• mehmet cengiz cami projesini iptal ettirdi

  1.
  bir kaç dakika önce haberlerde edinilen bilgidir. ülkemizin "koyucusu" dragos ilçesinde satın aldığı arazinin önünde imar planları yapılmış olan camii inşaatını ibb ye kaldırtıyor. gerekçe olarak ise "etrafta zaten cami var" bahanesi gösteriliyor.

  şimdi yazılacak çok fazla şey var ama anlayacak kişi sayısı ne kadar ? tüm mesele bu sanki.. taksimde cami yok muydu ? çamlıca tepelerine yapılması çok mu elzemdi ? bizim semtte 200 er metre ara ile toplamda 5 tane cami varken hala daha cami yapılıyor ve zaten dolmamakta olan camiler varken yenisi neden yapılıyor şeklinde dile getirenlere dinsiz deniliyor ancak cengiz aga için etrafta hiç cami olmamasına rağmen "zaten cami var" bahanesi ile imar planından cami çıkartılıyor..

  cehape camileri ahır yaptı denilince gözleri pörtleyenleri göreve çağırıyorum haydi yardırın bu başlık altında ki cami inşaatına izin vermeyen ""koyucu" din düşmanı zındıkların kulakları çınlasın..

  http://www.cumhuriyet.com...icin_camiyi_cizdiler.html
  #36390834 :)
 • şlok bey

  1.
  annelerimizin yeni vazgeçilmezleri olan hint dizilerinin son sürümünde başrol oynayan "kavruk" bey'in dizideki ismidir. yan odadaki televizyondan sesi geliyor "şlok aşağı şlok yukarı" sesleniyorlar kamile. şlok ne lan. şlok şlok şlok tövbeler olsun..

  evvelden birde madu bala vardı. bu hintliler enteresan insanlar sanırım..
  #36249512 :)
 • diriliş için evet

  1.
  birkaç gündür istanbulumuzun ana caddelerinde bayrak görünümlü şeylerin üzerine işlenmiş olan sözdür. ciddi ciddi soruyorum herhangi bir laf sokma amacım yok bu kast edilen diriliş neyin dirilişi ? sürekli olarak "evet" tercihinin doğru tercih olduğunu yazan yazar arkadaşlar gelip 2 kelam yazıversin ve aydınlatsınlar bizi lütfen..

  dirilmek kelimesine bir bakalım tdk üzerinden ;

  http://www.tdk.gov.tr/ind...kelime=D%C4%B0R%C4%B0LMEK

  dirilmek için ölmüş olmak gerekiyor sanırım. bu referandum içerisinde sistem değişikliği oylanacağına göre kast edilen ölmüş sistem cumhuriyet olmalı parlamenter sistem olmalı değil mi ? peki bu sistemler öldü ise 15 senedir iktidar olan partinin payı yüzde kaç bu ölüm üzerinde. eğer sistem ölmüş ise dirilecek olan sistem hangisidir ? diyorlar ki rejim değişmiyor parlamenter sistem gene kalacak meclis olacak bakanlar olacak yargı bağımsız olacak vs vs vs peki rejim değişmeyecek ise dirilecek olan ne tekrar tekrar soruyorum. osmanlı sistemini geri getiremeyecekleri aşikar artık değil mi..

  aklıma diriliş ertuğrul dizisi geliyor acaba kast edilen diriliş ertuğrul un dirilişi mi bu bir reklam çalışması mı..
  #36073468 :)
 • karne ile ekmek vs ikinci dünya savaşı

  1.
  sözlüğe geldiğim 14 aylık süre boyunca sürekli bu paralı ak trollerin elinden çıkan "chp iktidar iken ekmeği karne ile alıyorduk" söylemlerine / ajitasyonlarına bir nebze bile olsa son verme amacı ile yaptığım karşılaştırmadır. sürekli bu ajitasyonu yapan tipler nedense o dönemlerin tarihin hangi dönemleri olduğundan hiç bahsetmezler. buraları okuyan genç arkadaşlarımıza bir nebze olsun gerçeklerden bahsetmek boynumuzun borcudur. evvelden bu tarzda başlığı da açılmamış benzer başlıklarda bazı eski yazar arkadaşlar bahsetmişler biraz biraz.

  sanki o günleri yaşamışlar gibi sürekli burada ampır ampır konuşan tiplere çok basit bir soru sormak istiyorum nacizane. o tarihlerde yaşasaydınız bu başlıktaki karşılaştırmanın hangi tarafında olmayı isterdiniz ?

  tüm dünya savaş halinde ve savaş bitiyor mu yoksa tüm dünya yok olana kadar bitmeyecek mi belli değil. tüm dünyanın anası bellenmiş 60-65 milyon arası insan ölmüş soykırımlar yaşanmış.. sscb gibi bir devlet perişan olmuş almanyanın ölüsünü dirisini her gün birisini götürüyorlar kafasına kafasına bomba yağdırarak.. ingiltere perişan olmuş japonya aynı durumda nükleer saldırıya uğramış hemde 2 şehrine birden.. amerika pearl harbor baskınını yaşamış savaşa çekilmiş bir sürü kayıp vermiş.. tüm dünya belkide tarihinin en acı günlerini yaşamış ama bizim yevmiyecilerin derdi ekmeğin karne ile alınıyor olması.. sıralamaya takılmasın kimse spontane yazıyorum. olayların tarih sıralaması farklı olabilir ancak geneli 2.dünya savaşında yaşanmıştır.

  adam akıllı bir şeyler yazabilecek olan varsa gelsin yazsın hem bizi aydınlatsın hem kendi aydınlansın. " inönü şu yanlışları yapmış chp bunları yapmış" kafasında olmasın ama düzgünce tane tane küfürsüz hakaretsiz yazılsın. şu orta ölçekli entirinin hiç bir yerinde ne inönü ne chp korunup kollandı o zamanlar ülkeyi o savaştan uzak tutan bugünün akp si olsa emin olun aynı şekilde minnet ederdim. ölümü gösterip sıtmaya razı etmekte değil amacım sadece zamanın gerçeklerini bir nebze olsun anlatabilmek. zaten merak edip zamanında okumuş araştırmış olanlar biliyorlar bunları. en kötü ihtimal filmlerden falan bilinen şeyler yüzlerce 2.dünya savaşı temalı film var sinemalarda, televizyonlarda..

  https://tr.wikipedia.org/...C3%BCnya_Sava%C5%9F%C4%B1

  https://onedio.com/haber/...li-15-onemli-bilgi-657284
  #36011175 :)
 • 13 kampüste reklam var etkinliği

  1.
  bu yıl 13.düzenlenecek olan etkinliktir. kardeşlerimizin ricası üzerine tanıtım amaçlı sözlükte başlığını açtım. umarım genç kardeşlerimize bir fayda sağlayabiliriz.

  anadolu üniversitesi iletişim kulübü tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan ‘kampüste reklam var’, reklam sektörünün önemli isimleri ile öğrencileri tekrar bir araya getiriyor.

  ''reklamın en eğlenceli hali'' sloganıyla yola çıkan ve geçirdiği 13 yılda öğrenci etkinlikleri arasında önemli bir marka haline gelen ‘kampüste reklam var’, bu sene 11-12 mart 2017 tarihlerinde anadolu üniversitesi yunusemre kampüsü, atatürk kültür merkezi’nde gerçekleşecek.

  yıl içerisinde farklı alanlardan kişilerle çok sayıda söyleşi ve atölye düzenleyip öğrencileri bu isimlerle buluşturan, 300'e yakın aktif üyesi bulunan iletişim kulübü’nün gelenekselleşen, ses getiren ve ana etkinliklerinden biri olan kampüste reklam var, reklam dünyasının bilinmeyenlerini ve kamera arkasında yaşananları öğrenmek isteyen herkesi eğlenceli bir serüvene davet ediyor.

  vahşi batı, doksanlar, sokak, otogar, arabesk, hollywood gibi her sene farklı bir konsepte sahip olan etkinliğin bu seneki konsepti ''köy''. iki gün sürecek etkinlik, reklam dünyasının ünlü isimlerini katılımcılarla buluşturuyor ve reklam sektöründe yer almak isteyen genç iletişimcilerle bu işe gönül vermiş deneyimli isimleri on üçüncü yılında tekrar bir araya getiriyor.

  etkinliğin bu seneki konukları:
  arda erdik - tribal istanbul worldwide president
  tbwa istanbul
  kurtcebe turgul - medina turgul ddb executive creative director
  bediz eker – young & rubicam head of planning
  zeynel abidin ağgül – fotoğrafçı
  think neuro – nöropazarlama
  grafi 2000 – varol yaşaroğlu
  serdesin – esnaf reklamcılık
  nescafe & publicis
  batesmotelpro – viral marketing
  filmler ve filimler
  rafineri

  https://youtu.be/uan3pokgde0
  #35919736 :)
 • günün safı

  1.
  sabah gördüğüm afiş itibari ile sayın başbakanımız binali yıldırımdır. aslında günün değil bu cumhurbaşkanlığı sistemi ortaya atıldığından beri kendisidir. hatta günün hatta yılın safıdır. kötü anlamda söylemiyorum bakın bunu saf olmak kelime anlamı ile kötüye yorulabilir ama ben o anlamda kullanmıyorum.

  dolmuşta işe gelirken o otobüs durakları üzerine konulan reklam panoları üzerinde gördüm kendisini. ben telefonu çıkartıp kamerayı açana kadar dolmuş hareket etti tabi dolayısı ile görselini atamıyorum. başlığı şöyleydi "cumhurbaşkanlığı sistemine evet için tanıtım toplantısı" ve altında son derece enteresan bir şekilde gülümseyen binali bey. belli ki toplantıyı düzenleyecek olan kendisi..

  benim gerçekten anlayamadığım ; ülkeye hiç bir yararı olmayacak bir sisteme geçmek için kendisine ( binali bey ) 3 ömür verilse hiç birisinde bir daha asla oturamayacağı bir koltukta oturan şahsın o koltuktan feragat etme çabalarıdır. başkanlık veya cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiği zaman terörün biteceğini, ekonominin düzeleceğini, suriyelilerin gönderileceğini, doların 3 lira altına ineceği falan olacak olsa ilk başta ben veririm zaten eveti. bunların olmayacağı bariz yani o koltuktan ve sistemden memleketi içinde vazgeçmeyeceğini eminim kendisi biliyordur ama nedense gayet saf duygular taşıyarak bunun olması için çabalamakta..
  #35826084 :)
 • trump ın kararına ülkemizden verilen tepkiler

  1.
  tam hali "trump ın müslüman ülkelere uyguladığı ülkeye giriş ambargosuna ülkemizden verilen tepkiler" olan mevzudur. elbetteki böylesine at ebatlarında başlık sığmıyor kısalttım ondan *

  şahsım nazarında çok enteresan tepkiler ve tepkisizliklerdir. misal dünya liderimiz ve islamiyetin savunucusu olan reisimiz herhangi bir tepki göstermedi bilindiği kadarı ile. gösterecek gibi de durmuyor. en azından bir "eyyyy trump sen kimsin yeaea" demesini beklerdi bu civelek gönül..

  allahın işine bakın ki "afedersiniz" alevi olan ssk batırıcısı kılışdaroğlu ise açık bir dil ile eleştirdi mevzuyu.

  http://www.cumhuriyet.com...mp_in_kararina_tepki.html

  diğer gazetelerden ve haber kaynaklarından rahatlık ile ulaşılabilir ilgili habere. şimdi bu işte bir tezatlık yok mu ? biraz araştırdım herhangi bir başlık falanda açılmamış burada. gözümden kaçtı ise affola. dinimizin yılmaz savunucusu olan reis ve minik savunucuları olan takipçilerin şimdiye yeri göğü yırtıp trump denen red neck i alaşağı etmeleri gerekmez miydi ? sokaklara dökülen kimsede yok oysa dosta güven düşmana korku veren bir dökülme olsa amerigayı titretsek hazır bizden bu kadar korkuyorlar iken olmaz mıydı..

  peşinen yazayım "bir tanesi altı üstü muhalefet lideri diğeri cumhurbaşkanı o yüzden veremez tepki" diyecek olan varsa ağzına plastik terlikle fururum acımam. lafa gelince tüm dünya korkuyor bastığı yeri titretiyor ama icraate gelince "nasıl tepki versin cağnimmm" olmaz. eskilerden bir laf vardır "marula gelince kıtır kıtır işe gelince meeee" diye..
  #35623033 :)
 • 01 01 2017 aktrollerin pazar mesaisi

  1.
  gün itibari ile mesai ve ikramiye için canla başla çalışmalarından dolayı meydana gelen doğa olayıdır.

  muhtemelen sabahın ilk ışıkları ile cep telefonlarına mesaj geldi "yılın ilk gününde meydana gelen terör olayında 40 tane yılbaşı eylencesi yapan insan öfkeli bir genç tarafından öldürüldü. sizin göreviniz jim tabi kabul ederseniz bu olayı da arsızca aklamaktır. ve elbette sözlük ortamlarında ipini koparmış dana gibi sizden olmayan herkeşin yazdıklarını güzelce eksileyip saçma sapan yazarak kaos yaratmaktır. şüphesiz ki ikramiyeniz de yüklü olacaktır" şeklindedir.

  yani saat 7 de geldim sözlüğe o saatten bu saate kadar 3 defa kalktım dışarı çıktım geldim ama bu arsızlar hala buralarda dur durak bilmeden görevlerini icra ediyorlar. ikramiye yüklü olmalı ki insanlıklarını bile sözlüğün girişinde portmantoya asıp öyle giriyorlar..
  #35265153 :)
 • 20 aralık 2016 tüp geçit açılışı

  1.
  bugün saat 14.00 de istanbul avrupa yakasında devlet erkanının da katılımı ile yapılacak olan açılıştır. başlığını arattım altına entiri girmek için ama bulamadım zannedersem açan olmamış.

  http://www.cnnturk.com/ek...eli-bugun-aciliyor?page=3

  işin maliyeti bilmem nesi falan hepsi bir yana açılışlara neden bizzat cumhurbaşkanı geliyor bu birinci soru. ikincisi saat 14.00 da yapılacak açılış için gece saat bilmem kaçtan itibaren neden koskoca sahil yolunun büyük bir bölümü trafiğe kapatılıyor. sabah evden çıktım her zamanki gibi işe gideceğim sahile bir indim ki in cin top oynuyor. araba yok hiç bir şey yok ne oluyor lan demeye kalmadan arkadan dayının bir tanesi "yeğenim açılış var araç yok bugün" deyince tırım tırım yedikuleye kadar koştura koştura yürüyüp oradan bir şeyler bulmaya çalıştık yüzlerce insan ile beraber. zaten kör karanlık anasını satayım walking dead edası zombi ordusu gibi kör karanlıkta koşturdular bizi. trafik zaten patlamış herkes sahil yolunun bir üst yolu olan bizim mahalleye saldırmış insanlar cinnet geçiriyordu sabah sabah..

  hala tam olarak öğrenemedim güvenlik dolayısı ile mi kapalı yol yoksa son rötüşler falan mı yapılıyor ? ki sık sık kenarından geçiyorum buranın en son geçen hafta gördüğümde herhangi bir rötüşa gerek yoktu etrafındaki tente şeklindeki şeyler kaldırılınca açılışa hazır hale gelecekti. güvenlik ileyse şu güvenliğin yüzde biri dün akşam büyük elçiye sağlansa adamcağız hala hayatta olurdu en azından..
  #35120858 :)
 • fedakarlığın hep vatandaştan beklenmesi

  1.
  ülkemizde meydana gelmekte olan doğa olayıdır.

  bakıyorsun ülkeyi yönetenler yanlış insanlar ile omuz omuza yürüyor yıllarca. sonrasında o birlikte yürüdüklerinin terörist olduğu ortaya çıkıyor adamlar darbeye kalkışıyor ülkeyi yönetenler kendi eş dostlarından değilde gariban vatandaştan sokaklara çıkıp engel olmasını istiyor. vatandaş zaten gariban elinde kalan şey maneviyatı ona binaen dökülüyor sokaklara canını veriyor ve ülkeyi yönetenleri kurtarıyor..

  evveline bakıyorsun gene aynı kişiler bu sefer terörist oldukları 30 senedir belli olanlar ile masalarda oturuyor standlar kurup türküler çığırıyor adına da "barış" diyor. ancak bu kansızlar ile barış yapılamayacağını en iyi kendilerinin bilmesi gerekirken bazı çıkarlar uğruna sessiz kalıyorlar. sonra seçim oluyor yapılan seçim kaybedilince masa devriliyor teröristlerde o süreçte yaptıkları hazırlıklar ile cinayetler işlemeye başlıyorlar tekrardan. sonucunda ne oluyor gene gariban vatandaşlarımız askerlerimiz polislerimizden fedakarlık isteniyor onlarda gene yapıyor sessizce. günden güne ölüyorlar sevdikleri öldürülüyor. vatandaş gene mağdur gene mağdur. bu iş için para alıyorlar demesin kimse ateş düştüğü yeri yakıyor allah kimseye göstermesin böyle konuşur sonra bir gün kendi başınıza gelirse pişman olursunuz söylediklerinizden.

  hep ölümlerden gittik birazda maddiyata gelelim. ekonomik kriz gümbür gümbür geliyor dolar almış başını gidiyor ülkeyi yönetenler hiç bir şeylerinden kısmıyor örtülü-örtüsüz ödenekler artılarak devam ediyor. yetmiyor memur kisvesi altında yeni tipler alınıyor maaş bağlanıyor hemde öyle az maaşlar değil 2 asgari ücretten fazla. ötv ye zam geliyor faiz artırımı yapılıyor vergiler çoğaltılıyor yani kısacası gene vatandaştan fedakarlık isteniyor. kampanya başlatılıyor dolarları bozduralım diye ayşe, fatma teyze - ahmet, mehmet amcalarda devletimiz zarar görmesin diye kötü günler için yastık altında tuttuğu 300-500 doları bozduruyor. daha bu sabah dinledim radyodan / izledim televizyondan durum tam olarak bu. vefakar insanımız kendince katkı vermek için döviz bürolarına koşturmuş zannediyorlar ki kendi ellerindeki 300-500 doları bozdurunca düzelecek her şey..

  peki ülkeyi yönetenler nelerden kısıyor ki her zamanki gibi vatandaşından fedakarlık istiyor ? tüm harcamalar artırılarak devam ediyor yakındaki iş adamları hala milyonlarca dolar ile oynuyor siyasilerin banka hesapları hep dolar üzerine dış borçlar dolar ile iç borçların çoğu bile dolar ile ancak herhangi bir önleme gerek bile duyulmuyor. he önlem alıyorlar ama söylemiyorlar deniliyorsa buda saçma zira seçilmiş olan siyasiler toplu iğne başı kadar olumlu bir şeyi yedi düvele duyuruyorlar malum 14 senedir görüyoruz bunları saklayacaklarını zannetmiyorum hiç..
  #34886455 :)
 • ihale davutoğluna kaldı

  1.
  gene haklı çıktık iyi mi asghasghasahs rus uçağı düşürülmesi ihalesinin davutoğluna yıkılacağını daha "görevden alındığı" zaman yazmıştık bir kerede şaşırtsınlar bizi ya. ayrılıp da satışa çıkarılmayan kimse olmayacak işte söyledik hep.. o gün sövenler burada mı lan acaba az odunla sevsem şunları..
  #33335799 :)
 • suriyeli kılığına girip toki evine yerleşmek

  1.
  sabah işe gelirken radyodan duyduğum haber üzerine henüz uyku sersemliğini atamamış beynime tam anlamı ile oksijen gitmemişken aklıma gelmiş olan müthiş fikirdir. zaten 14 yaşlarımdayken boşuna einstein gibson demiyorlardı eheheheh

  oğlum yaşım geldi 34 e. devletime ve milletime hizmetimi layıkı ile yaptım 18 ay aslanlar gibi. maaşımdan düzenli olarak kesinti oluyor aldığım her şeyde sakız dahil %18 vergimi de kesiyorlar değil mi ? pekii 17 yaşından beri bir fiil çalışan ve göreve çağrıldığında koşa koşa gitmiş olan şahsıma bugüne kadar devlet ne verdi ? hiç bir şey.. sağlık hizmetini veriyor demeyin kalbinizi kırarım her ay 350 küsür lira civarı sigorta ödemesi yapılıyor o kesinti olmasa maaşına eklenir düşün. ve senede maksimum 2 defa hastaneye giden birisiyim ilaç da kullanmam kolay kolay..

  velhasılı bugüne kadar bu kadar hizmet veren şahsıma ve benim gibi milyonlarca vatandaşına çöp dahi vermeyen devletim gidip çöllerden gelen arapları evlere yerleştiriyor. üstüne vatandaşlık da veriyor muhtemelen işsizlik maaşı bağlanacak daha rahat üresinler diye ısınmaları, su ihtiyaçları her şeyleri karşılanacak. öyleyse bize düşen sınırdan çıkıp 5 dakika sonra suriyeli olarak geri girmektir. sonra gelsin toki evleri gelsin işsizlik maaşları bir tanede hatun bulur devlet davşanlar gibi ürer gideriz..
  #33206074 :)
 • herkesten tek tek hesap soracağım

  1.
  dünkü milli maçtan sonraki basın açıklamasında bizzat kaptanımız tarafından söylenen muhteşem söz öbeğidir. annemi ağlatmayacaktınız şeklinde devam ettiği rivayet edilmektedir.. hayır ne hesabı soracak ki mesela ? bende eleştirdim kendisini peşime adam mı taktırtacak tenhada mı kıstırtacak..

  oğlum ülkecek büyük bir sınavdan geçiyoruz yeminle. ülkede psikolojisi düzgün hiç kimse kalmadı mı ulan ? bu arkadaş bir kaç senedir de ispanyada yaşıyor malum bizim gibi her gün sıkıntılar içerisinde değil. gerçi teknik direktörün bizzat kendisi yayıncı kuruluşa röportaj vermekten kaçınırken milli takım kaptanının hepimizden hesap sormak istemesi olağan gibi..

  allahım şu mübarek günlerde konuyu biliyorsun. amin..

  edit : http://www.milliyet.com.t...acagim--nMlPwOVciUOG.html

  videosu da dursun şurada..
  #32958680 :)
 • 17 haziran 2016 helikopter turnuvası

  1.
  günaydınlar sözlüğün tüm nesilleri, güzel kadınları ve yahuşuklu erkekleri. bizde adam ayırmak yok cinsiyet ayırmak yok görüldüğü üzere..

  neyse konuya odaklanayım bu sabahki turnuvanın sebebini bilen var ise rica ediyorum karalayıversin. gece sahurdan sonra uyuduk normal insanlar olarak ancak sabah kalkıp helikopteri görünce bir ateş bastı basmadı değil.. sevgili modlar "genşler entiri girecez diye helak oldu az eylensinler" diye mi yaptı yoksa gece gene karabasanlar mı çöktü..
  #32895998 :)
 • oruçlu başlıklar

  1.
  sözlüğün değerli yazarları, sözlüğün trolleri ve sözlüğün ibneleri için açılmış başlıktır. bir rica başlığıdır eğer geri çevirirseniz şiddet kullanmak zorunda kalınacağının sinyallerini veren başlıktır *

  gelin içinizdeki bütün pislikleri tek başlık altında dökün. kafamız sitildi sabah beri gözlerim yaşarıyor oruçta oruç oruçta oruç diye diye açtığınız başlıklardan. tutanlar edebi ile tutsun tutmayanlar gitsin bir köşede yesin içsin. ne yapıyorsanız yapın yeter ki yormayın daha fazla birbirinizi. saygı duyun falan da demiyorum zaten içinde ibnelik olanda saygı ne arar yeter ki yormayın gözlerimizi artık lan. tutan tutmayana tutmayan tutana giydiriyor sonuç ? yaşasın ibnelik..

  moderatörler neden müsaade ediyorlar ciddi ciddi düşünmeye başladım. 16 tane oruç ile başlayan başlık var lan al buda 17 olsun. millet cayır cayır çaylak oluyor sudan sebeplere bu başlıklarda tahriğinden tut birbirine sövmeye kadar ne ararsan var ama hala yenileri ekleniyor sol frameye..
  #32759186 :)
 • 2016 yılının en büyük trollemesi

  1.
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/1074658/+

  önemli not : görsele bakmadan alttaki yazıyı okumayınız ve oylama yapmayınız.

  hayatımda bu kadar büyük trolleme görmedim. bu pankartı açanların hakaretten tutuklanmaları gerekiyor acilen. bu sıfatlar nedir ya dalga geçermiş gibi olmayan her şeyi birde koyu koyu yapıp sanki varmış gibi pankarta dökmüşler ayıptır günahtır..
  #32699430 :)
 • sözlüğü menapozlu teyzelerin basması

  1.
  an itibari ile bir kaç başlığı birden basmaları sonucu ortaya çıkan mevzudur. bir sinir ve tüm sözlüğü bir fırçalama telaşı ile geldiler tedirgin oldum ve terk ediyorum buraları..

  merak edenler için başlıklar ;

  (bkz: bir kadın için diğer tüm kadınlardan vazgeçmek)
  (bkz: sözlük yazarları şu an nerede ve ne yapıyor)
  #32548576 :)
 • yaramazlık yaparsan seni preet bhararaya veririm

  1.
  bazı eski politikacıların ve hala politikanın içerisinde olan bazı siyasilerin paraları sıfırlayamayan, peçeteden saat faturası yapmayı beceremeyen, söylenen şeyleri 2-3 seferde bile anlayamayan, ayakkabı kutusunu iyi zulalayamayan, evde para sayma makinesi bulundurmayan, iş adamlarının önüne olması gerektiği gibi yatmayan, kulaktan tutup geçmişi s...erek atmayı beceremeyen çocuklarını korkutmak için söyleyebilecekleri yeni argümandır..

  arzuya ve isteğe istinaden eskiden ödül için gönderilen amerika seyahatleri de yeni oluşum içerisinde korkutma amacı ile "eğer düzelmez isen seni miamiye gönderirim" şeklinde de değiştirilebilir..
  #31843500 :)
 • götünde ayı bağırması

  1.
  çok eskilerden duyduğum ve her aklıma düştüğünde anlamsızca gülümsememe yol açan bazı yörelerde insanın çok meşgul olduğunu veya büyük sıkıntısı olduğunu anlatmak için kullandığına şahit olduğum tuhaf sözdür.
  #31468773 :)
 • yeni şeyler getiriyorum