• 18 şubat 2016 pyd açıklaması

  2.
  dürüstlüklerinde milyon şüphelerim olmasına rağmen şayet doğru ise ibre yavaş yavaş öfkeli gençlere doğru dönecek anlamı taşıyan açıklamadır. böyle patlamalardan bir kaç dakika sonra yayın yasağı gelince insan işkilleniyor artık. pkk falan yapsa o yönde istihbarat olsa yayın yasağı gelmiyor nedense ama öfkeli gençler yapınca ( ilk ankara, sultanahmet saldırıları ) hemen yayın yasağı geliyor..
  5 -2 ...
  #31404946 :)
 • ülkede olan hiçbir olaydan sorumlu olmayan hükümet

  3.
  ülkedeki ortalama her insanın yansıması olan hükümettir. bizde nasıl her iyi şey kendi muhteşemliğimizden ama her kötü şey şeytandan oluyorsa bunlar da aynı felsefeyi benimsemişler. devletin parası ile inşaat yap yol yap raylı sistem yap sonra sanki hanımın bileziklerini bozdurup yapmış gibi böbürlen lakin bomba patlayıp ekonomi yerlere düşünce ben yapmadım miki yaptı ayağına yat. hadi bunlar yapıyor doğaları böyle de bunu yiyenlere ne demeli ?
  ...
  #31404932 :)
 • terör kol gezerken mit ne yapsın

  3.
  dünyada patlayan her bombayı ve çıkan her karışıklığı cia, mossad ve kgb gibi diğer istihbarat örgütlerine atan kişilerin fantastik beyanıdır. onlara göre bu 3 örgüt 200 den fazla farklı farklı ülke ve millet bulunan dünyayı karıştırabiliyor ama bizim koskoca mit bir tek türkiye sınırlarına sahip olamıyordur..
  1 -1 ...
  #31404899 :)
 • cebinizde milyon dolarlar var

  3.
  6-7 milyar ( dünya nüfusu kaç ise ) dolar daha isterdim.
  1 ...
  #31404872 :)
 • karadeniz bünyesinin pkk yı kabul etmemesi

  12.
  karadenizli bir birey olarak faşist damgası yiyeceksem de böyle bir sebepten yemeyi kabul edebileceğim mevzudur. arkadaş ben insanlar ölmesin istiyorum buna biz türkler ve kürtlerde dahil ama sen beni iplemiyorsun eline silah alıp çoluk çocuk demeden insanları katlediyorsun sonra ben senin bu davranışından ötürü seni yanımda istemiyorum ( ki bu dünyanın en doğal refleksi ve insan hakkıdır kim katiller ile birlikte olmak ister ki ) ama faşist olan ırkçı olan ben oluyorum.. bunu avrupanın veya dünyanın herhangi bir yerinde söyleseniz size kıçları ile gülerler.
  2 ...
  #31404863 :)
 • misliyle karşılık vereceğiz

  8.
  ölen insanları sadece sayı olarak gördüklerini tescilleyen açıklamadır. skor gibi bakıyorlar mevzuya. bizde 1 bomba patladıysa bizde 20 patlatırız bizde 50 kişi öldüyse bizde 500 kişi öldürürüz skor olarak önde oluruz gibi. iddia oynar gibi anasını satayım şu kadar oranı tutturalım şu kadar misli yapalım..
  ...
  #31404794 :)
 • 14 milyar yıllık evrende akp dönemine denk gelmek

  72.
  inanç sahibi insanlar için bardağa dolu tarafından bakmayı sağlayabilecek olaydır aynı zamanda. şimdi etrafındakilere bakıyorsun hepsinin ağzında allah, kitap, peygamber var sürekli sonra siyasi görüşlerine bakıyorsun hepsi uzun un kulu kölesi. şükrediyorsun bir yandan.. tamam sıkıntılı dönemdeyiz kabul şahsım olarak hem çok üzgün hem çok öfkeliyim ama genede yanlış yollarda olmadığımı görüyorum en azından. hatalarımız yok mu ? fazlasıyla var ama bir çoğunun hesabını verebiliriz ne elimize bulaşan kan var ne yediğimiz kul hakkı nede sıkıntı çekmesine neden olduğumuz insanlar ve onlardan aldığımız beddua şükürler olsun..
  ...
  #31404780 :)
 • cemil bayıktan ankara patlaması açıklaması

  4.
  "yüz verirsen ayıya gelir sçar halıya" sözünü hatırlatan açıklamadır. açılım açılım diye diye bu ve bunun yan sanayileri barzani - salih müslim gibi adamları şımarttılar şımarttılar sonunda halıya pislemeye başladılar. gerçi kesin cehape zihniyetinin ve sol görüşlülerin işidir ama nese genede yazmış olalım..
  2 ...
  #31404741 :)
 • olaylardan akp sorumlu tutulamaz diyen yancı

  3.
  yaşları küçük olanların ve orta yaşlar + daha üst yaş grubu olan cahil neslin başını çektiği güruhtur. yaşları küçük olanlara şimdilik yapacak bir şey yok baba parası yiyerek yaşadıkları için ne ekonomik sıkıntılar ne insanların bir hiç uğruna yitip gitmeleri umurlarında değil. bunların az da olsa düzelme şansı var. yaşları ilerleyip kazığın bir kısmı kendilerinede girmeye başladığında kuvvetle muhtemel toparlanacaklardır.

  lakin diğer kesim olan orta yaş ve artık yaşını başını almış kesim için yapacak hiç bir şey yok. bunlar hali hazırda kazığın en kalın yerinde oldukları halde durumdan şikayet etmezler ve daha fenası her türlü yolsuzluğu, hırsızlığı, cinayeti, yalanı ve iktidar hırsını savunurlar. şu ortamda dahi sesleri çıkmıyorsa ve kraldan çok kralcı gibi takılıyorlarsa elden bir şey gelmez düzelme şansları hiç kalmamış. araştırma huyları okuma huyları hiç yoktur ipe sapa gelmez argümanlar sunarlar yazıyordum ki hemen üstümdeki 3 numarada güzel bir örneği düşmüş ben daha göndere basmadan..
  6 -1 ...
  #31404595 :)
 • kınama ve lanetleme bakanlığı

  13.
  haftada bir yapılan muhtarlar toplantısının hemen akabinde baş komutan tarafından toplanılarak yeni taktikler verilecek olan bakanlıktır. muhtarlar toplantısı daha önemli evet o yüzden ondan sonra yapılması elzem..
  ...
  #31404509 :)
 • cehennemde bir solcu ile aynı kazana düşmek

  5.
  "en azından üzerime basa basa dışarı çıkmaya çalışmayacağını bileceğim" diyerek mutlu olmanı gerektiren olaydır. muhafazakar veya sağcı olsa vay haline.. sen tam çıkacekken aşağı çeker kendisi çıkmak için seni hep aşağı bastırır.
  ...
  #31404492 :)
 • hem dindar hem cimbomlu hem de akp li insan

  2.
  seri eksileneceğini bile bile yazıyorum ki maalesef gs taraftarının yarısından fazlasını oluşturan kitledir. dindarları azdır kendisini dindar zannedenleri çoktur..
  2 ...
  #31404467 :)
 • 18 şubat 2016 diyarbakır saldırısı

  19.
  doğru haber ise az sonra "akp nin ne suçu var yeaeaea" cıların damlayacağı vahim saldırıdır. gene şehit verdiysek şayet rabbim hepsine rahmet eylesin ailelerine de sabırlar diliyorum. şu haberlerin bittiği günleri görürüz inşaallah..
  2 -2 ...
  #31404453 :)
 • mit in bir işe yaramadığını sanan cahil

  3.
  mit istihbarat teşkilatı mıdır yoksa taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren bir kurum mudur sorusunu aklıma düşüren mevzudur. biz işe yaramıyor demiyoruz ki aksine yarın bir gün taşınacak olsam ilk arayacağım kişi belli. ararım evden eve sorunsuz nakliyat hem aşırı güvenlikli mis gibi.
  1 -1 ...
  #31404036 :)
 • erdoganın sabrımız zorlanıyor demesi

  6.
  bu sabır denilen şey insanın mal varlığına göre veriliyor herhalde diye düşünmeme yol açmış söylemdir. misal benim mal varlığım az olduğu için sabrım da kısıtlı ama onların sıfırlamak ile bitmeyen paraları olduğundan sabırları bayağı fazla. binlerce kişi katledildi ancak zorlanmaya başladı sınırları..
  1 ...
  #31404022 :)
 • bomba patlayınca akp nin oylarını eleştiren insan

  4.
  dünya üzerinde seçim yapılan her ülkede seçilmiş olan hükümetin en birinci vazifesinin vatandaşının güvenliğini sağlamak olduğunu bilemeyecek kadar dünyadan bir haber yaşayanların varlığını bize gösteren mevzudur. yani birilerinin bazı organlarını yalamayı bırakmanız ( şahıslara değil genele yazıldı ) için illa başınıza mı gelmesi gerekiyor böyle korkunç ölümlerin ? allah siz dahil hiç kimseye yaşatmasın. bu kadar akılsızlığınıza rağmen siz bile hak etmiyorsunuz böyle ölümü ve felaketleri.
  2 ...
  #31404006 :)
 • 17 şubat 2016 kılıçdaroğlu nun şok açıklaması

  10.
  g.t gıllarının anladığı dilden olmadığı için şok etkisi yaratmış açıklamadır. adam çıkıp "bıçak kemiğe dayandı, sabrımızı zorlamasınlar" dedikten hemen sonra başkanlık sistemi şöyle olmalı böyle gelmeli deyip akşam da evlatları ile beraber sıfırlama partisi yapacaktı ki bunlar anlayabilsin. çomar denilince kızıyorlar birde afacanlar..
  ...
  #31403978 :)
 • kemalistlerin her suçu hükümete atması

  3.
  tam bir aptallıktır. oysa bu patlamaların, yapılan zamların, alınan yüksek vergilerin, ülkedeki huzursuzluğun tek sorumlusu bizim mahalle bakkalımız mehmet abidir. o cipsleri falan dizmiyor mu kapının önüne ah mehmet abi ahhh. yaktın koca memleketi..
  4 ...
  #31403955 :)
 • neden silahlı sağcı bir örgüt yok

  36.
  birileri arkadaşlara sağcı ve solcu kavramlarının tanımını yapıversin ricasında bulunduğum başlıktır. yemin ederim yoruldum yazmaktan artık *
  sadece ülkemizi konuşacaksak bu arkadaşlar özellikle 90 lı yıllarda ülkü ocaklarının neler yaptığını, ne gibi faaliyetlerde bulunduğunu ( yaşıtlarım olan 80 lerin başlarında doğanlara bir sorun lütfen anlatsınlar size geniş geniş ) özellikle okul önleri ve lise-üniversite seviyesindeki okulların içlerinde ve civarlarında nasıl yapılandıklarını ve icraatlarını, muhafazakar kesim diye adlandırılan sağın en sağındaki grupların sivas katliamı gibi bir kısmı bilinen bir kısmı bilinmemezlikten gelen onlarca katliam yaptığını, türkiye içerisindeki hizbullah yapılanmasının nasıl ve ne amaç ile kurulduğunu çok basit aramalar yaparak ulaşabilecekken kafalarını gömmüşler kuma deve kuşu misali.. bu ülkede sol görüş diye daha ne olduğunu çoğu kimsenin hala anlayamadığı ( suçun büyük kısmı kendilerinde bunu kabul ediyorum sen kendini anlatamassan karşındaki nasıl çözsün ) kesimin cumhuriyet tarihinde kaç kere iktidar olabildiğine bir bakın. bu ülke tarihi neredeyse tamamen sağ görüşe ait siyasilerin iktidarında geçti. ellerinde devlet imkanı var iken neden başka bir örgüt kursunlar ki. yaptığın her şey yasal zaten. gözaltında ölen, birden bire ortadan kaybolan binlerce insan var kim çıkıp hesap sordu bunları yapanlardan bugüne kadar ? şu isimleri tüm ülke tarafından bilinen ve derin devlet olarak adlandırılan ve yüzlerce kişinin öldürülmesinden sorumlu oldukları bilinen kişiler sağ görüşlü değil mi en basitinden ? bir kısmı şu anda hayatta iş adamı sıfatında hani. açıklama falan yapıyorlar kanınızda yıkarız sizi diye..

  son olarak pkk ya solcu diyenin aklını severim. çok ciddiyim. mhp ve ona yakın muhafazakarlar sağı temsil etmiyor olsa o katiller de çıkıp biz solcuyuz demezdi zaten. bunların doğasında bu vardır sen beyaz bir şeye ak dersin o hemen kara der. illa senin tezinin tam karşısındakinde yer alırlar doğaları böyle yoksa solculukmuş sol görüşmüş bunlar değil dertleri. yahu uyuşturucu kaçırmak, insan kaçakçılığı yapmak, eline silah alıp masumları katletmek gibi şeyler sol görüşün neresinde var allah aşkına ? solu geçtim dünyadaki hiç bir görüşün böyle faaliyetler ile işi yoktur bu görüşün tek bir adı vardır terörizm. pkk teröristtir ve herhangi bir görüşü temsil etmemektedir nokta.
  ...
  #31403752 :)
 • milli istihbarat teşkilatı

  608.
  suriye iç savaşı başladığından beri taşımacılık ve nakliye işlerine ağırlık veren kurumdur. istihbarat mı ? ne istihbaratı. ankara da bomba patlıyor müsteşarının birileri arayıp söylerse haberi oluyor mevzudan.. tren garının oradaki patlamada haberi bile yoktu mevzudan. dün akşamki ise meçhul belki vardır belki gene birileri arayıp haber vermiştir..

  faili meçhul yokmuş artık ülkede. faili meçhul ne demek birisi açıklayıversin. eskiden ayda bir birilerinin kuyruğuna basanları infaz ederdi ya terörist gruplar yada işte derin devlet falan adına ne derseniz. artık öyle tek tek uğraşılmıyor bir bombalama yap yüzlerce kişiyi yok et. şimdi bombayı patlatanın kimliği tespit edildi diye faili meçhul olmuyor dimi.. zekanızı seveyim sizler sayesinde bu ülke böyle ileride zaten.
  3 -1 ...
  #31403624 :)
 • yeni şeyler getiriyorum