• asla unutulmayan sinema replikleri

  77.
  ateş edeceksen ateş et konuşma. iyi kötü çirkin den tuco reyize ait bir replik. ve haklılığı yıllar içerisinde izlediğimiz bir çok filmde ve dizide ortaya çıkıyor. elinde tabanca olan illa yarım saat açıklama ve izahat yapıyor, sorular sorup duruyor. sonra elindeki tabanca bir şekilde karşı tarafa geçip kendisine giriyor *
  #31249230 :)
 • moskova merkez camisinde namaz kılacağız

  10.
  aklıma "acaba moskova da türbemiz falan var mı" sorusunu düşüren söylemdir. malum şam emevi camii içerisinde bir namaz kılma mevzusu vardı. sonrasında bırak şam şehrinde namaz kılmayı türkiye sınırlarının dibindeki türbeyi kaçırmak zorunda kalmıştık.. gene aynısı olmasın diye endişelere sürükledi beni istemsizce..
  #31248688 :)
 • kilo vermek için yapılması gerekenler

  59.
  genlerimizde spor yapmak olmadığı için cevabının yürümekte yattığı mevzudur. hiç bir şey yememek çözüm değil kesinlikle. hiç yemiyeyim hemen zayıflayayım derseniz sağlığınızı da kaybedersiniz. aksine 3 öğün yiyen kişi ara öğünler ile onu 5 e çıkartmalı. lakin yağlı yiyecekler veya ekmek ile değil kalorisi çok düşük ama tok tutan sebzeler ile meyveler ile yapın. normalde yediğiniz porsiyonları da azaltın..

  işin yemek kısmını zaten kendiniz ayarlarsınız bir şekilde lakin en önemli şey çok yürümek.. gitmeniz gereken 3-4-5 km mesafelere vaktiniz de var ise yürüyerek gidin. fırsatını bulduğunuz her yere yürüyerek gidin. zaman geçtikçe tempolu yürümeye alışıyorsunuz işin yemek kısmını da düzene oturtabildiyseniz zaten 5-6 ay içerisinde fazlalıklar gitmiş olacaktır.
  #31248682 :)
 • sözlük yazarlarının evlenmek istediği tip

  52.
  nefes alsın, dişi olsun ve mümkünse 2 bacağı üzerinde duruyor olsun *
  rabbim herkesin gönlüne göre versin iyi insanlar iyi insanları bulsun.. karakteri düzgün olsun, yüksek ego sahibi olmasın, fazla kaprisli olmasın, sadık olsun, sevsin hemde çok sevsin ki ben onu daha çok seveyim.
  #31248642 :)
 • ne şike yaptık ne de 8 yedik

  8.
  uefa dan sağlam bir ceza geleceğinin habercisi olan söylemdir. geçen seneki saraya çıkıp el öpme mevzusunda sadece bazı vaatler değil demek ki bazı taktikler de alınmış.. iktidar nasıl her köşeye sıkıştığında chp ye falan saldırıyorsa bunlarda "nası olsa iktidara oy verenlerin çoğu bizim taraftar onların söylediklerini yiyiyorlarsa bizim söylediklerimizi de yerler" hesabı dikkatleri başka yöne çekmeye çalışmış..

  yazık koskoca fenerbahçemizin başında, koskoca galatasaray ın başında oturan adamlara bak.. üsluplarına, şark kurnazlıklarına, vizyonlarına bak.. beşiktaş ve trabzon bu troll başkan dönemlerinden geçti kurtardı biz çırpınıyoruz hala..
  #31236569 :)
 • iskilipli atıf hoca

  220.
  her vatan haini gibi sonu yağlı ilmek ile bitmiş olan badem gözlüdür. buna şehit diyenlere sorsan karakaya denen foseptik her ne kadar kutsal topraklarda "mavi hap" yüzünden dimdik şekilde nalları dikmiş olsa da şehit olmuştur. şehadet kavramının için hiç bu kadar boşaltılmamıştı. yazık..
  #31236480 :)
 • pkk nın asıl niyetini 2015 de anladık

  2.
  küçük dünya liderimiz tarafından yapılmış açıklamadır. bunun söylediklerinden daha bombastikleri merak ediliyorsa dünya liderlerimizden uzun ( uzun el ) olanı takip etmek gerekli. ayrıca boynuz kulağı geçer mi diye bekleyenler boşuna beklemesin. bizim kulak ( uzun el ) kamillik, kandırılma ve olayları bir türlü anlayamama mevzularında o kadar uzun ki boynuzun ( küçük enişte ) onu geçmesine imkan yok..

  ben daha küçücük çocuktum 80 lerin sonlarında 90 ların başlarında. o zamanlar anlamıştım bu pkk denen mahlukatlar sürüsünün acımasız katiller olduğunu ve asla ama asla içimizde sıradan vatandaş gibi yaşayamayacak olduklarını.. benim 26 yıl kadar önce henüz 7-8 yaşlarımdayken anladığım gerçeği ülkenin koskoca başbakanı 60 yaşında yeni anlamış..
  #31236375 :)
 • bu sabah uyandığımda cümlesini tamamlama

  8.
  sıcacık yatağımdan kendimi zorlaya zorlaya kalktım her zamanki gibi işe geldim. arkadaş cumartesi günleri de çalışanlar için cuma gününün pek bir ehemmiyeti olmaması ne kötü ya..
  #31233581 :)
 • terkeden sevgiliye bir söz bırak

  11.
  "yolun açık olsun mutlu mesut olasın" olması gereken sözdür. terk ediyorsa illa bir sıkıntı vardır. ya hiç sevmemiştir ya sevmiştir ama bazı sebeplerden soğumuştur ya da en kötüsü senden daha fazla sevdiği başka birisi vardır..
  #31233565 :)
 • erkekler bir araya gelince neler konuşurlar

  55.
  çoğu zamanlar seks, siyaset, futbol, araba muhabbeti, batak / okey gibi kahve oyunları, bilgisayar oyunları gibi mevzular geçmeyen konuşmalardır. çok elitiz çok farklıyız falan diyecek halim yok ortalama türk erkeğiyiz arkadaşlarımda bende ama hayat sadece bunlardan ibaret değil.
  #31233547 :)
 • şapka takmadığı için asılmak

  8.
  bu yalanı her duyduğumda " nüfus her ne kadar bugünkü gibi olmasa bile genede koca ülkede şapka takmadığını nasıl tespit etmişler de adamı yakalayıp asmışlar" diye kendi kendime sormama sebep olan mevzudur.

  şaka ya ne soracağım kendi kendime.. rabbim görebileyim diye göz duyabileyim diye kulak bir de bunları alıp sentezleyecek beyin vermiş. okuyorum, anlatanlardan duyuyorum ve anlıyorum neyin ne olduğunu. kendisine göz ve kulaklar tam verilip beyin az verilenler düşünsün "şapka takmadı diye adam mı asılır" diye *
  #31222665 :)
 • yazarların en sevdiği süper kahraman

  11.
  kurabiye canavarı. o kurabiyeleri tam bir süper kahraman edasıyla ikişer üçer ağzına sokuşu ve gözleri feldir feldir dönerken un ufak edişi yok mu..

  http://video.uludagsozluk.com/v/kurabiye-canavarı-63717/

  #31222455 :)
 • ekonomi kötüyse neden herkesin arabası var

  24.
  herkesin arabası olması yüzünden ekonomi kötü diyerek savuşturulabilecek troll sorusudur. herkes peşin paraya almıyor o arabaları.. piyasada gezen arabaların neredeyse yarısından fazlası sırtında borç ile geziyor hey yavrum heeyy.
  #31220649 :)
 • kedilerden nefret eden insan

  6.
  sevmiyor olmasını anlayabileceğim ama nefret ediyor olmasını asla anlayamayacağım insanlardır. şimdi tutup bu insanların çocukluğuna kadar inerim ama mekan bunun yeri değil.

  hiç bir insanın kedilerden nefret etmesini gerektirecek sebebi yoktur aksine kedilerin insanlardan nefret etmek için bin bir tane sebebi vardır. onların kimseye zararı yok hiç bir günahları yok yemek verirsen yerler seversen kendilerini sevdirirler. ancak görüyoruz ki insanlar durup dururken böyle nefret duyguları besleyip o masumlara zarar verebiliyor. yapmayın bunu..

  şahsım adına bu nefret sebebi ile kedilere, köpeklere veya kuşlara zarar verirken denk gelirsek kısa bir konuşma yaparız.. vay efendim uyarmadı bizi haberimiz yoktu falan demeyin sonra *
  #31220345 :)
 • türk erkeğinin en belirgin 3 özelliği

  9.
  sevdiği zaman tam sevmesi ama bir türlü sevememesi, bazı zamanlar çok anlayışlı ve sadık olması ama geri kalan zamanlar da çok anlayışsız ve sadakatsiz olması, zaman zaman karşısındaki insanı dinleyebilmesi ama geri kalan zamanlarda hiç dinlememesi.

  bir erkek olarak erkekler dünyasından bildirdim. şimdi gidiyorum kadınların özelliklerini belirtmeye. toplaşın *
  #31220254 :)
 • islamiyet 2016 da çıksa inanabilecek insan sayısı

  9.
  bizim dinimizde öğrenebildiğimiz kadarı ile tam manası ile bir mucize yaşanmadığı için eğer aynı şartlarda bugün gelse ve direkt olarak peygamberimiz olmamış olsa inanan sayısının çok düşük kalacağını tahmin ettiğim mevzudur. bizde tamamen peygamber efendimizin hayatı ve yaptıkları dolayısı ile peygamber sevdası ağır basarak insanlar müslüman oluyor.

  hristiyanlar da hz.isanın ölüyü diriltmesi gibi bir mevzu var yada suyu şaraba çevirirdi peygamberimiz diyorlar. musa peygamber canlı canlı kızıl denizi yarmış vs. bunlar gibi pek çok gözle görülür mucize var diğer dinlerde ama bizimkinde böyle şeyler olmadığından sanki sayılar bayağı bir düşermiş gibi geliyor. tabii dediğim gibi peygamber efendimiz olmaması şartı ile gerçi düzen öyle bir haldeki muhtemelen kendisi bugünün şartlarında hayatta olsa bile her gün canına kast edilirdi bizzat takipçileri tarafından..
  #31220210 :)
 • sevgiliden gelen günaydın mesajı

  21.
  kimi bünyelerde yarattığı etki unutulmaya yüz tutmuş olan mesajdır. ben değil elbette bir arkadaşım *
  #31220078 :)
 • herkesin vergi rekortmeni gibi konuştuğu ülke

  8.
  deveye diken insana.. özdeyişini hatırlamamıza sebep olmuş başlıktır. bu arada ilk yazılan entryi göremiyorum o sebep ile ezbere yazdım muhtemelen öpülmelere doyamayan ak gıllardan birisi ki donuza almışım.. herkes uğradığı tacizden zevk alamıyor bu güruh gibi o sebep ile yadırgıyorlar tapındıkları uzun elli hırsızları herkesin sevmemesini.

  insan gibi yaşamak istiyorsun tek istediğin bu alemlerin rabbi her insana bu dünyada bunu vaad etmiş ve bunu yaşa diye yaratmış kendisine kulluk edilmesi haricinde.. ama gel gör ki bu hırsız sever asalaklara göre kendileri yaradandan daha iyi biliyorlar ki her şeyi insanın insan gibi yaşamasını isteyenleri bile rahat bırakmıyorlar..
  #31218569 :)
 • neden hayal kırıklığına uğrarız

  6.
  genelde olmayacak şeyleri hayal etmemiz sebebi ile meydana gelir. insan elindeki ile yetinmesini bilmez istediği şeyi elde edince bir üstünü ister sürekli..
  #31218469 :)
 • evlenmek denen olgunun aşkı bitirmesi

  7.
  henüz evlenmemiş olan bizler için doğru olup olmadığının tam bilinemeyeceği mevzudur. bu tabi ki fikrimiz olamayacağı anlamına gelmiyor *
  aşk denilen şey sadece ve sadece heyecandan ibaret ise doğrudur. bugün hangi insan bir şeye uzun yıllar boyunca heyecan duyar ki ? eğer aşk denilen şey kalbinin hızlı atması ise buda bitecek demektir. eğer aşk denilen şey cinsellikten sonra gelip geçecek bir şey ise bunun bitmemesi de imkansızdır. gene sadece beraber bir şeyler yaşama isteği ise sürekli söylenildiği gibi yıllar içerisinde buda bitecektir.

  bence bunların toplamı ve daha fazlası aşk denilen şey. ben ve benim gibiler henüz evlenmemiş olsak bile aşık olduk en azından bir kere bile olsa. sevdiğin insanın gözlerine bakmaktan sıkılmak, onun yüzünü görmekten sıkılmak, onunla aynı yatağa girmekten sıkılmak neresinden bakarsam bakayım anlaşılmaz geliyor. yani en basitinden cinselliği ele alalım aşık olduğun insandan bile sıkılmış isen başka bir insan ile bazı şeyleri yaşarken ne hissedeceksin ki. belki 5-10 dakikalık haz alacaksın ee sen aşık olduğun insandan bile sıkılmış isen bundan hayli hayli sıkılacaksın demektir.

  iki taraf birden ilişkileri için çabalarsa bence aşk bitmez evlendikten sonra. ama sadece karşı taraftan beklemeyeceksin her şeyi veya bir çok şeyi. kendi yapmayacağın şeyleri karşındakinden istersen sürekli sadece aşk değil hiç bir duygu canlı kalamaz sanki.
  #31218427 :)
 • yeni şeyler getiriyorum