• hayatın haftasonunu bekleme döngüsü olması

  3.
  emekli olunca beklenmeye başlayan ölüm gibidir. 60 yaş nedir lan şaka mı bu ? daha da diyorlar ki 60 da erken 65 yapalım bunu avrupada böyle diyorlar. ulan avrupadaki adam bu ülkedeki adamın çektiği sıkıntıları çekiyor mu bu kadar yıpranıyor mu ömrü boyunca. yediğinden içtiğinden tut iş hayatına kadar her şeyleri bizden çok daha iyi. adamlar 80-90 lara kadar yaşıyorlar hiç kasmadan.

  ömrü veren alemlerin rabbi bunda şüphe yok ancak istanbul gibi bir şehirde doğup büyümüş bir insanın 65 yaş üzerini görmesi ne fiziki olarak ne ruh olarak çok da mümkün değil. 30 seneye yakın prim yatırttığın adamı 60 yaşında emekli edip birkaç sene sonra defnetmek de ne bileyim bir tek bana tuhaf geliyor olamaz.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • lionel messi

  3965.
  (bkz: getirin bir leipzig messi abiniz şov yapacak)
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • suriyeliler benim kandaşım ve din kardeşimdir

  32.
  (bkz: kansızlık)
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • ayasofya yı mimar sinan yaptı sanan çomar

  12.
  projesinin zamanında bizzat akp istanbul bb başkanı tarafından onaylandığını bilmeyen çomardır. arkadaş yazmış zaten zamanın ibb kadısının felan ismini. imamoğlu gidip akp tekrar istanbulu alınca mimar sinanın saklı tutulan dna örneğinden kendisini klonlama teknolojisi ile canlandırıp ikinci ayasofyayı da yapacaklar olm siz ayakta uyuyun. yerel seçimlerde ampüle basın mutlaka.
  -1 ... mel mel bakan gibson
 • doğu perinçek mi meral akşener mi daha milliyetçi

  2.
  yüklü miktarda pudra şekeri çektikten sonra dile gelmesi muhtemel sorudur.

  elbette ki perinçek daha milliyetçi. o kadar milliyetçi ki pkk kamplarında elinde çiçekle gezmişliği var..

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2193680/+

  o çiçek aslında atom bombası. sayın perinçek apoyu gebertmek için çiçek şekli verilmiş atom bombası ile dağa çıktı ama bomba patlamadı işte kısfmet..
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kavala sorosçudur demirtaş teröristtir

  4.
  kendisini ve reisini es geçtiği silsiledir. birçok yerde "yancı" olarak anılıyor kendisi. onuda dile getirse hani çok şukela olurmuş. reyisine de bir şeyler söyleniyor ama işte malum her yerde dile getiremiyorsun. ana muhalefet partisi liderine yumruk atan adamın eli öpülüp serbest bırakılırken bunların reyisleri için "mal varlığı nasıl bu kadar devasa oldu" diye sorsan her yerden savcılar fırlayıp işlem başlatıyorlar.

  (bkz: çok ileri demokrasi)
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • cumhurbaşkanına sade tayyip diyenler tutuklansın

  66.
  tuhaf bir istektir. ne desinler mesela sütlü tayyip mi ?

  (bkz: sade kahve)
  (bkz: sütlü kahve)
  2 ... mel mel bakan gibson
 • 90larda nereden bilgileniyordunuz

  9.
  haberlerden bilgilenilmekte idi. internetten önce yani. o zamanlar "havuz medyası" diye bir şey yoktu. trt bildiğin devlet kanalı idi bir ağırlığı vardı haberler genelde trt den takip edilirdi. bugünkü gibi hükümet ağzı ile haberler verilmiyor, programlar yapılmıyordu. kapitalizm bu kadar azmamıştı maçlar açık kanalda ( gene ekseriyet ile trt de ) verilirdi. şampiyonlar ligi maçlarını stardan falan izlerdik mesela.

  şimdi internet var ama interneti de engelliyorlar sürekli. ülkede binlerce ak çomar denilen sosyal medya trolü var onlardan sıyrılsan kendi işine gelmeyince interneti de engelleten birileri var malum. o yüzden doksanlardaki bilgilendirme daha zor ama daha değerliydi..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • kadir mısıroğlu nun tarihin ikinci babası olması

  6.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2193672/+

  baba var baba var şimdi.
  3 -2 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük erkeklerinin hepsinin bir doksan olması

  24.
  5 cm ile sözlük erkeği olmaktan kurtulduğum hadisedir. bundan sonra vay efendim "sözlük erkeklerinin g.tleri kocaman" imiş vay efendim "sözlük erkeklerinin hepsinin bıyıkları sigaradan sararmış" gibi genellemelerde cevap dahi vermeyeceğim çünkü beni ilgilendirmiyor.
  3 ... mel mel bakan gibson
 • sözlüğün en tatlı kızının bana mesaj atması

  5.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2193591/+

  (bkz: hayaller ve gerçekler)
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • mel mel bakan gibson

  684.
  demir parmaklıklar ardından çıkmış ve artık sabıkalı olan yazardır. 5 gün boyunca türlü türlü çapraz sorgulara alındık, koğuş ağası tarafından yerleri silerken tekmelendik, tatar ramazandaki gibi tayınımızı kumarda kaybettik apturrahman çavuşun tokadını yidik. çok zor günlerdi çok.. ulan hepiniz oradaydınız be. bir taneniz bir karton sigara temiz iç çamaşırı veya altına hapisten kaçmak için saklanmış kılık kıyafet olan bir tepsi börek falan getirmediniz yazzıklar olsun..

  işin makarası bir yana yetkili tarafından değil yüzde 98 ihtimal ile bir moderatör tarafından çaylak edildik. sonucunu bile isteye yazdım o silinen entryleri çünkü artık bazı şeyler iyice can sıkmaya başladı. birileri insanları tahrik ediyor, hakaret ediyor hatta küfür ediyor sürekli insanlara sataşıyor ama kendisine biz bir şeyler yapmasak hiç dokunulmuyor. insan gibi yazıyoruz olmuyor. yönetime bildiriyoruz umursamıyorlar. yetkili olarak işlem yapıyoruz haklı olarak yapılmış işlemi kaldırıp bizi bu tuhaf tiplerin ağzına sakız ediyorlar. rica ediyoruz bakın bunlar yanlış diyoruz bazılarına ayrıcalık tanınmasın diyoruz aklımızla dalga geçer gibi cevaplar veriyorlar. bazen cevap bile alamıyoruz yazdığınla kalıyorsun. son kertede artık biraz insanlıktan da çıkarak 5-6 tane entry yazdık ve dediğim gibi neticesini bile bile yazdık.

  çaylaklık yetkililiğin alınması hatta hesabımın silinmesi zerrece umurumda değil. adaletsizliğe gelemiyoruz arkadaş bir yerde torpil varsa adam kayırma varsa o ortamdaki diğer insanlara eşitsizlik yapılıyorsa sessiz kalamıyorsun. "ulan burası altı üstü bir sözlük ne edebiyat parçaladın be" diyecek olan varsa şöyle düşünsün ; böyle insanların pek rağbet etmediği bir yerde bile adaletsizlik varsa ülkenin geri kalanını sen düşün. bir yerlerde mutlaka bir şeylere isyan edilmesi lazım. kendini sktr et bir şekilde kendini izole eder yaşar gidersin ama bu olay topluluğa karşı yapılmaya başlanıyorsa bir yerden sonra kendini istediğin kadar sakın/koru ama illa ki sıra sana da gelecek. iş ki sıra sana gelmeden sesini çıkartabilmek.
  5 -3 ... mel mel bakan gibson
 • 16 ekim 2021 akaryakıt zamları

  8.
  tam anlaşılamadığı gözüken zamcıktır.

  güzel kardeşlerim yukarıda da yazdım bu sefer mevzunun akaryakıt şirketlerinin sahipleri ile alakası yok. ötv vergisine yapılan ayarın benzinin/mazotun litre fiyatı üzerine eklenmesi mevzusu. bu "akaryakıtçılar yapıyor" algısından çıkılamadığı sürece birileri çıkar ülkede ters giden her şeyi "faiz lobisi robot lobisi patates lobisi akaryakıt lobisi" üzerine atmaya devam ederler işte böyle. nasıl olsa yiyiyor insanlar. adamlar vergileri azaltsa zaten o benzinin litresi gelecek 5 liralara. lan vergileri azaltsalar o içtiğiniz sigaraların pakedi de inecek 8 liralara 10 liralara artık biraz kafanızı kaldırın yerden ülkeyi yönetenler sizin sırtınızdan yönetiyorlar. vatandaş devlet için değil devlet vatandaş için var ne zaman anlayacağız şunu allah bilir.

  ha bak şu konuda haklısınız bu güncellemenin bugün devreye girmesi lazımdı ama görülebildiği üzere cuma akşamından itibaren tabelalarda fiyat değişmese bile pompalar yeni fiyata göre ayarlanmış. bu da akaryakıt istasyonu sahiplerinin çakallığı. ama balık baştan kokar diye boşuna dememişler hükümet böyle yaparsa adamda 2-3 gün fazladan kar edeyim diye öyle yapar.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sıfır otomobillere 60 bin tl civarında gelecek zam

  23.
  (bkz: mutlu musun imamoğlu)
  1 ... mel mel bakan gibson
 • hamama gelen japon erkeğe asılan tellak

  22.
  japon arkadaşın ülkesinde hep kırsal kesimlerde dünyadan bir haber büyüdüğünü ve ilk defa dünyaya açıldığını anlamamızı sağlayan olaydır. lan hiç internetten falan türkiye diye merak edip bakmadın mı haberlere falan ? hadi mevzunun bizim ülke olmasını geçtim o taşa öyle altında peştemal falan olmadan yatılr mı.. sonra vay efendim hamam is dangereos. asıl dangereos olan sensin oğlum milletin başını belaya sokarsın bu zeka ile..
  ... mel mel bakan gibson
 • 16 ekim 2021 akaryakıt zamları

  5.
  bildiğin "yeniden yazılım" tarzı bir güncellemedir. hani bir program yazarsın sonra yükseltip güncellersin ya. bu bildiğin güncellemeyi geçti yeniden yazılıma kaçtı biraz. zam falan demedim birilerinin ( akp liler işte anla ) ponçik kalpleri burkuluyor sonra..

  ulan 50 kuruşluk güncelleme nedir ? "ben hep 50 liralık alıyorum" diyerek de sıyrılınamayacak bir artış bu. artık 50 liralık aldığında ancak istasyondan evine gidebilirsin. ertesi sabah gene istasyona gidersin yakıt almaya. ben misal hep 150-200 liralık alıyordum yarım depoya yakın denk geliyordu ibre. şimdi 150 liraya çeyrek deponun milimetre ile üstüne çıkıyor ibre. cumartesi sabahı 150 liralık aldım dün akşam itibari ile depo çeyreğin altına indi. yaptığım kilometrede öyle bir şey değil multijet araba anasını satayım. bu sefer "hükümetin alakası yok yaeaeae adamlar karlarını düşürmüyor" diyerek de kurtulunamayacak çünkü direkt ötv vergi artışı yüzünden böyle oldu.

  https://www.memurlarahabe...am-18-ekim-2021-43788.htm

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2193581/+
  2 ... mel mel bakan gibson
 • takım elbise giymiş iş kadını

  2.
  gözünde çerçeveleri sarı renkli gözlük de varsa hafiften tırsmaya sebep olan kadınlardır. asabi oluyorlar olm biraz. bir şey sormak istiyorsun ama önce bir yutkunuyorsun cebinden kamçı çıkartıp bold pilot pozisyonuna sokabiliyorlar bazen adamı.
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • t h e e r e c t o

  341.
  tengir hakkında entry girmeye teşvik eden yazardır. bir şey olmaz kimse bir şey yapamaz. tengir emmiyi severim ( hala zeytin gönderecek 4 sene oldu ama orası ayrı ) moderasyon denilen iki dişi kalmış cenavarlara bile gider yapılır gerekirse. çaylaklık neymiş yaslayın gitsin elinizi korkak alıştırmayın bu saatten sonra herkese gider.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2193579/+
  6 -2 ... mel mel bakan gibson
 • t h e e r e c t o

  339.
  günün ilk ve tek açık oylayanıdır. emmim çay hazırsa akalım senin kaaveye 5 gündür mapus damlarında idik sen ve kahve eşrafının sohbeti ile dimağımız açılsın.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • evlenmemek için bir neden söyle

  317.
  insanlara güveninin kalmaması, maddi imkansızlıklar, daha fazla akraba istenmemesi, ülke şartları, evlenmiş olmak için evlenmek istememek, televizyon programlarında izlenenler gibi birçok sebep vardır.

  özellikle şu televizyon programlarında izlenenler kısmı çokomelli. lan oğlum bu insanlar afrikanın savanalarında yaşamıyorlar hepimizin tandığı komşusu hatta akrabası falan. 30 senedir tanıdığın bir insanın neler yapabildiğini, sınırları nasıl zorlayabildiğini daha o programlarda öğreniyorsun. şimdi insanların bu hallerini görüp zaten istanbul gibi bir şehirde maximum 70 yaşına kadar yaşayabilen ( sinir stres organik beslenememe hava kalitesi su kalitesi gibi etkenler ) insanların bu kısacık ömrü böylesine rezilleşebilen insanlar için heba etmek istememeleri gayet doğaldır.

  (bkz: bütün mahalle tren yapıyor)
  ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum