• bir amerikan kahramanı olarak can dündar

  .
  Işide destek verildiğini açık açık göstermiş ve çomarlar tarafından hain ilan edilmiştir.

  O beslediğiniz ışid onlarca askerimizi öldürdü.
  #35493699 :)
 • esra isimli kızların ortak özellikleri

  .
  Aşırı sempatik, güzel, zeki ve harika insanlardır. Esra'ları sevin.
  #35490367 :)
 • seymour glass

  .
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1314424/+
  Demek nickaltına yazmamı istiyorsun.
  Kendine dikkat et güzel çocuk.*
  #35489447 :)
 • kastamonu denilince akla gelenler

  .
  Kuşburnu,mantar, çocuğumun geçtiği güzel memleketim. Yıldızlar var ya en güzel ordan izleniyor.
  #35490507 :)
 • intihar etmek için ideal gün

  .
  Olmayan gündür. Yorulduysan tatile çık, kaybedecek bir şeyin yoksa kazanacak milyonlarca şeye sahipsindir aslında. Yeni bir dil öğren mesela Sonra bir trene atla hatta bir trenle kaçak yolculuk yap. Otostop çekerek dünyayı gez mesala. Başına ne gelirse gelsin üstesinden gelebilecek kadar güçlüsün aslında. Ya da otur bir kitap yaz. Ne bileyim bir amaç bul ve peşinden koş. Ama intihar düşünme bile. Sonunu bilmediğin bir şey için elinde olan tek ve gerçek değerli şeyi "hayatı" boşa harcama.
  #35489598 :)
 • dünya nın en büyük penisli adamı

  .
  Önünde ceket iliklenecek adamdır.

  Hatta ne ceketi iliklenebilecek neyiniz varsa ilikleyin bence*
  Büyüğümsün saygılar abi.*
  #35489981 :)
 • diriliş ertuğrul

  .
  Fragmanında

  Onlar oyun kurarlar, lakin bilmelidirler ki oyun kuranında üstünde bir oyun kuran vardır

  Cümlesi söylendi, ben bu cümleyi nerden hatırlıyorum lan*
  #35490100 :)
 • 7 yaşında çocuğa atatürkçülük aşılayan zihniyet

  .
  (bkz: ağaç yaşken eğilir)

  Buna karşı çıkan zihniyet de çok masumdur 7 yaşındaki çocuğa türban takar mesela, Sonra normal okula göndermez ilim bilim öğrenmesin başımıza iş almayalım kafasındadır.
  #35489246 :)
 • telefonla arayıp kimsiniz diyen tip

  .
  Telefonda konuşma adabından bihaber, sinir zıplatan tiptir.
  - Alo efendim
  - kimsiniz?
  - hönk?!?! Beyefendi siz kimsiniz?
  - orası neresi?
  - ( içses: " teallamm, elinin körü") nereyi aramıştınız?
  - heee.. Yanlış numara...dıt dıtdıt dıt..
  Ey yumurtaya can veren Allah!
  Gönderdin de, arada bir kontrol et n'olur!!!
  Süphaneke. Dinimiz. Çoook amin!!!
  #35485722 :)
 • online listesinde hiç kız olmaması

  .
  Çünkü hepsi kendini offline yapıyor.
  Neden çevrim içi olsunlar ki? Korkudan mağaraya gizleneceğiz en sonunda.
  Online Kız görmeye durun. Yok size kız.
  #35486832 :)
 • gezi parkı ne işe yarıyor

  .
  Parkın göbeğinde havuzun karşısında büyük bir ağaç var onun alt tarafı oturup kitap okumak, sohbet etmek için çok uygun. Orda oturup paten kayan çocukları izlemek, bütün gün oradan geçen insanları izleyip karakter oluşturmak çok hoş oluyor.

  Sizi bilmem ama benim için gerçekten çok işe yarıyor. Ve tabi bir de onunla buluşunca orda oturup konuşurduk ya işte onun gibi kokuyor orası, onu özlediğim zaman gidebildiğim tek yer.
  #35485483 :)
 • batı medeniyeti

  .
  Dünyanın şu halde olmasının sebebidir. Her toplumun kendi dna'sı vardır. Batı kendi değerlerini dünyaya yaymaya çalışırken bunu unuttu. Sözde demokrasisini olmaması gereken yerlere zorla sokmaya çalışınca ortadoğu'nun hali ortada. Batı her zaman duygulardan uzak, mantığı ile yaşayan, soğuk kanlı insanlarındı oysa bizim yaşadığımız coğrafya çok çok farklı. Bizim coğrafyamız insanı duygusal, öfkeli, hisleri ile hareket eden insanların coğrafyası. Bu yüzden özgürlük kavramlarımız, ahlak kavramımız, sevgi kavramlarımız yani kısaca değerlerimiz çok çok farklı.

  Evet türkiye bir ortadoğu ülkesi değil. Yukarda yazdıklarım ortadoğu ülkeleri için geçerli ama türkiye bir asya ya da avrupa ülkesi de değil. Bizim dna'mız dünyanın her yerinden toplanmış ve dünyanın her yerine yayılmış. Biz hem duygusal hem de mantıklı bir insanlarız. Geçmişle ya da gelecekle ilişkisi olmayan bir toplumuz. Bence ortadoğu geçmişle ilişkisi derin olduğu için bu kadar geride kalmış ve batı medeniyeti ise meraklı oluşu ve geleceğe bırakmak istediklerinin kaygıları ile bize göre bu kadar ileride. Oysa türkler tarih boyunca zaten icatlarda bulunmamış. Biz icad edilenleri kullanmayı seçen taraf olmuşuz. Kağıt, matbaa, mürekkep vs onları dünyaya yayan taraf olmuşuz. Potansiyel hep olsa da bizim için asıl mesele her zaman misyonumuzu yaymak olmuş. Bu yüzden ne batı medeniyeti ne ortadoğu ne de asya hiçbirine ihtiyacımız yok ve bir okadar da gerisine muhtacız.

  Bizim özgürlük anlayışımız, bizim ahlaki yapımız, bizim değerlerimiz ve yaşam tarzımız batıdan çok daha insancıl çok daha demokratiktir aslında. Mesela biz zorla savaşla kimseye kendi medeniyetimizi, kendi demokrasimizi dikta ettirmeyiz.

  Tabi bunu normal zamanlar için söylüyorum yoksa içinde bulunduğumuz şu günlerde bu değerlerimizi de kaybetmeye başladık. Hani her yerden bir sıyrılsak bir kendi kafamızı dinlesek her şey yoluna girecek.
  #35488998 :)
 • tipe kasa ve paraya bakmayan kız

  .
  Unut onu yok öyle bir şey

  Dedi eliza ve ekledi yine de sevilmeyi hakedecek bir yanınız vardır yoksa da var edin insanı sinir etmeyin. içi boş güzellik elbet bir gün söner içiniz güzelse bütün kızlar peşinizde koşmaz belki ama bir gün biri elbet sever hem de çok sever.
  #35489011 :)
 • bilimin tüm dinleri çürütmesi

  .
  Hangi hakla? Sadece dini inançlar üzerine kurulmuş bir bilim dalı bilmiyorum ben. Bilimin amacı dini çürütmek midir? Öyle olsa bu gün bu kadar gelişebilir miydi? Bilim merak üzerine ortaya çıkmıştır öyle değil mi? Mesela tarih bilimi din yok diyebiliyor mu hayır sadece araştırır ve belgelerini susar. Biyoloj? Alanı değil, kimya? Alanı değil? Fizik? Hiçbir alakaısı yok, arkeoloji? Saçmalamayın lütfen. Felsefe ve metafizik ise zaten meselenin savunucuları konumunda. O zaman hangi bilim dalı din yalan diyor? inanışınız yoksa yoktur bu içsel bir mesele bu bilime dayandırmak saçma çünkü bu bir bilinmezlik. Bilim tanrı var ya da yok diyemez sadece hipotez sunabilir teoriler oluşturabilir ancak hiçbir zaman net bir şekilde tanrı yok din yalan diyemez. insanlar der insanlar her şeyi der ağızları torba değil büzemiyorsun.
  #35489025 :)
 • darbe gecesi atatürk e hakaret eden akp li kadın

  .
  Kadın tam bir geri zekalı. Bu ülkenin kimlerden nasıl kurtulduğunu bilmiyor. Acaba yüz yıl önce atatürk olmasa bu ülke şu anda ne durumda olurdu diye hiç merak etmemiş. Tepemizdeki ile aynı kafada olan saray eşrafı ve padişahların kendi canlarını kurtarmak için vatanı sattığından bir haber. işte bu cahil ile benim oyum bir. Kadın ülkenin %50'sini tek başına temsil ediyor.
  #35489055 :)
 • atatürkçü görünümlü hdp li

  .
  Hiç görmedim. Bize daha çok chpli, atatürkçü görünen ama aslında kendi fikri zikri olmayan akpli geri zekalılar denk geliyor. Lafa gelince chp atatürk ama alttan alta chp ve atatürk'ü gömüp akp propogandası yapıyor. Bizde malız tabi yiyoruz dimi? Ah yeliz ah.
  #35489071 :)
 • kadın için ideal boy kilo ayakkabı numarası ten

  .
  Fabrikadan çıkmamızı istiyornuz ama ne yazıkki sizin çıktığınız yerden çıkıyoruz beyler.

  Acı ama gerçek.
  #35483570 :)
 • dusunceliegoist

  .
  Iş arkadaşlarıma sandviç hazırlayacak kadar düşünceli, ayrı ayrı saracak kadar hijyenik, iyi dileklerini eksik etmeyecek kadar enerjik, iyi kalpli bir kimseyim işte.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1311478/+
  #35456890 :)
 • köpeğin kulağını kesip poz veren şerefsizler

  .
  Yazacak o kadar çok şey var ki, yazdım, sildim, yazdım, sildim..

  Içim kaldırmadı fotoğrafların hepsine bakmayı, kulak başına bin liradan yırtan bu şerefsizlere kuracak cümle bulamadım.

  Ne istediniz ulan o güzelim hayvandan?
  Peki size para cezası verenler ne istedi? Güzeldik biz be, temiz insanlardık, merhametliydik, en fazla sinekleri kibrit kutusuna koyarlardı onlara kızardık.

  Ne oldu bize? Nasıl bu kadar vahşileştik? Neyi unuttuk evlat büyütürken? Neyi unuttuk insan olurken?

  Canı çok acımamıştır belki di mi? Brlki bir mucize olmuştur ve hissetmemiştir?

  Allah müstehakınızı versin ve!
  #35473095 :)