• ülkeniz için savaşırmısınız anketi

  1.
  15 sene önce evet son 15 senedir hayır yaklaşık bir 10 sene kadar sonra tekrar evet olacak olan cevaptır. bayrak için millet için atalarım için çocuklarım torunlarım için evet ancak malum kişilerin iş bilmezliği yüzünden çıkması muhtemel savaşlarda asla ve asla. kendi çocukları gidecek mi ? hayır. kendi akrabaları gidecek mi ? hayır. barış zamanında bilmem neresinden hastalık uydurup vatan görevinden kaçan tiplerin savaş zamanında seninle yan yana savaşacağını zannediyorsan geçmiş olsun güzel kardeşim.
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 • avrupa bizi kıskanıyor vergisi

  1.
  sabah sabah açılan bir başlığı görmem ile bir anda aklıma yatmış olan vergidir. yürürlüğe girmeden isim hakkını alayım belki telif melif ayağına çıktığı zaman bu vergiden muaf olurum üstüne 3-5 de bir şeyler atarlar hesabı şark kurnazlığı yapayım dedim. millet ak trollük adı altında cep harçlığını çıkartırken bizlerin neyi eskik. koskoca avrupanın bizi kıskanması bedavaya gelmiyor belli maliyetleri var verginin amacı bu maliyetleri karşılamak elbette. dask ( zorunlu deprem sigortası ) ödemeleri gibi amacının tamamen dışında "gene" duble yollara falan harcanabilir. çok fonksiyonlu vergi olacak.

  yetkililerin yapması için konuşma metnini de hazırlayacağım ilk fırsatta. korumalar tarafından patates edilmeden onları aşıp kendilerine iletebilirsem tabi.. bu danışmanlarda iş yok hep abidik gubidik şeyler yazıp veriyorlar önlerine okusunlar diye. takipçileri memnun ne söylenirse söylensin bence bu vergiye de itiraz etmeyeceklerdir.
  17 -3 ... mel mel bakan gibson
 • uşak belediyesi adam dövme timi

  1.
  yeni kurulduğu biraz önce haberlerde öğrenilen timdir. şimdilik belediye başkanının koruması ve şoföründen oluşuyor tabi ama ilerleyen günlerde yeni personel alımı yapılacaktır..

  http://www.hurriyet.com.t...askaninin-koruma-40534665

  sonra diyorlar ki neden bu kadar eleştiriyorsunuz neden her şeyi akp ye bağlıyorsunuz. bu iki arkadaş kafalarına göre gidip 60 yaşındaki esnafı dövmüyorlar değil mi ? böyle işgüzar insanlar yok değil ancak olayın giriş gelişme ve sonucuna bakınca insanın nutku tutuluyor..

  giriş : nikaha giden uşak belediye başkanı esnafın elini sıkmak istiyor.

  gelişme : esnaf elini sıkmıyor.

  sonuç : 1-2 saat sonra başkanın koruması ve şoförü gidip adamı pert edene kadar dövüyor.

  olay ortaya çıkınca koruma ve şoför açığa alınıyor. peki ne kadar süre ile ? belli değil. 1 hafta sonra olay unutulunca maaşlarına zam ile beraber işe döndürülmeyecekleri ne malum ? kim araştıracak uşak belediyesinde ne oluyor ne bitiyor bizim toplum zaten 24 saate unutuyor her şeyi. birde kameraların olduğunu ve olayın açığa çıktığını öğrendikten sonra hemen suç isnat ediyorlar "dhkp c lehine sloganlar atıp belediye başkanına sövdü" şeklinde. birde üstüne adam hakkında suç duyurusunda bulunuyorlar dövdükten sonra. yöntem tanıdık geldi değil mi.

  diyelim ki haklılar ve dhkp c lehine slogan atmış olsun. neden direkt suç duyurusunda bulunmuyor da önce gidip adam dövülüyor. sıkışınca feto - pkk - dhkp c de sıyrıl işin içerisinden.
  11 -1 ... mel mel bakan gibson
 • istanbul itaksi

  1.
  istanbulumuz içerisinde uygulamaya giren taksi hizmetidir. teknolojik olarak gayet güzel olmak ile birlikte bu taksilerde muhabbet edilmemeye özen gösterilmeli özellikle siyasi konularda vs. görüntünün yanında ses kaydı da alınacağı söyleniyor. emniyetin bu uygulamasına itirazlar geldi tabi ama ülkedeki adalet sistemi göz önüne alındığında kabul edilip edilmeyeceği muallak..

  http://www.birgun.net/hab...i-uygulanacak-170873.html

  http://www.posta.com.tr/t...ar-tepkili-haberi-1316906

  hollywood filmlerinde falan gördüğümüz "devletin vatandaşının her adımını izlemesi" hadisesi amerikadan önce bizde başlayacak sanırım. görüntü tamam hem taksicinin güvenliği hem yolcunun güvenliği için önemli ama ses kaydı neden ? şimdi bir adam telefon ile burada çok önemli bir iş görüşmesini yapsa emniyet içerisindeki misal "fetocular" duysalar bunları o adamın işine sekte vurabilirler. şantaj yapabilirler. fetocuları geçtim kendisine kişisel çıkar sağlamak isteyen herhangi bir kişide yapabilir bunu. taksici bu uygulamadan bilgisi olmayan vatandaşı konuştursa mesela malum şahıs hakkında ses kaydı alınıyor görüntülü hemde hayatın kayar ufacık bir eleştiri yapsan bile. hani buradaki insanlar kızıyor bize eleştiriyoruz diye diktatörlüğe doğru gidiyoruz devletin bizzat kendi eli ile vatandaşının elini kolunu bağladığı bir yere doğru gidiyoruz deyince kuduruyorlar ama bunlar nedir arkadaş ? kararı alan emniyet. emniyetin bağlı olduğu kurumlar belli. emniyet müdürleri kendi aralarında toplanıp almadılar bu kararları sanırım. mahremiyetimiz gün be gün gidiyor elden de bir şey gelmiyor..

  bu arada ses kaydı haricinde uygulama yani itaksi uygulaması güzel bir şeye benziyor okuduğum kadarı ile. o ses kaydı kaldırılırsa fayda getirir şehrimize..
  8 ... mel mel bakan gibson
 • evde kalmış erkekler kulübü

  1.
  gün itibari ile açılışını yapmak istediğim dernektir. fahri başkanlığı vermem ancak isteyene gerekli şartları sağlıyorsa ( yaşı ve yalnız geçirdiği süre ) eş başkanlık verilebilir. hep kızlara başlıklar açılmış falan bizim neyimiz eskik..

  dernek faaliyetleri ;

  - evli olan erkeklere b.k atmak
  - evliliği her daim eziklemek
  - ilişkisi olan erkeklere sataşmak, laf atmak, tek yakalayınca bırkalamak, saçını çekmek ve yeşilçam filmlerindeki dayak sahneleri gibi çember yapıp tek yakalanan şahsı ortaya alarak ayıplamak
  - her oluşumda olduğu gibi tavuklu pilav eşliğinde sohbetler
  - günde 546 kere bekarlık sultanlıktır telkinleri
  - dernek bürosunda şen kahkahalar eşliğinde diğer üyelere eşek şakaları yapmak yaralanan olursa ( ki mutlaka olacaktır bu kadar enerji ile yapılan şakalar yani ) hastaneye sevkini sağlamak
  - yalnızlıktan ve bakımsızlıktan tipi aşırı derecede kaymış olan üyeleri berbere götürmek

  gibi şeylerdir. fikirlere açık bir oluşum olacak o yüzden çekinmeden yazabilir isteyen herkes. hayırlı olsun şimdiden aidat düşüktür ayda 5 paket sigara az içersiniz dernek aidatını ödersiniz böylece tavuklu pilav ve ayran eksik olmaz sohbetlerde. hayırlı olsun sözlüğümüze.

  lan ayıplamayın canım sıkıldı iş yerinde aklıma da gelmiş iken açayım dedim başlığını. baktım sözlükte açılmamış evvelden bu büyük eksikliği birileri gidermeliydi illa *
  19 -3 ... mel mel bakan gibson
 • 7 mayıs 2017 aksaray çatışması

  1.
  biraz evvel haberlerde izlediğim silahlı çatışmadır. başlığı açıldı mı tam bilmiyorum göremedim aramada belki farklı bir şekilde açıldı. açıldıysa yarattığım kirlilik için kusura bakmayın. aksaray istanbulumuzda semt olan aksaray şehir olanı değil..

  olayın muhatapları suriyeli ve afgan insanlar. arada kalanlar bizim kahve ahalisi vatandaşlar. vurulan polis bizim polis..

  http://www.sabah.com.tr/g.../07/fatihte-silahli-kavga

  link olarak bilerek sabah gazetesini seçtim ki olayın vehameti biraz daha ortaya çıksın. haberde yabancı uyruklular denilmiş. nereli oldukları bilindiği halde elleri varmamış hangi ülke vatandaşlarının olduğunu yazmaya..

  --spoiler--

  Olayla ilgili Irak uyruklu Ahmed Mofaq Abubaker (29), Fryad Kaka Zyad Sabir Birani (41), Hazar Ali Omar (30) ve Dishad Ahmet (18) ile Afganistan uyruklu Selam Hüseyin (18), Suriye uyruklu D.S. (17) gözaltına alındı. Şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adli sevk edildi.

  --spoiler--

  aylardır burada dile getiriyoruz ama suriyeli kardeşlerine kıyamayan arkadaşlar hep eleştiriyorlar yazdıklarımızı. son 2 aydır akşam haberlerinde sürekli bu savaştan kaçıp ülkemize gelen insanların gasp, yaralama, küçücük çocuğa işkence ve tecavüz girişimlerinin haberleri dönüp duruyor. işte anlatmaya çalıştığımız şey bu ama insanların hoşuna gitmiyor.. varsın hoşlarına gitmesin bu ülkenin vatandaşlarının canı yanmasın diye biz dile getirmeye devam etmeliyiz..

  şimdi bunlar gözaltına alındı ama içeride tutulacaklar mı yoksa diğer olaylarda olduğu gibi vatandaş olmadıkları için serbest bırakılıp bir daha ki işleyecekleri suçlar mı beklenecek ?
  14 -1 ... mel mel bakan gibson
 • mehmet cengiz cami projesini iptal ettirdi

  1.
  bir kaç dakika önce haberlerde edinilen bilgidir. ülkemizin "koyucusu" dragos ilçesinde satın aldığı arazinin önünde imar planları yapılmış olan camii inşaatını ibb ye kaldırtıyor. gerekçe olarak ise "etrafta zaten cami var" bahanesi gösteriliyor.

  şimdi yazılacak çok fazla şey var ama anlayacak kişi sayısı ne kadar ? tüm mesele bu sanki.. taksimde cami yok muydu ? çamlıca tepelerine yapılması çok mu elzemdi ? bizim semtte 200 er metre ara ile toplamda 5 tane cami varken hala daha cami yapılıyor ve zaten dolmamakta olan camiler varken yenisi neden yapılıyor şeklinde dile getirenlere dinsiz deniliyor ancak cengiz aga için etrafta hiç cami olmamasına rağmen "zaten cami var" bahanesi ile imar planından cami çıkartılıyor..

  cehape camileri ahır yaptı denilince gözleri pörtleyenleri göreve çağırıyorum haydi yardırın bu başlık altında ki cami inşaatına izin vermeyen ""koyucu" din düşmanı zındıkların kulakları çınlasın..

  http://www.cumhuriyet.com...icin_camiyi_cizdiler.html
  13 -1 ... mel mel bakan gibson
 • şlok bey

  1.
  annelerimizin yeni vazgeçilmezleri olan hint dizilerinin son sürümünde başrol oynayan "kavruk" bey'in dizideki ismidir. yan odadaki televizyondan sesi geliyor "şlok aşağı şlok yukarı" sesleniyorlar kamile. şlok ne lan. şlok şlok şlok tövbeler olsun..

  evvelden birde madu bala vardı. bu hintliler enteresan insanlar sanırım..
  15 ... mel mel bakan gibson
 • diriliş için evet

  1.
  birkaç gündür istanbulumuzun ana caddelerinde bayrak görünümlü şeylerin üzerine işlenmiş olan sözdür. ciddi ciddi soruyorum herhangi bir laf sokma amacım yok bu kast edilen diriliş neyin dirilişi ? sürekli olarak "evet" tercihinin doğru tercih olduğunu yazan yazar arkadaşlar gelip 2 kelam yazıversin ve aydınlatsınlar bizi lütfen..

  dirilmek kelimesine bir bakalım tdk üzerinden ;

  http://www.tdk.gov.tr/ind...kelime=D%C4%B0R%C4%B0LMEK

  dirilmek için ölmüş olmak gerekiyor sanırım. bu referandum içerisinde sistem değişikliği oylanacağına göre kast edilen ölmüş sistem cumhuriyet olmalı parlamenter sistem olmalı değil mi ? peki bu sistemler öldü ise 15 senedir iktidar olan partinin payı yüzde kaç bu ölüm üzerinde. eğer sistem ölmüş ise dirilecek olan sistem hangisidir ? diyorlar ki rejim değişmiyor parlamenter sistem gene kalacak meclis olacak bakanlar olacak yargı bağımsız olacak vs vs vs peki rejim değişmeyecek ise dirilecek olan ne tekrar tekrar soruyorum. osmanlı sistemini geri getiremeyecekleri aşikar artık değil mi..

  aklıma diriliş ertuğrul dizisi geliyor acaba kast edilen diriliş ertuğrul un dirilişi mi bu bir reklam çalışması mı..
  14 -3 ... mel mel bakan gibson
 • karne ile ekmek vs ikinci dünya savaşı

  1.
  sözlüğe geldiğim 14 aylık süre boyunca sürekli bu paralı ak trollerin elinden çıkan "chp iktidar iken ekmeği karne ile alıyorduk" söylemlerine / ajitasyonlarına bir nebze bile olsa son verme amacı ile yaptığım karşılaştırmadır. sürekli bu ajitasyonu yapan tipler nedense o dönemlerin tarihin hangi dönemleri olduğundan hiç bahsetmezler. buraları okuyan genç arkadaşlarımıza bir nebze olsun gerçeklerden bahsetmek boynumuzun borcudur. evvelden bu tarzda başlığı da açılmamış benzer başlıklarda bazı eski yazar arkadaşlar bahsetmişler biraz biraz.

  sanki o günleri yaşamışlar gibi sürekli burada ampır ampır konuşan tiplere çok basit bir soru sormak istiyorum nacizane. o tarihlerde yaşasaydınız bu başlıktaki karşılaştırmanın hangi tarafında olmayı isterdiniz ?

  tüm dünya savaş halinde ve savaş bitiyor mu yoksa tüm dünya yok olana kadar bitmeyecek mi belli değil. tüm dünyanın anası bellenmiş 60-65 milyon arası insan ölmüş soykırımlar yaşanmış.. sscb gibi bir devlet perişan olmuş almanyanın ölüsünü dirisini her gün birisini götürüyorlar kafasına kafasına bomba yağdırarak.. ingiltere perişan olmuş japonya aynı durumda nükleer saldırıya uğramış hemde 2 şehrine birden.. amerika pearl harbor baskınını yaşamış savaşa çekilmiş bir sürü kayıp vermiş.. tüm dünya belkide tarihinin en acı günlerini yaşamış ama bizim yevmiyecilerin derdi ekmeğin karne ile alınıyor olması.. sıralamaya takılmasın kimse spontane yazıyorum. olayların tarih sıralaması farklı olabilir ancak geneli 2.dünya savaşında yaşanmıştır.

  adam akıllı bir şeyler yazabilecek olan varsa gelsin yazsın hem bizi aydınlatsın hem kendi aydınlansın. " inönü şu yanlışları yapmış chp bunları yapmış" kafasında olmasın ama düzgünce tane tane küfürsüz hakaretsiz yazılsın. şu orta ölçekli entirinin hiç bir yerinde ne inönü ne chp korunup kollandı o zamanlar ülkeyi o savaştan uzak tutan bugünün akp si olsa emin olun aynı şekilde minnet ederdim. ölümü gösterip sıtmaya razı etmekte değil amacım sadece zamanın gerçeklerini bir nebze olsun anlatabilmek. zaten merak edip zamanında okumuş araştırmış olanlar biliyorlar bunları. en kötü ihtimal filmlerden falan bilinen şeyler yüzlerce 2.dünya savaşı temalı film var sinemalarda, televizyonlarda..

  https://tr.wikipedia.org/...C3%BCnya_Sava%C5%9F%C4%B1

  https://onedio.com/haber/...li-15-onemli-bilgi-657284
  18 -4 ... mel mel bakan gibson
 • 13 kampüste reklam var etkinliği

  1.
  bu yıl 13.düzenlenecek olan etkinliktir. kardeşlerimizin ricası üzerine tanıtım amaçlı sözlükte başlığını açtım. umarım genç kardeşlerimize bir fayda sağlayabiliriz.

  anadolu üniversitesi iletişim kulübü tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan ‘kampüste reklam var’, reklam sektörünün önemli isimleri ile öğrencileri tekrar bir araya getiriyor.

  ''reklamın en eğlenceli hali'' sloganıyla yola çıkan ve geçirdiği 13 yılda öğrenci etkinlikleri arasında önemli bir marka haline gelen ‘kampüste reklam var’, bu sene 11-12 mart 2017 tarihlerinde anadolu üniversitesi yunusemre kampüsü, atatürk kültür merkezi’nde gerçekleşecek.

  yıl içerisinde farklı alanlardan kişilerle çok sayıda söyleşi ve atölye düzenleyip öğrencileri bu isimlerle buluşturan, 300'e yakın aktif üyesi bulunan iletişim kulübü’nün gelenekselleşen, ses getiren ve ana etkinliklerinden biri olan kampüste reklam var, reklam dünyasının bilinmeyenlerini ve kamera arkasında yaşananları öğrenmek isteyen herkesi eğlenceli bir serüvene davet ediyor.

  vahşi batı, doksanlar, sokak, otogar, arabesk, hollywood gibi her sene farklı bir konsepte sahip olan etkinliğin bu seneki konsepti ''köy''. iki gün sürecek etkinlik, reklam dünyasının ünlü isimlerini katılımcılarla buluşturuyor ve reklam sektöründe yer almak isteyen genç iletişimcilerle bu işe gönül vermiş deneyimli isimleri on üçüncü yılında tekrar bir araya getiriyor.

  etkinliğin bu seneki konukları:
  arda erdik - tribal istanbul worldwide president
  tbwa istanbul
  kurtcebe turgul - medina turgul ddb executive creative director
  bediz eker – young & rubicam head of planning
  zeynel abidin ağgül – fotoğrafçı
  think neuro – nöropazarlama
  grafi 2000 – varol yaşaroğlu
  serdesin – esnaf reklamcılık
  nescafe & publicis
  batesmotelpro – viral marketing
  filmler ve filimler
  rafineri

  https://youtu.be/uan3pokgde0
  9 -1 ... mel mel bakan gibson
 • günün safı

  1.
  sabah gördüğüm afiş itibari ile sayın başbakanımız binali yıldırımdır. aslında günün değil bu cumhurbaşkanlığı sistemi ortaya atıldığından beri kendisidir. hatta günün hatta yılın safıdır. kötü anlamda söylemiyorum bakın bunu saf olmak kelime anlamı ile kötüye yorulabilir ama ben o anlamda kullanmıyorum.

  dolmuşta işe gelirken o otobüs durakları üzerine konulan reklam panoları üzerinde gördüm kendisini. ben telefonu çıkartıp kamerayı açana kadar dolmuş hareket etti tabi dolayısı ile görselini atamıyorum. başlığı şöyleydi "cumhurbaşkanlığı sistemine evet için tanıtım toplantısı" ve altında son derece enteresan bir şekilde gülümseyen binali bey. belli ki toplantıyı düzenleyecek olan kendisi..

  benim gerçekten anlayamadığım ; ülkeye hiç bir yararı olmayacak bir sisteme geçmek için kendisine ( binali bey ) 3 ömür verilse hiç birisinde bir daha asla oturamayacağı bir koltukta oturan şahsın o koltuktan feragat etme çabalarıdır. başkanlık veya cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiği zaman terörün biteceğini, ekonominin düzeleceğini, suriyelilerin gönderileceğini, doların 3 lira altına ineceği falan olacak olsa ilk başta ben veririm zaten eveti. bunların olmayacağı bariz yani o koltuktan ve sistemden memleketi içinde vazgeçmeyeceğini eminim kendisi biliyordur ama nedense gayet saf duygular taşıyarak bunun olması için çabalamakta..
  10 ... mel mel bakan gibson
 • trump ın kararına ülkemizden verilen tepkiler

  1.
  tam hali "trump ın müslüman ülkelere uyguladığı ülkeye giriş ambargosuna ülkemizden verilen tepkiler" olan mevzudur. elbetteki böylesine at ebatlarında başlık sığmıyor kısalttım ondan *

  şahsım nazarında çok enteresan tepkiler ve tepkisizliklerdir. misal dünya liderimiz ve islamiyetin savunucusu olan reisimiz herhangi bir tepki göstermedi bilindiği kadarı ile. gösterecek gibi de durmuyor. en azından bir "eyyyy trump sen kimsin yeaea" demesini beklerdi bu civelek gönül..

  allahın işine bakın ki "afedersiniz" alevi olan ssk batırıcısı kılışdaroğlu ise açık bir dil ile eleştirdi mevzuyu.

  http://www.cumhuriyet.com...mp_in_kararina_tepki.html

  diğer gazetelerden ve haber kaynaklarından rahatlık ile ulaşılabilir ilgili habere. şimdi bu işte bir tezatlık yok mu ? biraz araştırdım herhangi bir başlık falanda açılmamış burada. gözümden kaçtı ise affola. dinimizin yılmaz savunucusu olan reis ve minik savunucuları olan takipçilerin şimdiye yeri göğü yırtıp trump denen red neck i alaşağı etmeleri gerekmez miydi ? sokaklara dökülen kimsede yok oysa dosta güven düşmana korku veren bir dökülme olsa amerigayı titretsek hazır bizden bu kadar korkuyorlar iken olmaz mıydı..

  peşinen yazayım "bir tanesi altı üstü muhalefet lideri diğeri cumhurbaşkanı o yüzden veremez tepki" diyecek olan varsa ağzına plastik terlikle fururum acımam. lafa gelince tüm dünya korkuyor bastığı yeri titretiyor ama icraate gelince "nasıl tepki versin cağnimmm" olmaz. eskilerden bir laf vardır "marula gelince kıtır kıtır işe gelince meeee" diye..
  6 -2 ... mel mel bakan gibson
 • 01 01 2017 aktrollerin pazar mesaisi

  1.
  gün itibari ile mesai ve ikramiye için canla başla çalışmalarından dolayı meydana gelen doğa olayıdır.

  muhtemelen sabahın ilk ışıkları ile cep telefonlarına mesaj geldi "yılın ilk gününde meydana gelen terör olayında 40 tane yılbaşı eylencesi yapan insan öfkeli bir genç tarafından öldürüldü. sizin göreviniz jim tabi kabul ederseniz bu olayı da arsızca aklamaktır. ve elbette sözlük ortamlarında ipini koparmış dana gibi sizden olmayan herkeşin yazdıklarını güzelce eksileyip saçma sapan yazarak kaos yaratmaktır. şüphesiz ki ikramiyeniz de yüklü olacaktır" şeklindedir.

  yani saat 7 de geldim sözlüğe o saatten bu saate kadar 3 defa kalktım dışarı çıktım geldim ama bu arsızlar hala buralarda dur durak bilmeden görevlerini icra ediyorlar. ikramiye yüklü olmalı ki insanlıklarını bile sözlüğün girişinde portmantoya asıp öyle giriyorlar..
  23 -7 ... mel mel bakan gibson
 • 20 aralık 2016 tüp geçit açılışı

  1.
  bugün saat 14.00 de istanbul avrupa yakasında devlet erkanının da katılımı ile yapılacak olan açılıştır. başlığını arattım altına entiri girmek için ama bulamadım zannedersem açan olmamış.

  http://www.cnnturk.com/ek...eli-bugun-aciliyor?page=3

  işin maliyeti bilmem nesi falan hepsi bir yana açılışlara neden bizzat cumhurbaşkanı geliyor bu birinci soru. ikincisi saat 14.00 da yapılacak açılış için gece saat bilmem kaçtan itibaren neden koskoca sahil yolunun büyük bir bölümü trafiğe kapatılıyor. sabah evden çıktım her zamanki gibi işe gideceğim sahile bir indim ki in cin top oynuyor. araba yok hiç bir şey yok ne oluyor lan demeye kalmadan arkadan dayının bir tanesi "yeğenim açılış var araç yok bugün" deyince tırım tırım yedikuleye kadar koştura koştura yürüyüp oradan bir şeyler bulmaya çalıştık yüzlerce insan ile beraber. zaten kör karanlık anasını satayım walking dead edası zombi ordusu gibi kör karanlıkta koşturdular bizi. trafik zaten patlamış herkes sahil yolunun bir üst yolu olan bizim mahalleye saldırmış insanlar cinnet geçiriyordu sabah sabah..

  hala tam olarak öğrenemedim güvenlik dolayısı ile mi kapalı yol yoksa son rötüşler falan mı yapılıyor ? ki sık sık kenarından geçiyorum buranın en son geçen hafta gördüğümde herhangi bir rötüşa gerek yoktu etrafındaki tente şeklindeki şeyler kaldırılınca açılışa hazır hale gelecekti. güvenlik ileyse şu güvenliğin yüzde biri dün akşam büyük elçiye sağlansa adamcağız hala hayatta olurdu en azından..
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 • fedakarlığın hep vatandaştan beklenmesi

  1.
  ülkemizde meydana gelmekte olan doğa olayıdır.

  bakıyorsun ülkeyi yönetenler yanlış insanlar ile omuz omuza yürüyor yıllarca. sonrasında o birlikte yürüdüklerinin terörist olduğu ortaya çıkıyor adamlar darbeye kalkışıyor ülkeyi yönetenler kendi eş dostlarından değilde gariban vatandaştan sokaklara çıkıp engel olmasını istiyor. vatandaş zaten gariban elinde kalan şey maneviyatı ona binaen dökülüyor sokaklara canını veriyor ve ülkeyi yönetenleri kurtarıyor..

  evveline bakıyorsun gene aynı kişiler bu sefer terörist oldukları 30 senedir belli olanlar ile masalarda oturuyor standlar kurup türküler çığırıyor adına da "barış" diyor. ancak bu kansızlar ile barış yapılamayacağını en iyi kendilerinin bilmesi gerekirken bazı çıkarlar uğruna sessiz kalıyorlar. sonra seçim oluyor yapılan seçim kaybedilince masa devriliyor teröristlerde o süreçte yaptıkları hazırlıklar ile cinayetler işlemeye başlıyorlar tekrardan. sonucunda ne oluyor gene gariban vatandaşlarımız askerlerimiz polislerimizden fedakarlık isteniyor onlarda gene yapıyor sessizce. günden güne ölüyorlar sevdikleri öldürülüyor. vatandaş gene mağdur gene mağdur. bu iş için para alıyorlar demesin kimse ateş düştüğü yeri yakıyor allah kimseye göstermesin böyle konuşur sonra bir gün kendi başınıza gelirse pişman olursunuz söylediklerinizden.

  hep ölümlerden gittik birazda maddiyata gelelim. ekonomik kriz gümbür gümbür geliyor dolar almış başını gidiyor ülkeyi yönetenler hiç bir şeylerinden kısmıyor örtülü-örtüsüz ödenekler artılarak devam ediyor. yetmiyor memur kisvesi altında yeni tipler alınıyor maaş bağlanıyor hemde öyle az maaşlar değil 2 asgari ücretten fazla. ötv ye zam geliyor faiz artırımı yapılıyor vergiler çoğaltılıyor yani kısacası gene vatandaştan fedakarlık isteniyor. kampanya başlatılıyor dolarları bozduralım diye ayşe, fatma teyze - ahmet, mehmet amcalarda devletimiz zarar görmesin diye kötü günler için yastık altında tuttuğu 300-500 doları bozduruyor. daha bu sabah dinledim radyodan / izledim televizyondan durum tam olarak bu. vefakar insanımız kendince katkı vermek için döviz bürolarına koşturmuş zannediyorlar ki kendi ellerindeki 300-500 doları bozdurunca düzelecek her şey..

  peki ülkeyi yönetenler nelerden kısıyor ki her zamanki gibi vatandaşından fedakarlık istiyor ? tüm harcamalar artırılarak devam ediyor yakındaki iş adamları hala milyonlarca dolar ile oynuyor siyasilerin banka hesapları hep dolar üzerine dış borçlar dolar ile iç borçların çoğu bile dolar ile ancak herhangi bir önleme gerek bile duyulmuyor. he önlem alıyorlar ama söylemiyorlar deniliyorsa buda saçma zira seçilmiş olan siyasiler toplu iğne başı kadar olumlu bir şeyi yedi düvele duyuruyorlar malum 14 senedir görüyoruz bunları saklayacaklarını zannetmiyorum hiç..
  39 ... mel mel bakan gibson
 • ihale davutoğluna kaldı

  1.
  gene haklı çıktık iyi mi asghasghasahs rus uçağı düşürülmesi ihalesinin davutoğluna yıkılacağını daha "görevden alındığı" zaman yazmıştık bir kerede şaşırtsınlar bizi ya. ayrılıp da satışa çıkarılmayan kimse olmayacak işte söyledik hep.. o gün sövenler burada mı lan acaba az odunla sevsem şunları..
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • suriyeli kılığına girip toki evine yerleşmek

  1.
  sabah işe gelirken radyodan duyduğum haber üzerine henüz uyku sersemliğini atamamış beynime tam anlamı ile oksijen gitmemişken aklıma gelmiş olan müthiş fikirdir. zaten 14 yaşlarımdayken boşuna einstein gibson demiyorlardı eheheheh

  oğlum yaşım geldi 34 e. devletime ve milletime hizmetimi layıkı ile yaptım 18 ay aslanlar gibi. maaşımdan düzenli olarak kesinti oluyor aldığım her şeyde sakız dahil %18 vergimi de kesiyorlar değil mi ? pekii 17 yaşından beri bir fiil çalışan ve göreve çağrıldığında koşa koşa gitmiş olan şahsıma bugüne kadar devlet ne verdi ? hiç bir şey.. sağlık hizmetini veriyor demeyin kalbinizi kırarım her ay 350 küsür lira civarı sigorta ödemesi yapılıyor o kesinti olmasa maaşına eklenir düşün. ve senede maksimum 2 defa hastaneye giden birisiyim ilaç da kullanmam kolay kolay..

  velhasılı bugüne kadar bu kadar hizmet veren şahsıma ve benim gibi milyonlarca vatandaşına çöp dahi vermeyen devletim gidip çöllerden gelen arapları evlere yerleştiriyor. üstüne vatandaşlık da veriyor muhtemelen işsizlik maaşı bağlanacak daha rahat üresinler diye ısınmaları, su ihtiyaçları her şeyleri karşılanacak. öyleyse bize düşen sınırdan çıkıp 5 dakika sonra suriyeli olarak geri girmektir. sonra gelsin toki evleri gelsin işsizlik maaşları bir tanede hatun bulur devlet davşanlar gibi ürer gideriz..
  19 -3 ... mel mel bakan gibson
 • herkesten tek tek hesap soracağım

  1.
  dünkü milli maçtan sonraki basın açıklamasında bizzat kaptanımız tarafından söylenen muhteşem söz öbeğidir. annemi ağlatmayacaktınız şeklinde devam ettiği rivayet edilmektedir.. hayır ne hesabı soracak ki mesela ? bende eleştirdim kendisini peşime adam mı taktırtacak tenhada mı kıstırtacak..

  oğlum ülkecek büyük bir sınavdan geçiyoruz yeminle. ülkede psikolojisi düzgün hiç kimse kalmadı mı ulan ? bu arkadaş bir kaç senedir de ispanyada yaşıyor malum bizim gibi her gün sıkıntılar içerisinde değil. gerçi teknik direktörün bizzat kendisi yayıncı kuruluşa röportaj vermekten kaçınırken milli takım kaptanının hepimizden hesap sormak istemesi olağan gibi..

  allahım şu mübarek günlerde konuyu biliyorsun. amin..

  edit : http://www.milliyet.com.t...acagim--nMlPwOVciUOG.html

  videosu da dursun şurada..
  13 ... mel mel bakan gibson
 • 17 haziran 2016 helikopter turnuvası

  1.
  günaydınlar sözlüğün tüm nesilleri, güzel kadınları ve yahuşuklu erkekleri. bizde adam ayırmak yok cinsiyet ayırmak yok görüldüğü üzere..

  neyse konuya odaklanayım bu sabahki turnuvanın sebebini bilen var ise rica ediyorum karalayıversin. gece sahurdan sonra uyuduk normal insanlar olarak ancak sabah kalkıp helikopteri görünce bir ateş bastı basmadı değil.. sevgili modlar "genşler entiri girecez diye helak oldu az eylensinler" diye mi yaptı yoksa gece gene karabasanlar mı çöktü..
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum