlu gibi savunuyorsun. konu yolsuzluğa hırsızlığa gelince neden satıyorsun partini 2 dakikada.. madem yanlış olduğunu sen de biliyorsun oy verme ? savunma destekleme. savunup destekliyorsan da arkasında dur evet ben müslümanım diye geziyorum ağzımdan ayetler eksik olmuyor ama yolsuzluk hırsızlık kul hakkı yenmesi tek ayak üzerinde 250 tane yalan söylenmesi falanda hoşuma gidiyor ne yapayım de.
  -1 ... mel mel bakan gibson
 • lionel messi

  3968.
  isterse 5 maç arka arkaya topu çatala taksın artık fark yaratamayacak oyuncudur. xavi ve iniesta yokken neredeyse hiçbir varlık gösterememiş takımını şampiyonlar liginde finale dahi çıkartamamıştır. barcelona en son 2016 da şampiyon olabildi ( xavi-iniesta ) sonrasında hep ronaldo topladı kupayı. arjantin milli takımında yanında ve arkasında dünyanın en elit futbolcuları varken bile sistem tamamen onun üzerine kurulduğu için arjantin milli takımını da olması gerekenden aşağı çekti yıllarca.

  zevkler ve renkler tartışılmaz bence de messi şu anda aktif futbolcular içerisinde en iyi 2 futbolcudan birisidir. ancak ronaldoyu hiçbir zaman geçemeyecek. ispanyadan ayrılan ronaldo juventusa gitti. 36 yaşına geldiği günlerde premier lige yani chelsea city liverpool gibi şu anda dünyanın en üst basamağında yer alan takımların ligine onlarla mücadele etmeye gitti. messi ise daha sezon başlamadan şampiyonluğu garanti olan neymarlı mbappeli draxlerli psg ye attı kapağı. madem o kadar üst düzey oyuncu city e gitseydi ciddi teklif de vardı kendisine.

  sıralama olarak vermek gerekirse ise maradona, fenomen ronaldo, ronaldinho, zidane ve cristiano ronaldodan sonraki en iyi denilebilir. kendisini maradona ile kıyaslayanlar hatta ondan bile iyi diyenler ise çarpılmanın eşiğindeler haberleri olsun. maradonanın yarattığı etkinin yanında messinin esamesi okunmaz. maradonayı izlemiş olanlar iyi bilir.
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum