• gezicilerin ekseriyetle alevi olması

  1.
  benimde mezhebimi yeni öğrenmeme sebep olan söylemdir.. kaldı ki bir insan alevi olsa ne olacak lan ne olacak ? o ötelemeye çalıştığınız insanlar sizlerden çok daha onurlu ve inançlı insanlar..

  bizler oraya tüm insanlarımızın haklarını korumaya gittik ne teröristliğimiz kaldı ne başka inançlara sokulmamız kaldı ne darbeciliğimiz kaldı. harbiden insan pişman oluyor sonradan. o kadar gaz bombası cop kovalamaca yaşa yanında insanlar ciddi yaralanmalar yaşasın katledilenler olsun sırf insanların özgürlüklerine müdahale edilemesin herkes eşit haklara sahip olsun iste ki benim gördüğüm tüm insanlar aynı şeyleri istiyorlardı sonra o haklarını korumaya çalıştıklarından kansız olanlar seni sürekli bir kalıplara soksun üzerinde genelleme yapsın suçlu göstermeye çalışsın..

  yeminle bu söylemi yapan organizma başta olmak üzere bu zihniyetin ve destekçilerinin ateşlerde yandıklarını görsem kılımı kıpırdatmam bu saatten sonra. çok küçük yaşlarımdan beri vatanını milletini seven bana bile bunları söyletebiliyorlarsa ortadaki şerefsizliği varın siz hesap edin. en temel vazifesi olan vatani görevini yapmayan yığınla canlı kalkıp vatan millet sevgisinden bahsediyor senin canını ortaya koyduğun vatan üzerinden vatan haini terörist vs diyebiliyor. gecesini gündüzüne katıp ülkesi için çalışan subayları hapse atıp intihar etmelerine sebep olup teröristten gizli tanık yapan bu kansızlar yapıyor bunu bir de..
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • insan zamanla değişir mi sorunsalı

  20.
  önümde çok çok fazla örnek olduğu için şahsım adına cevabı kesinlikle evet olan sorudur. genelde hayatın getirdikleri insanları değiştiren faktör. gerçi en temel olan şeyler asla değişmiyor misal bir insan kötü ise hiç bir zaman iyi olamıyor. iyi insan ise kötülük yapabiliyor ama asla saf kötü olamıyor çünkü yaptıktan sonra pişman oluyor vicdanı sebebi ile..
  ... mel mel bakan gibson
 • rte nin harcadığı isimler sıralı tam liste

  14.
  içerisindeki isimleri teker teker yüzümde pis bir gülümseme ile okuduğum listedir. ağlayacak üzülecek halimiz yok. zalımın peşinde giden zulme uğrar. gerçi bu zulüm görenler için aslında ne ekersen onu biçersin daha uygun gibi. hırsız ile yola çıkan hırsız olur katil ile yola çıkan katil. çok atasözü var bu duruma uygun ama şimdi sabah sabah milleti ambale etmeyelim anladınız siz işin özünü *
  8 -1 ... mel mel bakan gibson
 • 30 yaşına kadar evlenmem diyen kadın

  9.
  sonunda "yumurta deliğe geldi evde kalmadan evleneyim" diye hata yapmayacaksa mantıklı davranan kadındır. hayatta çok fazla seçenek var çok çeşit insan var insanları iyice tanımadan en doğru tercihi bulamadan bir yanlış yapmaktansa bekleyerek en azından doğru kişiyi bulma ihtimalini kuvvetlendirerek bir tercih yapmak daha mantıklı gibi.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • hayata karşı nasıl olmalıyız

  1.
  her ne gelirse gelsin gülümseyerek karşılamanın elzem olduğu mevzudur. saçma gibi görünüyor ilk başlarda bende öyle diyordum ama sonradan işe yaradığını fark edince devam ettirmeye çalıştım. çok sevdiğin insanların hayattan ayrılmaları haricinde hemen hemen her şeyde uygulanabilecek bir şeydir bu. hayat sana tanımlanabilen tüm duyguları, hisleri yaşatıyor başıma hiç gelmez dediğin her şeyi karşına çıkartıyor en sıkıntılı anlarında bile gülümseyebiliyorsan zaten gerisi koy d.tüne rahvan gitsine dönüyor. sen böyle yapınca hayatta sana gülümsüyor.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • 4 üncü lig 2 nci lig halı saha maçı

  2.
  umut sarıkayanın meşhur çeliktepe lisesi saint benua lisesi maç karikatürünü hatırlatan maçtır. elbetteki 4.ligin yılmaz neferi olarak çeliktepe lisesinin kim olduğunu söylememe gerek bile yok sanırım *

  (bkz: hımffsss hımfffsss)
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • türkiye almanya birleşsin tayyip merkel evlensin

  12.
  hitlerin kemiklerini sızlatacaktır. iyi anlamda değil la *
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sinemaya para verecek kadar enayi olmak

  7.
  Hep 50 liralik izledigim icin beni etkilemeyen mevzudur. Dur la karistirdik mevzuyu galiba *
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 • yağmurda ıslanmayı sevmek

  45.
  Verdigi ozgurluk hissi sebebi ile her yagmurda yaptigim seydir. Insana insan oldugunu ozgur oldugunu ufacik seylerden bile mutlu olabilecegini hatirlatir. Yaninda sevdigin de varsa ve oda ayni seyleri hissediyorsa tadindan yenmez..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük yazarlarının saatlerinin markası

  69.
  zaferin saatinden olmayan saattir. ondan takıyor olsam sözlük açarım kendime yeni ne yazacam buralarda 3 kuruş yazar maaşına *
  o kadar fakirim ki saatim bile yok lan. cep telefonunun saatini kullanıyorum yıllardır. cep telefonunun markası da "sansumg" marka. var ya hani reklamları dönüyor kaçak kanallarda 100 tl fiyatı onlardan işte..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • kızın tamam mesajına bile yanıt verebilen erkek

  3.
  kibar erkektir, seven erkektir. ayrıca yıllarca gece gündüz hemcinslerinin arasında kala kala o kadınlardaki narinliğe inceliğe özlem duyunca ağzından veya elinden çıkacak her kelimeye yanıt veriyormusun vermiyormusun görelim bakalım *

  iyi ki kadınlar var..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson
 • türk erkekleri neden spor yapmıyor sorunsalı

  2.
  öğle yemeğini bile ekseriyet ile direksiyon başında veya yolda acele ile yememizden kaynaklanan durumdur. hakikatten vakit kalmıyor len. tabi mazeret değil bu ancak akşamları ne yaparsak kardır ve hafta sonları ancak o kadar olabiliyor. bizde istiyoruz o holywood filmlerindeki adamlar gibi günde 3-4 saat gym lerde vakit geçirelim ama oralar ile buralar bir değil işte *
  3 -1 ... mel mel bakan gibson
 • bir kadına boşver huyun güzel olsun demek

  4.
  güzel olmadığının ima edilmediği mevzudur. tüm kadınlar güzeldir bakmasını bilene. ama huyu güzel olan "insan" sayısı az olduğu için huyunun güzel olmasını istemek daha mantıklıdır.
  4 ... mel mel bakan gibson
 • binali isminde başbakanı olan ülke

  13.
  kendisi bakan iken tekne ebatlarında olan oğlu başbakan olduğunda şilep ebatlarına gelecek olan kişinin başbakanı olduğu ülkedir. o değilde komple kıbrısı alır artık sabahtan akşama kendi ve panpaları rulet masalarının o kollu makinelerin anasını ağlatırlar..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • davutoğlu nun istifasından sonra olacaklar

  4.
  hiç bir şey olmayacak olan mevzudur. onlarda biat esastır ve bir kişiye biat ederler. eski kabileleri düşünün hani filmlerde falan da sık sık görürüz kabilenin büyücüsü vardır s.çmayacaksınız derse tüm kabile tutmaktan çatlar o hesap bunlarda. sen başbakan ol der dediği olur sonra sen in oradan bakiim der iner. seçmeni de aynı. adamlar o kadar gitti oy verdi reyizleri dedi "başlarım sizin oyunuza sizi sallayan yok ben seçerim" dedi adamlar gene memnun..
  4 ... mel mel bakan gibson
 • popo fetişisti olmak

  9.
  popo faşisti olmaktan daha mazur görülebilecek durumdur. o ne diye sormayın şimdi çıkardım mabaddan..

  sesli entry ile bizi aydınlatan sayın lookin'e selamlarımı iletiyorum. titreyerek dinledim sağolsun *
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 • davutoğlu nun basın toplantısında ağlaması

  3.
  "kalk ahmed kalk efendinin dediği olur" diyerek teselli verilmesi gereken olaydır..

  (bkz: kalk appiah kalk allahın dediği olur) gibi..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • hoşlanılan kızın yarım bıraktığı poğaçayı yemek

  22.
  yarım bıraktığı/kalan her şeyi kendini katarak tamamlamak gerektiği için makul bir olaydır. o yediğiniz poğaçaların imal edildiği yerleri görseniz hoşlandığınız kızı boydan boya emmiklersiniz mideniz bir gram bulanmadan ya yaa *
  1 ... mel mel bakan gibson
 • lokantada biraz çatal alabilir miyim diyen kadın

  6.
  3-4 çatalı birleştirip bir aktiviteye girmesi muhtemel kadındır.
  2 ... mel mel bakan gibson
 • neden sevgilin yok

  1341.
  "nasip olmadığı için" cevabına sahip sorudur. her şey nasipte bitiyor uzun yıllardan sonra anladım sonunda. inanırsın inanmassın kendi bileceğin iş. ister yarandandan de ister doğadan de istersen karma de ne dersen de iş dönüyor dolaşıyor nasipte bitiyor. öyle bir anda karşına öyle bir kişi çıkar ki yıllardır beklemekten kösnüklere dönüp tam tüm ümidini kaybetmişken her şeye yeniden başlarsın.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum