• çocukluktan akılda kalan şeyler

  15.
  okuldan gelir gelmez çanta ve önlüğün eve girmeden kapıdan içeri atılarak gecenin kör karanlığına kadar sokaklarda maç yapmamızdır. en başta bu geliyor akabinde gene oynadığımız misketler, gazoz kapaklarının içine macun doldurup ağırlaşmasını sağlayarak kaldırım kenarında oynadığımız oyunlar, yağmur yağınca toprak alanlara koşup çivi oynamak, kemer saklama oyunu, simiiittttttttttttt diye bağırarak birbirimizi döverek oynadığımız oyun..

  aslında en önemlisi okuldan geldikten sonra tüm akşamları oyun ile geçirip hemen hemen her birimizin okulda başarılı olması galiba. böylesine zıpır olup ilk okul orta okul ve liseyi nasıl başarı ile bitirdik anlamak mümkün değil *
  8 -1 ...
  #37772916 :)
 • kürdün güneşi faşistlerin üzerine batacak

  17.
  faşist söylemidir. şimdi pkk üyesi ve pkk ya sempati duyan, elinden geldiği zaman destek veren kısacası masum insanları öldürebilecek tipte katil olma potansiyeli taşıyan davarlara laf söyleyenler veya onlara sövenler faşist oluyorsa onlara faşist diyenler kürt faşisti olmuyor mu ?

  doğma büyüme istanbulluyum 80 lerin ortalarından itibaren sokaklardayım. onlarca kürt arkadaşım var. benim onlara türkçe onların bana kürtçe öğretmişlikleri var, birbirimizin evinde kaldık defalarca, benim annem onlara oğlum onların anneleri de bana oğlum der. biz sığır mıyız bunları yaptık adamlar kürt ? ancak konu pkk ya gelince en az benim kadar onlarda söver lanet okur. şimdi böyle adamlara neden kimse faşistlik yapmıyor ? 34-35-36 yaşında bu adamlar gelin sorun hayatları boyunca çok ufak tefek şeyler dışında ( ki o ayrımcılıkları bizde yaşadık öz be öz türk olduğumuz halde ) herhangi bir sıkıntı yaşamışlar mı. hepsi işinde gücünde atasını bayrağını milletini seven adamlar aileleri de öyle namazında niyazında işinde gücünde adamlar böyle insanlara neden kimse bir şey yapmıyor azcık öz eleştiri yapın önce foşşik foşşik diye ağlamadan önce.
  6 ...
  #37772878 :)
 • nagehan alçı

  981.
  yakın geçmişi çabuk unutan cemaatçi köşe yazarıdır.

  https://www.youtube.com/watch?v=7N0kmbIav-o +

  yavaş dön nagehan ümmet yetişemiyor.
  5 ...
  #37769014 :)
 • 2017 2018 sezonu ingiltere premier ligi

  6.
  city takiminin cift vurup tek saymakta oldugu sezondur. psg ile bir mac yapsalar muhtemelen 8-8 falan biter mac. abazan gibi saldiriyor ikiside hem ligde hem avrupada.
  4 ...
  #37768695 :)
 • erdoğan ın barzaniye çok sert ve şiddetli tepkisi

  11.
  her an alt duduş alacakmış izlenimi veren bir fotoğraf ile açıklanmış korkunç tepkidir.
  6 ...
  #37768681 :)
 • suriyeliyim ben bu türklerden vallahi bıktım

  10.
  kibarca suriye sınırına yönlendirilmesi gereken "savaş mağduru" beyanıdır.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1533257/ +
  9 ...
  #37767977 :)
 • küçükken astronot olmak istemeyen insan

  8.
  zıplayarak uzaya çıkamayacağının ve yaşadığı ülkenin şartlarını erken anlamış olan çocuklardır. bizim zamanımızda ( 80 lerin ortalarından sonlarına kadar ) zaten astronotluk falan nedir pek bilinmezdi. ama 90 ların ortalarından itibaren hollywood etkisi ve sinemanın gelişmesi ile hayal kuran pek çok çocuk vardır mutlaka. bizim zamanımızda en büyük hayal futbolcu olmaktı sonrasında doktor avukat mühendis falan filan.
  5 ...
  #37767789 :)
 • barzani ile gurur duyanlar acaba şu an ne yapıyor

  2.
  ata sporlarını yapıyorlar cevabına sahip sorucuktur.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1533241/ +
  10 -1 ...
  #37767719 :)
 • erdoğan ın barzani ye rest çekmesi

  7.
  referandum gerçekleşirken kınayacağını referandum bitip kendi deyimi ile "atı alan üsküdarı geçtikten sonra" ise çok güçlü şekilde kınayacağını anladığımız açıklamadır. tabi arada bıçak kemiğe dayandı ve sabrımızı/gücümüzü test etmesinler ara öğünleri de gelecek bizim hülocanlarda buralarda "gördün mü yeaea nasıl atar yaptı reyizz reyizzzz" diye sümükleri aka aka mutlu olacaklar.
  4 -1 ...
  #37767684 :)
 • mesaja cevap alamayınca hissedilenler

  98.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1533236/ +
  5 -1 ...
  #37767642 :)
 • 20 eylül 2017 büyük troll silme operasyonu

  2.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/1533227/ +

  (bkz: ak troller azaltılsın kampanyası)
  27 -5 ...
  #37767520 :)
 • abd nin barzani ye attığı gol

  5.
  birkaç gün içerisinde tersine dönüp bizim ağlarımıza gidecek olan goldür. insanlar hala anlayamıyor danışıklı dövüş nedir ve nasıl yapılır. ben 10 gün diyorum varsa bahis seçeneği sunmak isteyen gelsin. 10 gün içerisinde o referandum desteklenir ve yapılır.
  2 -1 ...
  #37767509 :)
 • her seçimden sonra sonuçlara şaşıran chp li

  10.
  kendisi gibi düşünmeyen herkesi solcu zanneden sebze beyanıdır. ne nişantaşlıyız ne solcuyuz bu yevmiyelilerde bu var işte hemen olmayan şeyleri öyleymiş gibi göstererek karşılarındakini yaftalayıp haklı çıkacaklarını zannediyorlar.

  terörist ile masaya oturup onu ehlileştirebileceğini sanan akıl yoksunlarına ne anlatsak boş. tıpkı devleti ele geçirmeye çalıştığı 35 yıldır belli olan cemaat ile işbirliği yapmaları gibi bunlar hep saflıktan iyilikten oluyor dimi. dünya tarihinde yüzlerce örneği varken bir terör örgütünü bitirmenin yolunun masadan geçtiğine inanacak kadar ileri zekalılar. yaptığın şeyin neticelerini göğüsleyecek kadar erkek değilsen o şeylere girmeyeceksin. işin boka saracağı başından belli iken analar ağlamasın diye bir masal uydurdunuz ve tek amacınız doğudan oy alabilmekti. haziran 2015 de o da elinizde patlayınca hemen kıvırmaya başladınız dansöz gibi.

  tek yapabildiğiniz saçma sapan konuşmak ve yazılan şeyleri eksilemek başka bir şeye yaramıyorsunuz..
  2 -3 ...
  #37767324 :)
 • her seçimden sonra sonuçlara şaşıran chp li

  3.
  hayal dünyası aşırı gelişmiş ak trol sanrısıdır. çözüm sürecini her kesim desteklemedi artık algı oyunlarını bırakın.. bu tıpkı feto ile 10 sene işbirliği yapıp adamlar namlusunu size çevirince en büyük feto düşmanı olup o 10 sene boyunca fetoya karşı olan chp lilerden fetocu yaratma çabanıza benziyor. hayatınız yalanlar üzerine kurulu işin en acı tarafı bu yalanlarınıza dinimizi kılıf yapıyor olmanız..

  çözüm sürecinin nasıl bir akıl tutulması olduğu o 2 sene boyunca söylendi ama emiklediğiniz siyasiler duymak istemedi görmek istemedi. tıpkı feto olayındaki gibi uyarıldılar onlarca defa iplemediler. sonunda o kadar masum insanımız öldürüldü. tıpkı 15 temmuz gecesi olduğu gibi. şimdi tüm bu ölümlere sebep olup kalkıp hala ajitasyon yapmayın ki o umurunuzda imiş gibi davrandığınız şehitlerimizin kemikleri sızlamasın daha fazla. tüm bu insanların kanları bu olaylara sebep olanların ellerinde başkasının değil.
  3 -4 ...
  #37767089 :)
 • bylock kullanan akp liler

  6.
  yayınlanırsa akp isimli bir partinin kalmamasına sebep olacak listedir. herhangi bir sosyal paylaşım sitesinden eski videolar izlense 10 sene boyunca bu feto ile işbirliği yapanlarda çok rahatlıkla bulunabiliyor ama ne hikmetse 10 yaşındaki ahmet mehmet isimli ergen çocukların bulup izlediği bu videoları yargı mensuplarımız bulup izleyemiyor..
  2 ...
  #37766950 :)
 • teog un yerine gelecek sistemin adı

  3.
  "bizteoglamıgeldik" şeklinde bir şey olması muhtemel şeydir. koskoca cumhurbaşkanı bunu dedi ya la kendi getirdiği sistem ile alakalı..
  5 -2 ...
  #37766839 :)
 • sürücü kursunda direksiyon hocası ile sevişmek

  8.
  heyecana sevk etmiş hikayedir.

  (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

  benim direksiyon hocası da 60 yaşında boyu benim kadar ( 185 ) göbekli kelli felli bir ağabeyimiz idi. bizim kurs günlerinde "arka bahçede mangal var la bir şeyler alında dersten sonra pişirip gömeriz nıhahahaha" derdi. hayat herkese adil davranmıyor işte..
  2 -1 ...
  #37765454 :)
 • 50 000 tl kredi çekip kumarda çatır çatır yemek

  3.
  ödeme zamanları geldiğinde kişinin götünde ayı bağırmasına sebep olacak eylemdir. öyle aylık 500 lira 1000 lira falan olmaz herhalde o kredinin taksitleri böbreğini alıverirler birkaç ay sonra..
  4 -2 ...
  #37765416 :)
 • diktatörler nasıl ortaya çıkar

  4.
  ekseriyet ile ağızlarında sürekli "demokrasi" lafları ile ortaya çıkarlar cevabına sahip sorudur. hiç biriside diktatörlüğü kabul etmemiştir tarih boyunca sürekli kendilerini en demokrat en özgürlükçü kişiler olarak lanse ederler..
  4 ...
  #37765383 :)
 • beline sarılınca anaskim diyen kız

  4.
  kahvede 1 paket sigara gömüp eşli bataktan hesap kitlenerek kalkıp sevgilisinin yanına gitmiş olan kızdır.
  5 ...
  #37765364 :)
 • yeni şeyler getiriyorum