• alman mallarını boykot etmek

  4.
  yarın işe don giymeden gideceğimizi gösteren boykottur. başlığın ironi amaçlı olduğunun farkında olduğumu
  belirterek ; evdeki tüm beyaz eşyasından tut ısınmasına kadar her şey alman menşeeli. boykota başladığımız an cıbıl cıbıl gezeriz sokaklarda *

  ne stratejik derinlikmiş amk önce etrafta komşu kalmadı şimdi ülkesinde 3 milyondan fazla türk ün yaşadığı almanya bile sırtını döndü. büyük resimi gören gerizekalılara sorarsan kıskandıklarındandır gene. aslında sormaya gerek yok gelirler az sonra koca götlerini sallaya sallaya...
  #32713674 :)
 • burası senin kayinpederinin kaçak sarayı değil

  3.
  yerinde ama fayda etmeyecek olan sözdür. bu kadar haram yiyen / yemekte olan kişilerin suratına bu laflar vız gelir tırıs gider..

  utanacak olan adam zaten çalmaz çırpmaz hak yiyerek ihaleleri alıp türkiyenin en baştaki zenginleri arasına girmezdi. bu saatten sonra dikiş de tutmazlar arkalarında ne yaparlarsa yapsınlar alkışlayacak asgari ücretli bir kitle var. 12.senenin sonunda 1300 tl ye çıkıp 6 ay geçmeden 1000 tl ye düşen asgari ücret. adamlar mutlu yapacak bir şey yok..

  baksana eleman hala seçim kaybedip ayar üstüne ayar yiyen diyor. onlar ayar yiyiyorda siz bunların neresini yiyiyorsunuz az düşünme kapasiteniz olabilse keşke..
  #32713514 :)
 • sözlük erkeklerinin fotoğrafları

  2211.


  temsili.. gülerken böyle *
  #32713425 :)
 • hoşlanılan kızı sevglisinden ayırma yöntemleri

  5.
  yuva yıkanın yuvası olmaz sözü ile yardımcı olmak istediğim mevzudur.. başkalarının üzüntüsü üzerine mutluluk gelmez artı bu üzüntüye sen sebep olduysan daha beterine hazır olmak lazım..
  #32713137 :)
 • facebook küçük kızlar grubu

  10.
  konunun dönüp dolaşıp siyasete geleceği mevzudur. yani kaçarı yok o yüzden makarnacılar okumasınlar sonra sinirden kendilerini parmaklıyorlar..

  vakıf kisvesi altında çoluk çocuğa taciz ve tecavüz olur başta çocukların aileleri şikayetçi olmaz siyasiler çıkar vakfı korur konunun bakanı çıkar "bir kereden bir şey olmaz" koskoca cumhurbaşkanı da aynı minvalde şeyler söylerse böyle gruplar rahatça açılır açıktan iğrençlikler yapılmaya başlanır.

  çünkü suç değil anlatabiliyor muyum. insanlarda allah korkusu minimum düzeye indi bu kadar hırsızlık cinayet tecavüz varken ve hiç birisine bir şey olmuyorken korktukları tek şey insan elinden gelecek adaletti. artık oda olmadığına göre yandan yediğimizin resmidir..
  #32712747 :)
 • domuz eti kıskançlıktan haram kılınmıştır

  9.
  "oğlum ayet yazıp, kitabı değiştirip durmayın lan helak olacağız sözlükçe" endişeleri taşıdığım mevzudur..

  "O, size yalnız şunları haram kıldı: Ölü hayvan, kan, domuz eti, bir de Allah'tan başkası adına kesilen hayvanlar. Sonra kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına tecavüz etmemek ve zaruret ölçüsünü geçmemek şartıyla ona da bir günah yükletilmez. Çünkü Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir"

  "O size ancak ölü hayvanı, kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilenleri haram kıldı. Her kim bu haram şeyleri yemeye mecbur kalırsa (başkasının hakkına) saldırmadan ve aşırı gitmeden yiyebilir. Şüphesiz Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir"

  domuz eti yemek haramdır açıkça belirtilmiştir nokta. ancak bu yukarılardakiler de kuran dan ayetler. okuyun lan biraz şu kitabı allah aşkına ya. zaten hepi topu 5 ayet var domuz ile alakalı..
  #32712679 :)
 • sözlüğe nostaljik bir fotoğraf bırak

  25.


  çok eskilerde samatya meydana çıkan istasyon altı.
  #32712378 :)
 • her duş öncesi yapılan şeyler

  6.
  odaları takla ata ata gezmektir. kan akışını dengeliyor deneyin göreceksiniz..

  şşş şaka olm yapmayın boynunuz kırılır vebal yüklemeyin üzerime. gerçeği elbette soyunmak ama öncesinde mutlaka 2 bardak soğuk sayılabilecek su içmektir. tabi çıktıktan sonra da aynı şekilde bir yerlerde okumuştum kalbin ritmini ayarlar damarların aşırı genişlemesini engellermiş sıcak su altında.
  #32712262 :)
 • çıplak duş almak

  46.
  mabadınıza duş başlığını duhul ettirmediğiniz sürece mantıklı olandır. ne lan bu..
  #32712207 :)
 • babasının sikini gören sözlük yazarları

  2.
  çıkarken şöyle bir dönüp bakmışlığım olan hayal meyal hatırladığım şeydir. acelem vardı da yımırtaya ilk ulaşmak falan tam dönüp bakamadım..

  yıllar yıllar sonrasında görürsen zaten sıkıntı büyük..
  #32711965 :)
 • bir ahmet davutoğlu vardı ne oldu ona

  3.
  milletin iradesi ile gelip uzunun iradesi ile gitti cevabına sahip mini sorunsaldır. buradan çıkarmamız gereken rte > milli irade. sonra neden bize koyun diyorsunuz neden makarnacı diyorsunuz. ee bunlara biz göz yumsak siz bize neler neler derdiniz..
  #32711938 :)
 • sözlük yazarlarının karakterleri

  26.


  başlığı okuduktan sonra akıla düşen..
  #32711890 :)
 • birbirlerine benzeyen yazarlar

  2.
  elticiğim vurdu gol olduuuaaa diye haykırtan başlıktır. nasıl yakaladın yahu ashaqsjagkjsa belki de yıllar evvel hastanede kaybolan ikiz kardeşlerdir cennetlik olacaksın bak durduk yerde *
  #32711408 :)
 • metroda yanındaki kişinin kitabını okumak

  3.
  hastalıktır. maalesef bende de var inkar edecek halim yok..

  aynı gazeteden elimde olsun aynı kitabı okumuş olayım yani içeriğini konusunu tam bilsem bile başkası okurken kaynak yapmak daha zevkli geliyor anlamıyorum. yalnız kız iyi yapıştırmış hee benzer şeyi bana da söylemişlerdi yıllar evvel. pişkin pişkin "zahmet olmassa yani bekliyorum kaç dakikadır" deyip kişnemiştim at gibi kızda gülmeye başlamıştı sinirden *
  #32711377 :)
 • asgari ücretin 1007 tl ye düşmesi

  28.
  800 tl ye düşene kadar memnun olmayacağım mevzudur. neydi slogan ?

  (bkz: yetmez ama evet)

  başkalarının üzüntüleri ile mutlu olacak kadar aşağılık değiliz tek derdimiz gözler açılsın artık. hayal dünyasından çıksınlar öyle her evde neşe kahkahaları atılmıyor maddi rahatlıktan. açlıktan kıvranırken hala daha ekonomi çoh iyi cağğnımm diye gezene şemsiye tam girmeden anlamaz çünkü..
  #32711338 :)
 • rte ateist olsuğunu açıklasa olacaklar

  6.
  sokaklarda yaradana isyan ede ede hatta belki de "suçlaya suçlaya" gezen yüzde ellimiz olurdu. gerçi şu anda müslüman olduklarını söyleyen bu hırsız taifesini destekleyenler farklı bir şey yapmıyorlar da farkında değiller. bunlara destek olmak direkt olarak allahın emirlerine karşı gelmektir. dinimizde hırsızlık, yalan, kibir, cinayet, kul hakkı yenmesi, rüşvet gibi şeyler açık şekilde yasaklanmıştır..
  #32711305 :)
 • sözlük yazarlarının favori kokuları

  131.
  6 saat ve üzeri yemek yememiş iken uzaklardan gelen buram buram simit kokusudur. yağmurdan sonra oluşan toprak ve çimen karışımı koku ile beraber ikisi mükemmeldir..

  işin ilginci istanbul da bizim canımız ciğerimiz sahilimiz ( samatya sahili ) dahil yeşil alan kalmadığı halde nereden taşındığı bilinmeyen o gelen toprak+çim kokusu sevilmez mi..
  #32711287 :)
 • laikler fransa ya gitsin kampanyası

  17.
  karşı bir öneride bulunmak istediğim kampanyadır. benim kampanyam daha gerçekçi ve akılcı şöyle ki ; laik sistemi sevmeyip zaten kurtuluş savaşını biz verirken düşmanın billurlarını yalayan hacı hoca takımının torunları güneye doğru insin ve istedikleri düzen ile yönetilen topraklara gitsin kampanyası.

  bakın her bakımdan daha karlı. buradan fransa uçak ile zannediyorum 4-6 saat arası sürüyor. hem ülkeyi kurtaran bizim ecdadımız olduğuna göre bizim burada kalmamız daha mantıklı. ülkenin sistemi de değiştirilemez bu saatten sonra. sizin sınırın güneyine geçmeniz uçak ile yarı zamanda sürer bizim gitmemizden. yani hem zamandan kar ederiz hem sizin gibilerin çok fazla olduğu yerde siz daha rahat edersiniz. zaten ülke üzerinde bir emeğiniz de yok. ingiliz gelir ingiliz olursunuz fransız gelir fransız olursunuz. oradakilerde sizin gibi satılmaya müsait sistemleri de aynı gül gibi geçinir gidersiniz..
  #32710855 :)
 • rte olmasaydı bademli çukulata yiyemezdik

  1.
  çukulatayı yiyiyoruz da bademi nereye giriyor yani gidiyor belli olmayan mevzudur. 10 senede badem aşığı olan adamı bademden tiksindirdiler ya..

  gerçi düşününce hakikatten de ya tayyip efendi hazretleri gelmeden önce camiye falan da gidemezdik. zaten cami de yoktu bakmayın siz o cami girişlerinde yazar 1800 küsür 1900 küsürlerde yapılmıştır 1990 küsürlerde restore edilmiştir yazılarına onlar hep yalan. a.k p ve ulu padişahımız gelene kadar bu hayın cehapeliler kırbaçlardı namaz kılanları. çukulatayı da karne ile alırdık hem de ne bademi ne fındığı zift gibi kapkaraydı.. hey gidi günner heyyy...
  #32710788 :)
 • türklerin uzaya çıkamamasının nedenleri

  314.
  uzaya çıkmaktan çok daha mühim meselelerimiz olduğu içindir.

  misal başkanlık sistemi. silkmişim uzayı başkanlık sistemine girdiğimiz andan sonra zaten samanyolu galaksisinden komple çıkıp gideriz. misal orucu neyin bozup neyin bozmadığı. 1400 senedir uğraşıyoruz hala öğrenemedik öğrendiğimiz an hığğmına koyarız uzayın zaten. misal zalım esed in devrilmesi. o zalımı devirip emevi camiinde bir namaz kılalım gerisi zaten gelecek. misal paralel yapıyı çökertmek. bu totoşlar hep engelliyorlar zaten. misal rezza nın paralel yapının savcısından kurtulması. onu bir kurtarırsan zaten ebrucuğuna satürnü alacak dolayısı ile uzaya ilk adımları atmış oluruz. misal sümüşün 3 çocuk yapması.. misal suriyeli kardeşlerimizin hepimizi domaltması bir güzel..

  liste böyle uzar gider sittir et yani uzayı önce bu büyük sorunları aşmamız lazım uzay işi kolay sonra..
  #32710757 :)
 • yeni şeyler getiriyorum