• sabahları aç karnına sarımsak yutmak

  45.
  sayesinde helicobakter pylori gibi şerefsizin önde gideni mikrobu yenmişliğimin olduğu doğal antibiyotiktir. soğan ile beraber sık tüketildiğinde insan vücudunda hastalık barındırmayan şeydir. doktorların verdiği ve ufaktan halisünasyon görmenize sebep olan üstüne vücudun tüm dengesini bozan kimyasalların yapamadığını 1 ay gibi bir sürede sarımsak ve soğan başardı.

  kokusuna falan takılmayın kokuyu gidermenin onlarca yolu var ancak bunun insan vücuduna verdiği yararı verebilecek antibiyotik yok. doğal olması en büyük artısı içerisinde kimyasal yok yan etkisi yok. bütün yutamam diyen yoğurda karıştırıp yesin akşamları. ağız temizliği yapıp yattıktan sonra zaten sabaha kadar insan içerisine çıkılmıyor koku derdi de ortadan kalkıyor böylece.
  #37529115 :)
 • çocukluğa dair özlenen şeyler

  252.
  masumiyettir. oyunlar, hiçbir sorumluluğun olmaması, arkadaşlık, kötülükten muaf tutulman ( 80 li yılların sonu 90 lı yılların başları sonrasında çocuklarda muaf tutulmaz oldu ) gibi şeylerin tamamı ile beraber ama en önemlisi o çocukluğun masumiyeti, saflığı, temizliği. kötülük nedir bilmiyorduk yaptığımız en büyük kötülük birbirimizin misketlerini "kepmek" idi.
  #37529067 :)
 • yatmadan önce sivrisinek avlamak

  19.
  pek başarılı geçmeyen avlardır. bu sinekler genellikle insan uyuduktan sonra geliyorlar kamikaze pilotu edası ile. uyku ile uyanıklık arasında bazen eller bazen yastıklar sallanıyor ama bu hin oğlu hinlere denk getirebilmek mümkün değil. o kan emmiklenecek illa yoksa sabaha kadar uyutmuyorlar..
  #37529038 :)
 • kılıçdaroğlu nun tutuklanması

  3.
  kılıçdaroğlunun artık iyice kılıfa döndüğünü gösteren süreçtir. minareyi çalanlar kılıf olarak kendisini seçmiş. el altından yüzlerce hırsızlık yolsuzluk yalan 2.5 milyon pusulasız oy coca cola açılışları khk lar falan geçerken her şeyi at kılışdaroğluna seçmenlerin zaten ayakta uyumaya meyilli her şey güllük gülistanlık olsun.

  sabah evden çıkmadan bir bakayım dedim gazete manşetleri neymiş diye. tüm gazeteler barcelona saldırısını sür manşet verirken sabah ve diğer kağıt parçaları tam sayfa kılışdar manşetleri atmışlar. televizyon kanalları da aynı. hep almanyaya verdiği demeç konuşuluyor ama bir tanesi de dönüp cumhurbaşkanına "ülkemiz güvenlidir gönül rahatlığı içerisinde turistler gelebilir" diye neden söylemiyorsun diye sormuyor. kılıçdaroğlu kimdir ? muhalefet partisi lideri. avrupaya dönüp bunları söylüyorsa sen ülkenin cumhurbaşkanı olarak tam tersini neden söylemiyorsun / söyleyemiyorsun ? karşında ulus devletler var muhalefet partisi liderini mi ciddiye alırlar bir ülkenin cumhurbaşkanını mı ?
  #37528861 :)
 • kız olsaydım sözlükteki herkese verirdim

  16.
  "olmasam da fark etmez ama içimde kalmasın" şeklinde devam etmesinden endişe duyulan söylemdir..
  #37528804 :)
 • sözlükteki savaş merakı

  11.
  kollarında veya çok yakınında bir insanın yaşamı son bulmamış kişilerdir. bir tabir vardır ya "sen ölmeyi bayılmak mı zannediyorsun" şeklinde. tam buraya uyuyor işte bu. vurulan birisinin üstelik ağır silahlardan birisi ile vurulan birisinin son anlarına şahitlik edince içlerindeki bu kan dökme merakı yerini hümanizmin / anti militarizmin doruklarına bırakacaktır.
  #37528794 :)
 • alper ozan topal hasan ali dörtlüsü

  3.
  bir dönem gs orta sahasında fırtınalar estiren bam üçlüsünü anımsatan fırtına dörtlüdür. valbuena dirar kameni falan akşam evlerine gidince ne düşünüyorlardır acaba. van persie alıştı artık ayak uydurdu bunlara ama yeni gelenler..
  #37525430 :)
 • ozan tufan ın vardar maçında attığı pas

  9.
  yanlış forma ile sahaya çıkmış futbolcunun pasıdır. vardar takımında olması gerekirken es kaza bizim formayı geçirmiş sırtına..
  #37525344 :)
 • uludağ sözlük premium üyelik

  81.
  ödül olarak kurabiye verilecek olan üyeliktir. sözlüğün sahibi şu anda sözlüge uğramıyor selam bile vermiyor bize parayı iyice bulunca adam tutup dövdürür hepimizi..
  #37525313 :)
 • beni sevin lan nolursunuz

  3.
  #37524431 :)
 • toplanın size büyük bir yakışıklı gösterecem

  32.
  elinden gelse kendi kendisini öbücek bir yazarın kendisini ifşa şeyidir.  nasıl betimlemeler lan öyle onlar..
  #37524414 :)
 • kombide 6a yazması

  3.
  kombi buderus marka ise cihaza gaz gelmediğini gösteren arıza kodudur. ya cihazın vanası ya kapının dışında bulunan doğal gaz sayacının vanası kapalıdır.
  #37524363 :)
 • arap coğrafyası neden bu halde

  26.
  araplar yüzündendir. evet çok basit ve yalın bir cevap oldu ama böyle.

  israile bakıyorsun aynı çölde yaşıyorlar adamlar tarımda dünyanın zirvesinde. bizim bu bitkilerin tohumlarını bile onlardan alıyoruz hemde 3 tarafımız denizlerle çevrili ve çöl iklimine sahip değilken bile. kısmen medeniyet sahibiler her ne kadar sevmesek de onları. araplara bakıyorsun hazır petrolü çıkartıp işleyip satmak haricinde başka numaraları yok. petrol çok para ettiği için sıkıntı da yaşamıyorlar üretmek gibi medenileşmek gibi dertleri yok. yaşam tarzları buna göre endekslenmiş müsriflik diz boyu. maddi durumdan dolayı tüm hal ve hareketleri de buna göre şekilleniyor dolayısı ile tüm coğrafya bu enteresan durumlara giriyor. peygamberimizin öğütlerini bizden daha iyi biliyorlar ( onların dili neticede kelimelerin tam anlamı ile alıyorlar ) ama uygulamaya gelince tık yok.
  #37524314 :)
 • 90ları hatırlatan bir kelime bırak geceye

  98.
  "oğlum git şu sucuda bidonu doldur da gel hadi" cümlesidir. kelime denmiş ama olsun artık. benim aklıma en çok bu 90 lı yıllarda istanbulumuzda faaliyet gösteren sucular geliyor. su tankerle gelir dükkanın içerisindeki su tankına boşaltılır bizde gider çeşmeyi açar doldurur parasını verir çıkardık koca bidonu sürükleye sürükleye.
  #37524285 :)
 • zall ın sigortasız yazar çalıştırması

  5.
  gerçek çalışanlarının ( *yetkisi olan* moderatörler ) maaşlarını verdiğini bile düşünmediğim sözlük sahibine yöneltilen iddiadır. maaşlarını ödese en azından *ayda bir* falan gammaz listelerine bakarlar arada sırada bdv lere cevap yazarlar ve sakıncalı başlıkları kaldırırlardı sanki *
  #37524246 :)
 • bu milletin amına koyacağız

  529.
  unutulmayan söylemdir. gün olur devran döner koymak istedikleri döndürüp kendisine koyar. 100 yaşına gelip ömrünün son günlerinde bile huzur içerisinde ölmeyi bekleyemenleri gördük çok kısa süre önce. kimsenin ettiği yanına kalmaz..
  #37524171 :)
 • eyşan vs sansa strak vs skyler white

  7.
  bir araya gelirlerse kara delik oluşturma potansiyeli yüksek üçlüdür. tüm erkekleri içerisine çekip cin ali karakterine döndürürler.
  #37524149 :)
 • 24 saatte 48 bira içerim

  26.
  homer tarzında birisi iseniz mümkün olabilecek aktivitedir.

  #37524120 :)
 • 90 milyar dolar harcayarak biter mi sorunsalı

  5.
  sırf merak giderilsin diye fedakarlık yaparak gönüllü olmak istediğim mevzudur. verin bana deneyelim bir olma mı..
  #37522602 :)
 • khaleesi john snow un çocuğuna isim önerileri

  10.
  kız olursa rabia erkek olursa bilal isimleridir. kız olursa neyse de erkek olup ismimin hakkını vermeliyim derse westeros un ve hatta essos un sıçtığının resmidir..
  #37522425 :)
 • yeni şeyler getiriyorum