• halk yoksulken aksaray ı yaptıran zihniyet

  5.
  asgari ücret henüz 1300 liraya çıkmadan neredeyse "tüm" tüketim ve gıda ürünlerine, araç zorunlu sigortası başta olmak üzere tüm otoban ve köprü geçişlerine zam yapılmasından haberi olmayan, toplu taşımaya zam yapıldığından haberi olmayan iktidar yalakalarının inanamadığı söylemdir. asgari ücret 1300 tl oluyor ama 1000 tl iken sana giren kazığın ucu sivriltilmiş ve gövdesi kalınlaşmış hali var ardında haberin yok.. 12 senedir iktidarda olan bir hükümet neden 12 senedir artırmadı asgari ücreti diye bir sorabilseniz her şey o kadar güzel olacak ki..
  2 ...
  #31379638 :)
 • suriye yi karıştırmakla elimize geçenler

  16.
  halk olarak bizlere 4 milyon civarı ( sayı daha da artacak ) sıkıntı, iktidara ise bir kaç sene içerisinde 1.5 - 2 milyon civarı oydur. bu gelenlerin en az yarısının savaş sona erse bile suriyeye dönmeyecekleri neredeyse garanti. burada her türlü imkanları var ve bizim ülkemizdeki laik sistemi beğenmeyenlerin aksine onlar için buradaki özgür yaşama olanakları bulunmaz fırsat. hayat bu kadar enteresan olabiliyor işte burada yaşayan adam oradan kaçanların sisteminde yaşamak istiyor ama oradan kaçanlar için bu ülkenin sistemi cennet gibi. keşke imkan olsa yer değiştirseler tamamen hazır oradakiler komple buraya geliyorken buradaki arap sistemlerine özenti duyanlar da oraya gitse..
  4 ...
  #31379600 :)
 • pala ve ekibi

  7.
  koskoca uyuşturucu baronuna "güneş tepeden vurduysa gölge ayağımızın altıdır" raconunu kesen efsane karakterdir. inanılmaz şekilde kaburga dolması yemişliği de vardır..
  2 ...
  #31379581 :)
 • pkk nın türk solunu davar güder gibi gütmesi

  13.
  anlama sorunu olanların hala ısrar ile altına yorum yaptığı mevzudur. okullar tatilde de değil ki bu saatte ergenin, sabinin ne işi var sözlükte.. çocuğa anlatıyorsun anlatıyorsun hala geliyor "milliyetçilik dersi verecek, savunduğu solculardan bir haber" yazmış. bu kadar yazıyorsun yazıyorsun hala kafa mermer gibi anasını satayım. sol nedir bilmez pkk nedir bilmez bir tanesi ile karşı karşıya gelse altına kaçırır ama klavye arkasından çok bilgiliymiş gibi yazar yazar durur..

  bilemessin evet önce senin bir vatani görevini bir yapman lazım. oralara gitmen lazım. jandarma özel harekatı görmen lazım. gerçi daha önünde seneler var yaşının gelmesine. gerçi bu zeka ile o yaşına kadar gelebilir ve gidersen ondan sonra dersin sol görüşlüymüş veya değilmiş bunlar yeaeaea diye. adamların herhangi bir görüşü falan yok savunduğu değer yok adamların işi teröristlik zaten. hangi aklı başında insan eline silah alır da bir görüşü savunur ? eline silah alıp dağa çıkan adamın amacı bellidir zaten bunun sol ile sağ ile ne alakası var ? çok şükür bugüne kadar ne bunları savunduk sizin öfkeli gençleri savunduğunuz gibi nede lehlerinde en ufak bir şey söyledik.

  hükümet ve devlet kavramları nedir, devlet kültürü geleneği nedir devlet dediğin nelerden oluşur hükümet dediğin nedir bunları öğrenmek lazım önce. öğren ki rezil olma buralarda.. hırlıyı hırsızı savunacağına biraz kitap oku bir şeyleri öğren sonra gel kafan da biraz inceldiyse konuşuruz seve seve. hükümet dediğin devleti sadece iktidarı boyunca temsil eder devlet dediğin ki burada türkiye devletinden bahsediyoruz yüzyıllar, bin yıllar boyu süregelmiş oluşumdur. hükümeti eleştirince devletini eleştirmiş olmassın. hükümetin türlü türlü hatalar yapmışsa suçlusu devlet değildir. hükümetler gelir geçer baki olan devlettir..

  çocuk daha sol görüş nedir komünist parti nedir bilemiyor. pkk denilen teröristlerin kendilerini bir tarafa yamamak için sol görüş yalanını ortaya attığını bilemiyor.. adamların çıkıp "biz sağ görüşlüyüz" diyecek halleri yok ya kardeşim karşısında ne varsa ondanım diyecek yandaş toplayabilmek için. şuncacık mantığı bile kuramıyorsan daha ne yazıyorsun buralarda. off offff.. hayatı boyunca pkk ya lanet etmiş ve evladını terör belasına şehit vermiş belki milyon tane insanı kalkmış o daracık bilgisi ile "pkk destekçisisiniz" diye yaftalıyor. sana göre her sol görüşten olan pkk destekçisi ise 35 yıldır şehit olan vatan evlatlarının her birisinin anası babası muhafazakar kesimden miydi ? bir insan sırf sol görüşlü diye nasıl pkk destekçisi dersin bu ne cüret ? toprağın altına evladını vermiş kaç sol görüşlü aile var haberin var mı.

  bak bakalım evvelden yazdığımız şeylere bir tane lehlerinde yazımız var mı. daha bakar bakmaz en az 10 tane 15 tane pkk yı lanetleyen yazı göreceksin. bir de yandaş bulabilmek için herkes gözler önüne sermiş diyor ya gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum * şu ülkenin arkadan gelen nesline yazık yemin ederim okuma, araştırma gibi şeyler hak getire sağdan soldan duydukları şeyleri sanki kendi düşünceleri gibi alıp savunmuyorlar mı bir de üniversite falan yazmış ki öğlen öğlen iyice moralim bozuldu. arkadan gelen nesile bak..
  1 ...
  #31369860 :)
 • pkk komünist ise abd den niye yardım alıyor

  13.
  pkk denen terörist oluşumu sol görüşlü bir örgüt zannedenlerin cevaplaması gereken sorudur. ülkede o kadar çok bilgi sahibi olamadan fikir sahibi olan var ki daha kavramların ne olduğunu bilmiyorlar ama sağda solda rezil olma pahasına yazıyorlar genede.. bu terörist örgütü ilk kuran ve kurulduğu günden beri maddi olarak besleyen emperyalizm ve kapitalizm in merkezleri olan ülkelerdir. ama bizim mülayimlere sorsan pkk da kominizmi savunuyordur hatta az daha ileri gittiklerinde ve katliamlarına her mezhepten insanı katıp gerçek yüzleri ortaya çıktığında şimdinin "öfkeli gençleri" olanları bile sol görüşlü ilan edeceklerdir üstlerinden atabilmek için..
  1 ...
  #31369618 :)
 • survivor da hiç kimsenin namaz kılmaması

  12.
  "kıble bulma uzmanları" olmadığı için meydana gelen olaydır. evet kıble uzmanları olsa idi böyle olmazdı. koskoca iktidar ve diyanet boşu boşuna para harcayacak değil ya kıble uzmanı şart her yere *
  ...
  #31368629 :)
 • hatayda türk askerinin boynu kesilerek öldürülmesi

  3.
  işkembeden uydurdukları "paralel yapı" veya "ergenekon" un üzerine atılamayacağı "cehape" zihniyeti ile ise bağlantı kurulamayacağı için havuz medyasındaki "muhterem" kalemlerin şu ana kadar sessiz kaldıkları vahşettir. eğer bu saydığım hayali yapılar ile herhangi bir bağlantı kurulabilecek olsaydı emin olun şimdi tüm sosyal medyada sağlı sollu yazılar yazılmış infial oluşturulmuştu çoktan.. tabi ki askerimizin şehit edilme şekli öfkeli gençler dedikleri vahşilerin yöntemi olunca herkes susuyor.

  rabbim şehidimize rahmet eylesin ailesine sabırlar versin...
  6 -1 ...
  #31368288 :)
 • ak parti toplumu kutuplaştırdı yalanı

  4.
  direkt olarak ülkeyi ikiye bölen ( bizden olanlar, olmayanlar ) bir partinin kendi başına düşünemeyen, fikir üretemeyen seçmeninin iddiası olan söylemdir. bak daha direkt olarak ikiye böldüğünü söylüyorum sonra o ikiyi kendi içerisinde kaça bölüyor bir bilsen.. mezhebinden tut başı açığına kadar sigara içeninden tut geometrik şekillere kadar neler neler var okuma, araştırma alışkanlığın olsa da bir bilebilsen keşke..
  ...
  #31367855 :)
 • suriye de kim kiminle savaşıyor

  9.
  temel olarak para ve güç insanlığa karşı savaşıyor denilebilecek olan mevzudur. bölgeden sağlanacak rant yüzünden tek suçları nefes alıyor olmak olan yüz binlerce, milyonlarca masum insan öldü ve ölmeye devam edecek maalesef.. bizim siyasi yobazlara göre zalim "esed" halkları eziyor. ezilen halk dedikleri ise çoğunlukla şu malum "öfkeli gençler" ve diğer kafa kesen vahşiler bu arada. esad in zalim olmasının temelinde ise sünni olmaması yatıyor. eğer sünni olsaydı bugün emin olun bu malum kişiler eskisi gibi kol kola, hanım hanıma tatillere çıkardı onunla beraber.

  bizim ülkeden olaya bakınca bir halt anlayamassınız açık söyleyeyim. bizimkiler bugün ak dediğine yarın kara der malumunuz. esad nasıl esed olduysa daha geçen seneye kadar ankara da lüks otellerde ağırlanan salih müslim in başkanı olduğu örgüt bugün terörist ilan edilip üzerilerine top atışı yapılıyor aynı şekilde. dünün öfkeli gençleri denilip hastanelerimizde yaralıları tedavi edilenler bugün uçaklarla bombalanabiliyor..

  esad masum mu ? elbette değildir. onu savunanlar masum mu ? kesinlikle değil.. onu devirmeye çalışanlar masum mu ? güldürmeyin adamı herkesten çok onların ellerine bulaştı bu kan.. bu dünyada mezhebi, dini, adı ne olursa olsun kendi halkına ve komşu halklara kötülüğü reva gören herkes kahrolsun. iktidar hırsları nelere mal oluyor ülkemizde ve komşularımızda canlı canlı görüyoruz her gün..
  1 ...
  #31367672 :)
 • sözlükten sıkıldım

  10.
  al kıdem tazminatını "güle güle" git (bkz: cem yılmaz) denilmesi gereken beyandır.
  ...
  #31367588 :)
 • gerekirse 1000000 şehit veririz

  25.
  kefen giyip hava alanında reislerini karşılayanları önden alacakları verme mevzusudur. kesin bilgidir ona göre kasın.. hep fakirin fukaranın çocuğu ölsün tabi. bir milyon nedir ülkede en az yirmi milyon fakir çocuğu var. bazı kurnazlar oğluna "cinsel uzvunda sorun var" diye çürük raporu aldırıyor aynı elemanın 1 sene içerisinde çocuğu oluyor.. sonra askerden cinse uzuv sorunu ile kaçıp gelip burada çocuk yaptığı yetmiyor üstüne milleti de belliyor gemicik filoları kurarak..
  ...
  #31367531 :)
 • secdede uyuyakalırsan abdestin bozulmaz

  4.
  aklıma eskilerde duyduğum bir fıkrayı getirmiş olan saçmalıktır.

  cemaatten arsız olarak tanınan birisi hocaya söyleşi sırasında "hocam ufacık bir şekilde gaz kaçırırsak abdestimiz bozulur mu" diye sorar. hoca "bozulur" der. adam ısrar ile sorar "ama çok küçük şekilde kaçırırsak bozulur mu" hoca "bozulur" der gene. adam tekrar sorar "ama çok çok küçük şekilde kaçırırsak da bozulur mu" hoca gene "bozulur" der. adam arsızlığı iyice ele alır " ama hocam çok çok çok küçük şekilde kaçırsak da bozulur mu" hoca dayanamaz artık adama der ki "olm sen değil gaz kaçırmak altına etsen de bozulmaz"

  velhasılı uyumanın her türlüsü abdesti bozar. secdede uyuyabilen adamı zaten ayrı bir kategoriye alıp isviçreli bilim adamlarına teslim etmek lazım *
  1 ...
  #31367498 :)
 • karımı aldatmaktan gurur duyuyorum

  18.
  karısını değil kendini aldatan erkeğin beyanıdır. buradaki başlık trolleme amacı ile açılmış belli ama gerçek hayatta duydum bu söylemi ve uzun yıllardır tanıdığım bir insandan ölesiye tiksinmeme sebep oldu. anlaşılmayan mesele sen karşındaki insana ihanet ettiğinde aslında kendini aldatıyorsun farkında değilsin..
  2 ...
  #31367148 :)
 • açık havada sigara içme hürriyeti

  0.
  başka insanlar rahatsız edilmediği sürece olması gereken hürriyettir. lakin sıklık ile başıma gelen sokakta yürürken önümde yürüyen şahısların dumanı ve daha kötüsü içtikleri sigaraların külleri gözüme, ağzıma giriyor ise benim hürriyetime engel oldukları sürece ellerinden alınmasını istediğim şeydir..

  içmeyin arkadaşlar. şimdi kalkıp uzun el gibi cebinizden paketlerinizi alacak halim yok. öğüt verecek halim de yok haddim de yok.. sadece bir arkadaşınız olarak tavsiye veriyorum ; ne açık ortamda ne kapalı ortamda içmeyin.. 15 sene kadar sigara kullandım zerre kadar faydasını görmedim aksine işim gerektirdiği zamanlarda sürekli yürüyen ve merdiven çıkan birisi olarak sigara içtiğim zamanlarda 1-2 km yürüyüş sonunda veya henüz 2.kata çıktığımda ağzım yerime başka yerlerden nefes alır hale gelirdim. sigarayı bırakalı 6 sene oldu hemen hemen ve inanın sadece 3. senenin sonunda 8-10 km tempolu yürüyüşü rahatça yapar ve 5.6.katlara kadar koşarak çıkar pozisyona geldim.
  1 -1 ...
  #31367137 :)
 • sadece cuma günleri namaz kılan sözde müslüman

  12.
  hesabını sadece yüce rabbine verecek olan müslümandır. kendisini müslüman olarak kabul eden ve ibadetlerini tam olarak yapan "güzel ahlaklı" diğer mümin kardeşlerine ise bu insanları küçümsemek veya hadleri olmadığı halde hesap sorar gibi konuşmak yerine güzellik ile vakit namazlarını da kılmasının daha doğru olacağını güzel bir dil ile anlatmak düşer. anlatırsın ama dinlemez orası gene kendisi ile yaradanın arasındadır. öteki türlüsü zaten kimsenin haddine değildir bu insanlara "sözde müslüman" diye hitap edenler kendileri gerçekten inanıyorlarsa hesabı sadece yaradanın sorabileceğini bilirler zaten...
  ...
  #31367085 :)
 • uykudayken bir uzaylıyı size sarılmışken farketmek

  4.
  benim ona daha sıkı sarılmam ile sonuçlanacak olan mevzudur. eleman kalkmış tee kaç ışık yılı uzaktan gelmiş üstüne " merhaba dünyalı biz dostuz" sığlığından çıkmış gelmiş sana sarılmış elbette ki aynı şekilde karşılık vermen gerekir..
  2 ...
  #31367020 :)
 • tatilde dahi erken kalkmak

  17.
  istisnasız her tatilde başıma gelen ve bedenime hafifçe acı vererek kendi kendimi cezalandırdığım olaydır. bu biyolojik saat denilen kavram bizim gibi haftanın 6 günü çalışanlar için haftanın ilk 6 günü çok güzel bir şey olsa da o pazar sabahları daha hava aydınlanmadan ayağa kalkmamıza sebep olduğu için nefret edilesi bir şey haline gelmektedir. sadece pazar tatilleri değil senelik izinde de aynısı oluyor.. la millet uyuyor ne güzel sen tilki gibi kalkıyorsun sabahın köründe tekrar yatayım diyorsun olmuyor olamıyor..
  ...
  #31367011 :)
 • namaz kılan bir erkekle sevgili olmak

  110.
  test etmek isteyen bağyanları davet ettiğim mevzudur *
  namaz kılmak / ibadet etmek ile ülkemizdeki gibi sahte dinci olmak arasında çok farklar var arkadaşlar. namaz kılan her insan bu sahte dinciler gibi şeyinin doğrultusunda dini yaşamıyor emin olun.. biz kılıyoruz çok şükür hem de çok küçük yaşlardan beri. lakin yaradanımızın rızasından başka hiç kimse veya hiç bir amaç için kılmıyoruz. kimseye bir şeyler ispat etmek veya bir gruba dahil olabilmek için de kılmıyoruz. ülkenin laik sistemini de seviyorum, atamı da çok ama çok seviyorum, hayvan haklarına, insan haklarına ve özellikle kadın haklarına da olabilecek en üst seviyede saygım var. o sebep ile bu son yıllarda türeyen sahte dindarlar ile gerçekten inandığı için ibadetini yapanları aynı tutmayın. zaten insanların suratlarından belli oluyor bir çok şey inanın. o sahtekarların ve çıkarcıların suratlarında gerçekten nur olmuyor ve her türlü fesatlığı yapabileceklerini ilk görüşte anlayabiliyorsunuz.

  velhasılı bu sahte dindarların en büyük zararı düzgünce yaşamaya çalışan insanlara oluyor.. o sebep ile kimseye ön yargılı davranmamak lazım. bu insani işlerin ne din ile ne inanç ile ne de başka bir şey ile alakası yok. insanın içi kirliyse istediği kadar ibadet etsin veya tam tersi inançsız olsun sadece ruhunun kötülüğünden dolayı yapıyordur yaptığı kötülükleri. din falan sadece kötülüğüne giydiği kılıftır..
  3 -1 ...
  #31366995 :)
 • evlenmek isteyenlere tavsiyeler

  14.
  fiziki ve maddi kısımlara çok takılmayın. parası malı mülkü var diye evlenenlerin çoğunun sonu kötü bitiyor. yakışıklı / güzel diye de çok takılmayın onlarda gelip geçici. insan yaşlanıyor ve her an başına bir şeyler gelip fiziki özelliklerini kaybedebiliyor. bu sebepler ile ruhu güzel ve konuşup anlaşabileceğiniz insanlar ile birlikte olun.
  1 ...
  #31345292 :)
 • tv8 in all star ı yayınlaması

  2.
  para var huzur var lafının doğruluğunun ispatlanmasıdır. parası olan birazda doymuş olan adam rahat oluyor arkadaş. biz türk takımlarının şampiyonlar ligi ve uefa maçlarını, basketbol maçlarını dahi şifreli kanalda izlemek zorunda kalıyoruz. sebebi o kanalların sahiplerinin aç olması.. doymuyorlar bir türlü ama bak acun'a öyle mi.
  3 ...
  #31345233 :)
 • yeni şeyler getiriyorum