• 2 bira alıp italya ligi izlemek

  2.
  ilk şişenin yarısı bitmeden uykuya dalınacaktır. serie a eskisi gibi değil. uyutuyorlar adamı. nerede o eski shevcenkolu maldinili pirlolu milanlar tottili montellalı batistutalı romalar ronaldolu zanettili salaslı interler del pierolu zidaneli ravellili juventuslar. cristiano ronaldo bile juventusa gitti gideli kediye dönmüş.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • 2020 yılında sosyal medya kapatmaya kalkmak

  2.
  halkın yarısı "tabi kapatılsın cağğnımmm bunnar hep bizim içün" dedikleri sürece devam edecek eylemdir. adamlar zaten sadece atv-beyaz tv-kanal 7 izliyorlar onlara yetiyor. hiç öyle internete gireyim işin aslı nedir öğreneyim düşüncesi yok. onlara söylenen her şeye koşulsuz inanıyorlar. o yüzden gene youtube facebook twitter gibi sosyal medya ağları da kapanır sık sık. atv-ahaber bize yeter emuğa goyum sosyal medya da neymiş..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • survivor nisa

  56.
  elenmiş survivor yarışmacısıdır. ulan ekşideki sercanın barzo fanatiklerini engelle engelle bitmediler günlerdir. meğer burada da sayıları fazla imiş. bizde hep derler ya kadınlar efendi erkek yerine ayıları seçer diye. demek ki sadece kadınlarımız değil erkeklerimiz de barzo severmiş. sercan reyiz ne lan ? kendinize örnek ala ala o sansarı mı aldınız. hiç mi vizyonunuz yok olm sizin. tamam bu kızı sevmezsin itici bulursun ağlıyor dersin sesi cırtlaktı dersin elenmesine de sevinirsin hepsi tamam. da sercan reyiz ne anasını satayım..
  3 -3 ... mel mel bakan gibson
 • beni öldürdükten sonra mı ceza verecekler

  2.
  bir tarafta defalarca darp edilip bıçaklanıp hatta vurulup günlerce komada yatan kadınlar ve olayların faillerinin it gibi sokaklarda serbestçe gezebilmesi diğer tarafta bir bakanın eşine ve çocuğuna şerefsizce hakaret eden başka bir itin anında kafakola alınıp hayatının karartılması. şimdi 2. olayı eleştirmek değil amacım. 2. olayda yapılan doğru ama 1. olayda da aynı şeyler yapılmayınca insan irrite oluyor bildiğin. her akşam haberlerde hastanelerde kafası gözü sarılı röportaj yapılan böyle kadınlar var. adalet küfür ve hakaret edene nasıl işliyorsa darp edilenlere de işlesin artık. toplum adaletsizlikten çöktü çökecek..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • yazarların koltuk altları

  13.
  tam tavla sıkıştırmalık koltuk altlarıdır. zaten aynı mahalle esnafı gibi arkadaşlar tam uyar o tavlalar oralara.
  7 ... mel mel bakan gibson
 • esra ve berat albayrak a yapılan çirkin saldırı

  26.
  mide bulandıran ifadelerdir. yıllardır aynı şeyleri söyledik söylemeye de devam edeceğiz. ne siyaset uğruna ne futbol uğruna hatta ne de din uğruna insanların ailelerine küfür/hakaret edilemez. illa küfür edeceksen şahsa edersin. kavgada bile insanların kutsalına küfür edemezsin. döversin dayak yersin ama ana bacı eş çocuk karıştırılmaz. bizim örfümüzde geleneklerimizde bu vardır.

  ikinci kısma gelirsek. bunu yapan zaten yakalanmış ve muhtemelen daha gün yüzü göremez. ancak özellikle bu sözlükteki akp yandaşı yazarlar en son konuşacak kişiler. neden mi ? sürekli muhaliflere ana avrat saydıran bunlar değil mi ? muhalif kızlara, kadınlara her türlü küfrü reva gören bunlar değil mi ? yıllardır burada en basitinden gezi olaylarına katılan kızlar için "çadırlarda çok erkeği milli ettiler" diyecek kadar şerefsizleşen bunlar değil mi ? sırf aynı görüşten değiller diye darp edilen kadınlar için "hak etti o....u" diyen bunlar değil mi ? milletin çocuğuna varana kadar nefret söylemleri yapanlar bunlar değil mi ? kılıçdaroğluna yumruk atan adamı kahraman ilan edip ellerini öpmek isteyenler bunlar değil mi ? orada sadece hakaret yoktu fiilen saldırı vardı. meral akşenere düzenli olarak hakaret eden bunlar değil mi ? meral akşener de bir anne..

  1-2 saat ayırıp buradan birkaç yazarın profiline girip bakayım neler neler bulur çıkartırım buraya. bazıları yaşına başına bakmadan insanların analarına karılarına sövüyor ve çaylak oluyor sürekli mesela. şimdi bu arkadaşlar gelip burada duyar kasınca açıkçası bana aşırı saçma geliyor. küfür eden sen olunca haklısın ama küfür edilen senden olunca ortalığı yakıp yıkıyorsun. bu olmuyor. o yüzden siyaset uğruna futbol uğruna birbirinizin anasına bacısına karısına kızına sövmeyi bırakın. bırakın ki böyle olaylarda tepki gösterdiğiniz zaman samimiyet olsun.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • sözlüğün ağzı en bozuk ve terbiyesiz yazarı

  15.
  sözlüğün ağzı en bozuk ve terbiyesiz yazarı
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • şeriat istiyoruz

  27.
  böyle karşılıklı polemik şeklinde ilerliyor okuyanlar kusura bakmasın ama mesaj atarak başımı ağrıtmak istemiyorum. çünkü mesajların kapalı olsa bile 1 kere mesaj atınca karşı taraf mesajları silene kadar devamı da gelebiliyor o mesajların. ve karşındaki bu arkadaşlar gibi anlamamak için direnen tipler olunca can sıkıyor. o yüzden son bir entry daha gireyim. şu yazılan şeyi okumaya gayret bile etmeden eksileyen mallara da selam olsun. ulan insan en azından okur sığır gibisiniz yemin ederim *

  benim kişisel olarak şeriat hükümleri doğrultusunda yaşamadığımı nereden biliyorsun mesela ? beni tanıyor musun ? yok. hayatımı biliyor musun ? yok. neyi nasıl yaptığımı veya ibadet edip etmediğimi biliyor musun ? yok. e o zaman neyin mücadelesini veriyorsun kardeşim. hangi akla hizmet islam düşmanları falan diyorsun. şeriat mı istiyorsun ? önce kendi kalbinde kendi vicdanında şeriatı yaşa. haramdan uzak dur allah ın yasaklarından uzak dur ibadetlerini gerçekleştir kendi hayatını allah ın istediği şekilde yaşa. sana ne diğer insanların da şeriat ile yönetilip yönetilmemesinden ? bu dünyada herhangi bir insan senin hesabına ortak olacak mı ? hayır. sen başkalarının hesabına ortak olacak mısın ? hayır. e daha kendinizi düzeltememiş iken günahlar içerisinde yaşar iken "şeriat gelecek şeriat gelmeli gelmemeli diyenlerin hepsini gebertelim" kafasına neden ulaşırsınız. kutsal kitabımızda veya herhangi bir hadiste şöyle bir bilgi verilmiş mi ; ahmetin günahı çok ama şeriat istiyor diye günahı olmayan mehmetin yanına katalım ikisi de cennete gitsin" böyle bir şey var mı ? daha 1 kişilik kendi hayatınızın hesabını veremeyeceksiniz çoğunuz peşine düştüğünüz şeylere bakın. daha kendinizi düzeltemiyorsunuz ama herkese tek bir şeyi dayatmaya çalışıyorsunuz.

  ben bunu yazarken bir entry daha gelmiş. şeriatta tam adalet olur denmiş. tamam ben de aynı şeyi söylüyorum zaten. şeriatta tam adalet hükümleri olur ama o hükümlere kim karar verecek ? gene insanlar. adam kalkar sana iftira atar yanına 2 tanede yalancı şahit bulur mesela. sonra karar verici her kimse imam-kadı neyse artık onunda kafasına yatarsa ve kolunu bacağını keserlerse mesela bu kadar rahat konuşabilecek misiniz ? şimdiki adalet sisteminde de birçok açık var doğrudur. ama en azından kendini savunabilme imkanında var. diğer türlüsünde kendini nasıl savunacaksın mesela suçsuz iken suçlanırsan. örnek veriyorum bak iran diyorum arabistan diyorum şeriatı getirmeye çalışan ışid diyorum. siz hala adalet sağlanır diyorsunuz. şimdiki sistemin bozukluğu nerede ? karar veren ve kanunları yazan insanlarda. şeriat gelince gene kararı insanlar verecek. bunu anlamamak için direniyor olmanız beni benden alıyor.
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • survivor 2020

  307.
  programı bölüm atlayarak izleyenler var aramızda. kardeşim o sercan nisa mevzusu dün tam olarak çözüldü. sercan denilen arkadaşın tamamen kendi kendine gelin güvey olduğu ve reddedilince işi pisliğe vurduğu ve en önemlisi "karşılıksız hiçbir şey yaşanmadı her şey karşılıklı idi benimde erkeklik gururum var" diyerek hem yalan söylediği hemde olduğunu iddia ettiği gururunun aslında olmadığı net şekilde ortaya çıktı. o yüzden çok şey yapmayın ekşi sözlükten entry araklayarak falan buralarda. thanos sercanmış falanmış filanmış. nefes alan ve iki ayağı üzerinde duran her şeye hallenen thanos mu olur lan..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • şeriat istiyoruz

  18.
  ihtimali bile yazar arkadaşları helecanlandırmış olan fikirdir.

  --spoiler--

  iateidğiniz kadar konuşun, isteidğiniz kadar yırtın kendinizi sonunda gelecek.

  --spoiler--

  yazık heyecandan yazamamış garibim. tamam abisinin gelecek tamam dayısının tamam emmisinin gelecek. siz şöyle köşede bekleyin gelecek. islamı anlatamayanlar konuşuyor diyor bir de. sen hayırdır kardeşim kutsal kitabımız sana direkt olarak tam tefsirli olarak mı geldi ? biz 30 küsür senedir boşa iman etmişiz boşa ibadet etmişiz islamı anlayamamışız sen çözmüşsün tamamını helal olsun.
  4 -6 ... mel mel bakan gibson
 • şeriat istiyoruz

  12.
  istekte kalacak olan istektir.

  --spoiler--

  kesinlikle artık gelmelidir çocuk ve kadın öldüren, tecavüzcü, terörist, hayvan katledenlerin hiç bir şekilde yaşama hakkı yoktur.

  --spoiler--

  yalnız kanka ışid de şeriat istiyordu ve şeriat kurallarına göre yaşadığını iddia ediyordu. iran-arabistan falanda şeriat ile yönetiliyor. hani şeriat hükümleri doğrudur yanlıştır girmiyorum lakin o hükümleri bu dünyadaki hiçbir insan evladı düzgün şekilde uygulayamaz ayık olun. o yüzden fazla zıplamayın şeriat gelirse dünya cennete döner falan diye. he alemlerin rabbi ile doğrudan bağlantınız vardır tüm insanlarda size biat eder o ayrı. ama böyle bir bağlantınız yoksa bu şeriatın vereceği yaptırım gücünü bu dünyadaki hiçbir allah ın kulu kaldıramaz. eline biraz güç geçenlerin demokratik yönetimlerde dahi neler yaptıklarını en iyi kendi ülkemizde görüyoruz. şeriat hükümlerini ve uygulayıcısına sağlayacağı imtiyazları 2 dakika düşünürsen bence vazgeçersin bu şeriat isteğinden..
  13 -6 ... mel mel bakan gibson
 • kemalizmin alkol ve çıplaklıktan ibaret olması

  26.
  iddia edeni görünce histerik şekilde gülme krizine sokan söylemdir. bizim ekrem canlandırmış başlığı. olm o beğenmediğiniz laiklik olmasa misal sen gerard butler ile alakalı cinsel fantezileri bile kuramayacaktın. misal kemalizm veya laik sistem yok ülkede şeriat var. ve sen kalkıp bu sözlüğe "gerard butler beni iyice haşat etse keşke" yazıyorsun. yeminle kazığa oturturlardı adamı. fantezi bile kuramazdınız o yüzden lanet edeceğinize dua edin.
  ... mel mel bakan gibson
 • cihada birlikte gidilmesi gereken yazarlar

  6.
  mel mel bakan gibsondur. ben yani. ama yol parasını, konaklama parasını, günde 3 öğün yemeği, sıka sıka ilerleyeceksek tabanca+mermileri ve sgk mı da karşılayacaksınız.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • egoist kibirli kıro ve kendini zeki sanan erkek

  7.
  ufak bir dokunuş ile kendisine getirilmesi elzem olan tiplerdir.

  egoist kibirli kıro ve kendini zeki sanan erkek
  3 ... mel mel bakan gibson
 • en kolay zayıflama yöntemi

  27.
  üzücü yöntemlerdir. yiyerek olanı yok mu bunun dostlar. yemezsen zaten zayıflıyorsun. yiyerek olan varsa yazın aç acına gezmesin insanlar.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • bu hafta çekilen şans oyunlarındaki tesadüf

  4.
  dahada tuhaf tarafları olan tesadüf zinciridir. biz şube açmıştık ankaraya 7-8 sene önce. 1,5-2 sene öncede kapattık işleri bitirip. en son kapanışı yapmak için geldiğimde gene bu yenimahalle-çankaya mevzuları çokça konuşuluyordu. bizim ofis ulus tarafındaydı. sırf merakımdan yenimahalleye çankayaya keçiörene falan gittiğimde bakmıştım denk geldikçe büfelere. istanbuldaki gibi camlara yapıştırmışlar "sayısal lotonun/süper lotonun/şans topunun/on numaranın şu çekilişi bayimizden çıkmıştır" falan diye. birkaç tanesi a4 kağıda böyle alt alta sıralamış isabet eden oyunları ve tarihlerini. hani biz istanbulda tek görüyoruz. atıyorum "29 ekim 2018 tarihli sayısal loto bayimize çıkmıştır" yazısı. orada adamlar exel tablosu falan hazırlamışlar alt alta yazmışlar anasını satayım. gülerken düşünmüştüm neleroloyor emuğa goyyan diye..
  4 -3 ... mel mel bakan gibson
 • okulun en havalı çocuğu

  3.
  lise yıllarım boyunca misyonunu üstlendiğim görevdir. boyum gayet iyi fiziğim on numara ( geçmiş zaman tabi ) gözler ela boncuk boncuk böyle. daha 1.sınıfta iken okul futbol takımının kaptanı olmuşum ki 2.3.sınıflarda bayağı böyle fiziken benden çok daha iri olan daha olgun duran onca adam varken. derslerde iyi kafa çalışıyor. herkes aşırı sempati besliyor efendilik var haşinlik de var.

  tabi en büyük sıkıntı meslek lisesinde oluyor bunlar. ulan 1000 nüfus var 920 tanesi erkek. havan kime yani gebeş. okulda bahçeye çıkıyoruz enseye tokat g..e parmak her gelen "ooo gibson naber lan çaatttt zühehehehe" diye geziyor. kıskanıyorlar bir yandan zaten 80 tane kız var çoğu onlara ilgi göstermiyor. o yüzden şaka ile karışık yımrık tekme falan atıyorlar bildiğin. pattis ekmek, salçalı tost yiyiyorsun öğle yemeklerinde falan para yok pul yok. bu dramı yalnızca yaşayanlar bilir..
  7 -3 ... mel mel bakan gibson
 • cihat yapıyorum deyip kız düşürülen sözlük

  2.
  cihadın sözlük kızlarına yapıldığını anlamamızı sağlayan sözlüktür. dünden beri gözlerim uzaklara dalıp gidiyor şu mevzu aklıma geldikçe..
  11 -1 ... mel mel bakan gibson
 • evde kalan işsiz mühendis kezban

  19.
  cihat kimmiş la sorusunu akla düşürmüş mevzudur. herkeş bir cihat cihat tutturmuş. kim lan bu cihat ??

  işin şeyi bir kenara neler oluyor oğlum burada. bu sözlüğe gelmeden önce saçlarımda tek tel beyaz yoktu. burada geçen 4.5 senede gördüklerim ve duyduklarımdan sonra ak sakallı dedelere döndüm. mahalleye gidiyorum millet ayağa kalkıp ellerimi öpmeye çalışıyor sayısal loto rakamları falan vereyim diye..
  3 -4 ... mel mel bakan gibson
 • eski nesil yazarların silik olması

  2.
  hayatı boyunca camiye sadece tuvalete giden sahte dindarların talebidir. islam düşmanı imiş de bilmem ne imiş de. siz hayırdır oğlum vahiy falan mı iniyor yukarıdan bunlar namaz kılmıyor oruç tutmuyor diye ? siz kimsiniz ki kendinizi hesap sorma mercii ilan ediyorsunuz. daha yaşınız ne başınız ne.

  yetki sahibi falan deme direkt yaz mel mel bakan gibson diye. ekşide yazarlığım kapanınca imiş. 2001 senesinden beri ekşide yazarım hala da yazıyorum. bu nick oradaki 2. hesaptı. sizin 1 defa zar zor kabul edildiğiniz yerde ilk hesap devam ederken 3 defa daha diğer yazarlıklar onaylandı. 2001 senesinde senin belki altın bezleniyordu belki daha baba ile beraber seyahat ediyordun. kime ne anlatıyorsun. toplu yazar alımında es kaza yazarlıkları onaylanıyor geliyorlar burada millete yazarlık cakası satıyorlar.
  4 -4 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum