• arap denince akla gelenler

  15.
  uzaklaşmaktır. aklıma ilk ve tek gelen bu oluyor kimse kusura bakmasın. ya da baksın yapacak bir şey yok.

  toplum yaşantısına entegre olamıyorlar arkadaşım. ne yolda yürümesini biliyorlar ne toplum içerisinde telefonla vs konuşurken sessiz olmaları gerektiğini. toplu taşımalarda denk geliyorsunuz artık sık sık ( suriyeliler falan malum ondan sık sık artık) kapının önünde mantar gibi birikiyorlar inmeye çalışıyorsun ama geçmek mümkün değil çünkü sürekli 3-4-5 kişilik gruplar halinde geziyorlar. kadınları şimdilik sadece göz ile taciz ediyorlar ancak bu rahatlık sağlanmaya devam ettikçe daha kötü şekillerde de duymaya başlayacağız yakında o yüzden haberlerde vs kavga dövüş haberleri döndüğünde hemen "cık cık cık garibanları dövmüş bizimkiler" diye aklınızdan geçirmeyin az sokaklara çıkın o havayı teneffüs edin sonra karar verin..
  #36974533 :)
 • kit harington un uğur boral benzerliği

  2.
  "uğur boral"ın tıpkı jon gibi ejderha soyundan geldiğini ortaya çıkartan mevzudur. o sevilla maçlarındaki hal ve hareketleri normal değildi zaten resmen ağzından ateşler çıkıyordu bebenin..
  #36974217 :)
 • 15 temmuz şehitler vergisi

  7.
  ne tarafa doğru dom.. öhhööm ödeyeceğimizi merak ettiren kutlu vergidir. hakikatten vahim olayın üzerinden 1 sene geçti hemen hemen nasıl hala yapmadılar bunu çok ilginç. hiç kimsenin aklına gelmese ya berat ya bilal düşünürdü şimdiye kadar..

  deprem sigortası ( dask ) paraları ile "yol yabıldı" demişlerdi. bunlara ne kılıfı bulup iç edecekler eğer toplanırsa tabi çok merak ettim şimdiden.
  #36974169 :)
 • 20 temmuz 2017 galatasaray östersunds maçı

  5.
  maç gününe kadar birçok galatasaraylı dostumuzun telef olmasına sebep olması muhtemel bir takım ile oynanacak müsabakadır. östersunds ney lan allah aşkına insan söylerken ağzı kımışır..
  #36974083 :)
 • suriyeliler

  829.
  suriyenin toplam nüfusunu merak ettirtmiş olan insanlardır. lan istanbulun her yerindeler. her yerindeler ve neredeyse türkçe konuşan insan sayısından daha fazlalar her ortamda. istanbuldan çıkıyorum iş için başka şehirlere gidiyorum orada da neredeyse durum aynı. bizim ülke 80 milyon değil miydi en son ? bu adamlar kaç kişi ki gidilen her ortamda neredeyse türkçe konuşandan daha fazla bağıra bağıra arapça konuşan insan olabiliyor..
  #36974062 :)
 • verse almayacağınız sözlük yazarları

  9.
  ne vereceklerine ve kimlerin vereceğine göre değişkenlik gösterecek olan mevzudur. ismi cismi fark etmeksizin selam verirlerse alırım misal veyahut iftar saatinde bol malzemos büyük boy bir pizza verirlerse onu da alır yerim güzelce. pizza lan bu..
  #36974032 :)
 • sözlük yazarlarının yaşamak istediği dönemler

  255.
  1881-1938 arasındaki dönemdir. aklıma ilk gelen her zaman bu zaman dilimi olmakta. çekilecek zorluk çok fazla olsa bile onu görmek mümkünse yakınlarında olabilmek her şeye değerdi.

  arkasından ilk insanlar dönemi olabilir. ilk atalarımız neye benziyormuş ne yiyiyor ne içiyormuş ve en önemlisi tüm mevzunun ilk başı nasıldı bunun merakı var çok pis..
  #36973086 :)
 • bugun ne olsun isterdin

  10.
  iftar saatinin gelmesidir. biz sıradan insanlarız aga isteklerimizde böyle oluyor işte *
  #36972990 :)
 • bipolarım var diyen kız şımarıklığı

  4.
  hastalığı oyun zanneden bir takım kızların girdiği enteresan şekillerdir. ekseriyet ile shameless adlı diziyi takip edenlerden çıkıyor bunlar. oradaki karakterlerden bir tanesi bu hastalıktan muzdarip ya bunlarda havalı bir şey zannedip kendi üstlerine yakıştırıyorlar hemen bunu..

  aslında nasıl bir lanet hastalık olduğunu bilseler üstlerine yakıştırmayı bırak ağızlarına almazlar bu kelimeyi. bizim ülke insanı son 20 senede çok değişti. eskiden millete deli dediğimiz zaman anasına sövmüşsün gibi tepki verirlerdi şimdi sen hiçbir şey söylemesen millet kendi üstüne alıyor "deliyim ben agaaa kafam normal değill" diye. normal insanlar olsak bipolar kelimesi geçince allah korusun ya gibi triplere girmemiz lazımken şimdi kendini farklı gösterme amacı ile söylüyorlar bunu..
  #36972966 :)
 • gece yolda piyano çalan beyaz elbiseli kız görmek

  3.
  "piyanoyu sokağın ortasına nasıl çıkartmış lan bu" diye düşündürtecek olan olaydır..

  (bkz: düz adam sami)
  #36972932 :)
 • fenerbahçenin artık üçüncü büyük olduğu gerçeği

  4.
  bu ülke takımlarından neden bir cacık olmadığını anlamamızı sağlayan tespittir. lan 1-2 tane şampiyonluk alınca kendilerini real madrid bayern münih ayarında görmeye başlayan adamlar avrupadan kupaları nasıl getirecek ki..

  geçen az mı döndü solda türkiyenin los galaktikosu bilmem ne başlıkları. siz daha böyle ben 1. büyüğüm ben 2. büyüğüm diye kendinizi avutun adamlar her geçen gün aradaki mesafeyi daha da açıyor. birkaç seneye kalmaz şampiyonumuz bile ön eleme oynamaya başlayınca sidik yarıştırırız burada beraberce.
  #36972893 :)
 • eski sevgilim cihan p

  11.
  sinirden patronuma girişmeme sebep olacak olan olaydır. bizim patronun soy ismi de pamuk kesin akrabasıdır hığğmına..

  nereli bu gebeş bacım yaz hele yaz..
  #36972865 :)
 • şeytana atılan taşın para ile satılması

  21.
  her müslümana farz olan bir ibadetin tamamen ticarete dönüştürülmesi mevzusudur. sonra burada yazıyorsun araplar böyle araplar şöyle diye adın ırkçı oluveriyor..

  bugün bir hac ibadeti kaç paraya çıkıyor gidenler veya babasını annesini dedesini yollayanlardan bir tanesi yazıversin şuraya lütfen. tamam uçak yolculuğu bedava olamaz tabi illa bir bedeli olacak ama o bedel ne kadara geliyor işte onu yazsın birisi. orada konaklamak vs ne kadar yemesi içmesi ne kadar. bak daha taşa gelemedim bile. oysa oralar kutsal topraklar değil mi peygamberimizin yaşadığı yerlere gidip ibadetini yapmanın kolaylaştırılması gerekmiyor mu normalde ?
  #36972619 :)
 • a haber

  859.
  sorunları olan insanların izlemeleri gereken kanalımsıdır. misal hayatın zorluklarını artık kaldıramıyorsun sınıra kadar gelmişsin açıyorsun bu kanalı ya kafandaki kayış tamamen kopuyor ya bunları görünce haline şükrederek dipten yukarı doğru çıkmaya başlıyorsun..
  #36972554 :)
 • halkının çoğu anormal olan ülke

  2.
  tanıdık gelmiş olan ülkedir. dilimin ucunda ama neydi ismi yeaeaea..
  #36972539 :)
 • çocukken hayal edilen tanrı şekli

  968.
  bir çizgi film vasıtası ile kafada yer etmiş şekildir. orada böyle bulut gibi tasvir ediliyordu bembeyaz sakalları falan vardı. sevecen bir şekilde tasvir ediliyordu yaşta çok ufak tabi pamuk şeker satan amcalar gibi aklımızda kaldı..
  #36972477 :)
 • ensar vakfını protesto eden türbanlı olmaması

  12.
  deve kuşu tadında hayat yaşayan insanlardır. işlerine gelmeyen şeyler olunca kafalarını kuma gömerler ama işlerine gelen şeylerde yani mağduriyet çıkartabilecekleri şeyler olduğunda atmaca gibi avlarına saldırırlar. bakınız kabataş yalanı. bu yalanın neredeyse tüm ortakları aynı tarzda insanlar..
  #36972404 :)
 • askerlerin yemegi araştırılsın önerisine ret

  27.
  şaşırtmayan olaydır. bakın daha kısa bir süre önce a.k p bir konuyu gündeme getirdi. veryansın ettiler hatta neden bu konu üzerinde durulmuyor diye. sonra chp mecliste o konu araştırılsın diye öneri sundu a.k p millet vekillerinin tamamı hayır diyerek geri çevirdiler öneriyi *

  bunu sallamıyorum gugıl amcadan araştırın göreceksiniz. konu tam olarak neydi hatırlayamadım ancak yaşandı bu. zaten feto komisyonunu falanda reddetmişti a.k p liler. işte bu tipte biatçı millet vekilleri yüzünden ülke bu halde. adamlar oturum boyunca uyuyor sonra oylamaya geçilince dürtüyorlar arkadan hayır için el kaldırıp gene uyuyorlar. neye hayır dediklerinden haberleri bile yok muhalefet ne derse hayır diyeceksiniz diye tembihlenmiş sadece. millet vekillikleri bu işte bunun için maaş alıyorlar ayrıcalıkları var her olayda yazıklar olsun. bizim bakkal mehmet abiyi koysalar daha çok iş yapar orada..
  #36971276 :)
 • ateistlere dini bayramlarda resmi izin verilmemesi

  7.
  "diyanetin ödeneklerini, masraflarını falan bunu savunanlar karşılasın" demeye gelip yazıldığını gördüğüm mevzudur. neyse yabancıya gitmemiş en azından *
  ulen bir akıllı sizsiniz demi. insan müslüman olduğunu beyan ediyorsa islamiyet çatısı altında ise öncelikle mütevazi olmalı haddini bilmeli her şeyden önce. bunlar hem ibadetlerden kaçıyor hem herkesi yargılıyor kararlar falan alıyor kendi kendilerine çok ilginç..
  #36971193 :)
 • ilk defa oruç bozacaklara tavsiyeler

  4.
  61 gün kefaretini tutamayacaksanız bozmayın tavsiyesidir. he ben onu zaten tutmayacam ki heheheh diyenler için  bozmak için oruç mu tutulur len..
  #36971056 :)
 • yeni şeyler getiriyorum