• doğduğun yeri 4 kelime ile anlat

  172.
  cerrahpaşa tıp fakültesi hastanesi.
  8 ... mel mel bakan gibson
 • 99 aldığına ağlayan kız

  19.
  göze aşina gelmiş olan kızdır. kızlardır hatta. orta okul yıllarında en öndeki 2 sırayı arkalı önlü işgal eden 2 zeki kız ve yanlarında oturup onlar sayesinde okulu başarı ile bitirmiş 2 tane yancı kız. mahşerin 4 atlısı gibiler idi..
  10 ... mel mel bakan gibson
 • fetö nün siyasi ayağı yok ki diyen çomar

  2.
  varsa bile hepisi cehape içerisindedir diyerek makarnasından kocaman bir kaşık almakta olan tiptir.
  7 ... mel mel bakan gibson
 • 2 milyon suriyeli daha geliyor

  88.
  tüm suriye burada zaten bu gelenler kim ? bu "zalım esed" suriyeli üretim fabrikası kurduysa demek ki senede 1 milyon yeni suriyeli çıkıyor fabrikadan.
  9 ... mel mel bakan gibson
 • rihanna nın giydiği transparan elbise

  3.
  enteresan elbisedir. o değilde çivi mi var lan orada bana mı öyle geldi ?
  10 -4 ... mel mel bakan gibson
 • en karizmatik siyahiler

  4.
  en karizmatik siyahiler

  çikolata sevmeyen bana bile karizması ile kendisini aldırıyor namıssız. yanlış mı geldik gene *
  13 -3 ... mel mel bakan gibson
 • kemalistlikten akp li olma serüveni

  4.
  kemalistlikten akp li olma serüveni

  (bkz: dark side a geçmek)
  11 -2 ... mel mel bakan gibson
 • nasıl hissediyorsun

  2090.
  kafesteki kaz gibi. 1 saat sonra uçan kaz gibi hissedeğiz inşaallah..

  (bkz: cumartesi mesaisi)
  12 -3 ... mel mel bakan gibson
 • bekaretini satisa cikaran kiz

  38.
  soy ismine kıl kaptığım kızdır.

  (bkz: gibson)

  gibsonların yüz karası seni be..
  13 -1 ... mel mel bakan gibson
 • cumartesi yalnızlığı

  37.
  yaşanmakta olan durumdur. ula herkes kaçtı gitti patron yok diye bir de cumartesi diye. bir biz kaldık koca şirkette gene. kendi kendime konuşuyorum espri yapıyorum kahve yapıyordum 2 tane yaptım sanki birisi varmış gibi hissedeyim diye. karşımdaki masaya koydum dumanı tütüp duruyor..
  12 ... mel mel bakan gibson
 • izmirde camiye giderken tırmıkla saldıran chpliler

  3.
  üzücü günlerde yaşanmış bir olaydır. başımıza geldiydi doksanların sonlarında..

  henüz yeni reşit olduk dedik izmir neresiymiş bir gidelim görelim. gittik neyse geziyoruz sahil kenarında boyoz, gevrek falan yeyip çiğdem çitliyoruz. o zamanlarda ibadetlerimizi yerine getiriyoruz elbette. cami var mı diye sorduk oradaki gençlere güldüler. dediler neden soruyorsun izmirde caminin ne işi var dedik böyle böyle istanbuldan geliyoruz biz. bir de istanbuldan geliyorsunuz he dediler ellerinde rakı kadehleri eski yeşilçam filmlerindeki gibi çember yaptılar ve şen kahkahalar eşliğinde ortaya alıp döndere döndere dövdüler bizi. etmeyin eylemeyin bizde ecevitçiyiz dediysekte cehapeli olana kadar döveceyiz kıpraşmayın sizinde hojunuza gidecek diye yarım saat kadar kötekledirler bizleri..

  işbu entry sol tarafta sıklık ile dönen "izmirde cami ne arar" "izmirliler gavurdur" temalı yazan arkadaşları destekleme amaçlı yazılmıştır *
  11 ... mel mel bakan gibson
 • akp diyadin gençlik kolları başkanı eroin satıyor

  3.
  fetöcülerin yeni bir oyunudur. büyük resmi gören bizler yemeyacağız bunları. zaten satmıyordur içicidir cehape medyası çarpıtıyor her zamanki gibi..

  (bkz: 50 kilo esrar ile yakalanan malum yeğen)
  (bkz: satıcı değil içici o serbest bırakın)
  9 ... mel mel bakan gibson
 • tüp kuyruğunda bekledim ekmeği karneyle aldım

  3.
  hiç aklımızdan çıkmayan günnerdir. zaman 80 lerin sonları ve 90 ların tamamı. zeytini adet ile alıyor tüp kuyruklarında helak oluyorduk. kaşar peyniri salamı falan saman küfelerinde gizli gizli getirirdik evlerimize. fırıncılar karne ile gelmeyenleri kırbaçlıyor 3 aylık gebe iken hastaneye gidenler kuyrukta beklerken 9 ayı tamamlayıp oracıkta doğuruyordu..

  çok şükür akepe geldi karneler yırtıldı tüp kuyrukları bitti hebimizin evine doğalgaz girdi. zamanın şartları ile alakalı değil kesinlikle öyle milenyuma girmişiz teknoloji almış yürümüş falan değil. bizzat reyizimiz getirdi bunları. eskiden camiye giderken ellerinde mızraklar ile cehapeliler kovalardı bizi gizli gizli giderdik bir çoğu ahıra çevirilmiş camilere. artık her evin yanında bir camimiz var..
  14 -1 ... mel mel bakan gibson
 • rte nin herşey hakkında bi fikri olması

  5.
  bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak sözünü akla getirir. o önüne ekran koyuyorlar ya hani prompter midir ne karın ağrısıdır onu bir alın bakalım elinden öyle bir deneyelim neler oluyor *
  9 ... mel mel bakan gibson
 • açık giyinip ardından ne bakıyorsun demek

  34.
  bakarken göz göze gelirseniz ve bunu diyeceğini hissederseniz ondan önce davranıp "niye açık giyiniyorsun yaeaeea" diye erken davranıp savuşturabileceğiniz durumdur. arada yaşanan şaşkınlık ile hemen sıvışırsınız ortamdan.

  (bkz: hayat kurtaran entryler)
  10 ... mel mel bakan gibson
 • kuşumun geceleyin hareketlenmesi

  8.
  kuşumun geceleyin hareketlenmesi

  (bkz: valla topraam bizde ortam böyle)
  14 -2 ... mel mel bakan gibson
 • karadeniz teknik üniversitesi

  250.
  gözümde sürekli makine mühendisi üretimi yapılan bir fabrika gibi canlanmakta olan üniversitedir. bugüne kadar belki 40 tane makine mühendisi ile beraber çalıştım bunların belki yarısından biraz fazlası bu fakülteden mezun idi.
  9 -1 ... mel mel bakan gibson
 • rte nin atatürk dönemine çömez devlet demesi

  20.
  hitap ettiği kitlenin burada yazdıklarına bakarsak istediğini elde ettiği bir açıklamadır. adamların zekası bu kadar. vizyonları yok tıpkı düşük profilli siyasetçileri gibiler. işte bu yüzden herkes hak ettiği gibi yönetiliyor ve yaşıyor..

  çatapat silahlar ile zamanının en güçlü emperyalist devletlerine karşı bir savaş kazanmış bir ulus. tarihin gördüğü en acılı süreçlerden birisini yaşamış on binlerce insanı işgal sırasında katletilmiş bir o kadarı kurtuluş savaşında şehit düşmüş. yokluk öylesine büyük ki anlatmak mümkün değil. zamanın şartları zaten malum 1920 ler 1930 lar 40 lar 50 ler 60 lar nerede 2000 ler nerede. zaten biraz aklı olan herkes kolaylıkla araştırıp öğrenebilir bunları. bazı tiplerde bildikleri halde sırf ataya sallamak adına aptala yatıp bilmezliğe geliyor ve o leblebi kadar kafaları ile akıllarınca makara yapıyorlar.

  bu insanların vizyonsuzluğunu şuradan anlayın ; sırf ataya sallayabilmek ve onun yaptıklarını küçük gösterebilmek adına tüm bu kurtuluş mücadelesini ve cumhuriyeti kötülediklerinde aslında o kurtuluş mücadelesine hayatlarını ortaya koyup şehit olan kendi dedelerini de yok sayıyorlar ancak bunu anlayabilecek kapasiteleri olmadığından ortaya böyle azotlu neticeler çıkıyor.
  11 -2 ... mel mel bakan gibson
 • chp hdp ittifakı

  74.
  bu ülke insanının hafızasında ciddi sorunlar olduğu gözlenmekte. şimdi bu olay olmadığı halde sağdan soldan saldıranlara bakıyorsun hepsi akp yandaşı. çözüm süreci diyorsun sesleri çıkmıyor. zannedersin ki çözüm sürecini hdp - pkk ile birlikte yürütmedi reyizleri. megri megri diyorsun sesleri çıkmıyor. sayın öcalan dediler diyorsun tık yok. hdp lileri öven arınç diyorsun bozdağ diyorsun reyiz diyorsun gene ses yok. salih müslim denilen dubayı barzani denilen paçavrayı ağırladılar diyorsun gene tık yok. analar ağlamasın diyordunuz sürece karşı olan chp lilere sövüyordunuz diyoruz gene sessizlik.

  ama olmayan bir ittifak varmış ve kesin olacakmış gibi konuşmaya gelince en çok bunların sesi çıkıyor. iyi parti ile koalisyon yapacaklar diye mabadlarını yırttılar meral akşener çıktı chp ile ittifak imkansız dedi. aylarca burada çemkirenlerden bir tanesi çıkıp özür diledi mi ? yok.
  9 -4 ... mel mel bakan gibson
 • suriye iç savaşında chp araplardan yana tarafdı

  1.
  kılışdarın sık sık rabia işareti yapması ile iyice ayyuka çıkan gerçektir.
  8 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum