• kilislilerin vergi vermelerinin mantığı

  1.
  her kesimin vergilerinin farklı şekilde dönmesinden dolayı oluşan beklentidir. misal batıdaki bizlerin vergileri yol su elektrik olarak dönerken onlara roket olarak dönüyor. tabi beklentileri bu değildi ama istikrar sürsün diyorlardı hükümette elini bile kıpırdatmayarak alın size istikrar diyor..

  ne ekersen onu biçiyorsun yaşananlar hoş değil kimse o roketlere seviniyorsun vs yazmasın kalbini kırarım.. yıllardır her ortamda insanları uyarıyoruz ne dinsizliğimiz kalıyor ne vatan hainliğimiz. söylediklerimiz birer birer çıkıyor o tırların gittiği istikamet ortaya çıkıncada söylendi aylarca o roketler silahlar bize döner diye millet tırları göndereni değil haberini yapanı assınlar istiyordu. dediğim gibi ne ekersen onu biçiyorsun..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • açık oylayan erkek yazarın amacı

  167.
  şahsım adına samimiyet göstergesidir. açık oy diye bir seçenek varken neden normal oy kullanayım ki beğenenin ben olduğumu bilsin isterim sevdiğim insanlar. okuyup beğendiğim tüm yazarları da açık oyluyorum.

  eğer başlık altında söylenen gibi maksat yürümek vs ise bundan sonra sırtımı duvara vererek gezerim olm ben. günde en az 20 tane erkek olduğunu bildiğim ve sevdiğim yazar açık oyluyor varsa böyle bir niyetiniz söyleyin kardeşim bir orta yol buluruz. ulan birlik olup yürüseler bana kendimi de savunamam bari anlaşma yoluna gidelim *
  8 ... mel mel bakan gibson
 • 5 mayıs 2016 ışid in kilis i vurması

  1.
  mesaiye erken başladıklarını gösteren olaydır. istikrar sürsün dediler öfkeli gençler de boş durmuyor istikrarlı olarak havaya fırlatıyorlar sonra o roketler de ne hikmetse "düşüveriyor"
  2 ... mel mel bakan gibson
 • damat berat hükümeti

  2.
  alamancı damat gelirken yanında alaman çikilatası değil bavul bavul para ile gelecektir. malum enerji bakanlığı karlı iş 5-6 ayda iyi para toplanmıştır..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sinemaya para verme evde sevişiriz diyen kız

  47.
  saplı sultandır. belki de kadın olmaya karar vermiş vücudunun her bölgesi elden geçmiş ama son ameliyat parası denkleşmediği için henüz erkek olan ve son bir skor peşinde olup sizi punduna getirmeye çalışan birisidir. bir de böyle düşünün o içinizdeki eriyen yağlar tekrardan katılaşıp tereyağı oluyor mu bakalım *

  olm biz sinemaya el ele film izlemeye giderdik ilişkimiz var iken nasıl dünyalarda yaşıyorsunuz siz la davşan gibi karanlığı görür görmez tık tık derdine düşüyorsunuz. hani romantizm hani aşk..
  2 -2 ... mel mel bakan gibson
 • 5 mayıs 2016 ahmet davutoğlu basın toplantısı

  14.
  giderken bile seri dil darbelerini eksik etmeyeceği eline verilen kağıdı okuduktan sonra giderek bugüne kadar ki görevini son kez laiki ile yerine getireceği basın toplantısı olacaktır.

  omurgası olan adam zaten bakan atamaları yapılırken "hayırdır hacı ne iş" derdi. bakanların başı kabineyi toplayamıyor ve hala sırıtıp o koltukta oturuyorsa giderken de aksini beklemek polyannacılıktan başka bir şey değildir..
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 • tayyip erdoğan ın sonunun atatürk gibi olması

  2.
  hiç bir şartta yan yana gelemeyecek olan iki ismin bir başka versusudur. yazıyoruz yazıyoruz anlatamıyoruz birisi bir ülkenin kaderini tamamen olumlu yönde değiştirmiş ülkeyi kurtarmış birisi diğeri ise ülkenin kaderini tamamen eksi yönde değiştiren yolsuzluklar hırsızlıklar cinayetler ile anılan birisi. ne yaptıkları birbirine denk nede ölümleri denk olacak.

  birisinin vefatının üzerinden 78 yıl geçti ve 178 yıl daha geçsede hep dualar ile anılırken diğeri öldüğü andan itibaren unutulacak hatırlayanlarda dualar ile hatırlamayacak..
  4 -2 ... mel mel bakan gibson
 • seviştiği kadını arkadaşlarına anlatan erkek

  21.
  her birimizin etrafında çok fazla sayıda olan ibnelerdir. erkek yazmaya dilim varmıyor çünkü sevişme işini para karşılığı bile yapmış olsa sağda solda anlatılmaması gereken, iki insan arasında mahrem denilebilecek tek şeyi sağda solda anlatıp bununla övünebilecek tiplere erkek denmez. karşındaki insan belli ki sana güvenmiş seninle iki insanın yaşayabileceği en değerli anları yaşamış sen ise sırf arkadaşlarınla gülüp eğlenebilmek adına bunu anlatıyorsun..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • facetoraven

  12.
  kalem ile yazmadığı için klavyesinin daha güçlü olduğunu düşündüğüm yazardır *
  işin şakası bir yana severek takip ediyorum. seveni vardır sevmeyeni vardır herkesin fikri kendine.. ben seven taraftayım.
  5 -2 ... mel mel bakan gibson
 • hz ademin boyunun 17 metre olması

  31.
  iddia sahibine ( tövbeler olsun ) kafası hariç mi diye sormak istediğim mevzudur. ulan bir şeyide abartmasalar ölecek nemrutlar.. nereden biliyorlarmış nerede yazıyormuş bu söyleseler de bizde baksak.
  3 -2 ... mel mel bakan gibson
 • kefenli ak gençliğin kilis e doğru yola çıkması

  4.
  kefenleri şu anda ananelerinden kalma antika sandığın içerisinde naftalinli olarak durduğu için meydana gelmeyecek yola çıkma eylemidir. ortalık durulsun tehlike kalmasın gene sandıklardan çıkartılıp üste giyilerek hava alanında karşılama yapmak için kullanılacaktır..
  5 ... mel mel bakan gibson
 • en güzel kızlar nerelidir tartışması

  148.
  dünyalıdır. tüm kızlar güzeldir..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • tecavüzcü ile evlendirilmek

  13.
  tecavüz mağdurunun anasını veya babası yada bu karara hükmeden her kim ise bizzat onu mağdurun tecavüzcüsü ile evlendirerek önüne kolayca geçilebilecek mevzudur. madem o kadar meraklılar sapık bir şerefsiz ile bir arada yaşanmasına kendileri gidip girsinler koynuna..
  7 ... mel mel bakan gibson
 • on birinci nesiller sözlükten gitsinler

  100.
  mantıksız istektir. düşünsene sözlükten benim gittiğimi çekilmez bir hal almaz mı sözlük. canım ben.

  böyle tipler miyiz ki biz lan gidelim istiyorsunuz kenafir gözlüler. kardeş kardeş yaşıyoruz işte *
  1 ... mel mel bakan gibson
 • arkadaşların yavaş yavaş evlenmesi

  4.
  "ne yavaş yavaşı 2 sene içerisinde hepsi evlendi itnelerin" söylemi ile karşı çıkmak istediğim mevzudur. uyuz herifler sözleşmiş gibi arka arkaya gitti hepsi 8 kişilik gruptan 2 kişi bekar olarak kaldık sadece *
  5 ... mel mel bakan gibson
 • ışid roketlerini yedikçe ağlaşan kilisliler

  49.
  bu mevzuda bile "neden akp yi suçluyorsunuz" diyenleri gördüğümüz mevzudur..

  ulan sövmeyecem size ne kadar haketsenizde, istesenizde. sadece sormak istiyorum bir hükümetin asli görevlerinden ilk 5 tanesini sayarmısınız. ciddi ciddi yazın şuraya ya şu engin tecrübelerinizden ve keskin zekanızdan faydalandırın bizleri ne olur.. misal bu dış politikadan kim sorumlu. halkın güvenliğini sağlamadan kim sorumlu. sınırlarını korumaktan kim sorumlu. şunları yazın yeter 5 dende vazgeçtim 3 tanesini yazın..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • berat albayrak ın başbakan olması

  5.
  yardımcıları da hayatı boyunca duyduğu hiç bir şeyi tek seferde anlayamayan sıfırlayıcı oğlan ile isviçreli kapatmasına yarı ingilizce yarı türkçe giydiren gemici diğer oğlan olursa tadından yenmeyecek mevzudur.

  düşünsene yurt dışında temaslarda bulumaya gidiyorlar. başbakanın mevzudan haberi yok o kadar uzak olaylara yardımcılardan birisi söylenen hiç bir şeyi anlayamıyor diğeri de diğer ülkelerin kadın temsilcilerine yazıyor asahadgwhadahb
  4 ... mel mel bakan gibson
 • galatasaray beşiktaş maçı skor tahminleri

  30.
  galatasaray : 0 beşiktaş : 6 şeklinde bitmesini arzuladığım maçtır. fenerbahçeliyiz ama hiç bir şartta galatasarayın maç kazanmasını istemiyorum. sebebi galatasaray ezikliği değil oradan atlayacaklara peşinen yazalım boşuna heveslenmesinler *
  malum arkadaşlık sitesindeki paylaşımlara bakıyorum da gs taraftarı olan tüm dostlar sanki biz onlara bel bağlıyormuşuz gibi aziz yıldırımın vs üzerinde gs formalı foto shoplarını paylaşıp saçma salak muhabbetler döndürüyorlar. onların profillerine de yazdım gs den gelecek hayır allahtan gelsin diye. düşün ki son maça kalmış olsun bu mevzu gs yenerse kümede kalacak ve fenerbahçe şampiyon olacak olsun beşiktaş yenerse gs küme düşecek ve beşiktaş şampiyon olacak olsun. sor 100 tane fenerbahçeliye 99 tanesi sana ne cevabı verecek gör..

  şu gs lilerin kibirlerini, kendilerini beğenmişliklerini 1 sezon görmeyeceksek 3 şampiyonluk gitsin razıyız. gs li arkadaşlar bunu anlayamıyor bir türlü kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar yok bu hafta tüm fenerliler bizi destekleyecek yok istersek alırız istersek yatarız vs. inşallah bjk 6 ve üzeri atar *
  2 ... mel mel bakan gibson
 • cumhuriyet i kuranlar dinsizdi

  6.
  kontrolünü tamamen yitirmiz zat'ın emri ile bir meczupun söylemine dönüşen tuhaf ve içi boş laf kalabalığıdır. itibar etmeye değmez millete dinsiz diyenin dinini geçtim allah inancı olup olmadığı bile meçhul. zira allaha inanan insan onun en başta verdiği emirlerden olan "hırsızlık yapma, cinayet işleme, yalan söyleme" düsturlarına tamamen ters düşenlerin yanında yer almaz zaten..
  2 ... mel mel bakan gibson
 • pfdk nın trabzonspor a dört maç ceza vermesi

  31.
  beklenen karardır. maçtan hemen sonra ilgili başlıklara yazdım aynısını "bunlar devlet tarafından kollanıyor verilecek maksimum ceza 5 maç çıkar" dedim. trabzon, gese ve muhtemelen bjk li arkadaşlar tarafından da eksilenip durdu. ne oldu yani şimdi dediğime geldi..

  spora siyasetin karıştığının yeni farkına varanlara günaydınlar olsun. 2011 senesinde açık açık bulaştı siyaset futbola. öncesindede vardı tabi yaşı tutanlar bilir mesut yılmaz, mehmet ağar dönemlerinde galatasarayın nasıl da kayrıldığını. ama onlar bile bugünkünün yanında masumane kalıyor düşün. şike davası denilen operasyonun neden başlatıldığını fanatik olmayan herkes biliyor zaten. vardır yoktur orasını ancak önce allah sonra yapanlar bilir biz istersek kendimizi yakalım oturduğumuz yerden asla işin aslını astarını öğrenemeyeceğiz. mevzu da o değil zaten o sezon fenerbahçenin üzerine hayvan gibi saldırıp trabzonsporun kazara dinlemelere takılan konuşmalarının hepsi nasıl sümen altı edildi gördünüz işte. şimdi de aynı mevzu iktidarın talimatı ile böyle kuş kadar ceza çıktı. çıkacağı zaten belliydi de işte fanatik arkadaşlar ancak eksi oy verip küfür etmeyi becerebildiği için bu entryide seri şekilde eksileyecekler. olsun biz doğru gördüğümüzü söyleyeceğiz her zaman olduğu gibi..

  trabzon, rize, giresun üçgeni iktidarın karadenizdeki kaleleri. buradan gelen oy sayısı inanılmaz boyutlarda. o sebep ile trabzonda fenerbahçe otobüsü kurşunlanır trabzona en ufak ceza gelmez. hatta failler aranmaz bile çünkü trabzonlular kızar o zaman. her sene maçlar yarıda kalır 3-4 maç ceza ile geçiştirilir. hakemler soyunma odasında esir tutulur ceza verilmez. son kertede hakemi dövdüler işte karşılığı ancak 4 maç çıktı. seneye allah kerim artık fenerbahçeli oyuncuları bıçaklarlar mı hakemleri yatırır şeyederler mi allah bilir. çıkacak ceza maksimum 4-5 bu insanlar neden daha fazlasını yapmasın ki ?
  6 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum