• uludağ sözlük nasıl kurtulur

  49.
  moderatör arkadaşlarımızın buraya olan inançlarını tazeleyerek cevabına sahip sorunsaldır. onların buraya inancı kalmamış ki en başta bunu sağlamadan nasıl düzelecek buralar..

  ben moderatör olsam ve üyeler ile alakalı tüm yetkilere sahip olsam ciddi manada öncelikle yazar alımını zorlaştırırdım. moderasyon tarafından silik yiyenlerin tekrar dönmelerini zorlaştırır hatta mümkünse dönmemelerini sağlardım. adamların işi gücü trollük insanlara sataşmak küfür ve hakaret etmek. silik yiyiyorlar ama maksimum 3 gün sonra başka bir hesap ile geri geliyorlar. bu engellenmeli.

  gammazlanan entirilere ve açılan bdv lere önem verilmeli artık. ifşa mevzusundan sonra durum giderek vahim hal almaya başladı artık alenen küfürler, hakaretler, insanların her türlü inançlarına saldırılar aldı başını gitti buna bir dur denilmeli. sadece dini olarak söylemiyorum bunu tüm inançlara hatta inançsızlığa bile saygı gösterilmeli göstermeyen uzun süreli yedeğe çekilmeli döndüğünde hala devam ediyorsa gönderilmeli gene temelli. buraya vakit geçirmeye bir şeyler paylaşmaya veya paylaşılandan bir şeyler öğrenmeye gelen insanları böylesine rahatsız etmeye hiç birimizin hakkı yok.
  7 ... mel mel bakan gibson
 • cami vs kilise

  13.
  ikisi de allahın evidir. yüzeysel olarak bakarsak budur yani.

  camiye zaten gidiyoruz sürekli anlatmaya gerek yok herkes bilir içerisini. kilise mevzusu ise ; bizim semtte hemen alt caddemizde istanbulun en eski ve en bilinen kiliselerinden bir tanesi vardır. özellikle 25-26 sene evvelinde yani çocukken o kilisenin bahçesinde top oynamak için ermeni arkadaşlarımız ile beraber giderdik. hali ile pazar günleri ayinleri de görürdük orada oturur izlerdik insanları kapının dışından. ibadet şekilleri mutlaka ki bizimkinden çok farklı en başta giyim kuşam mevzusu. bizde camiye giderken insanlar örtünür malum özellikle kadınlar onlarda ise neredeyse tam tersidir. kızlar ayine giderken en güzel elbiselerini giyerler ki malum olduğu üzere genelde güzel elbiseler dekolteli vs olur.

  bunun haricinde ortamın cami ile uzaktan yakından alakası yoktur. kiliseler ekseriyet ile mermer kaplı sütunlar hz.isa heykelleri vs ile doludur zaten görüyor herkes filmlerde dizilerde vs. mum önemlidir kilisede herkesin elinde mumlar çiçekler olur. velhasılı tüm bu farklara rağmen camide kilisede allahın evidir ikisinde de insanlar aynı yaratıcıya ibadet eder o yüzden çokta ayırt etmeye gerek yok ortamları falan amaç aynı..
  6 ... mel mel bakan gibson
 • ders çalışmaya başlamadan önce ara vermek

  2.
  hiç bitmeyecek olan aradır. geçenlerde burada çocuklar yazıyordu alttan 8 dersim var 12 dersim var diye işte hep bu araların bitmemesi sebebi ile o dersler. adamlar 13 ders görüyor toplamda 12 tanesi onunla beraber üst sınıfa geliyor lan..
  8 ... mel mel bakan gibson
 • çomarların eğitim seviyesi

  2.
  eğitilse / eğitilmese bile eşekliği baki kalacak olan tiplerdir. çomarın kimlere dendiği malum para karşılığı ahlaksızlığı ve yapanları savunanı istersen tornadan geçir baştan aşağı gene ahlaksız gene ahlaksız..
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yürürken etrafa seks saçan kız

  15.
  yürürken etrafa seks saçan kız
  9 ... mel mel bakan gibson
 • akp li degilim ama

  5.
  ilacının eczanelerde satılmakta olduğu hastalıktır.

  akp li degilim ama

  bunu söylerler başta sonra sen uzuna giydirmeye başlayınca evrim geçirmeye başlar karşınızda. insan harbiden keyif alıyor sadistçe o halleri görüp yalan yok *
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yurt yangınını siyaset malzemesi yapan çapulcu

  1.
  yurt yangınını siyaset malzemesi yapan çapulcu
  10 -3 ... mel mel bakan gibson
 • her olay sonrası yayın yasağı getiren hükümet

  3.
  kendisine faydası yoksa gelen yasaklardır. faydası varsa isterse 1500 kişi ölmüş olsun fark etmez ölmüş insanların bedenlerini bile göstertir kanallara emir verip..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • rte ye tayyip deyince çomarların tepkisi

  2.
  "soygo gostormok zorondoson" tepkisidir. başka bir konuşmada atalarımıza ve kurtuluş mücadelesine dair aptal aptal konuşurken sen ona saygı duymak zorundasın dediğinde neden duymak zorundaymışım diye sorar. çomar denilen kesimde zeka aramak yersizdir..
  12 -2 ... mel mel bakan gibson
 • ak parti nin ülkeyi 100 yıl ileri götürmesi

  286.
  istikametini götünün olduğu tarafa göre alanlara göre doğru bir tespittir. biz düz alanlara göre ileriye gitmek suratımızın istikametine denk geliyor onlara göre götlerinin istikametine. onların ilerisi bizim gerimiz kısacası..
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 • erdal tosun

  86.
  üzmüş olan güzel insandır. allah gani gani rahmet eylesin özlenecekler listesine katıldı oda gidişi ile..
  8 ... mel mel bakan gibson
 • erdal tosun u iyi aktör zannetmek

  7.
  https://video.uludagsozluk.com/v/son-sigara-paketiyle-vedalaşmak-32997/  erdal tosun u iyi aktör zannetmek
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 29 kasım 2016 2 türk askerinin kaçırılması

  5.
  televizyonda gordugumden beri bu makarnacilarin reyisinin agzindan dusurmedigi serbetten icmemeleri icin dualar ettigim vahim mevzudur.

  hep mi gariban cocuklari cekecek bu zulumleri, icecek bu serbeti. ates eve dusmeyince "kutlu olay" der herkes. birde o kacirilanlarin ailesine sorsalar evlatlarinin ne halde oldugunu bilememek ve aci haberi beklemek zorunda olmanin neresi kutluymus. neden bu siyasiler hic yasamaz bu kutlu olayi onlarin cocuklari akrabalari neden mahrum birakilir bu serbetten..
  14 ... mel mel bakan gibson
 • ela gözlülerin nazarcı oldukları gerçeği

  2.
  akşam akşam kendimden tırsıtmış olan söylemdir. gerçi bastığım yerde ot bitmez su içtiğim çeşme kurur ama ne bileyim başkasına zararım yok gibiydi şimdiye kadar *
  12 -1 ... mel mel bakan gibson
 • şehrini bir cümle ile anlat

  225.
  "küçük suriye" cümlesidir. evet istanbul maalesef. özellikle aksaray semtinin vatan caddesi ile millet caddesi arasında kalan kısmında türkçe tabela yok lan. türkçe konuşanda neredeyse yok zaten esnafın ve ikamet eden yerli halkın yüzde 30 ü kürtçe yüzde 50 si arapça konuşuyor.
  11 ... mel mel bakan gibson
 • eski iş arkadaşının artık arayıp sormaması

  5.
  benimdir. eski iş arkadaşı yani. bir yerden çıktıysam bir daha ne oraya giderim nede oradaki eski çalışanlar ile mecbur değilsem görüşürüm. içimden gelmiyor isteyen istediğini söylesin ne yapayım.

  menfaate dayalı kısmı doğrudur ve çıktığım hiç bir iş yerinde o menfaatçi gebeş ben olmadım çok şükür. o sebep ile o menfaatçiler ile bir daha görüşmemek en doğal hakkımdır sanırım. biraz güler yüzlü biraz yardım sever olmaya görün herkes sizden bir parça ıstırıyor mutlaka birlikte çalıştığınız süre boyunca..
  12 ... mel mel bakan gibson
 • eğitim kalitesinde amerika ve ingiltere den iyiyiz

  24.
  eğitim kalitesinde amerika ve ingiltere den iyiyiz
  11 ... mel mel bakan gibson
 • 15 temmuz un öğrettikleri

  21.
  her şeyin ufacık bir kıvılcım ile bile darmadağın olabileceğidir. siyasilerin ve başlarındaki adamın hırsları malum gözleri kararınca hak hukuk can falan dinlemiyorlar. bunu zaten biliyorduk.

  öğrendiğimiz kendi askerimizin kendi vatandaşına kurşun sıkıp bomba atabileceği oldu. bunu araplarda sık sık görüyoruz zaten ama kendi insanımızda görmemiz çok endişe verici. kendisine islamı kılıf yapan soysuzun ve örgütünün neler yapabileceğini az çok biliyorduk zaten. hemde 20 küsür senedir biliyorduk ancak böylesine gözlerinin dönebileceğini öğrendik. sıradan aile babalarının sıradan sokakta her gün gördüğümüz insanların nasıl bir anda cinnet haline girip linç yapabildiğini kafa kesebildiğini kalas ile insan ezebildiğini gördük, öğrendik..

  velhasılı bu yaşıma kadar aklımdaki düşünce her daim biz araplar gibi olmayız düşüncesi idi. bunun sadece kendi hayal dünyamın ürünü olduğunu öğrendim şahsen..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu

  703.
  17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu
  11 -1 ... mel mel bakan gibson
 • a haber

  517.
  yandaş olmazsa ölecek hastalığına yakalanmış olan hükümet kanalıdır. arka fonda terör saldırısı oluyor misal insanlar şehit oluyor bunların haberi başkanlığın ne kadar gerekli olduğu şeklinde. avrupa parlamentosunda görüşmeleri durdurma kararı çıkmış ortalık ayağa kalkmış bunların haberi a.k p nin ne kadarda mükemmel bir yönetim gösterdiği şeklinde. hırsızlıktan ülke çalkalanıyor bunlar istikrardan bahsediyor vs vs vs. uzar gider böyle. bu kanalı izleyen bu ülkeye aşık olur lan hayattan zevk alır yeminle çünkü her şey güllük gülistanlık.
  7 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum