• ateistler ölünce bizim mezarlıklara gömülmesin

  27.
  müslümanım diyen kişilerin söylememesi gereken sözdür, istememesi gereken taleptir. müslümanlığın esası allah ile kul arasına kimsenin giremeyeceği ve kişinin sadece yaratıcıya hesap vereceği esasına dayanmaktadır. tabi ülkemizde müslümanım diyenlerin bir çoğu inandığı dinin gereklerine vakıf olamadığı için böyle saçmalıklar çıkıyor ortaya..

  insanların yaratıcısı ve alemlerin rabbi bile her kuluna eşit şekilde bakar iken sen kim oluyorsun da seni yaratan ve inandığını iddia ettiğin rabbinin inancı her ne olursa olsun diğer kullarına ayrıcalık yapma, onları dışlama hakkını kendinde görüyorsun ki ? işin inanç boyutunu geçelim hadi sen kim oluyorsun da insanların nerede yaşayabileceğine, neye inanabileceğine, nereye gömülebileceğine karar veriyorsun. mezarlık üzerinde ne gibi bir hakkın var ki dünya üzerine hak iddia ediyorsun..

  bu ülkede inançlıyım diyen kişilerin düştüğü gaflet hakikatten inanılmaz.. islamın en temel özelliklerinden birisinin hoş görü olduğunu ya bilmiyorlar ya da biliyorlar ama kalpleri öylesine katı ki hoş görünün ne olduğunu bilemiyorlar..

  hata editi : kime ne anlatıyorsam artık. anlayacağını umarak yazdık bu kadar ama hala kafa mermer gibi *
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • antalyaspor un fenerbahçeye döşediği boru

  7.
  fenerbahçelilerden çok diğer takım taraftarının ilgilendiği borudur. var bunda bir hikmet ama dur bakalım *
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • asla unutulmayan sinema replikleri

  70.
  ateş edeceksen ateş et konuşma. iyi kötü çirkin den tuco reyize ait bir replik. ve haklılığı yıllar içerisinde izlediğimiz bir çok filmde ve dizide ortaya çıkıyor. elinde tabanca olan illa yarım saat açıklama ve izahat yapıyor, sorular sorup duruyor. sonra elindeki tabanca bir şekilde karşı tarafa geçip kendisine giriyor *
  1 ... mel mel bakan gibson
 • moskova merkez camisinde namaz kılacağız

  9.
  aklıma "acaba moskova da türbemiz falan var mı" sorusunu düşüren söylemdir. malum şam emevi camii içerisinde bir namaz kılma mevzusu vardı. sonrasında bırak şam şehrinde namaz kılmayı türkiye sınırlarının dibindeki türbeyi kaçırmak zorunda kalmıştık.. gene aynısı olmasın diye endişelere sürükledi beni istemsizce..
  ... mel mel bakan gibson
 • kilo vermek için yapılması gerekenler

  56.
  genlerimizde spor yapmak olmadığı için cevabının yürümekte yattığı mevzudur. hiç bir şey yememek çözüm değil kesinlikle. hiç yemiyeyim hemen zayıflayayım derseniz sağlığınızı da kaybedersiniz. aksine 3 öğün yiyen kişi ara öğünler ile onu 5 e çıkartmalı. lakin yağlı yiyecekler veya ekmek ile değil kalorisi çok düşük ama tok tutan sebzeler ile meyveler ile yapın. normalde yediğiniz porsiyonları da azaltın..

  işin yemek kısmını zaten kendiniz ayarlarsınız bir şekilde lakin en önemli şey çok yürümek.. gitmeniz gereken 3-4-5 km mesafelere vaktiniz de var ise yürüyerek gidin. fırsatını bulduğunuz her yere yürüyerek gidin. zaman geçtikçe tempolu yürümeye alışıyorsunuz işin yemek kısmını da düzene oturtabildiyseniz zaten 5-6 ay içerisinde fazlalıklar gitmiş olacaktır.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • sözlük yazarlarının evlenmek istediği tip

  52.
  nefes alsın, dişi olsun ve mümkünse 2 bacağı üzerinde duruyor olsun *
  rabbim herkesin gönlüne göre versin iyi insanlar iyi insanları bulsun.. karakteri düzgün olsun, yüksek ego sahibi olmasın, fazla kaprisli olmasın, sadık olsun, sevsin hemde çok sevsin ki ben onu daha çok seveyim.
  ... mel mel bakan gibson
 • ne şike yaptık ne de 8 yedik

  8.
  uefa dan sağlam bir ceza geleceğinin habercisi olan söylemdir. geçen seneki saraya çıkıp el öpme mevzusunda sadece bazı vaatler değil demek ki bazı taktikler de alınmış.. iktidar nasıl her köşeye sıkıştığında chp ye falan saldırıyorsa bunlarda "nası olsa iktidara oy verenlerin çoğu bizim taraftar onların söylediklerini yiyiyorlarsa bizim söylediklerimizi de yerler" hesabı dikkatleri başka yöne çekmeye çalışmış..

  yazık koskoca fenerbahçemizin başında, koskoca galatasaray ın başında oturan adamlara bak.. üsluplarına, şark kurnazlıklarına, vizyonlarına bak.. beşiktaş ve trabzon bu troll başkan dönemlerinden geçti kurtardı biz çırpınıyoruz hala..
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • iskilipli atıf hoca

  214.
  her vatan haini gibi sonu yağlı ilmek ile bitmiş olan badem gözlüdür. buna şehit diyenlere sorsan karakaya denen foseptik her ne kadar kutsal topraklarda "mavi hap" yüzünden dimdik şekilde nalları dikmiş olsa da şehit olmuştur. şehadet kavramının için hiç bu kadar boşaltılmamıştı. yazık..
  3 ... mel mel bakan gibson
 • pkk nın asıl niyetini 2015 de anladık

  2.
  küçük dünya liderimiz tarafından yapılmış açıklamadır. bunun söylediklerinden daha bombastikleri merak ediliyorsa dünya liderlerimizden uzun ( uzun el ) olanı takip etmek gerekli. ayrıca boynuz kulağı geçer mi diye bekleyenler boşuna beklemesin. bizim kulak ( uzun el ) kamillik, kandırılma ve olayları bir türlü anlayamama mevzularında o kadar uzun ki boynuzun ( küçük enişte ) onu geçmesine imkan yok..

  ben daha küçücük çocuktum 80 lerin sonlarında 90 ların başlarında. o zamanlar anlamıştım bu pkk denen mahlukatlar sürüsünün acımasız katiller olduğunu ve asla ama asla içimizde sıradan vatandaş gibi yaşayamayacak olduklarını.. benim 26 yıl kadar önce henüz 7-8 yaşlarımdayken anladığım gerçeği ülkenin koskoca başbakanı 60 yaşında yeni anlamış..
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 • bu sabah uyandığımda cümlesini tamamlama

  8.
  sıcacık yatağımdan kendimi zorlaya zorlaya kalktım her zamanki gibi işe geldim. arkadaş cumartesi günleri de çalışanlar için cuma gününün pek bir ehemmiyeti olmaması ne kötü ya..
  ... mel mel bakan gibson
 • terkeden sevgiliye bir söz bırak

  10.
  "yolun açık olsun mutlu mesut olasın" olması gereken sözdür. terk ediyorsa illa bir sıkıntı vardır. ya hiç sevmemiştir ya sevmiştir ama bazı sebeplerden soğumuştur ya da en kötüsü senden daha fazla sevdiği başka birisi vardır..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • erkekler bir araya gelince neler konuşurlar

  51.
  çoğu zamanlar seks, siyaset, futbol, araba muhabbeti, batak / okey gibi kahve oyunları, bilgisayar oyunları gibi mevzular geçmeyen konuşmalardır. çok elitiz çok farklıyız falan diyecek halim yok ortalama türk erkeğiyiz arkadaşlarımda bende ama hayat sadece bunlardan ibaret değil.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • şapka takmadığı için asılmak

  8.
  bu yalanı her duyduğumda " nüfus her ne kadar bugünkü gibi olmasa bile genede koca ülkede şapka takmadığını nasıl tespit etmişler de adamı yakalayıp asmışlar" diye kendi kendime sormama sebep olan mevzudur.

  şaka ya ne soracağım kendi kendime.. rabbim görebileyim diye göz duyabileyim diye kulak bir de bunları alıp sentezleyecek beyin vermiş. okuyorum, anlatanlardan duyuyorum ve anlıyorum neyin ne olduğunu. kendisine göz ve kulaklar tam verilip beyin az verilenler düşünsün "şapka takmadı diye adam mı asılır" diye *
  9 -2 ... mel mel bakan gibson
 • yazarların en sevdiği süper kahraman

  11.
  kurabiye canavarı. o kurabiyeleri tam bir süper kahraman edasıyla ikişer üçer ağzına sokuşu ve gözleri feldir feldir dönerken un ufak edişi yok mu..

  https://video.uludagsozluk.com/v/kurabiye-canavarı-63717/

  ... mel mel bakan gibson
 • ekonomi kötüyse neden herkesin arabası var

  22.
  herkesin arabası olması yüzünden ekonomi kötü diyerek savuşturulabilecek troll sorusudur. herkes peşin paraya almıyor o arabaları.. piyasada gezen arabaların neredeyse yarısından fazlası sırtında borç ile geziyor hey yavrum heeyy.
  1 ... mel mel bakan gibson
 • kedilerden nefret eden insan

  6.
  sevmiyor olmasını anlayabileceğim ama nefret ediyor olmasını asla anlayamayacağım insanlardır. şimdi tutup bu insanların çocukluğuna kadar inerim ama mekan bunun yeri değil.

  hiç bir insanın kedilerden nefret etmesini gerektirecek sebebi yoktur aksine kedilerin insanlardan nefret etmek için bin bir tane sebebi vardır. onların kimseye zararı yok hiç bir günahları yok yemek verirsen yerler seversen kendilerini sevdirirler. ancak görüyoruz ki insanlar durup dururken böyle nefret duyguları besleyip o masumlara zarar verebiliyor. yapmayın bunu..

  şahsım adına bu nefret sebebi ile kedilere, köpeklere veya kuşlara zarar verirken denk gelirsek kısa bir konuşma yaparız.. vay efendim uyarmadı bizi haberimiz yoktu falan demeyin sonra *
  1 -1 ... mel mel bakan gibson
 • türk erkeğinin en belirgin 3 özelliği

  8.
  sevdiği zaman tam sevmesi ama bir türlü sevememesi, bazı zamanlar çok anlayışlı ve sadık olması ama geri kalan zamanlar da çok anlayışsız ve sadakatsiz olması, zaman zaman karşısındaki insanı dinleyebilmesi ama geri kalan zamanlarda hiç dinlememesi.

  bir erkek olarak erkekler dünyasından bildirdim. şimdi gidiyorum kadınların özelliklerini belirtmeye. toplaşın *
  ... mel mel bakan gibson
 • islamiyet 2016 da çıksa inanabilecek insan sayısı

  8.
  bizim dinimizde öğrenebildiğimiz kadarı ile tam manası ile bir mucize yaşanmadığı için eğer aynı şartlarda bugün gelse ve direkt olarak peygamberimiz olmamış olsa inanan sayısının çok düşük kalacağını tahmin ettiğim mevzudur. bizde tamamen peygamber efendimizin hayatı ve yaptıkları dolayısı ile peygamber sevdası ağır basarak insanlar müslüman oluyor.

  hristiyanlar da hz.isanın ölüyü diriltmesi gibi bir mevzu var yada suyu şaraba çevirirdi peygamberimiz diyorlar. musa peygamber canlı canlı kızıl denizi yarmış vs. bunlar gibi pek çok gözle görülür mucize var diğer dinlerde ama bizimkinde böyle şeyler olmadığından sanki sayılar bayağı bir düşermiş gibi geliyor. tabii dediğim gibi peygamber efendimiz olmaması şartı ile gerçi düzen öyle bir haldeki muhtemelen kendisi bugünün şartlarında hayatta olsa bile her gün canına kast edilirdi bizzat takipçileri tarafından..
  ... mel mel bakan gibson
 • sevgiliden gelen günaydın mesajı

  19.
  kimi bünyelerde yarattığı etki unutulmaya yüz tutmuş olan mesajdır. ben değil elbette bir arkadaşım *
  ... mel mel bakan gibson
 • herkesin vergi rekortmeni gibi konuştuğu ülke

  8.
  deveye diken insana.. özdeyişini hatırlamamıza sebep olmuş başlıktır. bu arada ilk yazılan entryi göremiyorum o sebep ile ezbere yazdım muhtemelen öpülmelere doyamayan ak gıllardan birisi ki donuza almışım.. herkes uğradığı tacizden zevk alamıyor bu güruh gibi o sebep ile yadırgıyorlar tapındıkları uzun elli hırsızları herkesin sevmemesini.

  insan gibi yaşamak istiyorsun tek istediğin bu alemlerin rabbi her insana bu dünyada bunu vaad etmiş ve bunu yaşa diye yaratmış kendisine kulluk edilmesi haricinde.. ama gel gör ki bu hırsız sever asalaklara göre kendileri yaradandan daha iyi biliyorlar ki her şeyi insanın insan gibi yaşamasını isteyenleri bile rahat bırakmıyorlar..
  1 ... mel mel bakan gibson
 • yeni şeyler getiriyorum