• yemek yapmak zorunda mıyım diyen evli kadın

  31.
  yarı yarıya haklı olan kadındır. şöyle ki ; erkek kendisine zorundaymış gibi hissettiriyor daha da ötesi baskı kuruyorsa haklı. kimse kimseye hizmet etmek zorunda değil.. sadece yemek yapsın üstümü başımı temizlesin geceleri de koynuma girsin diye evleniyorsa erkek zaten baştan kaybetmiş demektir.

  haksız olma durumu ise erkek kendisine bu tür baskılar kurmuyor üstüne her konuda ılımlı davranıyor diye daha da bastırmaya çalışıyorsa o zaman bir zahmet uzayıversin oradan.. işte bu gibi sebeplerden dolayı çiftlerin ikisinin de çalışıyor olması mutlak bir gereklilik ülkemizde. hem maddi olarak rahatlık hem manevi olarak mutluluk getirir evliliğe.
  #31218321 :)
 • doğum yapan kadın aslında vatani görevini yapıyor

  9.
  kadını onore etmek için değil vazifesini belirtmek için söylenmiş sözdür. bazıları hala bu adamların kadınlara değer verdiğini, onları toplumun bir bireyi gibi gördüğünü zannediyor ya hakikatten nasıl bir büyü yaptılar ki bu insanlar bu kadar kıt hale geldi aklım hayalim almıyor..
  #31218224 :)
 • isminden piç olduğu anlaşılan erkek isimleri

  41.
  ismimin geçmiyor olması ile mutlu olduğum mevzudur.

  "satılmış" ismi de bende bu çağrışımı yapıyor. 3 kişi tanıdım bu isimde. 3 üde apartman görevlisiydi ve 3 üde sinsinin önde gideniydi.
  #31218219 :)
 • 3 şubat 2016 barcelona fc valencia cf maçı

  4.
  sabah sabah görüp yarılmama sebep olmuş bir skor ile bitmiş maçtır. dün iddia sever arkadaşım sormuştu bu maç ne olur diye "karşılıklı gol olmaz" demiştim. kaç kaç biter diye sorduğunda ise biraz şaka biraz ciddi "barcelona 7-0 alır valcencia nın hali duman bu aralar" demiştim arkadaş ise "oha amma attın lan valencia bu" demişti.. saat biraz ilerlesin de arayayım bir kendisini *
  şunların oynadığı futbolu ve aldıkları skorları görünce bazen diyorum ki başta fenerbahçem olmak üzere galatasaray ve beşiktaş bu aralar iyi ki şampiyonlar liginde değiller.. es kaza birimize denk gelseler var ya ispanyada oynanacak maçın skoru liverpool maçından bile beter olabilir..
  #31218135 :)
 • demet akalın ın kızı

  6.
  annesinin namaz kılıyor süsü vererek ( iki yaşında çocuk ne bilir namazı ) fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaştığı ve reklam malzemesi olmuş yavrucaktır. şimdi bazılarına anlatmaya çalışsan o "solcu gazete" çocuğun sokulduğu şekilden dolayımı o başlığı atmış yoksa çocuk o şekle sokulup sosyal medyanın önüne atıldı diye mi yapmış bilemez.. ama yorumu da eksik etmez "solcolora forsot vormo" diye..
  #31207801 :)
 • ukala olan meslek grupları

  26.
  dolmuş - minibüs - taksi sürücüleri. sebebine gelirsek ; adamların tüm günü direksiyon başında geçiyor ve sosyal hayatları yok denecek kadar az olmasına rağmen, eğitim / öğretim durumunda en kariyerlileri lise mezunu ( oda çok zorlayınca çıkıyor bir iki tane ) olmalarına rağmen, neredeyse sıfır okuma - araştırma alışkanlıkları olmasına rağmen memleket ve genel hayat hakkındaki her konuda en bilgili kendilerinin olduğunu zannetmeleridir.

  özellikle sabahları şirkete gelirken kullandığım sarı dolmuşların şöförlerine radyodan bir şeyler duyup veya yolda ters giden bir şeyleri görüp kazara ülkenin durumu hakkında bir şey sormamanız / söylememeniz ve mevcut hükümet aleyhine en ufak bir eleştiri getirmemeniz gerekiyor. samimi söylüyorum her gün aldıkları mazotun ne kadarının vergi olduğunu, o vergiler aşağı çekilse gerçek fiyatın nerelere inebileceğini hiç duymamış olanını bile gördüm. sadece bir tanesi değil bir kaç kez farklı kişilerle konuşurken hemde. yahu bir insanın mesleği dolmuş şöförlüğü ise bilmesi / kovalaması gereken altındaki arabanın kendi masraflarından sonra belki de tek gider olan mazot fiyatı olması gerekmez mi ? en iyi bilmeleri gereken şeyden haberleri yok ama konuşmaya başlayınca ulema kesiliyorlar.
  #31207471 :)
 • bir dolandırıcı tarafından tekrar dolandırılmak

  8.
  büyük bir başarı öyküsüne konu olmaktır. insan hata yapabilir hatta aynı hatayı üst üste de yapabilir bunlar insanın doğasında var.. lakin bu ablamız enteresan şekilde yapmış aynı hatayı arka arkaya. bizim ülkemizde genelde işin içine para girince akan sular durur normalde naif gördüğünüz insanlar bir anda şam şeytanına dönüşüverir. akıllı geçinen seni suya götürür susuz getirirler. ama son bir kaç yıldır bu şam şeytanlarının üst versiyonları olan bal porsukları türeyince onlar bile çaresiz kalmaya başladı. dinsizin hakkından imansız gelir hesabı *
  #31203731 :)
 • kızların yakışıklı erkek görünce tebessüm etmesi

  2.
  erkek bir birey olarak başıma hiç gelmemiş olaydır. genelde tebessüm yerine kafalarını başka yöne çevirdiklerine göre sıkıntı büyük demek ki *
  #31203661 :)
 • bodrum katta sıkışan pkklıların ölüm görüntüleri

  9.
  sadece masum insanları öldürdükleri için değil bu şekilde paylaşılan ve normalde korkunç gelmesi gereken fotoğraflardan bile zerre etkilenmeden bakabilmemizi sağladıkları için pkk denen terör oluşumundan daha da nefret etmemi sağlayan görüntülerdir..

  öyle bir hale getirdiler ki toplumu şu fotoğraflara bakıp midemiz bulanmıyor, içiniz sızlamıyor ise bizzat kendilerinin sizde oluşturduğu nefretten dolayıdır. bir de hümanizm kasıp ölümlere seviniyorsunuz diyenler yok mu inanın zerre sevimli değilsiniz. sizce bu ölenler öldürülmemiş olsalardı ne yapacaklardı ? sanırsın ki dağda bayırda gezip mahsur kalmış hayvanları kurtarıp, her yeri yeşile çevirmeye çalışıp, insanlığa müthiş katkılarda bulunacaklardı.. ölmemiş olsalar sağda solda pusu kurup gencecik insanları öldüreceklerdi..

  terörü her kim uyguluyorsa yaşamasın arkadaş. adı ne olursa olsun eline silah alıp silahsız insanları o silah zoru ile bir şeyler yapmaya zorlayan ve öldüren her kim olursa olsun yok olsun. devlet terör uyguluyorsa o devlette yok olsun. dünya kocaman yer altında ve üstünde olan her türlü şey tüm insanlığa ait. paylaşılamayan nedir ki insanlar ellerine silah alıp diğer insanları öldürmeyi kendisinde hak görüyor ?
  #31203645 :)
 • kemalistleri verip suriyeliler le takas yapmak

  6.
  ülkeyi yoktan var etmiş olan rahmetlinin adını taşıyan idealizmin ülkeden gitmesini isteyen barzoların hayalidir. adı üstünde "ülkeyi kurmuş olan adamın" takipçileri neden ülkeyi terk ediyor ki ? sistemi beğenmeyen gitsin daha mantıklı. üstelik böyle bir şey olsa bile 10 sene içerisinde şimdi suriyelileri yalayanlar bu sefer bizlerin düzelteceği suriyeye göç etmek isteyecek bu filmi daha önce görmüştük kurtuluş savaşı sırasında.. bizim atalarımız ülkelerini kurtarmaya çalışırken bu zihniyetin ataları ülkeyi yunana ingilize satmanın derdindeydi. sonra ne oldu savaş kazanıldı aradan neredeyse yüz yıl geçti o zamanlar ülkeyi satmaya çalışanların torunları şimdi kendilerini ülkenin sahibi zannedip milleti kovalamaya çalışıyor..
  #31193890 :)
 • 3 yaşında das kapital i okuyan çocuk

  3.
  benim olamadığım çocuktur. üç yaşında sümüklerimi yalayarak evin içerisinde koşturuyordum muhtemelen.
  #31193460 :)
 • konuşurken sürekli doğru mu diye soran adam

  8.
  fenerbahçe taraftarı olan şahsımın aklına aziz yıldırım gelmiştir direkt olarak. yukarıda bir arkadaş benden önce davranmış sağ olsun *
  (bkz: doğru mu samet)
  #31193430 :)
 • lise yıllarından hatırda kalanlar

  4.
  en başta biz sahada ter dökerkene "kadırga meslek kol gibi destek" diye deli gibi çığıran arkadaş / taraftarımızdır. akabinde atölye hocalarımızdan yediğimiz enfes dayaklar.. müdür muavinimizin her fırsatta bizi her yerde yakalaması ve oracıkta girişmesi. evet zalım bir okuldu bizimkisi *

  ama ciddi olarak arkadaşlarımı asla unutamam. sanırım bir erkek için askerlik dahil en samimi arkadaşlarınız lise yıllarında edindiğiniz arkadaşlarınız oluyor..
  #31193244 :)
 • makine mühendisliği

  344.
  ileride sefa sürülemeyecek olan bölümdür. uzun yıllardır makina mühendisleri ile beraber çalışıyorum. şu mesleği kendisine iş edinmeye karar verip fakülte okuyan ve akabinde mezun olmuş bir allah'ın kulunu görmedim ki saçları dökülmemiş olsun veya gözleri tamamen bozmamış olsun..

  hadi diyelim bu ikisinden yırttın bir şekilde bu sefer üniversite hayatın boyunca çektiğin ızdırap dolayısı ile ya basur ya ülser oluyorsun ya da hiç olmadı içinden büyük büyük parçalar kopuyor.. o sebep ile bu bölümü okuyup rahata ereceğini sanan arkadaşlara sesleniyorum " su boyunu fersah fersah geçiyor gelmeyin" *
  #31193158 :)
 • burnun kopması durumunda yapılması gerekenler

  3.
  çığlık atarak kan kaybından ölene kadar sağa sola koşulmalı.. değil elbette en yakında tampon yapılabilecek ne varsa kanayan bölgeye baskı uygulayarak tutulmalı ve kopan burun ile beraber en hızlı şekilde hastaneye ulaşmaya çalışılmalı. sadece burun değil herhangi bir organınız koptuğunda yapabileceğiniz en mantıklı hareket kopan uzuv ile beraber hastaneye ulaşmak zira zaman geçerse kopan organın dikilmesi imkansız hale gelecektir.
  #31193074 :)
 • j kerrynin sinirlioğluna yumruk atması

  7.
  istemsizce "şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it" repliğini hatırlatmıştır. adamlar bizim ülkedeki takipçilerinin "reis" dedikleri "dünya lideri" sandıkları uzun elliyi bile sallamaz iken sinirlioğlu kimdir ? uzuna beyzbol sopası, sinirlioğluna minnak yumruk gidiyorlar küçük enişteye denk gelseler neler olacak kim bilir...
  #31192789 :)
 • 170 boyundaki erkek karizması

  18.
  15 santim fazlalık ile mahrum kaldığım karizmadır.. *
  #31192390 :)
 • 9 şubat 2016 amedspor fenerbahçe maçı

  12.
  bir şeyi kırk defa söylersen olurmuş lafının tescillendiği eşleşmedir. iki gündür sürekli başlık aç aç aç altına bir sürü entry gir söyleye söyleye gerçekleştirdiler helal olsun. şu ülkenin yarısının vefat haberini beklediği şahıslar içinde göreve davet ediyorum sevgili şom ağızlılar birliğini *
  #31192311 :)
 • alparslan türkeş vs recep tayyip erdoğan

  11.
  birisi resmi olarak ahiret hayatına geçmiş diğeri ise biran önce geçmesi istenen kişilere ait karşılaştırmadır. görebildiğimiz ve duyabildiğimiz şeyler ile ikincisinin vereceği hesap bayağı uzun sürecektir..
  #31191721 :)
 • ramazan ayında 30 gün resmi tatil olsun

  2.
  akabinde gelen ramazan bayramı kurban bayramı ile birleştirilecekse altına imzamı atacağım tekliftir. 2 bayram arası evlenilmez diye bir söz var iken 2 bayram arası çalışmak niyedir..
  #31191365 :)
 • yeni şeyler getiriyorum