• 17 şubat 2016 ankara bombacısının kimliği

  22.
  kimliğine sokayım diyerek görüş belirtmek istediğim mevzudur. adamın geliş yeri suriye arkadaşlar suriye daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz pkk-ışid-ypg diye. buradan bakınca sanki takım tutar gibi terör örgütü tutuyorsunuz da diğeri yapmış olunca siz aklanıyormuşsunuz gibi görülüyor. anasını sattığımın yerinde çocukluğumuzdan beri pkk denen kansızların katliamlarını göre göre büyüdük. 20 yaşına geldik dediler vatani görev bekler tamam dedik kalktık gittik bir baktık karşımızda gene bunlar.. 30 lu yaşlarımızın neredeyse ortasına geldik hala bunlar var yetmezmiş gibi şimdi bir de başımıza ışid ve pyd - ypg çıktı. işin asıl boktan ( affınıza sığınarak ) tarafı millet o kanıksamış ki terör belasını artık kimse ölenlerin kimlerin ihmali sonucu öldüğünü ve ülkenin başkentinde bilmem kaçıncı defa bomba patlatılabilmesini tartışmıyor da ışid mi pkk mı ypg mi diye tartışıyor..

  burada yazar olduğumdan beri aynı şeyleri yazmaktan usandım ama ben her yazdığımda ya seri eksileniyor ya altına daha lise çağlarındaki çoluk çocuk gelip milliyetçilik dersi veriyor. kardeşim ülke oldu yangın yeri ülkeye girip çıkanın haddi hesabı yok sınırlar yol geçen hanı gibi. yok yere ölen kaçıncı vatandaşlarımız bunlar. ölümler artık sadece sayıdan ibaret oldu farkında değil misiniz ? dün patlama olduktan hemen sonra yetkili olduğu söylenen bir adam çıkmış diyor sadece 5 ölü var diye. yani abartmaya gerek yok demeye getiriyor.. ne hale geldi bu güzel ülke ne zaman uyanacaksınız, uyanacağız..
  2 ...
  #31403606 :)
 • galatasaray lazio skor tahminleri

  2.
  gönülden geçen 0-11 bitmesi ve lazio nun kalecisi dair her oyuncusunun gol atması şeklinde olacak tahmindir. şaka şaka galatasaray bizim dün yaptığımız gibi iyi bir skor alır turu da geçer inşallah. rakibimizin bizim kötülüğümüzü istemesi gibi bizde onun kötü durumlara düşmesini istesek ondan ne farkımız kalır..
  ...
  #31392384 :)
 • deniz baykalın 360 derece dönmesi olayı

  8.
  "demek ki başladığı yere geri dönmüş oda olumlu" diyerek kızgınlığımın biraz geçmesini sağlayan olaydır.
  3 ...
  #31392366 :)
 • fenerasyonun fenerbahçeyi şampiyon yapma çalışması

  6.
  maçları ertelenmese ve puan kaybı yaşasalar ( hatta yaşamasalar bile konuşurlardı böyle zeminde oynattınız bizi diye ) neden ertelenmedi diye ortalıkta dolaşacak tiplerin maçları ertelendi diye veryansın etmesine sebep olan mevzudur. ya öyle bir hale geldi ki adamların maçını pazartesiye veriyor federasyon isyan ediyorlar. 2-3 hafta sonra pazara veriyorlar pazartesi oynanabilecek maçı bu seferde neden pazara verdiniz diye isyan ediyorlar.. başak şehir maçında dengesizin biri gidiyor futbolcularının ayağına basıyor durduk yere oradan bile "fenerbahçe yaptırıyor aziz yıldırım infaz ettirecek oğuzhanı ve sosayı" diye sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorlar.. hiç faul yapılmayacak bunlara aleyhlerinde en ufak bir hata bile yapılmayacak rüzgar bile sert esmeyecek o derece..

  çok küçük yaşlardan beri her zaman fenerbahçeli olmasam bjk li olurdum diyordum ama son 2 senedir iyi ki olmamışım demeye başladım. bunların kafası gs lilerde bile yok trabzonlular ile beraber çıtayı iyice yükseğe çektiler özellikle bu sene..
  1 ...
  #31392067 :)
 • 15 şubat 2016 vladimir putin in ölümü

  1.
  şu sıralarda televizyonda gördüğümüz ise yerine geçen israil ajanı yassi kohendir. bir dakika o farklıyı sanırım *
  ...
  #31391995 :)
 • sosyal medyada terör örgütünü övene hapis

  3.
  terör örgütünden kasıt gerçek terör örgütleri ise ( pkk - ışid - el kaide - el nusra - ypg - pyd vb. ) makul olabilecek lakin uydurma terör örgütleri ise ( paralel yapı - ergenekon - selam bilmem ne - öğretmenler çetesi - gazeteciler örgütü - robot lobisi gibi uydurma olanlar ) adaletsiz olacak olan uygulamadır.
  2 ...
  #31391622 :)
 • 16 şubat 2016 fenerbahçe lokomotiv moskova maçı

  150.
  bu sezonun en güzel futbolunu izlediğimiz avrupa ligi maçıdır. belki daha da farklı bitebilirdi ama şu skor ve rakibin düştüğü halleri görünce rövanşta alınabilecek en kötü skor beraberlik gibi duruyor. genede büyük konuşmamak lazım ama teşekkürler tüm futbolcularımıza seyir zevki yüksek bir maç izlettiler bize. rakibin adı sanı önemli değil bizim takımlarımız ( fb - gs - bjk ) diğer ülke takımlarına böylesine ezici üstünlük kurunca insan mutlu oluyor.
  1 ...
  #31391184 :)
 • deniz baykal

  1893.
  "devletinin" yanında olması yüzünden eleştirilmeyen yarı emekli siyasetçidir. devlet dediğimiz kavramı / oluşumu zaten muhalifler dahil bu ülkede yaşayan ve bölücü / ayrılıkçı olmayan herkes savunuyor zaten. şimdi ne chp ne deniz baykal ne hükümete muhalif olan bizler aptal değiliz. türkiye devleti olmaz ise bizlerde olamayız. en azından özgür bireyler olamayız. suriyedekiler gibi ıraktakiler gibi afganistandakiler gibi oluruz. hükümet "geçici" olarak devleti temsil etmektedir seçim kazanan her parti hükümet olur ve seçim kaybedene kadar devleti temsil hakkı kazanır ama geçicidir.. ve tekrar ediyorum "bölücü veya ayrılıkçı" olanlar hariç hiç kimse kendi "devleti" zor durumlara düşsün istemez. devlet zor duruma düşerse hepimiz düşeriz zaten bunda anlaşılamayacak bir şey yok. bugün bir savaş çıksa politikacılar ve siyasiler ellerine silah alıp cepheye gitmeyecek değil mi. veya barış zamanı askerlik bile yapmayan bakan / millet vekili ( parti ayırmaksızın ) çocukları gitmeyecek biz gideceğiz. şu ayrımı yapabilecek kapasitedeyiz hepimiz ama bir sebepten yapamıyoruz; hükümet yanlış politika izliyor demek devletine karşı olduğun anlamına gelmez..

  deniz baykal elbette ki devletine sahip çıkacaktır çıkmak da zorundadır. insanların ( bende dahil ) şaşırdığı nokta şudur bugüne kadar söylediklerinin neredeyse tam tersi şeyler söylemektedir. bu sadece suriye mevzusu değil onlar sadece haberlerde vs gösterilenler diğer söyledikleri ve iktidara karşı tavırları bugüne kadar savundukları ile ters. tıpkı tuğrul türkeş gibi yıllarca demediğini bırakmayıp şimdi yıllardır eleştirdikleri ile aynı şeyleri söylemeye başladı.
  4 ...
  #31391171 :)
 • allah zengin siz fakirsiniz

  5.
  mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi sözünde geçen her şeyin ilk ve son sahibi o olduğu için sıkıntı olmayan mevzudur. insanın gönlü zenginse, sağlığı yerinde ise bir de yanında sevdikleri ve sevenleri var ise ne yapacaksın ki haddinden fazla malı mülkü parayı ?
  ...
  #31391118 :)
 • deniz baykal

  1890.
  muhtemelen siyasi günlerinin sonlarına geldiği şu günlerde karanlık tarafın cazibesine kapılıp parti değiştirecek olan yarı emekli siyasetçidir. yanlış anlaşılmasın terk edeceği parti bir süredir aydınlık taraf değil maalesef.. terk edeceği düşünce yapısı aydınlık taraf. karanlık tarafı da herkes tahmin etmiştir zaten destekçileri dahil..
  1 -1 ...
  #31391093 :)
 • karım bacım yoluna feda olsun kılıçdaroğlu

  5.
  doğrusu "karımı uzun ile yakalasam kızmam" ve "cinsiyet değiştirip koynuna girerim" ve elbette ki en vazgeçilmez olanı "onu yalarım ısırırım" gibi gerçekten söylenmiş sözlere kontra olsun diye uydurulmuş şeydir. herkes kavas mı karısını yakalayıp kızmasın veya başkasının koynuna soksun ?
  2 ...
  #31383416 :)
 • chp başa geçse suriye politikası ne olurdu

  9.
  "ne olumlu ne olumsuz herhangi bir katkısı olmazdı en azından" şeklinde cevaplanabilecek sorudur. şimdikiler sanki olumlu bir şeyler yapmaya çalışıyorlar gibi ama her iki ülke içinde hatta komşu ülkeler içinde işi iyice bataklığa çevirmekten başka bir şeye yaramadı yaptıkları. muhaliflere yardım edelim dediler malum silahları vs gönderdiler adamlar vahşi çıktı on binlerce insanı katletti etmeye de devam ediyor.. bu saatten sonra rejimle de dost olamazlar. esad ı 2 aya göndereceğiz parolası ile çıktılar yola ama esad hala orada. hatta daha da güçlendi eskiye nazaran. hem rusyayı ve dolaylı yoldan amerikayı aldı arkasına hem de ülkesindeki işe yaramazların neredeyse tamamını bize iteledi.. rusya ile ilişkiler bozuldu amerika her ne kadar yanımızda gibi görülüyorsa da alttan alttan sıkıştırıyor bizi suriye ile zaten kanlı bıçaklı olduk. ülkeye giren milyonlarca mülteciye gelemedim bile hesap et..

  işin özü chp li değilim lakin onlar başta olsa bu kadar batmazdık gibi geliyor bana. kılıçdaroğlunu en çok eleştirdiğiniz nokta değil mi zaten cesaretinin az olması ? oradan pay biçin cesaret edip başka ülkenin işlerine burnunu sokamaz o kadar insanın da katledilmesinin vebalini almazdı en azından..
  1 -1 ...
  #31382767 :)
 • 2015 2016 fb yi şampiyon yapma senaryosu

  12.
  ülkede şampiyonluk için çekişilecek takımların bursaspor, gaziantepspor gibi takımlar olduğunu anlamamızı sağlayan uydurma senaryodur.

  galatasaray ile yarışırsın hemen hemen her seferinde işe siyaseti karıştırır, saraya gider el öper, dönemin başbakanı veya sözü geçen siyasetçileri kim ise onlarla ilişkiler kurar, uefa ve fifayı faks mail yağmuruna tutar rakibi ceza alsın da zayıflasın diye.. evveliyatında tofaş mevzusu, kayıp milyon dolar mevzuları vs var ki konuşmaya gerek yok.. beşiktaş ile yarışırsın haftalar ilerledikçe her maç hakem hakem diye baskı altına almaya çalışır tüm kurumları. kar yağsa aziz yağdırdı bizim tempomuz düşsün diye yağmur yağdırtıyor kar yağdırtıyor diye veryansın eder.. trabzonspor ile yarışsan her kaybettiğinde kupa kendine verilsin ister ( 96 sezonu - 2011 sezonu )

  bugüne kadar fenerbahçe ile şampiyonluk için çekişip sürekli mağdura yatmayan bir gaziantep olmuştu birde bursaspor.. o sezon ki antep takımını takdir ediyorum kadıköy de neredeyse perişan ediyorlardı bizi resmen taraftar aldırmıştı o maçı. bugün hala diğer büyük takımların taraftarı ağlar şampiyonluğa giden antep sattı maçı diye *
  2 -2 ...
  #31380616 :)
 • abd türkiye vs rusya iran

  6.
  abd / türkiye - rusya / irana, rusya / türkiye - abd / irana, iran / türkiye - abd / rusyaya en sonunda hepsi türkiyeye şeklinde sonuçlanması muhtemel karşılaşmadır. bu dünyada hakikatten türkün türkten başka dostu yok bunu tüm millet olarak ( siyasiler dahil ) anlayabildiğimiz gün bizde bugünlerde söyleniyor olması saçma olan "büyük güç türkiye" olabiliriz. bizim çok zengin yer altı kaynaklarımız var doğrudur ama işletemiyoruz bile. işletemediğin şeyi başkasına karşı koz olarak kullanamazsın. koz olarak kullanmayı geçtim o zenginlikleri kullanarak yanına müttefik de alamassın. hele abd gibi emperyalizmin ana vatanı bir ülkeyi veya rusya gibi katır inadı olan bir milleti yanına alamassın.. bugün bir savaş patlak verse allah korusun yanımızda birilerini görmeyi bırak içten içe bölünürüz malum halklardan ötürü..
  ...
  #31380444 :)
 • parliament sinema kulübü

  157.
  sözlükte güzel şeylerde oluyor dememe sebep olan başlığa konu olmuş pazar gecelerinin vazgeçilmezi olmuş sinema kulübüdür. orta okul yıllarımızın ( 92-93-94 seneleri yanlış hatırlamıyorsam ) neredeyse tamamı boyunca pazar akşamları karanlık odada bize birbirinden güzel filmleri izletmiş olan ve gülümseyerek hatırladığımız, jenerik müziği başladığında içimizi heyecan kaplayan güzelliktir ayrıca..
  1 ...
  #31379909 :)
 • sigara içen insan

  108.
  6 sene öncesine kadar aralarında bulunmuş olduğum insanlardır. son 6 senem temiz geçti çok şükür. sağlığım yerine geldi, yediğimden içtiğimden keyif alır hale geldim, fazla kilolarımın çoğundan kurtuldum, pis kokmaktan kurtuldum, diş sararmasından kurtuldum, 2 kat çıkınca ağzım yerine başka yerlerimden nefes almaktan kurtuldum..

  kilo verme mevzusuna takılanlar olabilir baştan yazayım sanıldığı gibi sigara her bünyede iştahsızlığa neden olmaz. fazla kilosu olan arkadaşlar sigara kullanıyorsa bu yazdığımı bir araştırsınlar. sigara içebilmek için gün içerisinde bir kaç öğün fazladan abur cubur yemişliğim çoktur sigara kullandığım yaklaşık 15 sene boyunca. sigaraya altlık denir ya o hesap aç mideye sigara mide bulandırır o sebep ile elimize geçen abur cuburu yeriz altlık olarak. oda farkında olmadan yağa dönüşüyor bünyede. bıraktıktan sonra abur cuburu da kestim doğal olarak onun getirisidir temiz ciğerler ile beraber. tavsiye ederim.

  son olarak istanbul da yaşayıp sigarayı bırakmak isteyenler yarım günlerini ayırıp yedikule göğüs hastalıkları hastanesine bir gelsinler ve içerisinde dolaşsınlar oradaki hastalar ile sohbet etsinler. bırakmanızda çok faydası olacaktır emin olun..
  2 ...
  #31379830 :)
 • al eline kuponu ara nalkaponu

  25.
  90 lı yıllara ait bir slogandır. atın konuşmasını yadırgasak da o zamanlar hastalıklı gibi ganyanlarda dolaştığımızdan arayıp verilen bilgiye göre kupon yapmışlığımız vardır bir kaç kere. lakin hiç bulamadık altılıyı verilen tüyolar ile. sonra farklı bir yöntem geliştirdik onun verdiği tüyolardan kafamıza yatmayanları hiç yazmazdık böylece hem tuttuğumuz atları yazar ve altılıyı bulur hem kuponu daha az paraya yatırırdık *
  1 ...
  #31379769 :)
 • sevişirken 1 dakika içerisinde boşalan erkek

  76.
  bir arkadaşımın * aralarında bulunduğu erkeklerdir. çözüm önerisi olan var ise siz yazın ben kendisine ileteceğim *
  ...
  #31379738 :)
 • kızılay avm de iki gencin intihar etmesi

  24.
  çok üzücü bir olaydır. hayatlarında henüz neredeyse hiç bir şey görmeden hayata gözlerini yummak ne acı. hepimiz türlü türlü acılar çektik, çekiyoruz ve çekmeye de devam edeceğiz.. başta askerlik olmak üzere yaşadığım büyük sıkıntıları hiç unutamam lakin bunlar hayatın parçalarıdır ve yaşanmaları gerektiği için yaşadık. rabbim kimseye hayatından vazgeçecek kadar büyük dertler vermesin. inşallah gittikleri yerde mutlu olurlar..
  3 ...
  #31379689 :)
 • rte yi sevmeyip ülkesinde yaşamak

  27.
  cinsiyet değiştirip söz konusu ismin koynuna girmeyi bile düşünebilen bir zihniyetten beklenmesi gereken söylemdir. o kadar sapkın yollara girdiler ki artık dönüşü yok.. peygamber ilan eden mi ararsın cinsiyet değiştirip koynuna girmek isteyen mi ararsın eşini kendisine sunan mı ararsın ısırıp yalamak isteyen mi ararsın ülkeyi onun zanneden sapkınları mı ararsın ne ararsan var memlekette. o değil adamı da şirke koşturuyorsunuz sonra bunları görünce çıkıp "rahmetimiz gazabımızı aştı" diyecek kadar uçuyor kendisi..
  1 ...
  #31379664 :)
 • yeni şeyler getiriyorum