• kedi tekmelerken dikkat edilmesi gereken hususlar

  22.
  etrafınıza dikkatlice bakmanız gerektiği hususudur. daha önce yazan arkadaşlar olmuş sağ olsunlar lakin yinelemek zorundayım eğer denk gelirsek emin olun ki çok kısa sürecek bir konuşma yaparız beraber.. tecrübe eden bir düzineden fazla yaşam formu var çeşitli yerlerde çeşitli ebatlarda ve yaşlarda lakin tavsiye vermelerini sağlamam mümkün değil şu anda *
  1 ...
  #31318574 :)
 • sözlüğün en düzgün üç erkeği

  13.
  "en düzgün olmadı bari en yamuklara yazılaydım oda olumluydu ama neyse" diyerek burun kıvırdığım listedir.
  2 ...
  #31318307 :)
 • evlenilecek kadın

  20.
  dürüst, sevgi dolu, dinlemeyi ve kendisini dinletmeyi bilen, konuşma adabı olan, karşısındaki insana her daim saygılı davranabilen, sadakat ile sevdiğine bağlanabilen, aşırı ego sahibi olmayan tüm kadınlardır. erkeği de aynıdır..

  insan yaşlanır yaşlandıkça fiziki özelliklerini kaybeder o sebep ile güzel kadınlar ile veya yakışıklı erkekler ile iç dünyasını görmeden evlenenlerin sonu genelde hüsran ile bitiyor. etrafımdaki evli çiftlerden duyduğum en çok şikayet birlikte olmanın bir cazibesi, heyecanı kalmadığı oluyor. ee sen karşındakini sırf dış görünüşünden dolayı sevmişsen ne olmasını bekliyordun ki başka ?
  1 ...
  #31316712 :)
 • ak trol itlerin ortak özellikleri

  22.
  söylenen şeyi bir türlü anlayamamaları ( küçük reisi malum şahıs olandan başka ne beklenir ) menfaat / para için bütün insani değerlerini çiğneyebilmeleri / satabilmeleri ( büyük reisleri ) karşısındaki insanlar ile aynı seviyede hiç bir zaman olamayacakları için eziklikten ettikleri küfürler yüzünden biraz sapık olmaları ( büyük oğlan reisleri - isviçreli manken kapatması ile konuşmalarından anlaşılabiliyor ) kadın olanlarının etrafta dominant erkek görünce konuşmalarının "laçkalaşıyor" oluşu ( ufak kız reisleri - şu 20-25 gibi gitmesi gerekenin varrrank ile konuşmaları ) ve bir çoğunun sonradan görme olması ( ana reislerinin fakirlikten gelerek bir anda 2002 den sonra hastaneler zinciri kurması ) gibi özelliklerdir.. görüldüğü üzere balık baştan kokuyor.

  önemli not : bu özellikler seçmenin tamamının değil şu sanal ortamlarda gezen para karşılığı ruhunu bile satabilecek zihniyetteki trollerindir. seçmenin kendine has özellikleri de vardır ama genelleme yapmak pek doğru gelmiyor çünkü bir kısmı hakikatten saf insanlar dolayısı ile kandırılmaya müsaitler.
  3 -2 ...
  #31316682 :)
 • allahın adalet anlayışı

  23.
  olmak zorunda olmayan anlayıştır.
  yazmak istediklerimi sevgili dostum entrysinde belirtmiş sağolsun (#31307076)
  adalet, sevgi, korku, görmek, işitmek, iyilik, kötülük gibi tüm sıfatlar insan içindir. tüm bunlardan üstün olanda zaten bu sıfatları göremeyiz. düşünün evrendeki her şeyi yaratmış bir varlık neden adaletli olmalı veya iyi / kötü olmalı ki ?
  4 ...
  #31307466 :)
 • rte nin sigara düşmanlığının asıl nedeni

  18.
  alo 171 miydi neydi ya onunla veya şu sigarayı bırakmaya çalışanlara ısrar ile önerilen yalancı sigara ile bir ilişkisi ( tamamen duygusal ilişkiler ) olduğundan emin olduğum mevzudur. çıkarı olmadan kendi çocuklarını bile sevdiğini zannetmiyorum. ufak oğlan ihtiyaç olduğunda işe yarar diye koruyup kollardı bir telefon trafiğinde kapasitesi ortaya çıktı baktı bunda iş yok artık onunla bile yüz göz olmuyor fazla *
  1 -1 ...
  #31307332 :)
 • tayyip erdoğanı sevmeyen tip

  22.
  aralarında bulunmaktan gurur duyduğum tiplerdir. şu meyve ağaç ilişkisini kendisine tapanlardan birisi açıklayıverse sevabına. ne meyvesi vermiş ki taşlamışız ? marmaray, hava alanı, yol gibi şeyler ile gelmeyin artık ne olur ülkenin en salak bireyleri bile kullanmıyor artık bunları. yıllardır sanki bu yapılanları cebinden karşılıyormuş gibi veya yapması gerekmiyormuş ama o hizmet aşkı ile ekstradan yapmış gibi konuştunuz saçma sapan. burada bir büyük şehir belediye başkanından bahsetmiyoruz 12 sene başbakanlık son 1 senedir de cumhurbaşkanlığı yapmış şahıstan bahsediyoruz. ekonomi, iç siyaset ( terör mevzusu ve kişisel haklar ) dış siyaset, ülkenin insanları mutlular mı hayat şartlarından bunlardan konuşalım.. bu meyvelerden bahsedin ama g.tüne giyecek donu olmayan adam kalkıp halimden memnunum da demeden bahsetsin oda çok komik oluyor..
  2 ...
  #31305351 :)
 • davutoğlu rte kavgası

  5.
  pasta küçüldükçe malum şahsın aile içerisinde bile başlayacak olan kavgaların öncüsü olan kavgadır. para ile sağlanan saadet uzun sürmez.. tapındıkları hoca efendi ile 11-12 sene sürdürebildiler aynı yatağı paylaşma işini. o ayrılığın sebebi malum ; yedikleri pastanın artık iki tarafa birden yetmiyor oluşuydu ve sonuçları ortada kanlı bıçaklı düşman oldu dünün karı kocaları. demek ki pasta iyice küçülmüş şimdi yaveri ile kapışıyor.. yakında koca pastadan sadece dilimler kaldığında kendi evlatları ile de papaz olacak görürsünüz.
  3 ...
  #31304131 :)
 • mustafa kemal e gazi ünvanı verilmesi

  6.
  mantıklı olanın yapılmasıdır. ciddi ciddi cevap verdiğime inanamıyorum ama biz genede görevimizi yapalım. o gazilik ünvanı attan düştü diye değil göğsüne şarapnel parçası saplandığı ve yaşanan savaş içerisinde hep cephede yer aldığı için verildi kendisine. bilindiği üzere komutan olarak neredeyse tüm cephelerde yer almış bir adam ile atın üzerinde durmayı beceremeyen bir ( uygun sıfatı siz koyun ben yazarsam muhtemelen uçarım ) aynı teraziye koymak nereden bakarsan bak çok aptalca. yani bu savı atanlar için bile çok aptalca düşün artık..
  2 ...
  #31304104 :)
 • ak parti denince akla gelenler

  8.
  iyi olmayan her şeydir. bilindiği üzere hayattaki her şey + veya - içerir. ismi geçen parti ve özellikle o partinin "taraftarları" hayatta - içeren her şeyi simgeliyor sanki.. bir şeyin bozuk olduğunu yanlış olduğunu bile bile o şeyi destekleyen hatta desteklemeyi geçtim gözleri tamamen kapalı her söyleneni ve her yanlışı savunan insanlar kümesi..
  3 ...
  #31303983 :)
 • büyük depremin yaklaşması

  14.
  9,28 şiddetinde olacak var 3,03 saat sürecekmiş. kesin bilgi yayalım *
  4 ...
  #31294403 :)
 • ekşi sözlük çaylak onay sırası

  987.
  yönetim değişikliğinden sonra onay beklemenin yersiz olduğu sıradır. 3.defa yazarlık için başvurmuştum yaklaşık 1.5 - 2 sene evvel. 10 entry i girdim beklemeye başladım arada arkadaşlarımı da kayıt ettirdim onlara da yazdırdım 10 ar entry. neyse efendim sıra tam geldi 50 lere kadar indi 2 sene içerisinde ama baktım ki hemen hemen hiç kimseyi kabul etmiyorlar hem de baya mantıklı çaylak entryleri girmiş oldukları halde. bende vazgeçtim 3. defa yazar olmaktan oradan kopup buraya geldim *
  zaten 2.sefer yazar iken uçurulma sebebim o kadar iğrenç ve sudan sebepleydi ki bir daha girmem diyordum ama arkadaşlar heves edince tekrar deneyeyim demiştim. boşuna beklemeyin orası hakikatten de çöplüğe döndü arada hala bakıyorum neler yazılıyor diye küfür kıyamet, terör propagandaları, hükümet yalakaları almış başını gitmiş. insanların basit bir maç başlığında birbirine ana avrat din kitap küfür ettikleri bir ortamda bulunmak size bir şeyler kazandırmayacaktır emin olun..
  1 -1 ...
  #31293677 :)
 • yazın geldiğinin anlaşıldığı anlar

  274.
  semtimiz olan samatya için ; mahalle ablalarının apartman önlerinde belirmeye ve toplaşmaya başlamalarıdır.
  ...
  #31293407 :)
 • 9 şubat 2016 amedspor fenerbahçe maçı

  152.
  konu fenerbahçe olunca her zamanki gibi gene saçma sapan yorumlar yapılmasına sebep olmuş maçtır. bir kaç yedekle maça çıkmış denilmiş fenerbahçe için. şu isimlerden hangisini en son ilk 11 de gördünüz bir söyleyiverin hele. mehmet topuz, şener, joseph, fabiano, hasan ali, ramazan hatta diego bile fenerbahçe de sürekli ilk 11 oyuncusu değil. sonradan oyuna uygar da girmiş düşün. yani sallamanın da bir adabı olmalı arkadaş bu nedir..
  takımda 6 tane de yabancı oyuncu oynuyor bugün. sen bunlara amed sporu nasıl anlatacaksın ki adam tam konsantre maça çıksın 90 dakika oynasın ? al kjaer i karşına veya diego yu anlat hadi durum böyle böyle de kesin kazanmamız lazım ölüm kalım maçı gibi gör de bakalım ne diyecek adam sana. deli herhalde bu der güler suratına..
  velhasılı tuhaf tuhaf tespitler yapılabilecek bir maç değildir. hayatında ilk defa fenerbahçeyi desteklemiş pişman olmuş bir kaç kişi. kardeşim sizden kim destek talep etti ki ? kendi küçük hayal dünyanızda fanteziler yaratıp sonra herkes aynı şeyi istiyormuş veya düşünüyormuş gibi sallamayın sağa sola.. bunun bir de rövanşı var olaya spor olarak eleme usulü olarak bakamıyorsan zaten izleme maç falan. tabi ki rövanşta da mucize olur da fenerbahçe elenirse o zaman zaten sizin hayal dünyanıza gerek kalmaz kendi taraftarı yapar gerekeni *
  2 -1 ...
  #31293300 :)
 • fenerin köy takımına karşı aslarla sahaya çıkması

  5.
  ramazan civelek, fabiano, hasan ali kaldırım, mehmet topuz, joseph de souza gibi ilk 11 in "değişmez" futbolcuları ile çıkıldığını görüp isyan etmeme sebep olan hakikattir.. 2002 den sonra ülkede müthiş bir yalandan mağdur olma dönemi başladı hayra doğru da gitmiyor. yağmur yağsa mağdur olan insanlar var anasını satayım..
  ...
  #31292318 :)
 • rusya nın bu tavrına sadece gülüyorum

  4.
  memleketimizde geceleri havalar biraz soğuk olunca ıslak rüyalar görülmesi durumu sonucu meydana gelen mevzudur. tıpkı karadeniz deki dağların denize paralel olması sebebi ile meydana gelen doğa olayları gibi bu ıslak rüyalar da gündüz vakti halüsünasyon gördürtüyor bazı bünyelere. önce ak dediğine 12 saat içerisinde kara demeye başlayan dünya liderine sahip iken halkın da böyle olması kaçınılmaz sanırım..
  1 ...
  #31291321 :)
 • ispanya la liga 2015 2016 sezonu gol krallığı

  2.
  son kertede ronaldonun kemeri iyice sıkıp zirvede tamamlayacağı listedir. messi biraz uzaklarda kalmış ama muhtemelen 2. veya en kötü 2.sıradaki ile at başı olarak sezonu tamamlar.
  ...
  #31291267 :)
 • öğrencilerin yüzde 80inin matematikte kötü olması

  11.
  çoğunluğu ebeveynler ve etrafımızdaki bizden yaş olarak büyük insanlar sebebi ile meydana gelen zorluktur. ben hayal meyal hatırlıyorum eski sisteme göre orta okula ilk başladığımız zamanlarda ailemizdeki büyükler dahil tanıdığım benden büyük insanlar matematiğin çok çok zor olduğundan bahsedip duruyorlardı. öylesine bilinç altıma işlemişti ki bu konuşmalar daha mevzuya başlarken "ben bunu yapamam nasıl olsa" ruh haline girmiştim. bunun mutlaka etkisi vardır çocuklarda daha mevzunun başlarında oluşacak şu ön yargıyı kırmak lazım en başta.. yoksa biraz sıkınca oluyor, anlıyorsun. ilk dönemler hep 1 gelen dersin ikinci dönemler yumurta deliğe geldiğinde 3-4-5 gelmesinin başka izahı olamaz sanırım *
  ...
  #31291248 :)
 • öyle bir diş ağrıması ki kafayı kesmek

  4.
  daha mantıklı bir çözüm olarak ağrıyan dişi çektirmenin çare olabileceği büyük sıkıntıdır.
  ...
  #31290049 :)
 • yazarların 2016 yılı nba şampiyonluk tahminleri

  5.
  golden state favori plaseler oklahoma city ve san antonio spurs. zaten geriye bir tek cleveland kaldı ama onların işi zor. chicago, boston, lakers, new york gibi takımlar yıllardır dökülüyor sapır sapır..
  2 ...
  #31290030 :)
 • yeni şeyler getiriyorum