• istanbul

  4950.
  bugün sokakları, caddeleri çok daha fazla kalabalık olan şehrimizdir. zannedersem ilk iki gün okullara fazla rağbet yoktu dünde trafik vardı dünde öğrencileri görmüştük ama bugün inanılmaz bir yoğunluk ve koşuşturma var. işlerine ulaşmaya çalışanlara ve okullarına yetişmeye çalışan çocuklara allah sabır versin.

  şu servis şoförleri denetime girecek diyorlardı herkese o sertifika verilmeyecek diyorlardı inşallah biran önce yaparlar bunu. çünkü adamlar o araçların arkasında mini mini canlar taşıdıklarının ve karşılarına çıkan diğer araçlarda başka canlar taşındığının farkında değiller sanki..
  6 -1 ...
  #37794217 :)
 • kadir mısıroğlu son 99 yılın en büyük tarihçisidir

  105.
  mağazaların bir parça vergiden yırtma amaçlı uyguladığı 9.99 liralık etiket fiyatı şark kurnazlığına benzeyen söylemdir. lan 1 daha koyaydınız 100 olaydı bari.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535546/ +
  9 -2 ...
  #37791458 :)
 • mısır piramitlerini cinler yaptı

  3.
  tatmin etmiş olan açıklamadır.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535444/ +
  14 -1 ...
  #37790893 :)
 • şeyma subaşı

  505.
  uzun süredir sol frame içerisinde başlığını görüp ilk defa kimmiş lan bu diye baktığım kişidir. geçende "acunun şeymaya çok para yedirmesi" başlığını görüp yazmıştım oraya şimdi gene solda bu başlığı görünce dedim bu şeyma o şeyma mı acaba.

  hani ülkenin ve sözlüğün gündeminden uzak olduğuna üzülürsün ya bazen şimdi paylaşılan resimlere ( kendi paylaşımlarından kolaj yapmışlar ) ve yazılan entirilere baktım da biraz üzülmek şöyle dursun iyi ki bunca süredir merak edip girmemişim hiç bu başlığa. ne hayatlar yaşanıyor canına yandığımın dünyasında. rabbim hakikatten istediğine mal mülk veriyor istemediğine vermiyor çok zeki olmak çok çalışkan olmak falan istisnai durumlar hariç fark yaratmıyor..
  7 -1 ...
  #37790695 :)
 • 23 eylül 2017 fenerbahçe beşiktaş maçı

  55.
  beşiktaşlı arkadaşlar beğenmeyecek ancak iddia tabiri ile 1-0 çifte şans seçeneğinin banko olduğu maçtır. kabul ediyorum beşiktaş bizden daha iyi ve formda bir takım ancak futbol her ne kadar beğenilmese bile istatistik oyunudur. beşiktaş en son bizi kadıköyde ne zaman yendi hatırlamıyorum ama 10 seneyi geçti sanırım. şenol güneşin teknik direktörlük kariyeri boyunca kadıköy galibiyeti yok yanlış bilmiyorsam. üstüne bir de son maçtaki jansen faktörü ve fenerbahçenin ilk defa elle tutulur futbol oynaması gelince beşiktaş açısından bir beraberlik iyi sonuç olacak gibi.

  geçen hafta sonu trabzon maçını ( berabere biter muhtemelen 1-1 veya 2-2 biter demiştim ) fenerbahçe maçını ( 1-3 veya 1-4 biter demiştim ) skoruna kadar yazdım ikisi birden tuttu. bu maç içinde yüksek ihtimal 1-1 veya dediğim gibi fenerbahçe kazanacaksa 2-1 skoru geçiyor içimden. bakalım bir kere daha tutturabilecek miyim *
  8 -4 ...
  #37790563 :)
 • nazi sempatizanının siyahi gençten yediği yumruk

  4.
  akla bir karikatürü getiren efsane sağ kroşedir.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535264/ +
  10 ...
  #37789583 :)
 • ülkede adalet yürüyüşlerinin artması

  4.
  orijinal yürüyüş yapılırken aklınca laf sokan kesimlerin yapmaya başlaması ile daha bir anlamlanan yürüyüşlerdir. yıllar evvel kefen ile hava alanına gidip "öl de ölelimmm" diye bağrınan adamın sahildeki kaçak çay bahçesi yıkılınca bir anda nasıl döndüğü aklıma geliyor. bu ülkede menfaatine dokunulmadıkça, çeşmesinin akışına engel olunmadıkça ağzını açmayan o kadar çok insan var ki. 15 senedir susuyorlar ta ki iğne kendilerine batırılana kadar..
  8 ...
  #37789534 :)
 • en karizmatik tehditler

  299.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535225/ +

  (bkz: şimdi ananı laciverde boyadım it oğlu it)
  8 ...
  #37789188 :)
 • teog u akp getirdi diyen zihniyet

  5.
  2013 senesinde yürürlüğe giren sınav sisteminin cehape tarafından getirildiğini bilmeyen zihniyettir. hiç unutmuyorum cehape ile paralel yapı el ele vermişler arkalarına da kandili almışlar el ele tutturmuşlar bir teog teog diye..
  11 -2 ...
  #37789170 :)
 • hem kombi tamir eden hem poğaça yapan kız

  6.
  poğaçaları getirip sözlüğe servis etmedikçe burun kıvıracağımız kızdır. kombi tamirine bir şey demiyorum işim ile kısmen bağlantılı olduğu için cazip gelmedi ama poğaça önemli..
  8 -2 ...
  #37789129 :)
 • domuzlar insan eti yer mi

  4.
  brick top karakterinin snatch filminde detaylı şekilde irdelediği konudur.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535169/ +

  işin özeti ; aç bırakılırlar ise anasını bile ağlatırlar..
  12 ...
  #37788696 :)
 • 15 temmuz destanı kitaplarını çöpe atan liseliler

  42.
  görülebildiği kadarı ile kendisini yetişkin olarak sayan milyonlarca insandan daha zeki olan liselilerdir. şimdi buradan istediği mağduriyeti yaratamayan tipler gelip "ama şehitlermiz vardı :( " kaypaklığına girerler. zaten ipin iyice inceldiği ve kopma noktasına geldiği kısım burada ; 15 temmuzun gelişini hazırlayıp 250 insanın vefatına sebep olan ve 2002-2013 arası onlarca skandala ( öss - kpss - polislik sınavı - memur atamaları ) imza atıp on binlerce insanın hakkını yiyenler o kitapları bastırtıp okullara sokanlar. çocuklara helal olsun hem on binlerce insanın mağdur olmasına sebep olup hemde onların mağduriyetleri üzerinden mağdur olan gene binlerce insanın üzerinden mağduriyet yaratıp kendilerinden halk kahramanı yaratmaya çalışan çapsızların oyunlarını yemiyorlar..
  20 -1 ...
  #37788670 :)
 • sinema tarihindeki en etkileyici sahneler

  219.
  https://video.uludagsozluk.com/v/boğazınızda-bir-şeyleri-düğümleyen-filmler-174639/

  6 ...
  #37788522 :)
 • böyle buyurdu erdoğan

  6.
  diktatörlük denilince gözlerinin feri kaybolup kudurmuş gibi sağa sola saldıran kitlesine anlatılması gereken şeydir. adamın ağzından çıkan her kelime khk olarak halka dayatılıyor. mit bana bağlanacak diyor emrindekiler hemen yerine getiriyor. teog olsun diyor teog oluyor sonra kaldırılsın diyor kaldırılıyor. başkanlık sistemine geçmek istiyorum sen başbakan olarak bir halta yaramıyorsun diyor en büyük referandum destekçisi başbakan oluyor buna rağmen. milli irade milli irade diye geziyor yalakaları gözyaşları döküyor sonra yapılan seçimi geçerli saymıyor bu milli irade aşıklarından ses çıkmıyor. tekrar seçim oluyor bu sefer istediği oy oranını yakalayınca sesi çıkmıyor. başbakan koltuğuna oturuyor aradan 1 sene geçiyor başbakanı beğenmiyor bir kez daha milli iradeye "siz kimsiniz lan sizin oyunuzu sallayan kim" hesabı başbakanı görevinden alıyor yerine "düşük profilli" bir tanesini oturtuyor.

  daha bu paragraf olduğunun 3 katı daha aşağı uzatılır ama ne gerek var ? kendi destekçileri biliyor zaten bu yazılanları ama burada sallamaya gelince salağa yatıyorlar çok güzel. referandumdan önce buraya binlerce entiri girdik "bu getirmeye çalıştıkları tek adam sistemi demokrasi ile alakası yok" diye bu sözlere karşı ampır ampır konuşuyorlardı. 1 seneden fazladır ohal içerisindeyiz bir tanesi kalkıp "aga neyin ohali bu hala" demiyor. kula kulluk etmeye öylesine alışmışlar ki yazdıklarımızın doğru olduğunu bildikleri halde gene bize çemkiriyorlar..
  8 -1 ...
  #37788505 :)
 • kasiyer kızların bile iyi maaşlı erkek istemesi

  15.
  kendisi evlendikten sonra eşi ile beraber çalışmaya devam edecek ise anlayışla karşılanabilecek olan kızdır. ancak evlendikten sonra çalışmayayım gezmelerden gezmelere koşayım diyeyse bu talebi ; kendisine gelecek hayatında başarılar dileyip uzaklaşılması gerekir. kimse kimse ile etimden sütümden faydalansın diye evlenmez. bu zihniyetteki insanlar zaten hamdır birlikte kurulan yuva ilk olumsuzlukta dağılır.
  10 ...
  #37788400 :)
 • bu başlıkta akpli gibi davranıyoruz

  116.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535135/ +

  soldaki kitleyi taklit etme eylemidir. sağdaki hanım onlarca çocuğa tecavüz edilmesi ile alakalı "bir kereden bir şey olmaz" dedi diye ona bir kelime kullanan muhalefet partisi genel başkanına "edep yahu" diye pankartlar açıp protesto ediyorlar. hadi taklit edin de göreyim *
  7 -1 ...
  #37788364 :)
 • 2750 tane ojesi olan kız

  7.
  muhtemelen bir o kadarda ayakkabısı olan kızdır. hayatı şu gratis midir nedir orası ile ayakkabı mağazaları arasında geçiyordur.
  5 -1 ...
  #37788053 :)
 • atatürk olmasaydı da olurdum

  20.
  tek hücreli canlıların her şartta olabilmelerini/yaşayabilmelerini hatırlatan söylemdir.
  7 -2 ...
  #37788038 :)
 • barzaniyle gurur duyanlar listesi

  7.
  ek iş olarak semazenlik yapan tiplerin listelenmesidir.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1535102/ +

  (bkz: yavaş dönün lan ümmet yetişemiyor)
  6 ...
  #37788027 :)
 • sevgilisine 100 gül yollayan adam

  34.
  vurduruyordur. hep şunu yazmak istemiştim hafiften denk geldi yazayım dedim..

  saçacak çok fazla parası yoksa normal insan değildir. götür bir gün sabah kahvaltısına açık havada. öğlene kadar el ele gezin çayınızı kahvenizi için. öğlen baş başa güzel bir yemek yiyin. yemekten sonra al götür bir aktiviteye akşama kadar birlikte vakit geçirin o paraya. o güllerin ömrü kaç gün en fazla 2 gün de. unutulur da hemen ancak sabahtan akşama beraber geçirdiğiniz gün unutulmaz üstüne.
  11 -3 ...
  #37784749 :)
 • yeni şeyler getiriyorum