• atatürk e tapınca troll ilan edilmek

  3.
  biraz daha zorlanırsa trollükten fazlasına terfi etmenize sebep olacak olan söylemdir.

  (bkz: geri zekalı)

  ayrıca

  (bkz: entiri nick uyumu)
  #35794068 :)
 • ükeyi işgalden anadolu çomarlarının kurtarması

  4.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1341380/+
  #35793954 :)
 • bahçeli nin varlığı mhp için tehlikedir

  5.
  "hangi mhp" sorusunu da beraberinde getirmekte olan söylemdir. ortada bir mhp falan kalmadı a takıma yükseldi onlar..
  #35793792 :)
 • çöpe düşen suriyeliye türk vatandaşın davranışı

  8.
  benim arkadaşlarıma sık sık yaptığım "kafamı kızdırma çöpe atarım lan seni" esprisini kendi kendisine hayata geçirmiş adamın enteresan olayıdır..

  burada olmalarını istemiyor olsam bile ben olsam çekerdim yukarı sanki..
  #35793779 :)
 • yeni anayasadaki cumhurbaşkanlığı süresi oyunu

  4.
  evvelden buraya yazmışlığımın olduğu mevzudur. anlaşılmadı tabi ya da her zamanki gibi afedersiniz ama salağa yattı buradaki arkadaşlar. zaten iktidara yakın kesimden adam akıllı 2 cümle çıkmıyor ki tek yapabildikleri başlık açıp sonra yazılanların üzerine 2.bir entiri bile girmemek veya yazılanları eksilemek. nasıl fikirleri var düşünceleri neler anlatmıyorlar bize belki ikna edecekler bizi bizlerde evetçi olacağız *
  #35793731 :)
 • 50 yıl içinde robotlarla ilişkiye girecek olmamız

  6.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1341349/+

  hadi bakalım..
  #35793464 :)
 • şehit olan asker çomar olsa üzülür müydünüz

  5.
  üzerinde taşıdığı üniforma ve uğruna görev yaptığı bayrağa bakılınca cevabının kendiliğinden ortaya çıktığı sorudur. ölmemesini istemek için canlı olması yeterlidir gerisi teferruat. hayatının baharındaki çocuklar toprağa düşmesin pisi pisine. şehittir değildir biz bilemeyiz aklımız kesmez onun kararını ancak canı veren bilir lakin o yollardan bizlerde geçtik onların kaderini bizlerde yaşayabilirdik. kendini onların yerine koyduğunda "öleyim" diyebiliyorsan üstüne söylenecek bir şey yok zaten aynen devam..
  #35793420 :)
 • yiyişirken polise yakalanmak

  4.
  polisi de ortaya alsalarmış lan ihtiyacı vardır belki adamın dedirten mevzudur.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1341342/+

  ülkece tuhaf zamanlardan geçiyoruz emin olun. yapanlar bir sıkıntı polisin müdahale etmesi bambaşka bir olay. asayiş berkemal durumuna getirmek istemiş sanırım.
  #35793400 :)
 • seçim yaklaştıkça artan mağduriyetler

  8.
  ekseriyet ile ne hikmet ise kapalı kadınlara yapılmaya başlayan saldırılardır. akabinde gene "imam hatiplere saldırı, camilere saygısızlık, kamuda hala türbanlı bacıların fişlenmesi" gibi şeyler gelmektedir. bunlar olmuyor demiyorum burası türkiye burada her şey olur lakin neden hep bir seçim yaklaşırken gündemin başına oturtulur bunlar ?

  yıllarca baş örtülüleri dövdüler yerlerde sürüklediler diye oy toplayan adamlar feto cemaati ile ters düşünce zaman gazetesi önünde gösteri yapan baş örtülülerin ağızlarını burunlarını dağıtmadı mı ? onlar kapalı değil miydi olmayan şeyi oldu deyip bizzat kendin yaparsan bu nasıl bir zihniyettir..

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1341337/+
  #35793366 :)
 • beni ne kadar seviyorsun sorusuna verilecek cevap

  13.
  at kadar veya ayı gibi fil gibi alternatif cevaplarını sunmak istediğim sorudur. ebat olarak büyükler ve kafa karıştırırlar "ne demek istedi acaba bu yeaea" şeklinde..

  sevginin bir ölçütü yok ki lan.. çok seviyorum dersin ne kadar çok der. apartman kadar desen neden mahalle kadar değil diyebilir. dünya kadar desen neden galaksi kadar değil diyebilir. galaksi kadar desen neden kainat kadar değil diyebilir.. insan oğluyuz deriz yani.
  #35793310 :)
 • yolda suriyeli ile karşılaşınca yapılacaklar

  9.
  ırkçılık ve cana kast etmek haricinde kalan herhangi bir şeylerdir. en temizi oradan uzaklaşmak temasa tartışmaya vs girmeden.

  neden tartışıyorsun ki veya temas ediyorsun ki diyecekler için evlerinden biraz daha fazla dışarı çıkmaları tavsiyesini vermek istiyorum. özellikle istanbulda iseniz sokakta karşılaştığınız her on kişiden en az birisi suriyeli artık. türkçe bileni var bilmeyeni var ama mutlaka koluna falan temas ederek para istiyorlar bir şekilde. bir iki üç derken insanın ister istemez canı sıkılmaya başlıyor o yüzden dedim temastan kaçının elden bir şey gelmiyor çünkü terslesen olmuyor fiziki müdahalede bulunsan sonunda mutlaka onlar haklı ve mağdur olurlar..
  #35793239 :)
 • mhp gecesinde salona asılan erdoğan posteri

  5.
  partiler birleştiği için artık sıkıntı yaratmayan eylemdir. eskiden b takımları idiler a.k p nin çok çalıştılar a takıma yükseldiler partileri birleştirip. önceden gizlemek gerekiyordu artık gerekmiyor..
  #35792494 :)
 • suriyeli dilencilerin bir saatte 810 tl toplaması

  36.
  az bile gelmiş olan miktardır. ülkede o kadar çok arap sevici var ki saatte 800 lira değil 8000 lira bile toplayabilirler. bunların yerinde ben olsam bende savaşmam toprağım için vatanım için bırakır türkiyeye gelirim tavşan gibi ürerim ekmek elden su gölden..

  bizim gariban askerlerimiz ise bunların topraklarını temizlemeye uğraşırken hakka yürüyor. hayat gerçekten çok garip ama bu ülkede çok daha garip..
  #35792131 :)
 • yeni akit

  464.
  eskisinden bir farkı olmayan gazete haricinde her şeye benzeyen kağıt parçasıdır. dinimizin arkasına saklanıp insanları fişlerler, hakaret ederler, yalan haber yaparlar, iftira atarlar ve bunları hiç ama hiç utanmadan allah korkusu olmadan yaparlar. sorsan ama hak yolundadır hepsi..

  bırak eve sokmayı okumayı apartmanın önüne bıraksalar götürür çöpe atarım kimse bulup okuyup zehirlenmesin diye..
  #35792111 :)
 • lise mezunu olup 2800 lira maaş almak

  20.
  istanbulumuzda yaşıyorsanız yetmeyecek olan maaştır. buralarda hayat daha bir acımasız. 2800 lira alıyorsunuz diyelim ve ev sahibi değilsiniz. ortalama ve üzeri bir semtte oturuyorsanız maaş kafadan 1800 liraya iniyor zaten. faturaları düşüyorsunuz kış zamanları 500 lira daha gitti elektrik, su, doğalgaz, telefon derken. bak daha temel ihtiyaçlara girmedim mutfaktır temizliktir üst baştır evli iseniz hanımın belki çocukların ihtiyaçlarıdır..

  eğitim durumundan bağımsız olarak artık tek bir maaş giren eve bu ortalama üzeri maaş bile yetmiyor durumun nasıl olduğunu biraz anlatayım istedim ki bu miktar gözünüze çok görünmesin diye.
  #35791894 :)
 • sözlüğün en yakışıklı erkeği benim

  12.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1341232/+
  #35791851 :)
 • bir sms e 2 kontörün gittiği dönemler

  112.
  özellikle geceleri insanı sıkıntılara düşüren zamanlardı. kontör biterse o ""hayati"" önem taşıyan mesajları nasıl atacaktık değil mi *

  tek mesaja son harfine kadar yazılar yazıp yollardık. yaşımızda küçük sayılır o zamanlar tabi kanın kaynıyor kolay mı hattın diğer ucunda sevgilin falan var. kısaltarak yazıyorsun ki daha çok şey sığsın mesaja diye..
  #35791507 :)
 • mehmet baransu

  625.
  zamanında biz ateş püskürürken kendisini savunan laf söyletmeyen tiplerin şu anda bu ve bunun gibi olanların idam edilmelerini isterken görünce "ilahi adalet" kavramının ne kadarda gerçek olduğunu hatırlamamızı sağlayan ahlaksız oluşumdur.

  feto denilen fitne yuvasını da savunurdu aynı tipler. bugün gelinen noktada en çok küfürü hakareti onlar ediyor. ancak bu kadar ile sınırlı kalmayacak elbette. zamanında bunu ve hoca efendisini savunup bugün bizden çok küfür edenlere de sıra gelecek.. herkes hak ettiğini yaşayacak kimse kusura bakmasın. kuldan utanmaz bu insanlar ama ilahi adalet gelip bulacak kendilerini..

  o zamanlar ekşide yazıyordum henüz buraya gelmemiştim. bu meczup aleyhine yazdığım her şeyden sonra yemediğim hakaret küfür kalmıyordu. bazıları sırf futbol fanatikliğinden bazıları gerçekten bu sığıra inandığından sövüyordu bana. ben sebat ettim küfre küfür ile karşılık vermedim ve zaman bizleri haklı çıkardı. aynı şekilde 2000 lerin başından beri yazarlık yaptığım sürece orada feto nun ne kadar korkunç birisi olduğunu yazdım durdum gene yemediğim küfür kalmadı bugünün demokrasi aşıkları tarafından. bir süre önce sırf meraktan girdim baktım o günlerde bana küfür eden yazarlar şimdi ana avrat soy sop bırakmadan fetoya ve buna giydirir olmuşlar *

  ahlaksızlık böyle bir şey işte. keşke zamanında bize söveceklerine şunların tıyniyetlerine bir baksalardı bugün böyle rezil kepaze olmazlardı. sırf fenerbahçeye sallıyor diye adamın orasını burasını öpmek yalamak isteyen tipler vardı hesap et rezilliği. bugün en çok küfrü onlar ediyor..
  #35791444 :)
 • 2016 2017 sezonu şampiyonu beşiktaş

  91.
  hak edenin hak ettiğini alması anlamına gelen olaydır. fenerbahçeliyim ve özellikle sözlükteki bazı ağır küfürbaz beşiktaşlı yazarları sevmiyorum ancak bu mantığı terk etmemi gerektirmez..

  geçen sezonda bu sezonda hak eden beşiktaştı görebildiğim kadarı ile. maçları takip etmiyorum çok uzun zamandır. lakin rıdvan gibi mehmet demirkol gibi adamların futbol bilgilerine güvenirim dolayısı ile onlarda sürekli üstüne basa basa bunu söylüyorlarsa söylenecek söz kalmıyor kimseye. hayırlı olsun işi uzatmanın mantığı da yok en kısa sürede garantilesinler ki uefa avrupa ligine konsantre olup orada yarın final finale kadar gitsinler inşallah. bizim fenerbahçeden bir cacık olmayacak o baştaki mini diktatör gitmedikçe zaten..
  #35791267 :)
 • anal yapmayan sevgilisinden ayrılan gururlu kız

  9.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1341176/+
  #35791209 :)
 • yeni şeyler getiriyorum