• fenerbahçe nin transfer politikası

  124.
  ne bulursan al şeklindeki politikadır. caner gibi türkiyenin en iyi yerli sol kanat oyuncusunu gönderip ismail köybaşıyı alıp hasan ali ile ikisine sol kanadı teslim ettiler. geçen sezonun en iyisi olan lens i bütçe yetersizliğinden bırakıp üstelik şampiyonluktaki 2 rakibinden birisine kaptırıp tamamen kapalı kutu olan bir futbolcuya 10 küsür milyon euro para verdiler. gelecek adam belki çok iyi çıkacak belki takımı şampiyon yapacak bunlara lafım yok ama ya beklenenler çıkmazsa ? ozan tufan salih volkan demirel neden takımda tutuluyor bunları da bilmiyorum.

  valbuena, dirar, kameni ve mehmet ekici transferlerine lafımız yok. alınabilecek en iyi adamlar bunlardı bu şartlarda. yüzde elli başarılı transfer politikası diyelim o yüzden. soldado için söylenecek bir şey yok valencia performansı gösterirse yüzde 60 a çıkar başarı oranları transferde..
  #37531983 :)
 • 18 ağustos 2017 rte ye suikast girişimi

  5.
  bir mağduriyete ihtiyaç doğduğunu gösteren "korkunç" gelişmedir. artık bir şeylerin yaklaştığını yaratılmaya çalışılan mağduriyetin ebatına göre anlayabiliyoruz.

  (bkz: mağduriyet is coming)

  barınç ve sümeyye hanım efendiye suikast olacaktı dediklerinden hemen sonra neler olmuştu hafızalar taze henüz..

  (bkz: ergenekon davası)
  (bkz: kozmik odaya fetocu savcıların girmesi)

  birlikte bu icraatler başarıldıktan sonra pasta kavgası çıkmış taraflar birbirine düşman olmuştu..

  (bkz: 17 25 aralık ses kayıtlarının ifşa edilmesi)

  gene neler oluyor neler kim bilir..
  #37531746 :)
 • fakir instagramı

  5.
  yanarlı dönerli kebaplı alevli tabaklı yiyecek masaları yerine arkadaşlarla bağdaş kurulup yenilmekte olan ekmek arası peynir domates biber fotoğrafları, bodrum antalya gibi turistik yerler yerine florya sahilinde çekilmiş fotoğrafların paylaşıldığı hesaplardır.

  elbette ki diğerine göre evladır lan bizden onlar bizden * diğerleri gibi tamda açken o yanarlı dönerli masalı fotoğrafları paylaşıp gece gece hemde acıkmış iken kurt gibi ulumanıza sebep olmazlar..
  #37531612 :)
 • annesi başörtülü olan sözlük yazarları

  6.
  başörtülü veya başörtüsüz her birisi cennetlik olan ve haklarını asla ödeyemeyeceğimiz insanlardır. arada istisnalar var çocuğunu ölüme terk eden veya terk edip bırakıp giden onlara zaten anne değil insan bile diyemiyoruz. onlar ayrı..
  #37531439 :)
 • gunaydın canlarım

  4.
  #37531272 :)
 • rick vs kilise sarapcisi

  11.
  bir tanesinin (bkz: o kendini biliyor) *cuma vakti* sözlükte "cuma namazımıza saygısızlık yapıyor" diye ithamlarda bulunduğu gözlemlenen versustur. gerçi şimdi sallar ben ığdır kars taraflarında ( ezan vakti 1 saat önce ya ) yaşıyorum zaten diye. gerçi o saatlerde de kesin entirileri vardır * dünde kurban olayını yerin dibine sokup çıkartan bir entiri yazmıştı silmemiş ise tabi. altına gidip laf sokmuştum muhtemelen silmiştir.

  insan gerçekten hayret ediyor hem hiçbir ibadeti yerine getirmeyip hem yılmaz bir islamiyet savunucusu olmak nasıl bir şeydir. tüm vakit namazlarında ve cuma vakti burada entiri girip nasıl süper müslüman olunabiliyor ? 30 senedir aklım yetti yeteli elimden geldiğince inancımın gereklerini yapıyorum ama bu kafaya nasıl ulaşılır ve kendini koskoca islamiyeti savunacak çapta birisi zannetmek nasıl bir saçmalıktır hala anlayamadım..
  #37530828 :)
 • moderasyon

  193.
  bazı hesapların yan hesaplar olarak kendilerine ait olduğu düşünülen ekiptir. yukarıda king ragnar bir örneğini vermiş hali hazırda. bunun bir de zıttı gibi duran ve geçende yalandan ( o kadar tepkiden şikayetten sonra 10 gün ) bir 10 gün çaylaklık alan bir tipleme daha var. defalarca haklarında bdv ler açıldı insanlar açıktan yazdılar buraya cevap dahi verilmeden kapatıldı her birisi. yazdıkları her entiri bir öncekinden beter şekilde ne formata uyuyor ne sözlük kurallarına tüm entirileri gammazlanıyor ama rabbimin bir hikmeti olarak bunların gammazlanan entirilerine de bakılmıyor hiç *

  düşünecek başka bir şey kalmıyor artık. yönetimdeki bazı isimler tarafından oluşturulan hesaplar bunlar sözlük hareketlensin tıklama alsın hesabı. en basitinden aynı gün 2. nick altı veya sözlük içi yazmamızı engelleyen sistem bunlarda işe yaramıyor elemanlar sabahtan akşama kadar sözlük içi yazıp duruyorlar sürekli aynı başlıkları açıyorlar sürekli aynı entirileri girip girip duruyorlar. üstlerinde bir "kalkan" olmasa bu mümkün değil zira en basitinden her birimiz kendimizden biliyoruz mümkün olmadığını..
  #37530347 :)
 • beşiktaşa neden şikeci denmemesi

  3.
  #37530295 :)
 • fakir kızla evlenmek

  14.
  insan gibi insan olduktan sonra daha başka eksik sayılabilecek şeyleri olsa bile mantıklı olacak olan eylemdir. hele bizim gibi hayatı boyunca orta sınıf denilen kesimden olacaklar için candır canandır. yokluk nedir bilir zor gününde kafanı ütüleyip iyice çıkmaza sokmak yerine destek olur halden anlar. varsın düğün masrafları tamamen erkeğe yani bizlere kalsın ki dediğim gibi halden anlayacağı için şartları zaten zorlamayacaktır.

  güzelliği parası seksiliği boyu posu işvesi cilvesi bilmem nesi. hepsi bir gün kaybedilebilir ancak insanlık merhamet sevgi sadakat gibi şeyler başa ne gelirse gelsin insanın hep içinde kalır. biz erkeklerde de durum böyledir. merhameti olmayan ve halden anlamayan sürekli şikayet eden milyon liraları olan bir aileden gelen bir kız mı yoksa akşam beraber kurduğunuz sofrada gülümseyerek karşınızda oturan ve sizi dinleyen bir kız mı.
  #37530143 :)
 • ulu puanın asıl amacı

  6.
  bedava çokomel yemektir. her ay eve koli koli çokomel geliyor 2000 ulu puan karşılığında. alan memnun veren memnun yapacak bir şey yok * bir de paraya dönüşebilse aslında fena olmazdı hani..

  ne kadar tuhaf tuhaf şeyler yazılıyor vallahi billahi okurken gülümsüyorum deli sanacaklar beni şirkette. bakıyorsun hep bir ithamlar hep bir iğnelemeler. sonra dönüp "duyar kasıyor bunlar duyarrr" diye gene bir ithamlar. ee peki sen bu ulu puanı veya karması yüksek olanlara seni hiç ilgilendirmediği halde böyle şeyler yazınca ne kasmış oluyorsun ? "ben çok farklıyım acayibim hiç sallamam şeyime kimseyi" tavırları ne oluyor. açılan başlıklara entiriler yazıyoruz sen saçma sapan yazıyorsun demek ki kimse beğenmiyor diğeri az biraz düzgün yazıyor ( ki burada biraz düzgün yazarsan zaten hemen fark ediliyor öyle über yazar olmana gerek yok ortalık saçmalıktan geçilmiyor çünkü ) ve beğeniliyor diye neden bu kendi kendini paralamalar..

  yok kankacılıkmış yok duyar kasmakmış yok yalakalıkmış. yaftalamak ne kolay dimi. şuna harcanan zamanı düzgün 2 tane şey yazmak için kullansa herkes keşke. küfürler kıyametler nick altından saldırmalar hakaretler suçluları övmeler hükümet yalakalıkları diğer yazarları rencide etme çabaları.. bunlara hiç ses etme ama sözlük saçmalığından başka bir şey olmayan karma veya ulu puanı yüksek olanlara salla babam salla farklı görüneceğim diye. ne güzel taktik..
  #37530023 :)
 • esra erolun fakei

  13.
  avukat olduğunu beyan eden ancak hukuk hakkında hiçbir b.k bilmeyen tiplemedir. yazdıklarına bakarsak daha 20 yaşında bile değil zaten. 29 yaşında ve avukat olup bu kadar beyinden yoksun olmak mümkün değil..

  madem hukuken hiçbir sakıncası yok yazdıklarının neden siliyorsun ? bunca abaza diyip burada ilgi o....u yapmak neden ? zaten silip hesabı kaçıp gitmiş korkak.

  --spoiler--

  Hakaretin çeşitleri de son derece önemlidir;

  Görev başındaki memura hakaret,
  Kişinin dinine, politik görüşüne, inancına, fikirlerine, yaşam tarzına olan hakaret,
  Kişinin kutsal değerlerine hakaret,
  Topluluk içinde direkt olarak hakaret,
  Kurul halinde çalışmakta olan bir kamu görevlisine hakaret.
  Kişinin ettiği hakaret türüne göre cezasının alt sınırı 1 yıldan aşağı olmayabilir. Bu durum özellikle din ve kamu görevlileri konusunda çok daha ön planda yer almaktadır.

  Hakaret ettiğiniz kişinin konumu da alacağınız cezayı etkileyecektir. Mahkemeye gittiğiniz zaman 2 olay bir davada görülmez ancak 2 olay için ayrı ayrı dava açılabilir. Hakaret ettiğiniz kişi, hakaret eylemini gerçekleştirmeniz sonucunda;

  Psikolojik olarak yıprandıysa,
  itibar kaybettiyse,
  Para kaybettiyse,
  Saygınlık kaybettiyse,
  Kalp krizi gibi hastalıkların tetiklenmesine neden olduysanız size ek olarak bir de tazminat davası açabilir.
  Bu durumları hakaret edilen kişi belgeler ve size hakaret sonucu yaşadığı olaylar için tazminat davası açarsa yüklü para cezaları ödemeniz ya da hapis cezası almanız mümkündür. Davayı kaybetmeniz halinde karşı tarafın avukat masraflarını da ödeyeceğinizi bilmeniz gereklidir.

  Toplumun yanlış anlayacağı, kişiyi alay konusu edeceği her tür durum hakaret temeli taşımaktadır. Örneğin; kişinin eskiden şişman olduğu bir fotoğrafı paylaşıp; “Evrim teorisi doğru!” gibi ibareler kullanmak kişiye, “Maymundan gelmiş” demek ile aynı kefede olduğu için; hakarete maruz kaldığını düşünen kişi dava açabilir ve bu paylaşımı sunduğu zaman kazanma ihtimali yükselir.

  Herhangi bir bireye ister telefonda hakaret edin, ister fotoğraf ile hakaret edin, isterseniz çalıştığınız yerde bağırarak hakaret edin… kişi hakareti net bir şekilde kanıtladıysa ceza almanız son derece mümkündür. Hakaretin yayıldığı kitle de alacağınız ceza konusunda son derece önemlidir.

  --spoiler--

  ben hakaret ettiklerinin yerinde olsam direkt olarak verirdim savcılığa ss leri psikolojik olarak yıpratıldım diyerek. avukatmış ya avukat parasından yırtar nasıl olsa.. hesabı silince kurtulacağını zanneden zavallının tekiydi geldiği çöplüğe döndü nihayet. diğer hesabı ile okuyordur şimdi buraları götü ata ata.
  #37529666 :)
 • uludağ sözlük silinmesi gereken yazarlar listesi

  40.
  gökten hala kemik yağmadığı gözlemlenen listedir. her zaman listenin en başında yer almak ve kafa koparan dayı + has kemalist hariç diğerleri ile birlikte yer almak ancak mutluluk veriyor..
  #37529587 :)
 • esra erolun fakei

  6.
  insan değildir. zekasına vicdanına falan girmeyeceğim kalbi kararmış damarlarında kan yerine irin akmakta olan pis bir yaratıktır. erkek midir kadın mıdır bilmem umurumda da değil bu kadar iğrençleşebilen bir yapılanmanın zaten cinsiyeti de umurumda değil.

  burasını böyle tiplerin egemenliğine bırakanlara yazıklar olsun. böyle bir yer yapıyorsan başı boş bırakmayacaksın üstelik para kazanıyorsunuz burası sayesinde iyi veya kötü. içinden lağım akan tiplerin getireceği tıklanma sayısından hayır gelmez kazanacağın paradan da hayır gelmez. sabahtan beri etmediği hakaret kalmıyor günlerdir bunu yapıyor ekranın arkasına korkaklar gibi saklanıp kimseden tek ses çıkmıyor..
  #37529504 :)
 • ilgi orospusu sözlük kızları tam liste

  7.
  asıl hesabından istediği ilgi o...nu ( kendisinin tabiridir benim değil ) sağlayamayıp feyk hesap ile daha fazlasını almayı amaçlayan birisinin sabahtan beri göze çarptığı ama listede nickinin görülemediği mevzudur. başlığı açmasından dolayı aslında kendisini de sokmuş otomatikman ama neyse..

  solda dönen hexa gram vs x ( kadın yazarlar sırası ile ) açılan başlıklardan sonra hala gelip buradaki insanlara bu tabiri yapabiliyorsa bir insan kendisine takılacak sıfatları da hiç itiraz etmeden kabul etmesi gerekir gibi. ne boktan hayatlarınız var sizin. bir insan ne kadar toplumdan soyutlanmış olmalı ki böyle bir ortama gelip hali hazırda zaten yazarken bir başka hesap oluşturup sabahtan akşama kadar kin ve nefret kussun. hoş karşına alıp saatlerce anlatsan bile anlamaz ama genede üzerimize düşeni yapalım belki içerisinde azda olsa insana dair bir şeyler vardır vazgeçer..

  edit : yazdığının arkasında duramayacak şerefsiz gibi silip kaçacaksan yazmayacaksın. bir de bazı geri zekalılar damlıyor hemen "kadın yazarı kolluyorlar hemen" diye. ulan bir insana açıktan hakaret ediliyor erkek olsa ne olur kadın olsa ne olur vicdanınıza tüküreyim sizin. aklınız hemen şeyinize kayıyor değil mi en büyük yavşaklar bu tiplerdir işte. hakarete tepki gösterene hemen "yavşıyor ba ba ba" derler sonra özelden yemedikleri bok kalmaz..
  #37529472 :)
 • aydinoglunu özlemek

  5.
  hangisinin özlendiği merak edilen mevzudur. aşiret gibiydi aydınoğlu serisi *

  #37529350 :)
 • savaş hayalleri kuran osmanlı çomarı

  2.
  birçoğu henüz askerlik vazifesini yapmamış ve yapmamak için götüm götüm kaçmakta olan tiplerdir. ben üşenmiyorum insanlardan çekinmem de sorarım direkt böyle şeyler konuşulunca. kaç tanesine denk geldim anlatamam..

  adam sınıfına girmişler artık yaşları yirmiyi geçmiş onu asıyorlar bunu kesiyorlar 2 günde atinaya giriyorlar suriyeyi 1 haftada temizliyorlar. diyorum askerliği nerede ne olarak yaptın ? daha gitmedim diyor bir çoğu. bu içine tükürdüğüm stratejilerini nereden edindin ? cs oynar high life oynar kalkar sonra eline bir g 3 almadan daha bir intikale çıkmadan koca koca devletleri işgal eder o evden çıkmamış nazik poposu ile..
  #37529229 :)
 • yunanların türk adasına bizans bayrağı dikmesi

  5.
  hep lozan anlaşması yüzünden meydana gelen olaylardır. şu çok gizli maddeler 2023 de ortadan kalksın kafalarını bordan yapılmış zopalarla yaracağız reyizimiz ile beraber..
  #37529204 :)
 • hoşlanılan kızı kurban pazarlığı yaparken görmek

  19.
  evlenmeyi başarabilirseniz bir ömür evdeki tüm arızaları bir tesisatçı bir mobilyacı edası ile tamir edecek olan kızlardır. tepsi tepsi börek yapar kek yapar türlü türlü yemekler yapar er kişisini o pazarlık ettiği tosunlara döndürür 2 sene içerisinde..
  #37529195 :)
 • night s queen

  2.
  king tek başına ortalığı kaba tabir ile silkertirken eksik kalması arzulanan kraliçedir. muhtemelen o da aynı güçlere sahip olacak çünkü bizim jon un danny nin eti ne budu ne. ejderhalarda bir yere kadar gördük işte..
  #37529186 :)
 • ispanyada ölü sayısının bilinmemesi

  2.
  13 insan hayatını kaybetmiştir. ispanya basınından edindik bilgiyi. bizim televizyon farklı kanalları veriyor galiba sizde show tv kanal d star ntv cnn falan yok sanırım..
  #37529172 :)
 • yeni şeyler getiriyorum