• trump ın kararına ülkemizden verilen tepkiler

  1.
  tam hali "trump ın müslüman ülkelere uyguladığı ülkeye giriş ambargosuna ülkemizden verilen tepkiler" olan mevzudur. elbetteki böylesine at ebatlarında başlık sığmıyor kısalttım ondan *

  şahsım nazarında çok enteresan tepkiler ve tepkisizliklerdir. misal dünya liderimiz ve islamiyetin savunucusu olan reisimiz herhangi bir tepki göstermedi bilindiği kadarı ile. gösterecek gibi de durmuyor. en azından bir "eyyyy trump sen kimsin yeaea" demesini beklerdi bu civelek gönül..

  allahın işine bakın ki "afedersiniz" alevi olan ssk batırıcısı kılışdaroğlu ise açık bir dil ile eleştirdi mevzuyu.

  http://www.cumhuriyet.com...mp_in_kararina_tepki.html

  diğer gazetelerden ve haber kaynaklarından rahatlık ile ulaşılabilir ilgili habere. şimdi bu işte bir tezatlık yok mu ? biraz araştırdım herhangi bir başlık falanda açılmamış burada. gözümden kaçtı ise affola. dinimizin yılmaz savunucusu olan reis ve minik savunucuları olan takipçilerin şimdiye yeri göğü yırtıp trump denen red neck i alaşağı etmeleri gerekmez miydi ? sokaklara dökülen kimsede yok oysa dosta güven düşmana korku veren bir dökülme olsa amerigayı titretsek hazır bizden bu kadar korkuyorlar iken olmaz mıydı..

  peşinen yazayım "bir tanesi altı üstü muhalefet lideri diğeri cumhurbaşkanı o yüzden veremez tepki" diyecek olan varsa ağzına plastik terlikle fururum acımam. lafa gelince tüm dünya korkuyor bastığı yeri titretiyor ama icraate gelince "nasıl tepki versin cağnimmm" olmaz. eskilerden bir laf vardır "marula gelince kıtır kıtır işe gelince meeee" diye..
  #35623033 :)
 • 01 01 2017 aktrollerin pazar mesaisi

  1.
  gün itibari ile mesai ve ikramiye için canla başla çalışmalarından dolayı meydana gelen doğa olayıdır.

  muhtemelen sabahın ilk ışıkları ile cep telefonlarına mesaj geldi "yılın ilk gününde meydana gelen terör olayında 40 tane yılbaşı eylencesi yapan insan öfkeli bir genç tarafından öldürüldü. sizin göreviniz jim tabi kabul ederseniz bu olayı da arsızca aklamaktır. ve elbette sözlük ortamlarında ipini koparmış dana gibi sizden olmayan herkeşin yazdıklarını güzelce eksileyip saçma sapan yazarak kaos yaratmaktır. şüphesiz ki ikramiyeniz de yüklü olacaktır" şeklindedir.

  yani saat 7 de geldim sözlüğe o saatten bu saate kadar 3 defa kalktım dışarı çıktım geldim ama bu arsızlar hala buralarda dur durak bilmeden görevlerini icra ediyorlar. ikramiye yüklü olmalı ki insanlıklarını bile sözlüğün girişinde portmantoya asıp öyle giriyorlar..
  #35265153 :)
 • 20 aralık 2016 tüp geçit açılışı

  1.
  bugün saat 14.00 de istanbul avrupa yakasında devlet erkanının da katılımı ile yapılacak olan açılıştır. başlığını arattım altına entiri girmek için ama bulamadım zannedersem açan olmamış.

  http://www.cnnturk.com/ek...eli-bugun-aciliyor?page=3

  işin maliyeti bilmem nesi falan hepsi bir yana açılışlara neden bizzat cumhurbaşkanı geliyor bu birinci soru. ikincisi saat 14.00 da yapılacak açılış için gece saat bilmem kaçtan itibaren neden koskoca sahil yolunun büyük bir bölümü trafiğe kapatılıyor. sabah evden çıktım her zamanki gibi işe gideceğim sahile bir indim ki in cin top oynuyor. araba yok hiç bir şey yok ne oluyor lan demeye kalmadan arkadan dayının bir tanesi "yeğenim açılış var araç yok bugün" deyince tırım tırım yedikuleye kadar koştura koştura yürüyüp oradan bir şeyler bulmaya çalıştık yüzlerce insan ile beraber. zaten kör karanlık anasını satayım walking dead edası zombi ordusu gibi kör karanlıkta koşturdular bizi. trafik zaten patlamış herkes sahil yolunun bir üst yolu olan bizim mahalleye saldırmış insanlar cinnet geçiriyordu sabah sabah..

  hala tam olarak öğrenemedim güvenlik dolayısı ile mi kapalı yol yoksa son rötüşler falan mı yapılıyor ? ki sık sık kenarından geçiyorum buranın en son geçen hafta gördüğümde herhangi bir rötüşa gerek yoktu etrafındaki tente şeklindeki şeyler kaldırılınca açılışa hazır hale gelecekti. güvenlik ileyse şu güvenliğin yüzde biri dün akşam büyük elçiye sağlansa adamcağız hala hayatta olurdu en azından..
  #35120858 :)
 • fedakarlığın hep vatandaştan beklenmesi

  1.
  ülkemizde meydana gelmekte olan doğa olayıdır.

  bakıyorsun ülkeyi yönetenler yanlış insanlar ile omuz omuza yürüyor yıllarca. sonrasında o birlikte yürüdüklerinin terörist olduğu ortaya çıkıyor adamlar darbeye kalkışıyor ülkeyi yönetenler kendi eş dostlarından değilde gariban vatandaştan sokaklara çıkıp engel olmasını istiyor. vatandaş zaten gariban elinde kalan şey maneviyatı ona binaen dökülüyor sokaklara canını veriyor ve ülkeyi yönetenleri kurtarıyor..

  evveline bakıyorsun gene aynı kişiler bu sefer terörist oldukları 30 senedir belli olanlar ile masalarda oturuyor standlar kurup türküler çığırıyor adına da "barış" diyor. ancak bu kansızlar ile barış yapılamayacağını en iyi kendilerinin bilmesi gerekirken bazı çıkarlar uğruna sessiz kalıyorlar. sonra seçim oluyor yapılan seçim kaybedilince masa devriliyor teröristlerde o süreçte yaptıkları hazırlıklar ile cinayetler işlemeye başlıyorlar tekrardan. sonucunda ne oluyor gene gariban vatandaşlarımız askerlerimiz polislerimizden fedakarlık isteniyor onlarda gene yapıyor sessizce. günden güne ölüyorlar sevdikleri öldürülüyor. vatandaş gene mağdur gene mağdur. bu iş için para alıyorlar demesin kimse ateş düştüğü yeri yakıyor allah kimseye göstermesin böyle konuşur sonra bir gün kendi başınıza gelirse pişman olursunuz söylediklerinizden.

  hep ölümlerden gittik birazda maddiyata gelelim. ekonomik kriz gümbür gümbür geliyor dolar almış başını gidiyor ülkeyi yönetenler hiç bir şeylerinden kısmıyor örtülü-örtüsüz ödenekler artılarak devam ediyor. yetmiyor memur kisvesi altında yeni tipler alınıyor maaş bağlanıyor hemde öyle az maaşlar değil 2 asgari ücretten fazla. ötv ye zam geliyor faiz artırımı yapılıyor vergiler çoğaltılıyor yani kısacası gene vatandaştan fedakarlık isteniyor. kampanya başlatılıyor dolarları bozduralım diye ayşe, fatma teyze - ahmet, mehmet amcalarda devletimiz zarar görmesin diye kötü günler için yastık altında tuttuğu 300-500 doları bozduruyor. daha bu sabah dinledim radyodan / izledim televizyondan durum tam olarak bu. vefakar insanımız kendince katkı vermek için döviz bürolarına koşturmuş zannediyorlar ki kendi ellerindeki 300-500 doları bozdurunca düzelecek her şey..

  peki ülkeyi yönetenler nelerden kısıyor ki her zamanki gibi vatandaşından fedakarlık istiyor ? tüm harcamalar artırılarak devam ediyor yakındaki iş adamları hala milyonlarca dolar ile oynuyor siyasilerin banka hesapları hep dolar üzerine dış borçlar dolar ile iç borçların çoğu bile dolar ile ancak herhangi bir önleme gerek bile duyulmuyor. he önlem alıyorlar ama söylemiyorlar deniliyorsa buda saçma zira seçilmiş olan siyasiler toplu iğne başı kadar olumlu bir şeyi yedi düvele duyuruyorlar malum 14 senedir görüyoruz bunları saklayacaklarını zannetmiyorum hiç..
  #34886455 :)
 • ihale davutoğluna kaldı

  1.
  gene haklı çıktık iyi mi asghasghasahs rus uçağı düşürülmesi ihalesinin davutoğluna yıkılacağını daha "görevden alındığı" zaman yazmıştık bir kerede şaşırtsınlar bizi ya. ayrılıp da satışa çıkarılmayan kimse olmayacak işte söyledik hep.. o gün sövenler burada mı lan acaba az odunla sevsem şunları..
  #33335799 :)
 • suriyeli kılığına girip toki evine yerleşmek

  1.
  sabah işe gelirken radyodan duyduğum haber üzerine henüz uyku sersemliğini atamamış beynime tam anlamı ile oksijen gitmemişken aklıma gelmiş olan müthiş fikirdir. zaten 14 yaşlarımdayken boşuna einstein gibson demiyorlardı eheheheh

  oğlum yaşım geldi 34 e. devletime ve milletime hizmetimi layıkı ile yaptım 18 ay aslanlar gibi. maaşımdan düzenli olarak kesinti oluyor aldığım her şeyde sakız dahil %18 vergimi de kesiyorlar değil mi ? pekii 17 yaşından beri bir fiil çalışan ve göreve çağrıldığında koşa koşa gitmiş olan şahsıma bugüne kadar devlet ne verdi ? hiç bir şey.. sağlık hizmetini veriyor demeyin kalbinizi kırarım her ay 350 küsür lira civarı sigorta ödemesi yapılıyor o kesinti olmasa maaşına eklenir düşün. ve senede maksimum 2 defa hastaneye giden birisiyim ilaç da kullanmam kolay kolay..

  velhasılı bugüne kadar bu kadar hizmet veren şahsıma ve benim gibi milyonlarca vatandaşına çöp dahi vermeyen devletim gidip çöllerden gelen arapları evlere yerleştiriyor. üstüne vatandaşlık da veriyor muhtemelen işsizlik maaşı bağlanacak daha rahat üresinler diye ısınmaları, su ihtiyaçları her şeyleri karşılanacak. öyleyse bize düşen sınırdan çıkıp 5 dakika sonra suriyeli olarak geri girmektir. sonra gelsin toki evleri gelsin işsizlik maaşları bir tanede hatun bulur devlet davşanlar gibi ürer gideriz..
  #33206074 :)
 • herkesten tek tek hesap soracağım

  1.
  dünkü milli maçtan sonraki basın açıklamasında bizzat kaptanımız tarafından söylenen muhteşem söz öbeğidir. annemi ağlatmayacaktınız şeklinde devam ettiği rivayet edilmektedir.. hayır ne hesabı soracak ki mesela ? bende eleştirdim kendisini peşime adam mı taktırtacak tenhada mı kıstırtacak..

  oğlum ülkecek büyük bir sınavdan geçiyoruz yeminle. ülkede psikolojisi düzgün hiç kimse kalmadı mı ulan ? bu arkadaş bir kaç senedir de ispanyada yaşıyor malum bizim gibi her gün sıkıntılar içerisinde değil. gerçi teknik direktörün bizzat kendisi yayıncı kuruluşa röportaj vermekten kaçınırken milli takım kaptanının hepimizden hesap sormak istemesi olağan gibi..

  allahım şu mübarek günlerde konuyu biliyorsun. amin..

  edit : http://www.milliyet.com.t...acagim--nMlPwOVciUOG.html

  videosu da dursun şurada..
  #32958680 :)
 • 17 haziran 2016 helikopter turnuvası

  1.
  günaydınlar sözlüğün tüm nesilleri, güzel kadınları ve yahuşuklu erkekleri. bizde adam ayırmak yok cinsiyet ayırmak yok görüldüğü üzere..

  neyse konuya odaklanayım bu sabahki turnuvanın sebebini bilen var ise rica ediyorum karalayıversin. gece sahurdan sonra uyuduk normal insanlar olarak ancak sabah kalkıp helikopteri görünce bir ateş bastı basmadı değil.. sevgili modlar "genşler entiri girecez diye helak oldu az eylensinler" diye mi yaptı yoksa gece gene karabasanlar mı çöktü..
  #32895998 :)
 • oruçlu başlıklar

  1.
  sözlüğün değerli yazarları, sözlüğün trolleri ve sözlüğün ibneleri için açılmış başlıktır. bir rica başlığıdır eğer geri çevirirseniz şiddet kullanmak zorunda kalınacağının sinyallerini veren başlıktır *

  gelin içinizdeki bütün pislikleri tek başlık altında dökün. kafamız sitildi sabah beri gözlerim yaşarıyor oruçta oruç oruçta oruç diye diye açtığınız başlıklardan. tutanlar edebi ile tutsun tutmayanlar gitsin bir köşede yesin içsin. ne yapıyorsanız yapın yeter ki yormayın daha fazla birbirinizi. saygı duyun falan da demiyorum zaten içinde ibnelik olanda saygı ne arar yeter ki yormayın gözlerimizi artık lan. tutan tutmayana tutmayan tutana giydiriyor sonuç ? yaşasın ibnelik..

  moderatörler neden müsaade ediyorlar ciddi ciddi düşünmeye başladım. 16 tane oruç ile başlayan başlık var lan al buda 17 olsun. millet cayır cayır çaylak oluyor sudan sebeplere bu başlıklarda tahriğinden tut birbirine sövmeye kadar ne ararsan var ama hala yenileri ekleniyor sol frameye..
  #32759186 :)
 • 2016 yılının en büyük trollemesi

  1.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1074658/+

  önemli not : görsele bakmadan alttaki yazıyı okumayınız ve oylama yapmayınız.

  hayatımda bu kadar büyük trolleme görmedim. bu pankartı açanların hakaretten tutuklanmaları gerekiyor acilen. bu sıfatlar nedir ya dalga geçermiş gibi olmayan her şeyi birde koyu koyu yapıp sanki varmış gibi pankarta dökmüşler ayıptır günahtır..
  #32699430 :)
 • sözlüğü menapozlu teyzelerin basması

  1.
  an itibari ile bir kaç başlığı birden basmaları sonucu ortaya çıkan mevzudur. bir sinir ve tüm sözlüğü bir fırçalama telaşı ile geldiler tedirgin oldum ve terk ediyorum buraları..

  merak edenler için başlıklar ;

  (bkz: bir kadın için diğer tüm kadınlardan vazgeçmek)
  (bkz: sözlük yazarları şu an nerede ve ne yapıyor)
  #32548576 :)
 • yaramazlık yaparsan seni preet bhararaya veririm

  1.
  bazı eski politikacıların ve hala politikanın içerisinde olan bazı siyasilerin paraları sıfırlayamayan, peçeteden saat faturası yapmayı beceremeyen, söylenen şeyleri 2-3 seferde bile anlayamayan, ayakkabı kutusunu iyi zulalayamayan, evde para sayma makinesi bulundurmayan, iş adamlarının önüne olması gerektiği gibi yatmayan, kulaktan tutup geçmişi s...erek atmayı beceremeyen çocuklarını korkutmak için söyleyebilecekleri yeni argümandır..

  arzuya ve isteğe istinaden eskiden ödül için gönderilen amerika seyahatleri de yeni oluşum içerisinde korkutma amacı ile "eğer düzelmez isen seni miamiye gönderirim" şeklinde de değiştirilebilir..
  #31843500 :)
 • götünde ayı bağırması

  1.
  çok eskilerden duyduğum ve her aklıma düştüğünde anlamsızca gülümsememe yol açan bazı yörelerde insanın çok meşgul olduğunu veya büyük sıkıntısı olduğunu anlatmak için kullandığına şahit olduğum tuhaf sözdür.
  #31468773 :)
 • yeni şeyler getiriyorum