• ucuz ekmek satanın şikayet edildiği ülke

  2.
  bizim ülkemizdir. hadi fırıncıları anlarsın bir yere kadar ama halk şikayet ediyor onu ne yapacaksın ? adamlar sırf kendi partilerinin adamı başta değil diye ucuz ekmeği eleştiriyorlar. eleştirmeyi geçtim hakaretlere varan söylemler yapıyorlar. tabi bu sosyal medyada böyle akşamları alayı 10 ar tane ekmeği alıp evlerine gidiyorlar..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • dilan dere

  699.
  sabah sabah gene iştah kaçırtmıştır. lan sosyal medyada görüyoruz millet arada g.tünün fotoğrafını falan koyuyor çaktırmadan. 40 fotoğrafı varsa 38 tanesi yüzünün falan oluyor. bunda tam tersi. yüzünü gören yok hep otuma organının fotoğrafları. millet yolda görse suratından tanımaz ancak arkadan görürse aa dilan değil mi bu der..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • köyümüz merkeze 5 mil diyen kezo

  4.
  ismi ya maria dır ya jennifer dır. abigail de olabilir belki.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • rte nin kitlesiyle diyalogları

  7.
  - siz benim evlatlarıma helal lokma yedirdiğimi gördünüz mü
  + hağyırrrrrrrrrrrrrrr

  gibi birçok diyalogdur. o mitinglere katılanlar 15 dakikadan sonra konuşmayı takip edemiyorlar artık. kitle psikolojisi ile sorulan sorulara topluca evet veya hayır diye bağırıp alkışlamaları söylendiği zaman alkışlıyorlar. köfte ekmekleri dağıtılıyor ayranları ile beraber tüketip miting alanını terk ediyorlar. başka şehirlerden getirilenlere cep harçlıkları veriliyor otobüslerine binip evlerine dönüyorlar.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • kanal istanbul u inadına yapacağız

  22.
  inadına değilde "seve seve" yapmak zorundayız dese daha doğru olurmuş. o müthiş beşlisine verdiği sözler katarlılara verdiği sözler abd ile yaptığı anlaşmalar.. yapmazsa iktidardan çok daha fazlasını kaybeder biliyor.

  düşünsene ne istanbula ne memlekete zerrece faydası olmayacak saçma sapan bir proje. para getirecek desen getirmeyecek belli. boğazı kapatamayacağına göre o kanaldan zorla geçirtemezsin kimseyi. geçen olmazsa para da olmaz. istanbula faydası olacak desen tüm bilim insanları özellikle deprem ve trafik konularında istanbulu bitirir diyorlar. yer altı suları yok olur diyorlar. iklimi bile etkiler diyorlar. ne maddi ne manevi zerrece faydası yok.

  peki kime faydası var ? başta malum şahsa olacak mutlaka. komisyonsuz herhangi bir iş vermiyorlar gördük ki. "kanıtlar yasal yollarla toplanmadı yaeaeaea" savunması ancak yargı karşısında işler. bizim gözümüzde o ses kayıtları yalanlanmadığı sürece ki yalan diyemediler montaj kuntaj deyip sulandırdılar demek ki her ihaleden belli bir yüzde alıyorlar. müteahhitlere faydası var. her zamanki gibi 5 liralık işi 25 lira gösterip kazanmaları gerekenden 5 kat fazlasını kazanacaklar. katarlılara faydası var. adamlar güzergah üzerindeki arsaları silme topladılar. bugün 2 liraya aldıkları yerleri yarın imara açılınca 12 liraya geri satacaklar. abd ye faydası var. adamlar bilmem kaç yıldır karadenize savaş gemilerini sokmak için takla atıyorlar. boğazlardan geçiremezler çünkü uluslararası hukuk yasaklıyor. ama suni bir kanal yapılırsa o anlaşmayı herhangi bir bağlayıcı durum olmuyor.

  bizim makarnacılarda burada sabahtan akşama "5 molyor dolor golocok sonodo" diye kendi kendilerini okşayıp dursunlar. bunu savunmak memlekete ihanet değildir de nedir. lafa gelince en yerli ve milli bunlar ama icraate gelince memlekete zararı olan her şeyi destekliyorlar.
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 • iş çıkışı yazarların planı

  21.
  trafikte migreni tutturmadan eve varabilmektir. zeytinyağli da yazmış altına imzamı atıyorum. millet iş çıkışına planlar yapar aktiviteler düzenler bizimde istanbuldaki en büyük planımız yüzde 80 lere ulaşan trafik yoğunluğunda eve sağ salim varabilmek..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sevgilisine keşkek yapan kız

  3.
  üstüne böyle et parçaları da dilmiş ise daha bir şey olacak kızdır.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • bu fakir bu görevde olduğu sürece

  23.
  - bu fakir görevde olduğu süreceeee
  + hangi fakir ?
  - bu fakir işte
  + elinde kilosu 10000 lira olan çay var ?
  - ....
  + hanımın çantası 30000 euro ??
  - .......
  + oğlanların gemicik filoları var ????
  - bazı arkadaşların gözlerinde silivri hasreti görüyorum..
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • gelin hep birlikte 2023te yeni bir kapı aralıyalım

  12.
  bir tane bile akp li çıkıp "eee son 2 genel seçimdir aynı şeyi diyorsunuz emuğaaa" demeyecektir. hadi emuğaa kısmını geçtim son 2 seçimdir aynı şeyleri söyleyip oy istedin bizi mi yiyiyorsunuz bile demezler. onlar hala göklere bakıp yerli uçağı, yollara bakıp yerli arabayı görmeye çalışıyorlar..
  5 ... mel mel bakan gibson
 • anın görüntüsü

  45133.
  emmi bana da oradan bir yemek kitabı yollayın nil abi ile beraber. az önce şirkette mutfağa girdim dedim hep dışarıdan hep dışarıdan olmuyor hazır kimse yokken bir şeyler yapayım yiyeyim kendimce ama sınırlı kaldık gene. en fazla sucuklu yumurtaya gidebildik..

  oradan kapsamlı bilimsel araştırmalı falan böyle içinde isviçreli bilim adamlarının ne bileyim norveçli balıkçıların kutuplardaki eskimoların falan deneme yanılma usulü ile yarattıkları tarifler olan bir yemek kitabı kargolayın becerimiz artsın biraz hati.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • varank reis

  37.
  yaşı itibari ile git geller yaşayan dayımız, emmimiz, bibimizdir. devlet bahçeli de aynı. iktidarda kendilerinin olduğunu unutuyorlar sürekli. bu cehape 1950 de ( ikisi de o zamanları görmüş malum yaşları 90 üzeri ) nasıl bir travma yaşatmış ise kendilerine hala iktidarda onlar var zannediyorlar.
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 • eskişehir vs newyork

  3.
  ayrıca eskişehirde porsuk çayı vardır ama new york da yoktur. new york imiş peeeh..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • seks yaparken bir yandan pırasa yemek

  2.
  ne biçim hayatlar yaşıyor lan insanlar..
  ... mel mel bakan gibson
 • iyi bir tavuklu pilavın özellikleri

  2.
  birilerinin yapmış olmasıdır. biz beceremiyoruz pilavı davuğu falan..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • birlikte tavuklu pilav yenecek yazarlar

  8.
  100 lira cenazeye dönüşmesi için civelek bir yazara 200 lira malzemeye 200 lirada pirişene. anlaştık.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • iyi davranırsam astlar gevşer

  2.
  son derece doğru bir söylemdir. mesela askerde iken "asker zik gibidir okşadıkça kalkar" derlerdi. ilk 6 ay falan şey yapmadık ezmedik kimseyi. amma sonradan gördük ki hakikatten okşamadan bile kalkıyorlar. sonra biraz şey yapdık tabi ama genede fazla şey yapmadık günah diye..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • aşırı güzel bir kızın içine boşalmak

  4.
  (bkz: yine seks hikayesi mi yazıyorsun feridun abi)
  2 ... mel mel bakan gibson
 • birlikte tavuklu pilav yenecek yazarlar

  6.
  (bkz: bik bik)

  hem yapsın hem yiyelim. söylenene göre şehriyeli pilavı efsane yapıyormuş. yanına bir de ayran çırpıyor böyle susurluk bile komple ağlıyor diyorlar. he yok öyle kuru kuruya olmaz illa birilerinin ölmesi gerekiyor deniliyorsa hallederiz bir sürü peçeteden kendi imkanları ile doğan var zaten hali hazırda. 100 lira versen e 5 karayolunda karşıdan karşıya koşarak geçmeyi kabul eder elemanlar. 100 liraya tamam o iş..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük yazarlarının favori pideleri

  26.
  kimi yerlerde güveç de denien böyle üstü açık ve kıyma+maydonoz falan olan pidedir. bizim kastamonu kır pidesi de şahanedir. sıcak sıcak fırından çıkartılır çıkartılmaz peynirlisinden yiyeceksin böyle dumanlı mumanlı.
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • işe gitmemek için kaçırılmış numarası yapan genç

  2.
  abd liler ile aramızdaki farkı gösteren olaydır. biz en fazla hasta numarası yapıyoruz. bir de şu ipnelerin yaptıklarına bak tam hollywood senaryosu yazmış pzvnk.
  ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum